Saeimas ziņas

Aicinām mediju pārstāvjus otrdien, 31.maijā, piedalīties preses brīfingā, kurā Saeimas Eiropas lietu komisijas un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas kopsēdes dalībnieki informēs par Atveseļošanas un noturības plāna ieviešanu un Latvijas iespējām piesaistīt papildu finansējumu no jauniem Eiropas Savienības (ES) instrumentiem. 
Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot komisiju sēdēm arī attālināti:
Saeimas Eiropas lietu komisiju turpmāk vadīs Marija Golubeva
Saeimas Eiropas lietu komisiju turpmāk vadīs Marija Golubeva, piektdien, 27.maijā, sēdē lēma komisijas deputāti.
Saeimu uzrunā Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis (Volodymyr Zelensky) ceturtdien, 26.maijā, attālināti uzrunāja Latvijas parlamentu. Viņš pateicās par Latvijas un tās iedzīvotāju sniegto palīdzību Ukrainai, nostājoties taisnīguma pusē un Ukrainas cīņu par brīvību uztverot kā savu.    
NEPLP būs tiesības ierobežot audiovizuālo programmu izplatīšanu no valstīm, kuras grauj vai apdraud citas valsts teritoriālo integritāti, suverenitāti vai neatkarību
Saeima ceturtdien, 26.maijā, otrajā – galīgajā - lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā. Tie paredz Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei noteikt tiesības ierobežot tādu valstu, kuras grauj vai apdraud citas valsts teritoriālo integritāti, suverenitāti vai valstisko neatkarību, audio un audiovizuālo programmu, kā arī pakalpojumu pēc pieprasījuma izplatīšanu Latvijā. 
Saeimas simtgadei veltītai ceriņu šķirnei svinīgi dots vārds ‘Brīve’
Saeimas namā ceturtdien, 26.maijā, svinīgā pasākumā tika dots vārds jaunai ceriņu šķirnei, kas veltīta Saeimas simtgadei. Ceriņu šķirne nosaukta vārdā ‘Brīve’. Tā simboliski vēsta par uzticību mūsu valsts lielākajām vērtībām – brīvībai, neatkarībai un demokrātijai.
Saeima no kara bēgošajiem Ukrainas iedzīvotājiem pagarina iespēju saņemt atbalstu ēdināšanai un izmitināšanai
Saeima ceturtdien, 26.maijā, otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas no kara bēgošajiem Ukrainas iedzīvotājiem par 30 dienām pagarina iespēju saņemt atbalstu ēdināšanai un izmitināšanai. 
Saeima konceptuāli atbalsta likuma projektu Uzvaras parka pieminekļa demontāžai
Saeima ceturtdien, 26.maijā, pirmajā lasījumā atbalstīja jauna likuma projektu, kas paredz demontēt Rīgā, Uzvaras parkā, esošo monumentu “Padomju armijas karavīriem – Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem”. 
Saeima apstiprina izmaiņas valdības sastāvā
Saeima ceturtdien, 26.maijā, apstiprināja izmaiņas valdības sastāvā, izsakot uzticību diviem valdības ministriem. 
Saeima atjauno deputāta mandātu Jānim Vitenbergam
Saeima ceturtdien, 26.maijā, atjaunoja 13.Saeimas deputāta mandātu Jānim Vitenbergam. 
Sestdien, 28.maijā