Atvērto durvju diena

Reizi gadā Saeima aicina ikvienu interesentu, īpaši jauniešus, uz Atvērto durvju dienu parlamentā. Katru gadu Atvērto durvju dienas apmeklētājiem ir iespēja iepazīt kādu šim notikumam par godu veidotu tematisko ekspozīciju, kā arī izstaigāt Saeimas namu. Jaunieši var iegūt papildu informāciju arī par parlamenta organizētiem informatīvi izglītojošiem pasākumiem un projektiem.

tituls

 

Saeimas namā piektdien, 29.septembrī, aizvadīta Atvērto durvju diena. Pasākums šogad notika Saeimas kārtības ruļļa simtgades zīmē, un tā laikā Saeimas nama viesi varēja uzzināt par likumdevēja darba organizāciju cauri laikiem. Šogad parlamentu apmeklēja lielākoties skolēnu grupas no visas Latvijas.

Šogad aprit 100 gadi, kopš parlaments pieņēma Saeimas kārtības rulli – likumu, kurā apkopotas parlamenta darba procedūras un noteikumi. Atvērto durvju dienas apmeklētāji varēja aplūkot Saeimas kārtības ruļļa simtgadei veltītu ekspozīciju, kā arī uzzināt, kāpēc Saeimas sēžu vadītājam ir īpašs amata rīks – āmuriņš. Tāpat Saeimas nama viesi varēja apskatīt parlamenta telpas – Sēžu zāli, kur ik nedēļu uz sēdi pulcējas parlamenta deputāti, kā arī greznās reprezentācijas zāles.

Viesojoties Saeimas namā, apmeklētāji ieguva informāciju arī par parlamenta projektiem jauniešiem – fotokonkursu “Manas brīvības piemineklis”, “Jauniešu Saeimu” un skolu programmu “Iepazīsti Saeimu”. Ikviens interesents bez maksas varēja nosūtīt arī īpašu pastkarti uz jebkuru vietu Latvijā, kā arī nofotografēties fotostūrītī.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720311558153 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=nGhXXDwNkyA&t=3s  

Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/autortiesibas 

Sestdien, 18.maijā
19:00  Muzeju nakts Saeimā. Ekspozīcija “Latvija ES un NATO 20”