Latvijas Republikas 11.Saeimas
rudens sesijas astotā sēde
2011.gada 17.novembrī

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 11.Saeimas priekšsēdētāja
Solvita Āboltiņa.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Frakciju viedokļi

Sēdes vadītāja. Labrīt, cienījamie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet vietas!

Sākam Saeimas 17.novembra sēdi.

Pirms mēs sākam izskatīt apstiprināto sēdes darba kārtību, mums ir jālemj par iespējamo darba kārtības maiņu.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas iesniegumu ar lūgumu grozīt Saeimas 17.novembra sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par Solvitas Pujātes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas iesniegumu ar lūgumu grozīt Saeimas 17.novembra sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par Solveigas Pones apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas iesniegumu ar lūgumu grozīt Saeimas 17.novembra sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par Andra Zuša apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Jāņa Reira iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 17.novembrī un ziņot par to Saeimas sēdē. Šis atvaļinājums ir piešķirts, bet mums ir jāiekļauj darba kārtībā ziņojums par to. Tātad deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas iesniegumu ar lūgumu grozīt Saeimas 17.novembra sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par Jaroslava Streļčenoka iecelšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Urbanoviča, Ribakova, Mirska, Kabanova, Ņikiforova un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu grozīt Saeimas 17.novembra sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par 11.Saeimas deputāta Jāņa Urbanoviča atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Urbanoviča, Ribakova, Mirska, Kabanova, Ņikiforova un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu grozīt Saeimas 17.novembra sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par 11.Saeimas deputāta Aleksandra Jakimova atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Urbanoviča, Ribakova, Mirska, Kabanova, Ņikiforova, Elksniņa, Rodionova un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu grozīt Saeimas 17.novembra sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par 11.Saeimas deputāta Aleksandra Jakimova ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Laizānes, Latkovska, Dombravas, Blumfelda, Rasnača un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu grozīt Saeimas 17.novembra sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par deputātes Ineses Laizānes atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Laizānes, Latkovska, Dombravas, Blumfelda, Rasnača, Krēsliņa un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu grozīt Saeimas 17.novembra sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par deputātes Ineses Laizānes ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Latkovska, Rasnača, Dombravas, Blumfelda, Krēsliņa un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu grozīt Saeimas 17.novembra sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par deputāta Ilmāra Latkovska atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Latkovska, Rasnača, Dombravas, Blumfelda, Krēsliņa, Kuduma un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu grozīt Saeimas 17.novembra sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par deputāta Ilmāra Latkovska ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Sākam izskatīt apstiprināto grozīto sēdes darba kārtību.

Tātad pirmais jautājums – „Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Jānim Klaužam no šā gada 15.novembra līdz 21.novembrim”. Saeimas Prezidijs šo atvaļinājumu ir piešķīris, par ko jūs tiekat informēti.

Nākamais darba kārtības jautājums – „Par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Jānim Reiram šā gada 17.novembrī”. Tātad Saeimas Prezidijs šo atvaļinājumu ir piešķīris un saskaņā ar Kārtības rulli jūs tiekat par to informēti.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Solvitas Pujātes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (SC).

Labrīt, godātie kolēģi! Saeimas Juridiskā komisija savā 2011.gada 15.novembra sēdē izskatīja lēmuma projektu „Par Solvitas Pujātes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” un minēto lēmuma projektu atbalstīja.

Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicinu balsot par lēmuma projektu „Par Solvitas Pujātes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Solvitas Pujātes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par Solveigas Pones apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (SC).

Saeimas Juridiskā komisija savā 15.novembra sēdē izskatīja lēmuma projektu „Par Solveigas Pones apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” un atbalstīja minēto lēmuma projektu.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu balsot par lēmuma projektu „Par Solveigas Pones apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Solveigas Pones apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. (No zāles dep. J..Urbanovičs: „Mēs taču balsojām par atklātu balsošanu!”) Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par Andra Zuša apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (SC).

Saeimas Juridiskā komisija savā 2011.gada 15.novembra sēdē izskatīja lēmuma projektu „Par Andra Zuša apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”. Komisija atbalstīja minēto lēmuma projektu.

Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicinu balsot par lēmuma projektu „Par Andra Zuša apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Andra Zuša apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Atgādinu, ka saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu balsojums ir aizklāts. (No zāles: „Un ko teiksiet par atklātību?”) Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par Jaroslava Streļčenoka iecelšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatā”.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (VIENOTĪBA).

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija savā šā gada 16.novembra sēdē izskatīja un vienbalsīgi atbalstīja Saeimas lēmuma projektu „Par Jaroslava Streļčenoka iecelšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatā”.

Komisijas vārdā aicinu atbalstīt lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Jaroslava Streļčenoka iecelšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatā”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. (Aplausi.) Paldies.

Saeimas vārdā apsveicu Jaroslavu Streļčenoku ar iecelšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatā un vēlu veiksmi, šo atbildīgo un grūto amatu veicot. (Aplausi.) Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par 11.Saeimas deputāta Jāņa Urbanoviča atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par 11.Saeimas deputāta Jāņa Urbanoviča atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. (No zāles dep. J.Urbanovičs: „Atklāti! Tikai atklāti!”) Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - 2, atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par 11.Saeimas deputāta Aleksandra Jakimova atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par 11.Saeimas deputāta Aleksandra Jakimova atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - 1, atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par 11.Saeimas deputāta Aleksandra Jakimova ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par 11.Saeimas deputāta Aleksandra Jakimova ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par deputātes Ineses Laizānes atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par deputātes Ineses Laizānes atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - 1, atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par deputātes Ineses Laizānes ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par deputātes Ineses Laizānes ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par deputāta Ilmāra Latkovska atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par deputāta Ilmāra Latkovska atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - 1, atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par deputāta Ilmāra Latkovska ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par deputāta Ilmāra Latkovska ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamā darba kārtības sadaļa - „Priekšlikumi par iepriekšējās Saeimas likumprojektu izskatīšanas turpināšanu”.

Nākamais darba kārtības jautājums - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas ierosinājums turpināt izskatīt 11.Saeimā likumprojektu „Grozījumi Transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā”, kura izskatīšana 10.Saeimas pilnvaru laikā nav pabeigta.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Uldis Augulis.

U.Augulis (ZZS).

Augsti godātā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienītie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, pamatojoties uz Kārtības ruļļa 39.pantu, ierosina 11.Saeimā turpināt izskatīt 10.Saeimā aizsākto likumprojektu „Grozījumi Transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā”, kurš paredz un nosaka jaunus atbrīvojumus no ekspluatācijas nodokļa maksāšanas. Proti, nodoklis nav jāmaksā personai, kuras vai kuras laulātā apgādībā ir bērns ar invaliditāti ar pārvietošanās traucējumiem. Atbrīvojums tiek piemērots par vienu šādai personai vai tās laulātajam īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli.

Likumprojekts precizē, ka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atvieglojums piemērojams lauksaimniecības produktu ražotājiem un atzītām akvakultūras saimniecībām, kas ir reģistrētas Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicēji. Likumprojekts arī konkretizē personu loku, kam pienākas transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atlaide 20 procentu apmērā (proti, atlaide pienākas arī tad, ja ģimenē (reģistrētā laulībā) laulātajiem kopā apgādībā ir trīs vai vairāk nepilngadīgi bērni), kā arī, protams, to daļēji uzlabo. Protams, komisijai vēl būs jāstrādā, lai šo nodokli varētu iekasēt tajā apjomā, kāds budžetā ir plānots, jo, skatoties šā gada plānoto pret izpildi, redzam, ka situācija ir ļoti slikta: no plānotajiem 17 miljoniem iekasēti šobrīd ir tikai 7 miljoni.

Tā ka visa šā likumprojekta būtība ir diezgan nopietni jāuzlabo. Tāpēc Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā lūdzu atbalstīt šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - turpināt izskatīt 11.Saeimā 10.Saeimas nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Lēmums ir pieņemts. Līdz ar to likumprojekts „Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā” tiks turpināts izskatīt 11.Saeimā.

10.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka arī 11.Saeimā tā būs atbildīgā par šo likumprojektu? Deputātiem iebildumu nav. Tātad arī 11.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu minētā likumprojekta otrajam lasījumam!

U.Augulis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - divas nedēļas, proti, līdz 1.decembrim.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 1.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ierosina turpināt izskatīt 11.Saeimā likumprojektu „Grozījumi likumā „Par pievienotās vērtības nodokli””, kura izskatīšana 10.Saeimas pilnvaru laikā nav pabeigta.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Imants Parādnieks.

I.Parādnieks (VL-TB/LNNK).

Labrīt, cienījamā priekšsēdētājas kundze! Labrīt, godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā šā gada 9.novembra sēdē atbalstīja 10.Saeimā skatītā likumprojekta Nr.355/Lp10 „Grozījumi likumā „Par pievienotās vērtības nodokli”” tālāku virzību.

Likumprojektā sākotnēji tika iekļauti pieci bloki. Četri no tiem tika izdalīti atsevišķi un jau pieņemti iepriekšējā Saeimā. Darba procesā palika un šobrīd tālākai izskatīšanai tiek virzīti grozījumi, kas saistīti ar tā sauktā reversā jeb apgrieztā PVN piemērošanas kārtību, ka PVN maksā pakalpojuma saņēmējs, nevis sniedzējs (būvniecības pakalpojumiem) attiecībā uz noslēgtajiem līgumiem.

Likumprojektu izstrādāja Ministru kabinets sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām, un tā mērķis ir nodrošināt godīgu konkurenci būvniecības sektorā un izskaust krāpnieciskās shēmas.

Jāatzīmē, ka šāda sistēma kopš 1999.gada darbojas kokapstrādes jomā un kopš šā gada vidus arī metāllūžņu piegādes jomā. Likumprojektā, jāatzīst, gan ir daudz nepilnību, ir notikušas plašas diskusijas gan komisijā, gan ārpus tās. Savus redzējumus un priekšlikumus ir iesniegušas vairākas nevalstiskās organizācijas - Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Būvniecības attīstības stratēģiskā padome. Ir paredzētas darba grupas sēdes, lai likuma normas atbilstoši precizētu un papildinātu.

Papildus tam, lai grozījumus varētu attiecināt uz būvmateriāliem, kā arī būvniecības pakalpojumiem, ko saņem valsts un pašvaldību iestādes, vēl būs nepieciešams saņemt Eiropas Komisijas atļauju Latvijai piemērot atkāpi no PVN direktīvas normām.

Tā kā atbilstoši izspriestajam un komisijas lēmumam jaunajai kārtībai vajadzētu stāties spēkā līdz ar 2012.gada 1.janvāri, komisijas vārdā aicinu likumprojektam piešķirt steidzamību.

Sēdes vadītāja. Saskaņā ar Kārtības rulli šoreiz mums vispirms ir jālemj par likumprojekta izskatīšanas turpināšanu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - turpināt izskatīt 11.Saeimā 10.Saeimas nepabeigto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par pievienotās vērtības nodokli””! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Tātad likumprojekts tiks turpināts izskatīt 11.Saeimā.

10.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka tā ir atbildīgā arī 11.Saeimā? Deputātiem iebildumu nav. Tātad arī 11.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Komisija ierosināja šo likumprojektu atzīt par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi likumā „Par pievienotās vērtības nodokli”” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku, kad likumprojekts tiks izskatīts otrajā lasījumā!

I.Parādnieks. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 28.novembris, izskatīšana otrajā, galīgajā, lasījumā - Saeimas šā gada 8.decembra sēdē.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 28.novembris, izskatīšana - Saeimas 8.decembra sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - Ārlietu komisijas ierosinājums turpināt izskatīt 11.Saeimā likumprojektu „Grozījums likumā „Par Eiropas padomes konvenciju par notiesāto personu nodošanu soda izciešanai””.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Sergejs Mirskis.

S.Mirskis (SC).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Ārlietu komisija izskatīja likumprojektu „Grozījums likumā „Par Eiropas padomes konvenciju par notiesāto personu nodošanu soda izciešanai”” un Saeimas kārtības ruļļa 39.panta kārtībā aicina Saeimu turpināt strādāt ar šo likumprojektu arī 11.Saeimā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - turpināt izskatīt 11.Saeimā 10.Saeimas nepabeigto likumprojektu „Grozījums likumā „Par Eiropas padomes konvenciju par notiesāto personu nodošanu soda izciešanai””! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Lēmums ir pieņemts. Līdz ar to likumprojekts „Grozījums likumā „Par Eiropas padomes konvenciju par notiesāto personu nodošanu soda izciešanai”” tiks turpināts izskatīt 11.Saeimā.

10.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Ārlietu komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad arī 11.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu ir Ārlietu komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu šā likumprojekta otrajam lasījumam!

S.Mirskis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 22.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 22.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - Ārlietu komisijas ierosinājums turpināt izskatīt 11.Saeimā likumprojektu „Par Konvenciju par Eiropas Sakaru biroja izveidi”, kura izskatīšana 10.Saeimas pilnvaru laikā nav pabeigta.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Sergejs Mirskis.

S.Mirskis (SC).

Ārlietu komisija izskatīja likumprojektu „Par Konvenciju par Eiropas Sakaru biroja izveidi” un aicina Saeimas kārtības ruļļa 39.panta kārtībā turpināt izskatīt šo likumprojektu arī 11.Saeimā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - turpināt izskatīt 11.Saeimā 10.Saeimas nepabeigto likumprojektu „Par Konvenciju par Eiropas Sakaru biroja izveidi”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Lēmums ir pieņemts. Līdz ar to likumprojekts „Par Konvenciju par Eiropas Sakaru biroja izveidi” tiks turpināts izskatīt 11.Saeimā.

10.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Ārlietu komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad arī 11.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu ir Ārlietu komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu minētajam likumprojektam!

S.Mirskis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - Ārlietu komisijas ierosinājums turpināt izskatīt 11.Saeimā likumprojektu „Par Instrumentu Starptautiskās Telekomunikāciju savienības Konstitūcijas grozīšanai un Instrumentu Starptautiskās Telekomunikāciju savienības Konvencijas grozīšanai”, kura izskatīšana 10.Saeimas pilnvaru laikā nav pabeigta.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Sergejs Mirskis.

S.Mirskis (SC).

Ārlietu komisija izskatīja likumprojektu „Par Instrumentu Starptautiskās Telekomunikāciju savienības Konstitūcijas grozīšanai un Instrumentu Starptautiskās Telekomunikāciju savienības Konvencijas grozīšanai”. Tā izskatīja šo likumprojektu Saeimas kārtības ruļļa 39.panta kārtībā un aicina Saeimu atbalstīt šā likumprojekta skatīšanu 11.Saeimā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - turpināt izskatīt 11.Saeimā 10.Saeimas nepabeigto likumprojektu „Par Instrumentu Starptautiskās Telekomunikāciju savienības Konstitūcijas grozīšanai un Instrumentu Starptautiskās Telekomunikāciju savienības Konvencijas grozīšanai”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Lēmums ir pieņemts. Līdz ar to likumprojekta „Par Instrumentu Starptautiskās Telekomunikāciju savienības Konstitūcijas grozīšanai un Instrumentu Starptautiskās Telekomunikāciju savienības Konvencijas grozīšanai” izskatīšana tiks turpināta arī 11.Saeimā.

10.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Ārlietu komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka šī komisija turpina būt atbildīgā? Deputātiem iebildumu nav. Tātad arī 11.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu ir Ārlietu komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu minētā likumprojekta otrajam lasījumam!

S.Mirskis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - Ārlietu komisijas ierosinājums turpināt izskatīt 11.Saeimā likumprojektu „Par likuma „Par 1995.gada 26.jūlija Konvenciju par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija), 1996.gada 23.jūlija Protokolu par Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi interpretāciju, ko veic Eiropas Kopienu Tiesa ar iepriekšējo nolēmumu palīdzību, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants, un 1997.gada 19.jūnija Protokolu par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants un Eiropola konvencijas 41.panta 3.punkts”, likuma „Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija) un Protokolā par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti” un likuma „Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija), pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu” atzīšanu par spēku zaudējušu”, kura izskatīšana 10.Saeimas laikā nav pabeigta.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Sergejs Mirskis.

S.Mirskis (SC).

Godātie kolēģi! Ārlietu komisija izskatīja šo likumprojektu (dokuments Nr.152) un aicina turpināt tā izskatīšanu Saeimas kārtības ruļļa 39.panta kārtībā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - turpināt izskatīt 11.Saeimā 10.Saeimas nepabeigto likumprojektu „Par likuma “Par 1995.gada 26.jūlija Konvenciju par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija), 1996.gada 23.jūlija Protokolu par Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi interpretāciju, ko veic Eiropas Kopienu Tiesa ar iepriekšējo nolēmumu palīdzību, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants, un 1997.gada 19.jūnija Protokolu par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants un Eiropola konvencijas 41.panta 3.punkts”, likuma „Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija) un Protokolā par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti” un likuma „Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija), pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu” atzīšanu par spēku zaudējušu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Tātad likumprojekts ar milzīgi garo nosaukumu tiks turpināts izskatīt arī 11.Saeimā. (No zāles: „Atkārtot! Atkārtot nosaukumu!”)

10.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Ārlietu komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka arī 11.Saeimā šī komisija ir atbildīgā? Deputātiem iebildumu nav. Tātad arī 11.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu ir Ārlietu komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu minētajam likumprojektam!

S.Mirskis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums. Ārlietu komisija ierosina turpināt izskatīt 11.Saeimā likumprojektu „Grozījums likumā „Par Hāgas konvenciju par jurisdikciju, piemērojamiem tiesību aktiem, atzīšanu, izpildi un sadarbību attiecībā uz vecāku atbildību un bērnu aizsardzības pasākumiem””, kura izskatīšana 10.Saeimas pilnvaru laikā nav pabeigta.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Sergejs Mirskis.

S.Mirskis (SC).

Godātie kolēģi! Ārlietu komisija izskatīja likumprojektu „Grozījums likumā „Par Hāgas konvenciju par jurisdikciju, piemērojamiem tiesību aktiem, atzīšanu, izpildi un sadarbību attiecībā uz vecāku atbildību un bērnu aizsardzības pasākumiem”” un aicina Saeimu izskatīt šo likumprojektu Saeimas kārtības ruļļa 39.panta kārtībā un turpināt tā izskatīšanu arī 11.Saeimā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - turpināt izskatīt 11.Saeimā 10.Saeimas nepabeigto likumprojektu „Grozījums likumā „Par Hāgas konvenciju par jurisdikciju, piemērojamiem tiesību aktiem, atzīšanu, izpildi un sadarbību attiecībā uz vecāku atbildību un bērnu aizsardzības pasākumiem””! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojekts „Grozījums likumā „Par Hāgas konvenciju par jurisdikciju, piemērojamiem tiesību aktiem, atzīšanu, izpildi un sadarbību attiecībā uz vecāku atbildību un bērnu aizsardzības pasākumiem”” tiks turpināts izskatīt arī 11.Saeimā.

10.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Juridiskā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad arī...

S.Mirskis. Ārlietu!

Sēdes vadītāja. Ārlietu komisija, es atvainojos! Atbildīgā bija Ārlietu komisija. Deputātiem nav iebildumu. Tātad arī 11.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu ir Ārlietu komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu minētajam likumprojektam!

S.Mirskis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - Ārlietu komisijas ierosinājums turpināt izskatīt 11.Saeimā likumprojektu „Par Nolīgumu starp Latvijas Republikas valdību un Norvēģijas Karalistes valdību par tādu spriedumu krimināllietās atzīšanu un izpildi, ar kuriem tiek piespriesti brīvības atņemšanas sodi vai ar brīvības atņemšanu saistīti pasākumi”, kura izskatīšana 10.Saeimas pilnvaru laikā nav pabeigta.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Sergejs Mirskis.

S.Mirskis (SC).

Godātie kolēģi! Ārlietu komisija izskatīja likumprojektu „Par Nolīgumu starp Latvijas Republikas valdību un Norvēģijas Karalistes valdību par tādu spriedumu krimināllietās atzīšanu un izpildi, ar kuriem tiek piespriesti brīvības atņemšanas sodi vai ar brīvības atņemšanu saistīti pasākumi”. Saeimas Ārlietu komisija izskatīja šo likumprojektu Saeimas kārtības ruļļa 39.panta kārtībā un aicina 11.Saeimu turpināt strādāt ar šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - turpināt izskatīt 11.Saeimā 10.Saeimas nepabeigto likumprojektu „Par Nolīgumu starp Latvijas Republikas valdību un Norvēģijas Karalistes valdību par tādu spriedumu krimināllietās atzīšanu un izpildi, ar kuriem tiek piespriesti brīvības atņemšanas sodi vai ar brīvības atņemšanu saistīti pasākumi”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojekts „Par Nolīgumu starp Latvijas Republikas valdību un Norvēģijas Karalistes valdību par tādu spriedumu krimināllietās atzīšanu un izpildi, ar kuriem tiek piespriesti brīvības atņemšanas sodi vai ar brīvības atņemšanu saistīti pasākumi” tiks turpināts izskatīt arī 11.Saeimā.

10.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Ārlietu komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad arī 11.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu ir Ārlietu komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Mirskis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas ierosinājums turpināt izskatīt 11.Saeimā likumprojektu „Grozījumi Tūrisma likumā”, kura izskatīšana 10.Saeimas pilnvaru laikā nav pabeigta.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Klāvs Olšteins.

K.Olšteins (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Labrīt, cienījamie kolēģi! Likumprojekts „Grozījumi Tūrisma likumā” ietver redakcionālu precizējumu esošajā Tūrisma likumā un paredz pilnvarojumu Ministru kabinetam izdot noteikumus, kas noteiks kārtību, kādā vietējās pašvaldības administratīvajai teritorijai vai tās daļai tiek piešķirts vai anulēts kūrorta statuss.

Jā, tas ir viss!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Sākam debates.

Vārds deputātam Klāvam Olšteinam.

K.Olšteins (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Jā, runājot par grozījumiem Tūrisma likumā, sākotnēji gribu norādīt uz dažiem skaitļiem, kas raksturo tūrisma nozari kopumā.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2009.gadā kūrortu viesnīcās un rehabilitācijas centros ir apkalpota kopumā 61 881 persona jeb par 15 procentiem vairāk nekā 2008.gadā, turpretī ekonomiskās krīzes dēļ kopējais viesnīcās un citās tūrisma mītnēs apkalpoto personu skaits 2009.gadā (salīdzinājumā ar 2008.gadu) bija samazinājies par 28 procentiem. Rehabilitācijas centros 2009.gadā apkalpoto personu vidējais uzturēšanās ilgums ir bijis 12,8 diennaktis, kas ir ievērojami vairāk nekā citās tūrisma mītnēs Latvijā. Vidējais uzturēšanās ilgums tūrisma mītnēs Latvijā ir bijis 2 līdz 3 diennaktis.

Par labas prakses piemēru šajā jautājumā ir uzskatāma Lietuva, kuras valdība ir pieņēmusi Lietuvas kūrortu attīstības koncepciju. Atbilstoši šai koncepcijai kūrortu tūrisms ir noteikts par vienu no prioritārajiem tūrisma virzieniem Lietuvā. Lietuvas kūrortu atbalsta programma paredz konkrētus uzdevumus kūrortu attīstībai, to skaistā valsts un Eiropas Savienības fondu novirzīšanu kūrortu infrastruktūras būvniecībai, rekonstrukcijai un uzturēšanai.

Manuprāt, kūrortu tūrismu Latvijā ir nepieciešams noteikt par vienu no prioritāriem tūrisma virzieniem, uzstādot konkrētus uzdevumus un piesaistot Eiropas Savienības finansējumu infrastruktūras būvniecībai, rekonstrukcijai un uzturēšanai, līdzīgi kā tas ir Lietuvā. Pašlaik Latvijā nav normatīvo aktu, kas regulētu kūrortu tūrisma nozares darbību un attīstību. Kūrortu attīstības aspekti ir vien daļēji integrēti normatīvajos aktos, kuri nav tieši saistīti ar tūrismu, bet attiecas uz veselības aprūpes sistēmu kopumā, resursu izmantošanu un ekonomisko attīstību. Manuprāt, kūrortu tūrismam Latvijā ir ārkārtīgi liels nākotnes potenciāls un finansiāla atdeve gan no biznesa, gan no valstiskā viedokļa. Veselības tūrisma produktiem un pakalpojumiem ir augsta pievienotā vērtība un labs eksporta potenciāls, un to attīstība veicina gan valsts ekonomisko izaugsmi, gan arī sabiedrības labklājības līmeņa pieaugumu. Manuprāt, Latvijas kūrortu normatīvā regulējuma sakārtošana palīdzēs un veicinās Eiropas Savienības struktūrfondu piesaisti tūrisma infrastruktūras izbūvei, uzturēšanai un tālākai attīstībai. Nosakot kūrorta un kūrorta teritorijas statusu, tiktu radīts pamats attīstību veicinošu pasākumu īstenošanai konkrētajā teritorijā.

Šobrīd varbūt liekas, ka grozījumi Tūrisma likumā ir visai formāla rīcība, bet, manuprāt, nākotnē, it sevišķi ņemot vērā to, kā tūrisma nozare attīstījusies līdz šim Latvijā, tieši šiem grozījumiem varētu būt būtiska un izšķiroša loma, lai mēs varētu panākt šīs nozares tālāku attīstību. Un, kā pierāda arī visu tūrisma nozares asociāciju atbalsts šiem grozījumiem, tas ir tikai pirmais solis ceļā uz to, lai mēs varētu runāt par nopietnu prioritāru tūrisma nozares virzienu, jo līdz šim, manuprāt, tūrisma nozares attīstības politika mums daļēji balstījusies uz Rīgas pašvaldības atsevišķām reklāmas kampaņām, daļēji - uz kādas citas pašvaldības atsevišķām reklāmas kampaņām, bet kopumā tāda pārskatāma un saprotama tūrisma nozares attīstība un prioritāro virzienu noteikšana nav bijusi. Tāpēc, manuprāt, šā likumprojekta virzība un atbalsts tam ir būtisks pirmais solis jeb pirmais mēģinājums tiešām panākt kādus pārskatāmus un labus rezultātus tieši tūrisma nozares attīstības virzienā. Un, kā pierāda statistika, neko nedarot līdz šim, pat krīzes gados, tas ir, 2008. un 2009.gadā, mums ir izdevies sasniegt ļoti labus rezultātus. Un tāpēc aicinu atbalstīt šo likumprojektu un nākotnē domāt, lai likumā iestrādātu tieši tūrisma nozares, kūrortu tūrisma nozares atbalstam būtiskus nosacījumus, lai mēs varētu runāt par tās attīstību tālākā perspektīvā.

Tāpēc lūdzu atbalstīt šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Paldies. Debates slēdzu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - turpināt izskatīt 11.Saeimā 10.Saeimas nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Tūrisma likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojekts „Grozījumi Tūrisma likumā” tiks turpināts izskatīt arī 11.Saeimā.

10.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka arī 11.Saeimā tā ir atbildīgā? Deputātiem iebildumu nav. Tātad arī 11.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu minētā likumprojekta otrajam lasījumam!

K.Olšteins. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 1.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu par termiņu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 1.decembris. Paldies.

K.Olšteins. Paldies jums.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījums Likumā par budžetu un finanšu vadību”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Jānis Ozoliņš.

J.Ozoliņš (ZRP).

Labdien, godātie kolēģi! Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija saistībā ar šo likumprojektu ir saņēmusi Juridiskā biroja precizējoša rakstura priekšlikumu, un mēs to esam akceptējuši. Vai ir iebildumi pret šo priekšlikumu?

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Ozoliņš. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā lūgums atbalstīt šo likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Likumā par budžetu un finanšu vadību” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā”, pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāte Lolita Čigāne.

L.Čigāne (VIENOTĪBA).

Cienījamās kolēģes! Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā” (dokuments Nr.49).

Jau pagājušajā nedēļā Saeima lēma par grozījumu izdarīšanu likumā „Par grāmatvedību”, kas nosaka to, ka nelielām biedrībām, kuru gada apgrozījums nepārsniedz 20 tūkstošus latu, būtu iespējams savu grāmatvedību kārtot vienkāršā ieraksta sistēmā. Proti, šīm biedrībām nebūtu nepieciešams sagatavot pilnu gada pārskatu, iekļaujot tajā bilanci. Šādā veidā Saeima demonstrē savu atvērtību pilsoniskās sabiedrības biedrībām, izsaka tām atzinību, ka to pienesums demokrātijas stiprināšanā ir būtisks, un šie grozījumi ir tapuši pēc pašu nevalstisko organizāciju iniciatīvas.

Es aicinu Saeimu šo likumprojektu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

L.Čigāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris. Paldies.

L.Čigāne. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likumā”, pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Dāvis Stalts.

D.Stalts (VL-TB/LNNK).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir izskatījusi Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likumā”. Komisija nolēma to atbalstīt un iesniegt virzīšanai pirmajā lasījumā.

Tā būtība ir papildināt likuma 18. un 24.pantu, un tas attiecas vairāk uz finanšu ministru.

18.pantā ir noteikts, ka finanšu ministrs nekavējoties informē citu ministru, ja pret šā ministra padotībā esošas iestādes vadītāju ierosināta disciplinārlieta par tiesību aktiem neatbilstošu rīcību ar budžeta līdzekļiem.

Savukārt 24.pantā ir teikts: ja lēmumu par disciplinārlietas ierosināšanu pret iestādes vadītāju saskaņā ar šā likuma 18.panta pirmās daļas 6.punktu un trešo daļu ir pieņēmis finanšu ministrs, tad disciplinārlietu izskata ar Ministru kabineta rīkojumu apstiprināta disciplinārlietas izmeklēšanas komisija.

Tātad būtībā tas skar vairāk Finanšu ministriju.

Lūdzu balsot par šā likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

D.Stalts. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 28.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 28.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījums Paziņošanas likumā”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Inese Lībiņa-Egnere.

I.Lībiņa-Egnere (ZRP).

Cienījamās deputātes! Godātie deputāti! Juridiskā komisija ir atbalstījusi Ministru kabineta virzīto likumprojektu „Grozījums Paziņošanas likumā”, un šā likumprojekta būtība ir saistīta ar iecerēto apjomīgo reformu, kas paredz administratīvo pārkāpumu lietas no administratīvajām tiesām nodot vispārējās jurisdikcijas tiesām.

Aicinu jūs atbalstīt minēto likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Paziņošanas likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Lībiņa-Egnere. Priekšlikumu iesniegšanas termiņu lūdzu noteikt vienu mēnesi ilgu, proti, 16.decembri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu par termiņu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 16.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Inese Lībiņa-Egnere.

I.Lībiņa-Egnere (ZRP).

 

Juridiskā komisija ir izskatījusi arī likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Minētais likumprojekts paredz atbildību par virkni administratīvo pārkāpumu - atbildību par pārkāpumiem, kas pieļauti, veicot dzīvnieku barības, pārtikas aprites, dzīvnieku labturības, dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu jomu uzraudzību, kā arī to, ka... Dzīvnieku aizsardzības likums jau paredz atbildību, sodu par dzīvnieku dāvināšanu publiskos pasākumos, kas veikta bez saskaņošanas ar Pārtikas un veterināro dienestu, un šī kārtība būtu jānosaka arī Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Juridiskā komisija ir atbalstījusi šo likumprojektu. Aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Lībiņa-Egnere. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - divas nedēļas, proti, 1.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 1.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Inese Lībiņa-Egnere.

I.Lībiņa-Egnere (ZRP).

Juridiskā komisija ir izskatījusi arī šo likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Šis ir tiešām apjomīgs likumprojekts saistībā ar manis jau minēto reformu - nodot administratīvo pārkāpumu lietas no administratīvajām tiesām vispārējās jurisdikcijas tiesām. Ir paredzēti gan procesuālie noteikumi, kā tas notiek, gan arī iestrādāta virkne nozīmīgu procesuālo tiesību principu, kas līdz šim administratīvajā procesā nebija paredzēti.

Aicinu likumprojektu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Lībiņa-Egnere. Arī šim likumprojektam aicinu noteikt vienu mēnesi ilgu termiņu priekšlikumu iesniegšanai, proti, 16.decembri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 16.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Profesionālās izglītības likumā”, pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāte Inga Vanaga.

I.Vanaga (ZRP).

Godātais Prezidij! Kolēģi! Klātesošie! Izglītības, kultūras un zinātnes komisija izskatīja likumprojektu „Grozījumi Profesionālās izglītības likumā” un nolēma atbalstīt šos grozījumus, kuri nosaka to, ka tiks papildināts likuma 7., 15. un 16.pants.

Lūgums atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Profesionālās izglītības likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Vanaga. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2012.gada 17.janvāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2012.gada 17.janvāris.

I.Vanaga. Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Ingmārs Līdaka.

I.Līdaka (ZZS).

Labdien, cienījamie kolēģi! Tātad jūsu uzmanībai tiek piedāvāts likumprojekts „Grozījumi Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas likumā”. Atbildīgā komisija izskatīja šo likumprojektu, kurā tiek paredzēts, ka vienkārši mainās datu iesniedzējs - no Zemkopības ministrijas Lauku atbalsta dienesta uz SIA „Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi”. SIA, jā!

Tātad lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Līdaka. 24.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 24.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Vjačeslavs Dombrovskis.

V.Dombrovskis (ZRP).

Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatījusi likumprojektu „Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā”. Grozījumiem ir tehnisks raksturs. Vienīgā problēma bija saistīta ar 2.panta trešās daļas formulējumu, kurš bijis drusciņ neskaidrs, bet Finanšu ministrija apsolījusi to izlabot uz otro lasījumu.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā aicinu atbalstīt šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

V.Dombrovskis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 24.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 24.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi likumā „Par ietekmes uz vidi novērtējumu””, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Ingmārs Līdaka.

I.Līdaka (ZZS).

Tātad, cienījamie kolēģi, jūsu uzmanībai tiek piedāvāts likumprojekts „Grozījumi likumā „Par ietekmes uz vidi novērtējumu””. Grozījumos tiek paredzēts, ka ietekmes uz vidi novērtējums būs jāveic arī ģeoloģiskajās struktūrās ierīkotos oglekļa dioksīda uzglabāšanas objektos. Nu, tas, protams, nenozīmē, ka šādi objekti Latvijā tuvākajā laikā tiek paredzēti. Vienkārši šī atkal ir Eiropas direktīvas prasība.

Un līdz ar to, tā kā atkal tiek kavēta šīs regulas ieviešana, atbildīgās komisijas vārdā lūdzu piešķirt likumprojektam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad vispirms mums ir jābalso par steidzamību. Tātad lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu „Grozījumi likumā „Par ietekmes uz vidi novērtējumu”” atzītu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

I.Līdaka. Lūdzu to apstiprināt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi likumā „Par ietekmes uz vidi novērtējumu”” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un otrā lasījuma laiku.

I.Līdaka. Priekšlikumi tiek gaidīti līdz 24.novembrim, un es lūdzu akceptēt likumprojekta izskatīšanu Saeimas 1.decembra sēdē.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 24.novembris, izskatīšana - Saeimas 1.decembra sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījums Satversmes tiesas likumā”, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ilma Čepāne.

I.Čepāne (VIENOTĪBA).

Labrīt, godātie kolēģi! Atgādinu, ka šie grozījumi ir saistīti ar Teritorijas attīstības plānošanas likumu, kas stājas spēkā no šā gada 1.decembra. Un līdz ar to Satversmes tiesai būs jāvērtē arī lokālplānojuma atbilstība augstākstāvošiem normatīvajiem aktiem.

Mēs esam saņēmuši trīs Juridiskā biroja priekšlikumus.

1.priekšlikums. Tajā nedaudz tiek precizēta šā lokālplānojuma procesuālās izskatīšanas kārtība.

Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I.Čepāne. Arī 2. - Juridiskā biroja priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I.Čepāne. Un arī 3.priekšlikums, kas ir saistīts ar likuma spēkā stāšanos un ko ir iesniegusi pati Juridiskā komisija. Es aicinu kolēģus atbalstīt to.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I.Čepāne. Šie ir visi priekšlikumi. Es aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Satversmes tiesas likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

I.Čepāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Krimināllikumā”, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Andrejs Judins.

A.Judins (VIENOTĪBA).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi likumprojektu „Grozījumi Krimināllikumā”. Likumprojekts paredz nāves soda izslēgšanu no Krimināllikuma. Priekšlikumi nav saņemti. Juridiskā komisija atbalstīja likumprojektu. Aicinu balsot „par”!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Krimināllikumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 2, atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

A.Judins. 22.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Apžēlošanas likumā”, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Andrejs Judins.

A.Judins (VIENOTĪBA).

Likumprojekts ir saistīts ar iepriekš minētajiem grozījumiem Krimināllikumā un paredz nāves soda izslēgšanu no likuma. Juridiskā komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Apžēlošanas likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - 5, atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

A.Judins. 22.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris. Paldies.

Nākamais un arī pēdējais šīsdienas sēdes darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījums likumā „Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību””, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Andrejs Judins.

A.Judins (VIENOTĪBA).

Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu „Grozījums likumā „Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību””. Likuma grozījumi saistīti ar nāves soda izslēgšanu no attiecīgā normatīvā akta, un ir arī viens priekšlikums, kas attiecas uz liela apmēra noteikšanu... Juridiskā komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta. Komisija aicina atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums likumā „Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību”” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - 6, atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

A.Judins. 22.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.novembris.

Līdz ar to visi Saeimas 17.novembra sēdes darba kārtības jautājumi ir izskatīti.

Pirms mēs reģistrējamies, dodu vārdu deputātiem, kuri pieteikušies sniegt paziņojumus.

Paziņojumam vārds deputātam Ivanam Klementjevam.

I.Klementjevs (SC).

Cienījamie kolēģi! Tūlīt pat, pēc sēdes beigām, Dzeltenajā zālē tiks dibināta Deputātu grupa sadarbībai ar Polijas parlamentu un Deputātu grupa sadarbībai ar Armēnijas parlamentu. Lūdzu!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Paziņojumam vārds deputātei Inārai Mūrniecei.

I.Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Godātie kolēģi! Man ir lūgums tām frakcijām, kuras vēl nav deleģējušas savus pārstāvjus darbam Bērnu un jaunatnes lietu apakškomisijā, to izdarīt līdz pirmdienai, 21.novembrim.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Paziņojumam vārds deputātei Elīnai Siliņai.

E.Siliņa (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Cienījamie kolēģi! Es aicinu Publisko izdevumu un revīzijas komisijas locekļus uz sēdi pulksten 10.30 Jēkaba ielā 10/12.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu! Paldies.

Vārds Saeimas sekretāra biedram Jānim Vucānam reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

J.Vucāns (11.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Aija Barča... nav, Boriss Cilevičs... arī nav, Ina Druviete... nav, Jānis Dūklavs... nav, Raivis Dzintars... nav, Jānis Klaužs... nav, Jānis Reirs... nav... un Kārlis Seržants... nav.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Līdz ar to Saeimas 17.novembra sēdi pasludinu par slēgtu.

Saeimas darbinieki un arī deputāti ir aicināti šodien pulksten 12.30 Sarkanajā zālē uz svinīgu brīdi pirms valsts svētkiem, kurā būs iespējams noskatīties ierakstā koncertu, kas bija veltīts 20.gadadienas atcerei Nacionālajā teātrī 21.augustā.

Tā ka, ja deputātiem ir interese, laipni tiekat aicināti piedalīties!

Atgādinu, ka rītdien notiks Saeimas svinīgā sēde un pasākumi, kas veltīti mūsu valsts dzimšanas dienai.

Paldies.


SATURA RĀDĪTĀJS
11. Saeimas rudens sesijas 8. sēde
2011. gada 17. novembrī

 

 

Par darba kārtību
   
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Jānim Klaužam no šā gada 15. novembra līdz 21.novembrim
(Dok. Nr. 163)
   
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Jānim Reiram šā gada 17.novembrī
(Dok. Nr. 176)
   
Lēmuma projekts „Par Solvitas Pujātes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr.66/Lm11)
(Dok. Nr. 167)
   
Ziņo - dep. V.Agešins
   
Lēmuma projekts „Par Solveigas Pones apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr.67/Lm11)
(Dok. Nr. 168)
   
Ziņo - dep. V.Agešins
   
Lēmuma projekts „Par Andra Zuša apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr. 68/Lm11)
(Dok. Nr. 169)
   
Ziņo - dep. V.Agešins
   
Lēmuma projekts „Par Jaroslava Streļčenoka iecelšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatā” (Nr. 69/Lm11)
(Dok. Nr. 188)
   
Ziņo - dep. A.Latkovskis
   
Lēmuma projekts „Par 11. Saeimas deputāta Jāņa Urbanoviča atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas” (Nr. 70/Lm11)
(Dok. Nr. 189)
   
Lēmuma projekts „Par 11. Saeimas deputāta Aleksandra Jakimova atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas” (Nr. 71/Lm11)
(Dok. Nr. 190)
   
Lēmuma projekts „Par 11. Saeimas deputāta Aleksandra Jakimova ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā” (Nr. 72/Lm11)
(Dok. Nr. 191)
   
Lēmuma projekts „Par deputātes Ineses Laizānes atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas” (Nr. 73/Lm11)
(Dok. Nr. 192)
   
Lēmuma projekts „Par deputātes Ineses Laizānes ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā” (Nr. 74/Lm11)
(Dok. Nr. 193)
   
Lēmuma projekts „Par deputāta Ilmāra Latkovska atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas” (Nr. 75/Lm11)
(Dok. Nr. 194)
   
Lēmuma projekts „Par deputāta Ilmāra Latkovska ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā” (Nr. 76/Lm11)
(Dok. Nr. 195)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā” (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (Nr. 55/Lp11)
(Dok. Nr. 137)
   
Ziņo - dep. U.Augulis
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par pievienotās vērtības nodokli”” (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (Nr. 56/Lp11)

(Steidzams)


(Dok. Nr. 140)
   
Ziņo - dep. I.Parādnieks
   
Par likumprojektu „Grozījums likumā „Par Eiropas padomes konvenciju par notiesāto personu nodošanu soda izciešanai”” (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (Nr. 57/Lp11)
(Dok. Nr. 149)
   
Ziņo - dep. S.Mirskis
   
Par likumprojektu „Par Konvenciju par Eiropas Sakaru biroja izveidi” (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (Nr. 58/Lp11)
(Dok. Nr. 150)
   
Ziņo - dep. S.Mirskis
   
Par likumprojektu „Par Instrumentu Starptautiskās Telekomunikāciju savienības Konstitūcijas grozīšanai un Instrumentu Starptautiskās Telekomunikāciju savienības Konvencijas grozīšanai” (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (Nr. 59/Lp11)
(Dok. Nr. 151)
   
Ziņo - dep. S.Mirskis
   
Par likumprojektu „Par likuma „Par 1995.gada 26.jūlija Konvenciju par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija), 1996. gada 23. jūlija Protokolu par Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi interpretāciju, ko veic Eiropas Kopienu Tiesa ar iepriekšējo nolēmumu palīdzību, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants, un 1997. gada 19. jūnija Protokolu par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants un Eiropola konvencijas 41.panta 3.punkts”, likuma „Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija) un Protokolā par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti” un likuma „Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija), pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu” atzīšanu par spēku zaudējušu” (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (Nr. 60/Lp11)
(Dok. Nr. 152)
   
Ziņo - dep. S.Mirskis
   
Par likumprojektu „Grozījums likumā „Par Hāgas konvenciju par jurisdikciju, piemērojamiem tiesību aktiem, atzīšanu, izpildi un sadarbību attiecībā uz vecāku atbildību un bērnu aizsardzības pasākumiem”” (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (Nr. 61/Lp11)
(Dok. Nr. 153)
   
Ziņo - dep. S.Mirskis
   
Par likumprojektu „Par Nolīgumu starp Latvijas Republikas valdību un Norvēģijas Karalistes valdību par tādu spriedumu krimināllietās atzīšanu un izpildi, ar kuriem tiek piespriesti brīvības atņemšanas sodi vai ar brīvības atņemšanu saistīti pasākumi” (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (Nr. 62/Lp11)
(Dok. Nr. 154)
   
Ziņo - dep. S.Mirskis
   
Par likumprojektu „Grozījumi Tūrisma likumā” (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (Nr. 63/Lp11)
(Dok. Nr. 155)
   
Ziņo - dep. K.Olšteins
   
Debates - dep. K.Olšteins
   
Likumprojekts „Grozījums Likumā par budžetu un finanšu vadību” (Nr. 42/Lp11) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 83B)
   
Ziņo - dep. J.Ozoliņš
   
Likumprojekts „Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā” (Nr. 15/Lp11) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 49, 135)
   
Ziņo - dep. L.Čigāne
   
Likumprojekts „Grozījumi Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likumā” (Nr. 1/Lp11) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 14, 142)
   
Ziņo - dep. D.Stalts
   
Likumprojekts „Grozījums Paziņošanas likumā” (Nr. 14/Lp11) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 48, 143)
   
Ziņo - dep. I.Lībiņa-Egnere
   
Likumprojekts „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (Nr. 3/Lp11) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 35, 144)
   
Ziņo - dep. I.Lībiņa-Egnere
   
Likumprojekts „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (Nr. 13/Lp11) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 47, 145)
   
Ziņo - dep. I.Lībiņa-Egnere
   
Likumprojekts „Grozījumi Profesionālās izglītības likumā” (Nr. 19/Lp11) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 54, 146)
   
Ziņo - dep. I.Vanaga
   
Likumprojekts „Grozījumi Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas likumā” (Nr. 2/Lp11) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 15, 156)
   
Ziņo - dep. I.Līdaka
   
Likumprojekts „Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā” (Nr. 7/Lp11) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 39, 157)
   
Ziņo - dep. V.Dombrovskis
   
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par ietekmes uz vidi novērtējumu”” (Nr. 17/Lp11) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 51, 158)
   
Ziņo - dep. I.Līdaka
   
Likumprojekts „Grozījums Satversmes tiesas likumā” (Nr. 38/Lp11) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 159)
   
Ziņo - dep. I.Čepāne
   
Likumprojekts „Grozījumi Krimināllikumā” (Nr. 35/Lp11) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 160)
   
Ziņo - dep. A.Judins
   
Likumprojekts „Grozījumi Apžēlošanas likumā” (Nr. 37/Lp11) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 161)
   
Ziņo - dep. A.Judins
   
Likumprojekts „Grozījums likumā „Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību”” (Nr. 36/Lp11) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 162)
   
Ziņo - dep. A.Judins
   
Paziņojumi
  - dep. I.Klementjevs
  - dep. I.Mūrniece
  - dep. E.Siliņa
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs J.Vucāns

Balsojumi

Datums: 17.11.2011 09:06:08 bal001
Slēgtais balsojums
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Par Solvitas Pujātes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi (66/Lm11)

Datums: 17.11.2011 09:07:05 bal002
Slēgtais balsojums
Par - 90, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par Solveigas Pones apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi (67/Lm11)

Datums: 17.11.2011 09:08:09 bal003
Slēgtais balsojums
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par Andra Zuša apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi (68/Lm11)

Datums: 17.11.2011 09:09:08 bal004
Slēgtais balsojums
Par - 92, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par Jaroslava Streļčenoka iecelšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatā (69/Lm11)

Datums: 17.11.2011 09:10:34 bal005
Slēgtais balsojums
Par - 84, pret - 2, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par 11.Saeimas deputāta Jāņa Urbanoviča atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas (70/Lm11)

Datums: 17.11.2011 09:11:06 bal006
Slēgtais balsojums
Par - 84, pret - 1, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par 11.Saeimas deputāta Aleksandra Jakimova atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas (71/Lm11)

Datums: 17.11.2011 09:11:35 bal007
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par 11.Saeimas deputāta Aleksandra Jakimova ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā (72/Lm11)

Datums: 17.11.2011 09:12:02 bal008
Slēgtais balsojums
Par - 86, pret - 1, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par deputātes Ineses Laizānes atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas (73/Lm11)

Datums: 17.11.2011 09:12:29 bal009
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par deputātes Ineses Laizānes ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā (74/Lm11)

Datums: 17.11.2011 09:12:58 bal010
Slēgtais balsojums
Par - 84, pret - 1, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par deputāta Ilmāra Latkovska atsaukšanu no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas (75/Lm11)

Datums: 17.11.2011 09:13:24 bal011
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par deputāta Ilmāra Latkovska ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā (76/Lm11)

Datums: 17.11.2011 09:16:06 bal012
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (55/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:19:17 bal013
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli” (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (56/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:19:56 bal014
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli” (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (56/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:21:22 bal015
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par Eiropas padomes konvenciju par notiesāto personu nodošanu soda izciešanai” (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (57/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:22:46 bal016
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par Konvenciju par Eiropas Sakaru biroja izveidi (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (58/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:24:32 bal017
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par Instrumentu Starptautiskās Telekomunikāciju savienības Konstitūcijas grozīšanai un Instrumentu Starptautiskās Telekomunikāciju savienības Konvencijas grozīšanai (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (59/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:28:03 bal018
Par - 75, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par likuma “Par 1995.gada 26.jūlija Konvenciju par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija), 1996.gada 23.jūlija Protokolu par Konvencijas par Eiropas ... (60/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:29:44 bal019
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par Hāgas konvenciju par jurisdikciju, piemērojamiem tiesību aktiem, atzīšanu, izpildi un sadarbību attiecībā uz vecāku atbildību un bērnu aizsardzības pasākumiem” (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (61/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:31:46 bal020
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par Nolīgumu starp Latvijas Republikas valdību un Norvēģijas Karalistes valdību par tādu spriedumu krimināllietās atzīšanu un izpildi, ar kuriem tiek piespriesti brīvības atņemšanas sodi vai ar brīvības atņemšanu saistīti ... (62/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:38:40 bal021
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Tūrisma likumā (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (63/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:40:18 bal022
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījums Likumā par budžetu un finanšu vadību (42/Lp11), 2.lasījums, steidzams

Datums: 17.11.2011 09:41:41 bal023
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā (15/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:43:32 bal024
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likumā (1/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:44:44 bal025
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījums Paziņošanas likumā (14/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:46:12 bal026
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (3/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:47:26 bal027
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (13/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:48:41 bal028
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Profesionālās izglītības likumā (19/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:50:00 bal029
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas likumā (2/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:51:14 bal030
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā (7/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:52:36 bal031
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi likumā “Par ietekmes uz vidi novērtējumu” (17/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:52:59 bal032
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par ietekmes uz vidi novērtējumu” (17/Lp11), 1.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:54:56 bal033
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījums Satversmes tiesas likumā (38/Lp11), 2.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:56:02 bal034
Par - 79, pret - 2, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Krimināllikumā (35/Lp11), 2.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:56:56 bal035
Par - 82, pret - 5, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Apžēlošanas likumā (37/Lp11), 2.lasījums

Datums: 17.11.2011 09:58:08 bal036
Par - 82, pret - 6, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību” (36/Lp11), 2.lasījums
Frakciju viedokļi
2011.gada 17.novembrī

Vadītāja. Labdien, cienījamie radioklausītāji! Jūsu uzmanībai skan „Frakciju viedokļi”, un turpmākajās minūtēs Saeimas deputāti jums pastāstīs par šodien Saeimā skatītajiem jautājumiem un arī citām aktualitātēm.

Pirmajam šodien vārds politisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs” frakcijas deputātam Valērijam Agešinam. Lūdzu!

V.Agešins (SC).

 

Paldies.

Labdien, cienījamie radioklausītāji! „Saskaņas Centra” frakcija šodien vienbalsīgi atbalstīja Jaroslava Streļčenoka iecelšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatā.

Streļčenoka kungs uz „Saskaņas Centra” deputātu uzdotajiem jautājumiem atbildēja precīzi un konstruktīvi. Viņam tika gan uzdoti jautājumi, gan izteikti priekšlikumi KNAB darbības uzlabošanai. „Saskaņas Centra” deputātus iespaidojis fakts, ka Streļčenoka kungs bauda savu kolēģu uzticību un vada KNAB Ētikas komisiju. Tas nozīmē, ka cilvēks nebaidās no sensitīviem jautājumiem, un mūsu deputāti atzina, ka viņš būtu piemērots šim amatam.

Otrām kārtām. Diemžēl Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē vides un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs tā arī nespēja paskaidrot, kāpēc Ministru kabinets veselu mēnesi nerisināja jautājumu par palīdzības sniegšanu dzīvokļu jautājuma atrisināšanā Mālpils iedzīvotājiem, kuru māja 2011.gada 16.oktobrī sabruka.

Valdība jau četrus gadus bremzē Ministru kabineta noteikumu pieņemšanu, kuri noteiktu šādas palīdzības sniegšanas kārtību. Komisijas sēdē tika izskatīts „Saskaņas Centra” frakcijas pieprasījums par bezatbildību, sniedzot palīdzību katastrofā cietušajiem Mālpils novada iedzīvotājiem. Pieprasījums bija adresēts premjerministram, tomēr valdības vadītājs pāradresēja to vides un reģionālās attīstības ministram Sprūdžam. Sprūdža kungs Pieprasījumu komisijas sēdē faktiski nespēja atbildēt uz deputātu jautājumiem. No viņa vārdiem pat nevarēja saprast, kuras ministrijas kompetencē ir jautājumi par palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem šādās situācijās. Tikai aizvakar, 15.novembrī, valdība atrada iespēju sameklēt 10 tūkstošus latu palīdzībai Mālpils iedzīvotājiem – un tikai tāpēc, ka „Saskaņas Centra” deputāti iesniedza par to pieprasījumu un valdībai vajadzēja kaut kā attaisnoties.

Uz jautājumu, kāpēc mēneša laikā valdība nerīkojās, tika sniegta atbilde: lūk, procedūra nav noteikta, joprojām nav pieņemti Ministru kabineta noteikumi, atbilstoši kuriem tiktu organizēta palīdzības sniegšana šādās situācijās.

Uz jautājumu, kad tiks pieņemti attiecīgi Ministru kabineta noteikumi, Edmunds Sprūdžs vispār nespēja atbildēt, un viņam palīdzēja Vides un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis, sakot, ka it kā cita ministrija – Ekonomikas ministrija – plānojot šos noteikumus sagatavot 2013.gadā. Nu, un rodas jautājums – cik gan vēl cilvēkiem ir jāiet bojā un jāpaliek bez jumta virs galvas, lai Ministru kabinets beidzot izstrādātu noteikumus par palīdzības sniegšanu?

Paldies par uzmanību.

Vadītāja. Paldies Valērijam Agešinam no politisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs” frakcijas.

Nākamais runās Zatlera Reformu partijas frakcijas deputāts Edmunds Demiters. Lūdzu!

E.Demiters (ZRP).

 

Labdien, godājamie radioklausītāji! Gan man, gan Zatlera Reformu partijas frakcijai šodien ir gandarījums par padarīto – un pirmām kārtām jau gandarījums par to, ka vienbalsīgi šodien tika apstiprināta Streļčenoka kunga kandidatūra KNAB priekšnieka amatā.

Es domāju, ka katrs mūsu sabiedrības loceklis ir saskāries jeb ir lietas kursā par valstī pastāvošo problēmu – korupcijas problēmu. Vēl vairāk! Šobrīd ir skaidrs, ka, iespējams, ar šiem budžeta konsolidācijas apmēriem mums vēl varētu nepietikt, pastāvot nepietiekamai ekonomiskajai izaugsmei, un mēs ik dienu jau vairākus gadus dzirdam, kāds mums ir valstī ēnu ekonomikas īpatsvara procents, kas galu galā, pārrēķinot latos, pārsniedz miljardu, un mēs ik dienu dzirdam, kāds ir mūsu valstī kontrabandas īpatsvars, kas, neieņemtajos latos pārrēķinot, sastāda desmitiem miljonu, un tajā pašā laikā mēs ilgstoši esam redzējuši nerisinātas, neatrisināmas problēmas, kas ir traucējušas KNAB darbu jau ilgstošu laika posmu, taču nav bijuši līdz šim pieņemti nekādi risinājumi. Mēs ceram, ka sakarā ar mūsu šodienas lēmumu šī institūcija ar saviem uzdevumiem tiks galā daudz labāk un ka šī institūcija būs viena no tām, kas turpmāk varēs veiksmīgi arī koordinēt pārējo tiesībsargājošo institūciju darbu attiecībā gan uz ēnu ekonomikas īpatsvara samazināšanu, gan uz kontrabandas apmēru samazināšanu.

Paldies.

Vadītāja. Paldies Demitera kungam no Zatlera Reformu partijas frakcijas.

Nākamajam vārds partijas VIENOTĪBA frakcijas deputātam Aleksejam Loskutovam. Lūdzu!

A.Loskutovs (VIENOTĪBA).

 

Labdien, cienījamie radioklausītāji! Šī diena bija interesanta ar to, ka bija izskatīti vairāki būtiski likumprojekti, un es gribu pievērsties dažiem no tiem, kas vairāk skar manu, var teikt, iepriekšējo profesionālo jomu, proti, krimināltiesības.

Kā jūs zināt, Latvija jau sen atteikusies no nāves soda piemērošanas miera laikā. Ilgus gadus mums bija saglabāta iespēja piemērot nāves sodu par noziegumiem, kas izdarīti... faktiski tikai par slepkavībām vainu pastiprinošos apstākļos, kas izdarītas kara laikā. Nesen Latvija pievienojās starptautiskiem dokumentiem, kuri paredz pilnīgu atteikšanos no nāves soda, un tāpēc šodien, turpinot likumu pilnveidošanu šajā virzienā, otrajā lasījumā tika pieņemti grozījumi Krimināllikumā un Apžēlošanas likumā, pilnīgi, var teikt, tīrot šos likumus no tāda soda veida kā nāves sods pieminēšanas.

Protams, tāpat kā mani kolēģi no citām frakcijām, es nevaru nepateikt par apbrīnojami vienprātīgo balsojumu par KNAB priekšnieka amata kandidātu: par Jaroslavu Streļčenoku nobalsoja vienbalsīgi visi klātesošie Saeimas deputāti.

Ņemot vērā savu samērā ilgo saskarsmi ar Streļčenoka kungu, varu pateikt, ka tas ir cilvēks, kas strādā ļoti neatlaidīgi, cītīgi, apzinīgi, kas nav varbūt no tiem, kas ar bļāvienu vicinātu zobentiņu. Viņš vienkārši dara savu darbu, un es domāju, ka viņam pietiks gan pacietības, gan ietiepības pildīt KNAB vadītāja pienākumus.

Man papildu gandarījuma iemesls ir tas, ka Jaroslavs Streļčenoks ir Latvijas Policijas akadēmijas absolvents – tur man bija gods strādāt vairākus gadus –, un tas viņu tādā savdabīgā veidā sasaista ar vēl divām amatpersonām, par kurām šodien notika balsojums, proti, ar dažiem tiesnešiem, jo šodien mēs balsojām arī par trim kandidātiem tiesnešu amatiem un divi no tiem arī bija Latvijas Policijas akadēmijas absolventi. Manuprāt, tas ļoti spilgti pierāda, ka Latvijas Policijas akadēmija kā augstskola bija ļoti spēcīga.

Bet, atgriežoties pie tā, ka Streļčenoka kungs nu jau ir KNAB priekšnieks, es novēlu viņam spēku, izturību un pacietību un novēlu, lai pēc iespējas ātrāk pilnveidotu KNAB iekšējās kontroles procedūras, lai mazinātu tiesībpārkāpumu risku no viņa padoto puses.

Vadītāja. Paldies Loskutova kungam no partijas VIENOTĪBA frakcijas.

Nākamais runās Nacionālās apvienības „Visu Latvijai !”–„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas deputāts Kārlis Krēsliņš. Lūdzu!

K.Krēsliņš (VL–TB/LNNK).

 

Labdien, cienījamie klausītāji! Arī es sākšu par to balsojumu, kas bija vienbalsīgs, – par Jaroslava Streļčenoka iecelšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatā. Es domāju, tas bija likumsakarīgi, ka kandidātu izvirzīja nevis kāda politiskā partija vai politiķi, bet izvirzīja komisija, kurā bija profesionāļi.

Vakar arī Nacionālās apvienības frakcijā tika izskatīta šī kandidatūra un mēs izvērtējām Jaroslava Streļčenoka atbilstību KNAB priekšnieka amatam. Nacionālās apvienības frakcija nolēma to atbalstīt. Nu, skaidrs, visi viņu atbalstīja šodien, un tas bija redzams no balsojuma.

Tomēr gan Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, gan Nacionālās apvienības frakcijā mēs vairāk diskutējām nevis par cilvēka tautību vai valodu, bet mēs vairāk diskutējām un izteicām priekšlikumus par to, kā uzlabot darbu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā. Piemēram, visiem, kā tas jau bija jūtams un šķita loģiski, vajadzētu sakārtot paša biroja darbu. Otrkārt, vajadzētu uzlabot komunikāciju ar sabiedrību un plašsaziņas līdzekļiem. Dabiski, ka sabiedrībai ir paaugstināta interese par to, kā notiek cīņa ar korupciju Latvijā un kādi ir sasniegtie rezultāti. KNAB ir jāsniedz objektīva informācija, bet sniegto informāciju nevajadzētu izmantot tendenciozi atsevišķu politisko spēku vai atsevišķu personu interesēs.

Kad KNAB atskaitījās šajā komisijā, mēs diskutējām arī par to, ka viena no lielākajām problēmām – tā ir ēnu ekonomika. Tad KNAB ir vadošā loma, lai noteiktu, kur tad ir tās problēmas, kas rada šo ēnu ekonomiku. Un tad vajadzētu precīzi visu sakārtot, noteikt pienākumu un atbildības jomu sadali šo problēmu atrisināšanai, jo šinī jomā ir daudz darāmā mūsu valstī. Tas bija tas, kas attiecās uz KNAB priekšnieka iecelšanu amatā.

Arī par nāves sodu mums bija diskusijas frakcijā – vai karalaikā nāves sodu atstāt vai no tā atteikties. Un frakcijā tika pieņemts lēmums, ka par to būs brīvais balsojums, un tas arī parādījās balsošanas rezultātā.

Paldies.

Vadītāja. Paldies Krēsliņa kungam no Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”–„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas.

Un „Frakciju viedokļus” šodien noslēgs Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas deputāts Jānis Vucāns. Lūdzu!

J.Vucāns (ZZS).

 

Labrīt, cienītās klausītājas un godātie klausītāji! Arī Zaļo un Zemnieku savienības frakcija šodien balsojumā atbalstīja Jaroslava Streļčenoka kandidatūru Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatam. Un pamatā tam bija ļoti detalizēta diskusija, kura notika šodien no rīta, par to, kā Streļčenoks domā vadīt šo mūsu valstij nozīmīgo iestādi. Šajā diskusijā, balstoties uz konkrētiem piemēriem, mūsu frakcijas deputāti aicināja biroju daudz lielāku vērību pievērst korupcijas novēršanas jautājumiem, protams, neignorējot arī tās apkarošanas jautājumus. Mēs diskutējām arī par kadru politiku Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā un par nākamā vadītāja ieskatu, kā viņš pats plāno nodarboties ar šiem jautājumiem.

Vēl es gribu minēt dažus citus – ar tautsaimniecību saistītus jautājumus, kas šodien arī tika skatīti Saeimas sēdē.

Jau pagājušajā sasaukumā, 10.Saeimā, mēs sākām skatīt jautājumus par dažām nodokļu likmēm, tajā skaitā par OCTA likmi, tātad par obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas likmes piemērošanu. Šodien tālākai izskatīšanai tika virzīts likumprojekts, kurā tiek precizētas normas, kā šī samazinātā likme varētu tikt piemērota tām ģimenēm, kuru aprūpē ir bērni ar īpašām vajadzībām. Tāpat arī bija runa par pievienotās vērtības nodokļa samazināšanu... nevis par samazināšanu, bet par pievienotās vērtības reversā nodokļa piemērošanu būvniecības organizācijām, kas lielā mērā dotu iespēju šīm komercsabiedrībām palielināt savu apgrozāmo līdzekļu masu.

Un vēl es gribu minēt šodien arī to, ka Zaļo un Zemnieku savienības frakcija joprojām gaida no Ministru kabineta detalizētāku informāciju par to, kā veidojas mūsu nākamā gada budžets. Mums ir stipri lielas bažas par to, ka budžeta samazinājums tomēr varētu skart pašvaldības, ceļu uzturēšanu un daudzas citas jomas, kas ir svarīgas jebkuram mūsu iedzīvotājam, tāpēc šis jautājums visu laiku līdz budžeta apstiprināšanai būs pastiprinātā Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas deputātu uzmanības lokā.

Paldies.

Vadītāja. Paldies Jānim Vucānam no Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas, kurš noslēdza šīsdienas „Frakciju viedokļus”.

Pārraidi no Saeimas nama Sēžu zāles vadīja Saeimas Preses dienesta konsultante Dace Laipa.

Sveicot visus mūsu valsts dzimšanas dienā, saku paldies, ka klausījāties, un visu labu!

Svētdien, 16.jūnijā