Saeimas ziņas

Otrdien norisināsies Saeimas komisiju atvērto durvju diena
Lai stiprinātu parlamenta saikni ar pilsonisko sabiedrību un uzsvērtu tās būtisko lomu likumdošanā, Saeima kopā ar nevalstiskā sektora partneriem uzsāk jaunu tradīciju – Saeimas komisiju atvērto durvju dienu. Pirmā atvērto durvju diena plānota otrdien, 27.februārī – Starptautiskajā nevalstisko organizāciju dienā.
Lai stiprinātu parlamenta saikni ar pilsonisko sabiedrību un uzsvērtu tās būtisko lomu likumdošanā, Saeima kopā ar pilsoniskās sabiedrības partneriem uzsāk jaunu tradīciju – Saeimas komisiju atvērto durvju dienu.
Saeimas priekšsēdētāja: mēs ticam, ka Ukraina uzvarēs
“Mēs ticam, ka Ukraina uzvarēs, un nākamreiz, kad mēs te pulcēsimies, būsim citādā noskaņojumā – pieminēsim varoņus un visus, kas nesavtīgi cīnījās par mums visiem – par Latviju, par Ukrainu,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, sestdien, 24.februārī, uzrunājot klātesošos Ukrainā cietušo un bojāgājušo piemiņai veltītā pasākumā “Kopā līdz uzvarai!” pie Brīvības pieminekļa.
Viktorija Baire: jāuzlabo pilsoniskās sabiedrības iesaiste Eiropas Savienības fondu naudas plānošanā
Jo vairāk pilsoniskās sabiedrības pārstāvji ir jau sākotnēji iesaistījušies, plānojot Eiropas Savienības (ES) fondu programmas un projektus, jo labāk sabiedrība novērtēs sasniegtos rezultātus. Tādējādi arī pašas organizācijas labāk spētu gan skaidrot to nepieciešamību, gan piedalīties programmu un projektu rezultātu uzraudzībā. To uzsvēra Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētāja Viktorija Baire piektdien, 23.februārī, atklājot konferenci “Tā ir arī mūsu nauda! Ko darīt, lai Eiropas Savienības fondu investīcijas būtu pārdomātākas?”.
Latvijas Valsts prezidenta, Saeimas priekšsēdētājas, Ministru prezidentes un ārlietu ministra aicinājums
Pirms diviem gadiem, 2022. gada 24. februārī, Krievija uzbruka Ukrainai, izvēršot pilna mēroga agresijas karu. Lai arī Krievija cerēja dažu dienu laikā sagraut Ukrainas valsti un tautu, Ukraina ir ne tikai noturējusies pret agresijas uzbrukumiem, bet arī padzinusi okupantus no ievērojamas daļas savu zemju un turpina cīnīties par savu un mūsu brīvību.
Laikā no 2023.gada septembra līdz šī gada janvārim pie administratīvās atbildības saukti deviņi deputāti. Par to ziņojumu Saeimai ceturtdien, 22.februārī, sniedza Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto informāciju. 
Lai veicinātu ilgtspējīgu un efektīvu enerģijas izmantošanu, Saeima ceturtdien, 22.februārī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Enerģētikas likumā. Tāpat ar tiem iecerēts salāgot nacionālos normatīvos aktus ar Eiropas Savienības regulējumu. 
Lai veicinātu zāļu un medicīnas ierīču uzraudzību un pieejamību, Saeima ceturtdien, 22.februārī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Farmācijas likumā. 
Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valstu parlamentārieši piektdien, 23.februārī, Baltijas Asamblejas (BA) Ekonomikas, enerģētikas un inovāciju komitejas sēdē spriedīs par inovatīvas un savienotas uzņēmējdarbības vides veidošanu Baltijas valstīs.
Saeimas Prezidijs apstiprina jaunu deklarāciju sadarbībai ar pilsonisko sabiedrību
Lai uzlabotu un modernizētu parlamenta dialogu ar pilsonisko sabiedrību, Saeimas Prezidijs ceturtdien, 22.februārī, apstiprināja jaunu deklarāciju par Saeimas un pilsoniskās sabiedrības sadarbību.
Otrdien, 27.februārī
08:30  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēde
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Azerbaidžānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Elnur Sultanov
12:00  Saeimas frakcijas JAUNĀ VIENOTĪBA priekšsēdētāja Edmunda Jurēvica tikšanās ar Nīderlandes Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Claudia Magdalena Njoo Pieterse
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Daigas Mieriņas tikšanās ar Spānijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Manuel Alhama Orenes
14:00  Saeimas Prezidija un parlamenta komisiju priekšsēdētāju tikšanās ar Saeimas un nevalstisko organizāciju foruma koordinējošās grupas dalībniekiem, kā arī atvērto durvju dienas dalībnieku pārstāvjiem
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
14:30  Sociālo un darba lietu komisijas Nevienlīdzības mazināšanas apakškomisijas sēde
15:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas sēde