Saeimas ziņas

Jānis Vucāns Prāgā: Baltijas un Višegradas valstu sadarbība sekmē Eiropas ilgtermiņa attīstību
“Baltijas valstīm un Višegradas valstīm ir iespēja stiprināt sadarbību, sekmējot Eiropas ilgtermiņa attīstību,” sacīja Baltijas Asamblejas (BA) Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns, Prāgā atklājot Baltijas valstu kopīgo izstādi par godu Latvijas, Igaunijas un Lietuvas diplomātisko attiecību ar Čehiju nodibināšanas simtgadei.
Saeima atbalsta valdības noteiktos papildu ierobežojumus ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību
Saeima piektdien, 22.oktobrī, atbalstīja valdības noteiktos papildu ierobežojumus ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību, tostarp līdz 14.novembrim laikposmā no plkst. 20.00 līdz plkst. 5.00 iedzīvotājiem noteikto pienākumu uzturēties savā dzīvesvietā.
I.Mūrniece tiekas ar Gruzijas parlamenta priekšsēdētāju
Gruzija ir nozīmīgs sadarbības partneris Latvijai. Mēs nemainīgi atbalstām Gruzijas suverenitāti un teritoriālo vienotību, kā arī tās eiroatlantiskās integrācijas centienus. Šajā ceļā ir svarīga parlamenta un valdības stingra apņēmība demokrātisko reformu īstenošanā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 22.oktobrī, Atēnās, Grieķijā, tiekoties ar Gruzijas parlamenta priekšsēdētāju Kahaberu Kučavu (Kakhaber Kuchava).
Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot komisiju sēdēm arī attālināti:
I.Mūrniece: Latvija stingri atbalsta Moldovas ciešāku integrāciju Eiropas Savienībā
Apsveicam Moldovas jaunievēlētā parlamenta un valdības apņēmību īstenot apjomīgu demokrātisko reformu programmu. Latvija stingri atbalsta Moldovas ciešāku integrāciju Eiropas Savienībā (ES). Esam gatavi sadarbības padziļināšanai ar Moldovu gan divpusējos, gan ES un Moldovas attiecību jautājumos, apliecināja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Atēnās tiekoties ar Moldovas Republikas parlamenta priekšsēdētāju Igoru Grosu (Igor Grosu).
I.Mūrniece Eiropas parlamentu priekšsēdētāju konferencē: Covid-19 krīze ir izgaismojusi vājos punktus sabiedrībā
Covid-19 pandēmijas krīze ir izgaismojusi vājos punktus mūsu sabiedrībā un to, cik neaizsargāta ir demokrātija. Mums jāvairo cieņa pret mūsu kopīgajām vērtībām un jāstiprina mūsu demokrātiskās institūcijas, pauda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Atēnās uzrunājot klātesošos Eiropas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē.
Saeima: pret Covid-19 vakcinēti seniori saņems papildu atbalstu
Saeima ceturtdien, 21.oktobrī, pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas paredz pret Covid-19 vakcinētām personām vecumā no 60 gadiem līdz 2022.gada marta beigām piešķirt ikmēneša pabalstu 20 eiro apmērā.
Ņemot vērā aktuālo situāciju ar Covid-19 izplatību un valstī noteiktos ierobežojumus, aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus sekot Saeimas darbam attālināti.
Saeima otrajā lasījumā atbalsta Vietējo pašvaldību referendumu likuma projektu
Saeima ceturtdien, 21.oktobrī, otrajā lasījumā atbalstīja Vietējo pašvaldību referendumu likuma projektu, kas noteiks referendumu ierosināšanas un norises kārtību.
Saeima konceptuāli atbalsta valstspilsētu apvienošanu ar blakus novadiem
Saeima ceturtdien, 21.oktobrī, konceptuāli atbalstīja ierosinājumu Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes un Ventspils valstspilsētas apvienot ar apkārtējiem novadiem. To paredz pirmajā lasījumā atbalstītie grozījumi Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā.
Sestdien, 23.oktobrī