Saeimas ziņas

Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot komisiju sēdēm arī attālināti:
Vēl līdz 7.oktobrim aicina pieteikties Atvērto durvju dienai Saeimā
Vēl līdz 7.oktobrim interesenti aicināti pieteikties Atvērto durvju dienai Saeimā, kas norisināsies 14.oktobrī. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar parlamenta simtgadei veltīto ekspozīciju “Saeima – 100”, kā arī apskatīt Saeimas Sēžu zāli un citas greznās reprezentācijas telpas.
Saeima konceptuāli atbalsta ieceri celt minimālo algu
Saeima ceturtdien, 29.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Darba likumā, ar kuriem iecerēts noteikt minimālo mēnešalgu 620 eiro apmērā no nākamā gada, bet 700 eiro apmērā - no 2024.gada.
Saeima atbalsta Skultes termināļa likumu
Lai ilgtermiņā novērstu energodrošības riskus enerģētikas nozarē, stiprinātu Latvijas enerģētisko drošību un tautsaimniecības nepārtrauktu darbību, Saeima ceturtdien, 29.septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamu atzītu likumu par Skultes sašķidrinātās gāzes termināli.
Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai
Saeima ceturtdien, 29.septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamu atzītu jaunu likumu, kas atvieglo kārtību energoapgādes būvju, tostarp vēja elektrostaciju, būvniecībai. Likums izstrādāts, lai sekmētu atjaunīgās enerģijas ražošanu, veicinātu enerģētisko drošību un neatkarību. 
Lai veicinātu brīvprātīgā darba pieejamību sabiedrībai, pilnveidotu brīvprātīgā darba kā nodarbinātības veida uzskaiti, kā arī radītu elastīgākus nosacījumus brīvprātīgā darba īstenošanai tā organizētājiem, Saeima ceturtdien, 29.septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus Brīvprātīgā darba likumā. 
Saeima atbalsta ieroču atļauju anulēšanu Latvijas nepilsoņiem un daļai personu, kas Latvijā saņēmušas pastāvīgās uzturēšanās atļaujas
Saeima ceturtdien, 29.septembrī, otrajā – galīgajā - lasījumā  atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Ieroču aprites likumā. 
Saeima atbalsta pāreju uz mācībām tikai valsts valodā
Saeima ceturtdien, 29.septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus  Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz pakāpenisku pāreju uz mācībām tikai valsts valodā pirmsskolā un pamatizglītībā trīs gadu laikā. 
Saeima konceptuāli atbalsta valsts aizsardzības dienesta izveidi
Saeima ceturtdien, 29.septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja Valsts aizsardzības dienesta likuma projektu un ar to saistītos likumprojektus, kas paredz valsts aizsardzības dienesta izveidi. 
Saeima atbalsta ārkārtējās situācijas izsludināšanu Latvijas–Krievijas pierobežā
Saeima ceturtdien, 29.septembrī, atbalstīja valdības lēmumu izsludināt ārkārtējo situāciju Alūksnes, Balvu, Ludzas novadā un robežšķērsošanas vietās, kā arī slēgt Pededzes robežšķērsošanas vietu.
Sestdien, 1.oktobrī