13.Saeimas priekšsēdētājas aktualitātes

Ināra Mūrniece: Trīs jūru iniciatīvas mērķis ir investīciju piesaiste un reģiona attīstība
Trīs jūru iniciatīva aptver 12 valstis starp Adrijas, Baltijas un Melno jūru, un tās mērķis ir veicināt reģiona attīstību un tā savienojamību. Mums ir vajadzīgie priekšnosacījumi attīstībai, bet nepieciešams veicināt savstarpējo sadarbību, tāpat nepieciešamas gan privātas, gan publiskas investīcijas, lai attīstītu infrastruktūras projektus, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, otrdien, 21.jūnijā, atklājot Trīs jūru iniciatīvas parlamentāro forumu Saeimā.
Ināra Mūrniece: kandidātvalsts statusa piešķiršana Ukrainai ir Eiropas morāls pienākums
Gaidāmais Eiropas Savienības (ES) lēmums par kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai ir morāla nepieciešamība. Tauta, kas lej savas asinis par Eiropas vērtībām, ir pelnījusi visliekāko cieņu un atbalstu. Tas dos spēku turpināt cīņu pret agresoru, zinot, ka šī cīņa nav velta. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 20.maijā, Saeimas namā tiekoties ar Čehijas parlamenta Senāta priekšsēdētāju Milošu Vistrčilu (Miloš Vystrčil) un Ukrainas parlamenta vicespīkeri Olenu Kondratjuku (Olena Kondratiuk). 
Ināra Mūrniece tiekas ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 16.jūnijā, tikās ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvjiem. Nozares darbinieki šodien bija pulcējušies pie parlamenta piketā saistībā ar pedagogu darba samaksas grafika izstrādi un slodzes sabalansēšanu.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un deputāti otrdien, 14.jūnijā, godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, piedalīsies vainagu nolikšanas ceremonijā pie Latvijas Okupācijas muzeja piemiņas memoriāla “Vēstures taktīla”.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece kopā ar Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentu priekšsēdētājiem apmeklēs Moldovas galvaspilsētu Kišiņevu.
I.Mūrniece un Itālijas vēstnieks pārrunā atbalsta stiprināšanas iespējas Ukrainai
“Eiropas drošība šobrīd ir Ukrainas drošība. Mums ir jāsniedz Ukrainai viss nepieciešamais atbalsts, tostarp būtiska ir Eiropas Savienības kandidātvalsts statusa piešķiršana,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 23.maijā, tiekoties ar Itālijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Alesandro Monti (Alessandro Monti). Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
I.Mūrniece Krimas tatāru genocīda upuru piemiņas gadadienā: domājot par Ukrainu, domājam arī par Krimas tatāriem
“Mūsu interesēs ir Ukrainas pilnīga uzvara un tās teritoriālās suverenitātes atjaunošana, un Krimai jāatgriežas Ukrainas sastāvā. Tas ir priekšnoteikums ilgtspējīgam mieram Eiropā. Krimas tatāri ir Ukrainas patrioti, un, domājot par Ukrainu, domājam arī par Krimas tatāriem,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 18.maijā, piedaloties Krimas tatāru Medžlisa organizētajā videokonferencē. Šodien aprit 78 gadi kopš padomju režīma īstenotajām Krimas tatāru deportācijām.
Ināra Mūrniece: izglītība ir kritiski domājošas un pilsoniski aktīvas sabiedrības pamats
“Izglītība ir pamats tam, lai sabiedrība būtu harmoniska, kritiski domājoša, pilsoniski aktīva un saimnieciski veiksmīga. Izglītībai ir milzīga nozīme arī sabiedrības noturības un dzīvotspējas veidošanā,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 13.maijā, parlamentā atklājot Baltijas Asamblejas (BA) un Baltijas Ministru padomes konferenci “Izglītība, zinātne un inovācijas – risinājums ilgtspējīgai un labklājību veicinošai reģionālajai attīstībai Baltijas valstīs”.
I.Mūrniece Ukrainas parlamenta vicespīkerei: Ukrainas uzvara ir priekšnoteikums ilgtspējīgam mieram Eiropā
“Mūsu interesēs ir Ukrainas pilnīga uzvara, tās neatkarības un teritoriālās integritātes pilnīga atjaunošana. Tas ir priekšnoteikums ilgtspējīgam mieram Eiropā,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 9.maijā, tiekoties ar Ukrainas parlamenta vicespīkeri Olenu Kondratjuku (Olena Kondratiuk).
Ināra Mūrniece Lestenē: pieminam ikvienu, kurš Latvijas brīvību un nacionālo lepnumu turēja augstāk par visu
“1945.gada 8.maijā līdz ar Vācijas kapitulāciju Eiropā beidzās Otrais pasaules karš. Atšķirībā no Rietumeiropas valstīm 8.maijs Latvijas tautai neatnesa mieru un brīvību. Mēs godinām un pieminam visus, kas cīnījās par brīvu Latviju. Leģionārus, nacionālos partizānus, disidentus. Ikvienu, kurš Latvijas brīvību un nacionālo lepnumu turēja augstāk par visu,” svētdien, 8.maijā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uzrunājot klātesošos Otrā pasaules kara cīnītājiem veltītajā piemiņas pasākumā Lestenes Brāļu kapos.
Sestdien, 25.jūnijā