Saeimas ziņas

Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot attālināti notiekošajām komisiju sēdēm:
Pirmdien, 18.janvārī, notiks tiešsaistes diskusija “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”, kurā spriedīs par kultūras dzīves pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti.
Saeima valsts kontroliera amatā ievēl Rolandu Irkli
Saeima ceturtdien, 14.janvārī, valsts kontroliera amatā ievēlēja Rolandu Irkli. Attālinātajā Saeimas sēdē atklātā balsošana ar vēlēšanu zīmēm notika platformā e-Saeima. 
Saeima apstiprina deputāta pilnvaras uz laiku Gatim Zamuram
Saeima ceturtdien, 14.janvārī, apstiprināja 13.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku Gatim Zamuram. 
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija trešdien, 13.janvārī, vērtēja Augstākās izglītības padomes locekļu amatiem izvirzītās kandidatūras un lēma tās virzīt apstiprināšanai Saeimā.
Arvils Ašeradens: zemais atalgojums un standartu samazināšana novedusi pie kritiskas robežas bērnudārzu darbībā
“Esam nonākuši līdz kritiskai robežai pirmsskolas izglītības iestāžu darbībā. Zemais atalgojums un standartu samazināšana speciālistiem, kas strādā bērnudārzos, novedusi pie bīstamas situācijas, ko skaidri izgaismojusi arī medijos izskanējusī informācija par izturēšanos pret bērniem atsevišķās pirmsskolas izglītības iestādēs,” trešdien, 13.janvārī, sacīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.
Sociālo un darba lietu komisija aicina valdību nekavējoties risināt situāciju sociālās aprūpes centros
Ņemot vērā straujo saslimšanu ar Covid-19 sociālās aprūpes centros, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija aicina valdību nekavējoties risināt šo problēmu, lai pasargātu centru iemītniekus un darbiniekus no inficēšanās. Deputāti nosūtījuši vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, aicinot veidot situācijas izpētes darba grupu Labklājības ministrijas (LM) darbības izvērtēšanai.
Valsts pārvaldes komisija atbalsta izmaiņas amatpersonu interešu konflikta novēršanas likumā
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien, 13.janvārī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”. Grozījumi paredz precizēt ziedojumu pieņemšanas regulējumu, radinieku definīciju, noteikt pienākumu valsts amatpersonas deklarāciju iesniegt arī Satversmes aizsardzības biroja direktoram, kā arī komercdarbības ierobežojumus plašākam personu lokam. 
Juridiskā komisija atbalsta atvieglotu parādu atgūšanas kārtību par mājas pārvaldīšanas izdevumiem
Saeimas Juridiskā komisija trešdien, 13.janvārī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Civilprocesa likumā, ar kuriem iecerēts atvieglot parādu atgūšanu par mājas pārvaldīšanas izdevumiem. 
I.Mūrniece: janvāra barikādes bija pierādījums mūsu tautas iekšējam spēkam
Barikāžu laiku pirms 30 gadiem raksturo trīs svarīgas lietas - mūsu tautas gudrība, varonība un tālredzība -, bet vienlaikus tā bija cīņa. Tolaik mēs izvēlējāmies gudrākos ieročus savas brīvības atgūšanai: tiesiskumu un parlamentārismu. Janvāra barikādes bija pierādījums mūsu tautas apņēmībai nevardarbīgi pretoties bruņotiem ienaidniekiem. Tas bija dziļš iekšējais spēks, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 13.janvārī, attālināti piedaloties konferencē “X stunda. Barikādēm 30”. 
Pirmdien, 18.janvārī
09:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Nodokļu politikas apakškomisijas sēde
09:00  Ārlietu komisijas sēde
11:00  Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sadarbībā ar Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO rīkota diskusija “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”
11:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
13:50  Saeimas Prezidija sēde