Saeimas ziņas

Saeimas Ārlietu komisija paziņojumā atzīst Krieviju par terorismu atbalstošu valsti
Saeimas Ārlietu komisija otrdien, 2.augustā, pieņēma paziņojumu par Krievijas mērķtiecīgiem militārajiem uzbrukumiem Ukrainas civiliedzīvotājiem un sabiedriskajai telpai, kurā Krievijas īstenotā vardarbība pret civiliedzīvotājiem atzīta par terorismu un Krievija – par terorismu atbalstošu valsti. Komisijas deputāti paziņojumā aicina Eiropas Savienības valstis nekavējoties apturēt tūrisma un ieceļošanas vīzu izsniegšanu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem.
Dagmāra Beitnere-Le Galla: poļu karavīru kapu apgānīšana ir spilgts piemērs tam, kā Minskas režīms vēršas pret nacionālajām minoritātēm
Poļu karavīru kapu apgānīšana Baltkrievijā ir nosodāma rīcība un ir pretrunā ar veselu virkni līgumu par nacionālo minoritāšu tiesību ievērošanu starptautiskajā, reģionālajā un divpusējā līmenī. Tas ir kārtējais un visspilgtākais piemērs, kas atspoguļo Minskas režīma darbības, kas vērstas pret Baltkrievijā mītošajām nacionālajām minoritātēm, ceturtdien, 28.jūlijā, pauda Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla.
Mandātu komisija: deputāta mandātu plānots apstiprināt Aināram Vilciņam
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 27.jūlijā, atbalstīja lēmuma projektu par 13.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu Aināram Vilciņam.
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 27.jūlijā, lēma aicināt parlamentu  kolektīvo iesniegumu “Par vienotu sabiedrību bez Latvijas Krievu savienības” nodot Saeimas Nacionālās drošības komisijai tālākai izvērtēšanai.
Marija Golubeva: Latvijai nepieciešams iekļauties Eiropas solidaritātes mehānismā dabasgāzes jomā
“Latvijai nepieciešams iekļauties gan Eiropas solidaritātes mehānismā, gan kļūt par piemēru valstij, kura spēj ievērot gāzes patēriņa samazinājumu un vienlaikus spēj nodrošināt enerģētisko drošību,” otrdien, 26.jūlijā, uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Marija Golubeva.
Ināra Mūrniece: ANO aktīvi jāiesaistās Ukrainas atjaunošanā
Starptautiskajai sabiedrībai ir aktīvi jāiesaistās Ukrainas atjaunošanas procesā, un nozīmīgu lomu tajā  var uzņemties arī Apvienoto Nāciju Organizācija, pauda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ceturtdien, 21.jūlijā, Saeimā tiekoties ar Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) 76.sesijas Ģenerālās asamblejas prezidentu, Maldīvijas Republikas ārlietu ministru Abdullu Šahidu (Abdulla Shahid).
Dagmāra Beitnere-Le Galla Igaunijas vēstniekam: Latviju un Igauniju vieno kopīga vēsture un vērtības
“Latviju un Igauniju vieno kopīga vēsture, līdzīgas vērtības un intereses. Mums jāturpina virzīties uz priekšu kopā un arvien jāstiprina sadarbība starp mūsu valstīm,” sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla, ceturtdien, 21.jūlijā, tiekoties ar Igaunijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Arti Hilpusu (Arti Hilpus). Vēstnieks parlamentā bija ieradies atvadu vizītē.
Saeimas futbola komanda gūst uzvaru draudzības spēlē ar Valmieras novada pašvaldības deputātiem un darbiniekiem
Saeimas futbola komanda trešdien, 20.jūlijā, draudzības spēlē ar rezultātu 3:1 svinēja uzvaru pār Valmieras novada pašvaldības deputātu un darbinieku komandu.
Saeimas futbola komanda trešdien, 20.jūlijā, pulksten 16.00 laukumā tiksies ar Valmieras novada pašvaldības deputātu un darbinieku komandu.
I.Lībiņa-Egnere Saeimā uzņem Hesenes landtāga delegāciju
Mēs esam sabiedrotie, un kopīgiem spēkiem spēsim pārvarēt arī Krievijas sāktā kara Ukrainā izraisītās iekšpolitiskās grūtības. Rūpes par kara bēgļiem, cīņa pret Kremļa propagandas ietekmi sabiedrībā, gan nepieciešamība rast risinājumus satricinājumiem ekonomikā un enerģētikas sektorā - tie ir aktuāli iekšpolitiskie izaicinājumi visā Eiropā. To trešdien, 20.jūlijā, Saeimā tiekoties ar Vācijas Federatīvās Republikas Hesenes federālās zemes landtāga delegāciju, pauda Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere.
Otrdien, 9.augustā
10:00  "Saskaņa" sociāldemokrātiskās partijas frakcijas priekšsēdētāja Jāņa Urbanoviča tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Liang Jianquan