10.Saeimas stenogramma - 16.06.2011

Latvijas Republikas 10.Saeimas
pavasara sesijas vienpadsmitā sēde
2011.gada 16.jūnijā

Sēdi vada Latvijas Republikas 10.Saeimas priekšsēdētāja
Solvita Āboltiņa.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Frakciju viedokļi

Sēdes vadītāja. Sākam Saeimas 16.jūnija sēdi.

Pirms mēs sākam izskatīt apstiprināto darba kārtību, informēju jūs, ka ir saņemta vesela virkne iesniegumu ar lūgumu papildināt šīsdienas sēdes darba kārtību.

Saeimas Juridiskā komisija lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par Ingunas Helmanes iecelšanu par zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Saeimas Juridiskā komisija lūdz arī papildināt Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par Rozes Paegles apstiprināšanu par apgabaltiesas tiesnesi”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Tāpat Saeimas Juridiskā komisija lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļaut tās sadaļā „Prezidija ziņojumi” Juridiskās komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījums Valsts kontroles likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz Saeimas Prezidiju izdarīt izmaiņas un iekļaut Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtībā komisijas sēdē izskatīto likumprojektu „Grozījumi Enerģijas galapatēriņa efektivitātes likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Sociālo un darba lietu komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Invaliditātes likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Tāpat Saeimas Prezidijs ir saņēmis Sociālo un darba lietu komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā Sociālo un darba lietu komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt grozījumus Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Tāpat Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojektu „Nodokļu atbalsta pasākuma likums”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas iesniegumu ar lūgumu grozīt Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtību un iekļaut tajā likumprojektu „Grozījumi Komerclikumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Tātad sākam izskatīt apstiprināto grozīto darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Civillikumā” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likums” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Dolgopolova, Agešina, Artūra Rubika, Rodionova un citu iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

„Par” pieteicies runāt deputāts Sergejs Dolgopolovs.

S.Dolgopolovs (SC frakcija).

Augstā Saeima! Šodien ir iesniegti divi likumprojekti, kur paredzēts grozīt divus likumus.

Jāsaka, ka, iekams parādījās šis priekšlikums, pirms tam bija diezgan gara vēsture.

90.gadu sākumā denacionalizācijas procesā parādījās īpašnieku kopa, kas bija zemes īpašnieki, un daļa no viņiem saņēma mantojumā vai īpašumā zemes gabalus, uz kuriem bija uzbūvētas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas. 1995.gadā, uzsākot privatizācijas procesu, mājokļu privatizācijas procesu, sāka veidoties jauna īpašnieku kopa, un tie ir privatizēto dzīvokļu īpašnieki.

Taču šodien esošā likumdošana aizsargā tikai vienu no īpašnieku daļām, proti, zemes īpašniekus, jo likums paredz, ka zemes nomas piespiedu līgumos, ja netiek panākta vienošanās, ir noteikta zemes nomas maksa – 6 procenti no kadastrālās vērtības – plus zemes nomnieks maksā vēl arī zemes nodokli, kura likme ir pusotra procenta apmērā.

Godīgi sakot, gan šinī likumprojektā, gan nākamajā loģika un jēga ir izlīdzināt attiecības starp divām īpašnieku kopām, jo citādāk iznāk tā, ka ekonomiskās krīzes un maksātspējas samazināšanas laikā vieni ir nostādīti diezgan smagā situācijā. Šis palīdz panākt zemes nomas noslēgšanu, tikai pusēm vienojoties, un strīdus šinī gadījumā risina nevis likums, bet tiesa, kas balstās uz likuma normām un prasībām.

Es aicinu atbalstīt šos piedāvātos grozījumus šinī likumā un arī nākamo likumprojektu, jo tas aizstāv daudzu tūkstošu cilvēku intereses, kuri ir nonākuši diezgan grūtā ekonomiskā situācijā.

Paldies.

? propos, budžetu tas neietekmē ne pozitīvi, ne negatīvi.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojekts tiek nodots Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai... (No zāles dep. E.Smiltēns: „Ir! Ir iebildumi!”) Ir iebildumi? (No zāles dep. J.Urbanovičs: „„Vienotība” – liekuļi! Divkoši!”) Deputātiem ir iebildumi, tātad ir jābalso. Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai deputātu Dolgopolova, Agešina, Rubika, Radionova un citu iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” nodotu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 44, pret - 6, atturas - 28. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Dolgopolova, Agešina, Klementjeva, Zujeva, Pimenova un citu iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai deputātu Dolgopolova, Agešina, Klementjeva, Zujeva, Pimenova un citu deputātu iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”” nodotu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 44, pret - 5, atturas - 31. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Rasnača, Laizānes, Parādnieka, Gaida Bērziņa un Jāņa Dombravas iesniegto likumprojektu „Tautas nobalsošanas un likumu ierosināšanas finansēšanas un aģitācijas pirms tām likums”” nodot Juridiskajai komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Dzintars Rasnačs pieteicies runāt „par”.

Dz.Rasnačs (VL - TB/LNNK frakcija).

Labrīt, godātie kolēģi, vēlreiz!

1994.gadā stājās spēkā 5.Saeimas pieņemtais likums „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”. Šis likums darbojas jau 17.gadu, un šā likuma darbības laikā, protams, tajā ir veikti vairāki uzlabojumi, precizējumi, taču nav veikts pats galvenais darbs, par ko vairākkārt ir arī publiski minējis mūsu Valsts prezidents Valdis Zatlers, tas ir, nav reglamentēta kārtība, kādā tiek finansēta šī procedūra, sākot jau ar notariāli apstiprināto parakstu vākšanu, turpinot ar vienas desmitās daļas vēlētāju parakstu vākšanu un noslēdzot ar trešo posmu - referendumu. Līdz ar to, nepastāvot šai reglamentācijai, pastāv visai reāla iespēja, ka kāds negausis no austrumu kaimiņvalsts... Kā zināms, viņi ir izpletušies gan Viduseiropā, gan arī Baltijas valstīs kā īpašnieki dažādos plašsaziņas līdzekļos, viņi laužas iekšā arī tranzītuzņēmumos, un viņiem ir ģeopolitiska interese Latvijā nostiprināties arvien vairāk, un, protams, nav izslēgts, ka šī ģeopolitiskā interese tiek realizēta arī caur tautas nobalsošanu. Līdz ar to, protams, šī reglamentācija... šī reglamentācija ir kā obligāts pavadošs likums; tāpat kā vēlēšanu likumam ir obligāts pavadošs likums par aģitācijas kārtību, tā arī šeit, runājot par tautas nobalsošanu, vajadzētu šo kārtību ieviest. Līdz ar to nacionālās apvienības vārdā es aicinu šo likumprojektu atbalstīt, un tad arī kolēģiem no „Saskaņas Centra”, kuri šausmīgi norūpējušies par finansēšanas kārtību, būs iespēja iesniegt savus priekšlikumus un nākotnē apmaksāt vismaz to, ko dara viņu „bruņinieki” Osipovs un Lindermans.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Deputāti lūdz balsojumu. Tātad lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai deputātu Rasnača, Laizānes, Parādnieka, Gaida Bērziņa un Dombravas iesniegto likumprojektu „Tautas nobalsošanas un likumu ierosināšanas finansēšanas un aģitācijas pirms tām likums” nodotu Juridiskajai komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 8, pret - 24, atturas - 49. Likumprojekts komisijām nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Cilinska, Dombravas, Laizānes, Parādnieka un Rasnača iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

„Par” pieteicies runāt deputāts Einārs Cilinskis.

E.Cilinskis (VL-TB/LNNK frakcija).

Godājamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godājamie deputāti! Nacionālā apvienība šobrīd jau papildinātā veidā... atkārtoti liek priekšā jūsu balsojumam likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu””. Var jau būt, ka iepriekšējā reizē varēja domāt, ka mēs šādā veidā cenšamies kaut kā reglamentēt un atvieglot referendumu, ko bija ierosinājusi nacionālā apvienība. Šobrīd nacionālā apvienība vairs neplāno tuvākajā laikā rosināt referendumus. Mēs domājam, ka ir ļoti svarīgi sakārtot sistēmu.

Un sistēmai vajadzētu virzīties uz Šveices modeli, proti, ka nozīmīgākos jautājumus tauta izskata referendumā, un faktiski tā ir pilnīgi normāla sistēma. Taču, lai šie referendumi nenotiktu pārlieku bieži, kas varētu radīt ļoti lielas izmaksas... un arī šobrīd mēs redzam, ka vairākas iniciatīvas ir dažādās stadijās, tāpēc mūsu ierosinājums ir reglamentēt to, ka šīs tautas nobalsošanas notiek divas reizes kalendārā gada laikā, turklāt, ja tas ir iespējams, apvienojot tās ar kādām no vēlēšanām tajā gadā, kad tās notiek. Līdz ar to būtu iespējams daudz precīzāk plānot finansējumu šo referendumu norisei, un arī, teiksim, šiem referendumiem būtu lielākas iespējas, ka tomēr sabiedrība iet un vēlas izteikties par visiem šiem jautājumiem.

Otra lieta, ko mēs esam ierosinājuši, ir tomēr plašāk izmantot mūsdienu elektroniskās iespējas, jo nevajadzētu būt tā, ka referendumu iniciēšana lielā mērā ir apgrūtināta un ka arī parakstīšanās ir apgrūtināta gluži ar tehniskiem ierobežojumiem - gan finansiāliem, gan tehniskiem. Līdz ar to mēs rosinām: ja tomēr ir 100 balsstiesīgu pilsoņu iesniegts likumprojekts Centrālajai vēlēšanu komisijai, tad tālākā parakstu vākšana ir iespējama ne tikai notariāli, bet arī elektroniskā formā, tātad sekojot līdzi mūsdienu aktivitātēm.

Godājamie deputāti! Protams, ka referenduma rosināšana lielā mērā ir opozīcijas funkcija, jo pozīcijai ir iespējams savas idejas īstenot citādā veidā, virzot un panākot apstiprinājumu Saeimā un arī valdībā. Taču šobrīd, es domāju, mēs neviens nezinām, kurš no mums nākotnē nākamās Saeimas sastāvā būs pozīcijā un kurš - opozīcijā. Tāpēc aicinu domāt no šā viedokļa.

Un es domāju, ka Latvijas valstī lielāka sabiedrības aktivitāte un lielāka sabiedrības līdzdalība nāks tikai un vienīgi par labu. Tādēļ aicinu Saeimu atbalstīt mūsu ierosinātos grozījumus.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputātiem ir iebildumi.

Tātad lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai deputātu Cilinska, Dombravas, Laizānes, Parādnieka un Rasnača iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”” nodotu Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 12, pret - 49, atturas - 22. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu ”Par Pasaules Pasta savienības konstitūcijas Astoto papildprotokolu un Pasaules Pasta savienības Vispārīgā reglamenta Pirmo papildprotokolu” nodot Ārlietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu ”Par 2008.gada Pasaules Pasta konvenciju, 2008.gada Pasaules Pasta konvencijas Noslēguma protokolu un 2008.gada Nolīgumu par pasta maksājumu pakalpojumiem” nodot Ārlietu komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījums Tiesībsarga likumā” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Pirms mēs turpinām izskatīt apstiprināto šīsdienas sēdes darba kārtību, daru zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis vēl veselu virkni lūgumu izdarīt izmaiņas tajā.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai šīsdienas sēdes darba kārtībā iekļautu deputātu sagatavoto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu””! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 39, pret - 30, atturas - 5. Darba kārtība grozīta. Likumprojekts darba kārtībā iekļauts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojektu „Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtībā iekļautu Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas iesniegto likumprojektu „Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 43, pret - 33, atturas - 4. Darba kārtība grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā deputātu sagatavoto likumprojektu „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtībā iekļautu Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas sagatavoto likumprojektu „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret - 32, atturas - 3. Darba kārtība grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā deputātu izstrādāto likumprojektu ”Grozījumi Saeimas kārtības rullī”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtībā iekļautu Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas deputātu izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Saeimas kārtības rullī”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 44, pret - 25, atturas - 2. Darba kārtība grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā deputātu izstrādāto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts pensijām””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtībā iekļautu likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts pensijām””! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 40, pret - 27, atturas - 4. Darba kārtība ir grozīta.

Tātad turpināsim izskatīt apstiprināto grozīto darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums ir par likumprojektu nodošanu komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Smiltēna, Viņķeles, Zaķa, Loskutova un Lejiņa izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Krimināllikumā” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

„Par” pieteicies runāt deputāts Aleksejs Loskutovs.

A.Loskutovs (frakcija „Vienotība”).

Labdien! Es, ja man tiks atļauts, runāšu par 13. un 14.likumprojektu, kas savstarpēji ir saistīti, proti, par grozījumiem Krimināllikumā un par grozījumiem Kriminālprocesa likumā.

Šie grozījumi ir saistīti ar vienas tiesiskas problēmas atrisināšanu, par kuru tika runāts jau ļoti sen un kura būtiski mazinātu iespēju izmantot prettiesiski iegūtus līdzekļus, proti, ar legālās prezumpcijas principa ieviešanu krimināltiesības un attiecīgi kriminālprocesuālajās tiesībās.

Priekšlikuma būtība attiecībā uz grozījumiem Krimināllikumā ir noteikt kriminālatbildību par tādu finanšu līdzekļu vai citas mantas, kuras izcelsmes vai piederības likumību persona bez dibināta iemesla nespēj vai atsakās pamatot, izmantošanu, uzkrāšanu vai glabāšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā.

Tāpat ir piedāvāts izslēgt no Krimināllikuma 219.panta trešo daļu un papildināt likumu ar jaunu pantu, kura nosaukums „Finanšu līdzekļu un citas mantas izcelsmes avotu neuzrādīšana”.

Es atkārtošos. Šādi grozījumi ir būtiski, lai mazinātu iespēju izmantot tā saukto pelēko naudu vai melno naudu - tātad naudu, kas iegūta pilnīgi pretēji likumam vai iegūta varbūt arī likumīgā veidā, bet nemaksājot par to nodokļus.

Un attiecīgi arī nepieciešams izdarīt grozījumus Kriminālprocesa likumā, lai nostiprinātu legālās prezumpcijas principu, lai nostiprinātu personas pienākumu pierādīt savu finanšu līdzekļu un citas mantas izcelsmes likumīgo raksturu.

Es ierosinu šos abus likumprojektus nodot Juridiskajai komisijai.

Sēdes vadītāja. Paldies.

„Pret” runāt neviens nav pieteicies. Vai deputāti piekrīt, ka deputātu sagatavotais likumprojekts tiek nodots Juridiskajai komisijai? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Smiltēna, Viņķeles, Zaķa, Loskutova un Lejiņa sagatavoto likumprojektu „Grozījumi Kriminālprocesa likumā” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

„Par” pieteicies runāt... Nav neviens. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles: „Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Smiltēna, Viņķeles, Zaķa, Loskutova un Lejiņa sagatavoto likumprojektu „Grozījumi Saeimas kārtības rullī” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

„Par” pieteicies runāt deputāts Edvards Smiltēns.

E.Smiltēns (frakcija „Vienotība”).

Godātie kolēģi! Šobrīd Saeimas kārtības rullis paredz nesamērīgi daudz aizklātu balsojumu par valsts amatpersonām, ko mēs, deputāti, esam nereti izmantojuši, lai slēptu savus balsojumus un - galvenais - arī to motīvus. Līdzšinējā bēdīgā pieredze, ka deputātu vārdi atšķīrās no darbiem (kā tas ir bijis, piemēram, balsojot par Māra Vīganta, par Andreja Judina apstiprināšanu Augstākās tiesas tiesneša amatā, gan arī balsojot par ģenerālprokuroru Jāni Maizīti), ir ne vien mazinājusi sabiedrības uzticību mums, Saeimai, un politiķiem, bet arī radījusi grūtības nozīmīgiem amatiem atrast atbilstošus kandidātus. Cienījami profesionāļi atsakās no amata, jo viņi nevēlas iziet šo necaurskatāmo ievēlēšanas procedūru Saeimā.

Un tādēļ šie izstrādātie grozījumi paredz, ka Saeimai būs atklāti jāievēlē visas amatpersonas, tostarp tiesībsargs, valsts kontrolieris, tiesneši, Satversmes aizsardzības biroja vadītājs, ģenerālprokurors, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs un Centrālās vēlēšanu komisijas vadītājs. Mēs, „Vienotības” deputāti, rosinām saglabāt aizklātu balsojumu tikai Satversmē paredzētajai Valsts prezidenta un Satversmes tiesas tiesnešu ievēlēšanas procedūrai, kā arī ievēlot Saeimas Prezidija locekļus.

Kolēģi! Šis ir jautājums par uzticību Saeimai, un es lūdzu jūs atbalstīt šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Deputāts Andris Šķēle ir pieteicies runāt „pret”.

A.Šķēle (PLL frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Es gribu motivēt, kāpēc es balsošu „pret”, un jaunajam kolēģim, gados jaunajam kolēģim Smiltēna kungam vēl vienu niansi norādīt, kas ir svarīga un ko jūs aizmirstat, šo likumprojektu Saeimai priekšā ceļot.

Šeit nav runa tik daudz par deputātiem; aizklāti balsojumi attiecībā uz tiesnešiem, prokuroriem un citām tiesībsargājošo institūciju amatpersonām ir vispirmām kārtām domāti ne jau deputātu pēc, bet tādēļ, lai tās personas, taisot lēmumus, nekad nenonāktu kārdinājumā zināt, kas „par” tām balsoja un kas balsoja „pret”. Tā galvenā lieta ir ne jau aizsargāt deputātu. Deputāts var paskaidrot savu viedokli, nākot šeit, tribīnē, - kā jūs savu pozīciju, tā es savējo. Mums ir katram sava skaidra, precīza pozīcija. Runa ir par tām personām, kuras ieceļ amatā un kurām radīsies agri vai vēlu, iespējams, situācijas, kad būs jālemj par personām, kuras ir „par” tām balsojušas vai balsojumā atturējušās, vai balsojušas „pret”. Tā doma ir pasargāt tās, lai tām nekad nebūtu šāda interešu konflikta. Tāda ir būtība. Un daudz dīvaināk man šķiet... Kāpēc nevarētu balsot par Saeimas Prezidiju atklāti? Tur nu gan nav nekāda interešu konflikta un tur nebūtu ko slēpties, jo te mēs esam visi 100 kolēģi un mēs uzticamies Saeimas Prezidijam, to ievēlot. Kādēļ tad tur ir jābalso slepeni? Taisni par Saeimas Prezidiju varētu balsot atklāti! Bet, par tiesībsargājošo institūciju pārstāvjiem domājot, nākotnē ir svarīgi par viņiem balsot aizklāti.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Viens deputāts runājis „par”, viens - „pret”. Tātad lēmums jāpieņem balsojot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai deputātu Smiltēna, Viņķeles, Zaķa, Loskutova un Lejiņa iesniegto likumprojektu „Grozījumi Saeimas kārtības rullī” nodotu Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 5, atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Rasnača, Bērziņa, Laizānes, Parādnieka un Cilinska iesniegto likumprojektu „Grozījumi Saeimas kārtības rullī” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāte Ilma Čepāne pieteikusies runāt „pret”.

Čepānes kundze, jums vārds, lai runātu „pret” grozījumiem Saeimas kārtības rullī. (No zāles: „Kurš viņas vietā nospieda pogu?”)

Čepānes kundze, jūs atsakāties no vārda?

Runāt „par” pieteicies deputāts Dzintars Rasnačs. Lūdzu!

Dz.Rasnačs (VL - TB/LNNK frakcija).

Godātie kolēģi! Laikrakstos, internetā un radio mēs nepārtraukti saņemam pārmetumus par to, ka balsojumos esam atturējušies. Vēlētāji nekādi nevar saprast, par ko deputāts saņem algu, ja viņš spiež pogu „atturas”. Protams, deputātam pašam ir skaidri saprotams, ka balsojums „atturas” ir tā sauktais pasīvais „pret” balsojums. Skaidrs. Taču vēlētājiem tas nav izskaidrojams un nav saprotams. Tikko kolēģis no „Par Labu Latviju” Andris Šķēle minēja šādus vārdus: „Mums katram ir sava skaidra, precīza pozīcija.” Tie ir deputāta vārdi: „Mums katram ir sava skaidra, precīza pozīcija.”

Tad jautājums: vai šī skaidrā pozīcija parādās dzeltenajā pogā ar nosaukumu „atturas”? Ja kāds deputāts neorientējas konkrētajā jautājumā, tad viņš var nepiedalīties balsojumā, līdz ar to vēlētājiem apliecinot, ka viņš neorientējas šajā jautājumā vai arī nav pietiekami informēts, bet, ja deputāts, slēpdamies aiz vīģes lapas (Demonstrē pārējiem vīģes lapu. Zālē smiekli, starpsaucieni, aplausi.)... Šī vīģes lapa ir balsojums „atturas”.

Kolēģi! Es jums minēšu vienu statistiku no frakcijas „Par Labu Latviju” balsojumiem pavasara sesijā. Pavasara sesijas statistika ir šāda: 8 deputāti, 21 balsojums. Kopā 168 balsojumi, no tiem 23 - „par”, 39 - „pret”, 62 - „atturas”, 39 - „nebalso”. Tātad tikai 62 balsojumos ir pateikta skaidra attieksme „par” vai „pret”!

Es negribu nekādā ziņā aizskart kolēģus no konkrētās frakcijas, bet es vienkārši paņēmu šos skaitļus piemēra pēc. Es aicinu jūs savos balsojumos turpmāk ievērot šo principu: „Mums katram ir sava skaidra, precīza pozīcija!”

Paldies. Aicinu balsot „par”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

„Pret” pieteikusies runāt deputāte Ilma Čepāne.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Kolēģi! Es nebūtu runājusi, ja te ar tādām vīģes lapām nestāvētu priekšā, jo, manuprāt, patiešām šī vīģes lapa ir jānoņem pašam Rasnača kungam (Zālē smiekli, aplausi.)... no acīm.

Es saprotu, ka patlaban ir priekšvēlēšanu laiks un ka populisms sit augstu vilni, tāpēc es vakar, ņemot vērā šo priekšlikumu, izpētīju, kas notiek mūsu kaimiņvalstīs. Proti, es paskatījos Lietuvas... iepazinos ar Lietuvas Republikas Seima statūtu 119.panta pirmo daļu „Jautājumu likšana uz balsošanu”. Proti, arī tur ir visi šie „par”, „pret” un „atturas”. Tālāk es paskatījos Igaunijas Rīgikogu procesuālās kārtības un iekšējo noteikumu akta 86.paragrāfa otro daļu. Līdzīga situācija!

Treškārt, es sazinājos ar ārvalstu diplomātiskajām pārstāvniecībām - gan pati, gan ar savas palīdzes starpniecību; proti, es noskaidroju, ka Polijā, Somijā, Vācijā un Čehijā ir tāda pati balsošana kā pie mums. Turklāt es noskaidroju, sazinoties ar Kalnietes kundzi Eiropas Parlamentā, ka arī Eiropas Parlamentā ir tieši tāda pati procedūra - „par”, „pret” un „atturas”. Līdzīga procedūra ir arī Apvienoto Nāciju Organizācijā.

Protams, ir arī institūcijas, kur šāda iespēja nav pieļaujama. Proti, es desmit gadus nostrādāju Satversmes tiesā. Satversmes tiesā tiesnesis var balsot tikai „par” vai tikai „pret”; proti, gadījumā, ja tiesnesis balso pret kāda nolēmuma pieņemšanu, tātad sprieduma pieņemšanu, un nepiekrīt vairākumam, tad tiesnesim ir jāraksta savas atsevišķās domas.

Es saprotu, ka sabiedrībā ir ļoti populārs viedoklis, ko tikko minēja Rasnača kungs, taču nevajadzētu maldināt sabiedrību, jo faktiski tas „pret”... tas „atturas”, Rasnača kungs, ir pilnīgi tas pats, kas „pret”. Pilnīgi tas pats! Iespējams, ka deputāts vienkārši... tas gan nav varbūt pieļaujams, bet var būt tā, ka ir viņam tāda situācija, ka viņš nav iepazinies ar konkrēto jautājumu un nevar skaidri un gaiši pateikt „par”. Tas ir tas pats „pret”!

Jūs aizmirsāt vēl vienu lietu, kas šeit notiek. Tātad ir „par”, „pret”, „atturas”, „nebalso”; citreiz varbūt speciāli nebalso, citreiz varbūt deputātam ir arī kāds iemesls, ka viņš nevar būt klāt. Bet šeit ir vēl viena situācija: mazāk dūšīgie deputāti izņem ārā karti un ir balti un pūkaini konkrētā jautājuma risināšanā. Tādā gadījumā runāsim patiesu valodu un nestāstīsim... nemaldināsim cilvēkus! Es faktiski... šodien noteikti no iedzīvotāju vairākuma puses izpelnīšos mīnusus, jo cilvēki patiešām uzskata: kas tad tie deputāti? Rasnača kungs te, jurists būdams, populistiski runāja, ka nav spējīgi noorientēties - „par” vai „pret”... kas viņš īsti ir. Tagad būs tūlīt likums „Grozījumi Krimināllikumā”, kas paredz kriminālatbildību par politisko ziedojumu nelikumīgu ziedošanu. Šeit bija situācija, ka bija ļoti skaidra bilde, kuri bija „par”. Viens bija „pret”, visu cieņu Līdakas kungam! Visi pārējie atturējās. Tas bija pilnīgi tas pats... pilnīgi tas pats, kas „pret”.

Pie tam es runāju ar Kusiņa kungu. Viņš teica, ka Norvēģijā esot īpaša kārtība un ka patiešām var būt, ka ir tāda situācija, ka šos „atturas” neskaita. Par to mēs varam diskutēt.

Bet es šodien aicinu balsošanu uzticēt tiem nākamajiem jaunajiem „kumeļiem”, kas tiks Saeimā, un arī tiem vecajiem, kas tiks. Lai tad viņi paši izspriež, kā viņi šeit strādās!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Viens deputāts ir runājis „par”, viens - „pret”. Lēmums jāpieņem balsojot. Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai deputātu Rasnača, Bērziņa, Laizānes, Parādnieka un Cilinska iesniegto likumprojektu „Grozījumi Saeimas kārtības rullī” nodotu Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 65, atturas - 6. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Cienījamie kolēģi, ir pienācis laiks pārtraukumam.

Bet, pirms mēs reģistrējamies, noklausīsimies paziņojumus.

Vārds deputātei Ingrīdai Circenei.

I.Circene (frakcija „Vienotība”).

Cienījamie kolēģi! Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde pēc piecām minūtēm komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Andrim Bērziņam, ievēlētam no Zemgales.

A.Bērziņš (ZZS frakcija, Zemgales v/a).

Kolēģi, pēc piecām minūtēm Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Ilmai Čepānei.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Godātie Juridiskās komisijas locekļi! Pulcēsimies uz Juridiskās komisijas sēdi Juridiskās komisijas telpās. Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu! Paldies.

Vārds Saeimas sekretāra biedram Dzintaram Rasnačam reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

Dz.Rasnačs (10.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies seši deputāti: Aleksandrs Jakimovs, Jānis Klaužs, Māris Kučinskis, Klāvs Olšteins, Jānis Reirs un Uģis Rotbergs... Ir uz vietas.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Pārtraukums līdz pulksten 11.00.

(Pārtraukums.)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 10.Saeimas priekšsēdētāja

Solvita Āboltiņa.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Es aicinu jūs ieņemt vietas. Varbūt var lūgt vēlreiz zvanu, lai atgādinātu deputātiem, ka sēde sākas?

Tā, paldies!

Tātad turpināsim Saeimas 16.jūnija sēdi.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Dzintara, Cilinska, Dombravas, Parādnieka un Gaida Bērziņa iesniegto likumprojektu „Grozījums Imigrācijas likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

„Pret” pieteicies runāt deputāts Ainārs Šlesers.

A.Šlesers (PLL frakcija).

Augsti godājamā Saeimas priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Kārtējo reizi tiek piedāvāts grozīt Imigrācijas likumu. Un kārtējo reizi tiek runāts par to, vai ir iespējams ārzemniekiem iegādāties nekustamo īpašumu Latvijā.

Es vēlos atgādināt, ka jebkurš ārzemnieks neatkarīgi no tā, no kuras valsts viņš nāk, ir tiesīgs šeit to iegādāties. Jautājums ir tikai par to, ka, ja viņš ir iegādājies šo nekustamo īpašumu, kādā veidā viņš ir tiesīgs apmeklēt Latviju.

Un jāsaka, ka pirms vairāk nekā gada, kad bija lielas diskusijas konkrēti par šo normu, ka investori saņem uzturēšanās atļauju Latvijā, ja viņi investē konkrētu naudas summu, proti, 100 tūkstošus latu nekustamajā īpašumā Rīgā un 50 tūkstošus latu - citos Latvijas attālākos reģionos, daudzi teica, ka nekādu investīciju Latvijā jau nebūs, ka tas ir pilnīgi bezjēdzīgi. Un jau pagājušā gada septembrī, pēc tam, kad jūlijā... Ir jāsaprot tas, ka jūlijs un augusts ir tādi atvaļinājumu mēneši, bet jau septembrī teica: „Redziet, nav nekāda efekta!” Tagad, apmēram pirms nedēļas, es skatījos Latvijas ziņu pārraidi „Panorāma”, kurā informēja par pēdējiem datiem attiecībā uz investīcijām, kuras ir saistītas ar konkrēto likuma grozījumu, tātad saistībā ar uzturēšanās atļaujām investoriem, kuri investē šos līdzekļus Latvijas ekonomikā.

Cik tad lielas vai mazas ir šīs investīcijas? Tas, ko teica „Panorāma”: kopš 1.jūlija ir pagājis... apritējis nepilns gads, un Latvijas ekonomikā ir investēti jau 55 miljoni latu. Tas ir principā vairāk nekā 110 miljonu dolāru. Bez jebkādas reklāmas, bez jebkādas aģitācijas notiek reālas investīcijas!

Tas, ko mēs esam piedzīvojuši un redzam, ir fakts, ka šīs investīcijas ļoti daudziem cilvēkiem, kas ir kļuvuši par banku upuriem, ņemot kredītus, pērkot nekustamos īpašumus, ir ļāvušas izdzīvot, viņi spēj kaut kādā veidā tikt vaļā no šiem īpašumiem, atdot bankai kredītu un noteikti arī nepalikt uz ielas par bomžiem, jo vēl kaut kur dzīvot viņiem bija iespēja palikusi.

Otra lieta. Tas, ko šis konkrētais likuma grozījums ir devis, ir iespēja arī attīstīties būvniecības sektoram. Jā, varbūt Jūrmala ļoti bieži tiek minēta, ka tur, redziet, cilvēki dzīvo labāk nekā citur, lai gan jāsaka, ka nav svarīgi, kur notiek būvniecība, - Jūrmalā, Rīgā, Ludzā vai Rēzeknē... Jebkura būvniecība, kas notiek Latvijā, rada darba vietas Latvijā. Būvniekiem nav jābrauc projām. Jā, Jūrmalā notiek tagad būvniecība daudzos objektos. Jā, notiek būvniecība daudzos objektos arī Rīgā. Mēs arī zinām, ka būvniecība ir tā, kas rada pievienoto vērtību ar darba vietām, ar nomaksātiem nodokļiem. Tagad, kad ir investēti vairāk nekā 55 miljoni latu Latvijas ekonomikā, mēs teiksim - mums to nevajag!

Godājamie kolēģi! To vēl varēja apstrīdēt pirms gada, bet šodien, tad, kad mēs redzam, ka reāli ienāk investīcijas, ka cilvēkiem tā vietā, lai brauktu projām uz Lielbritāniju vai kaut kur citur, ir iespēja palikt Latvijā, tad, man šķiet, būtu vairāk nekā bezatbildīgi kaut kādā veidā grozīt šo likuma normu.

Es esmu pilnīgi pārliecināts, ka tas fakts, ka 55 miljonu latu apmērā reģistrētās investīcijas ir ienākušas pirmajā gadā, nozīmē to, ka nākamo gadu laikā investīcijas ienāks vēl vairāk.

Mēs tagad dzirdam, kādā veidā... Runājot par demogrāfiju, arī eksperti demogrāfi saka, ka pēc pieciem gadiem mums nāksies ievest cilvēkus Latvijā, jo daudzi būs aizbraukuši.

Godājamie kolēģi! Nu tad izdarīsim izvēli - vai nu mēs ļausim brīvi cilvēkiem braukt projām, vai tomēr daļai dosim iespēju palikt šeit uz vietas un strādāt tātad gan būvniecības sektorā, gan arī, iespējams, pārdot kādu īpašumu, kurš ir apķīlāts bankā un kuru banka vēlas atņemt!

Es uzskatu, ka šī norma sevi ir attaisnojusi. Labāk tā vietā, lai cīnītos ar imigrantiem, kas iebrauc no Āfrikas valstīm, no Lībijas un citurienes, kā tas ir Itālijā un Spānijā, kuras nezina, ko ar to darīt, - labāk ļausim turīgiem cilvēkiem tiešām investēt Latvijas ekonomikā! Un jaunā norma, ko mēs esam nesen vēl grozījuši... Mēs esam paplašinājuši iespēju investēt - ne tikai nekustamajā īpašumā investēt, bet arī jebkuros uzņēmumos investēt kapitālā, un tā nauda viennozīmīgi paliks Latvijas ekonomikā.

Godājamie kolēģi! 55 miljoni - dzīvās investīcijas, kas jau fiziski ir ienākušas. Es domāju, ka daudzi simti miljonu varēs ienākt nākamo gadu laikā, un es uzskatu, ka šodien ir jāsaglabā tā norma, kas ir. Līdz ar to es aicinu balsot „pret” priekšlikumu, ko ir iesnieguši nacionālās apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas deputāti. (No zāles: „Pareizi!”)

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Deputāts Raivis Dzintars ir pieteicies runāt „par”. Lūdzu!

R.Dzintars (VL-TB/LNNK frakcija).

Godātie latvieši un latviešu tautas draugi! Nacionālās apvienības deputātu priekšlikums tiesām paredz atcelt Imigrācijas likuma normu, kas nosaka, ka uzturēšanās atļaujas mēs piešķiram par nekustamā īpašuma iegādi Latvijā. Es negribu atkārtot neskaitāmas reizes no šīs tribīnes jau paustos argumentus, jo par šo normu mēs esam jau debatējuši vairākkārt un arī balsojuši vairākkārt. Es domāju, ka visiem klātesošajiem ir zināms, ka šī norma pēc būtības izsaka to, vai mēs vēlamies paši veicināt to, lai šajā zemē vairāk mitinātos sveši cilvēki, bieži vien apšaubāmi, sveši cilvēki, vai mēs vēlamies veicināt to, lai Latvijas zemi, Latvijas īpašumus izpirktu svešinieki - pārsvarā ārzemnieki, pārsvarā cilvēki no Krievijas.

Iepriekšējā reizē, kad bija balsojums par līdzīgu priekšlikumu, pietrūka tika dažas balsis. Pozitīvam iznākumam pietrūka tikai dažas balsis - dažas balsis, kuras atdodot, mēs saviem pilsoņiem varētu lepni teikt: „Jā, ir tādi, kas ir gatavi pārdod savu pilsonību, ir tādi, kas ir gatavi pārdod arī savu morāli vai pārdot savas daudzās paaudzēs no senčiem mantotās mājas. Ir tādi! Taču viņi ir mazākumā - mazākumā gan Latvijas valstī, gan šajā Latvijas parlamentā.” Tikai dažas balsis, un tautas dižgars Ernests Brastiņš nebūs veltīgi mūs mudinājis trīs lietas turēt augstāk par visām citām - turēt Dievu, turēt savu ģimeni un turēt savu zemi. Tikai dažas balsis, un mēs, jau praktiski atlaistās Saeimas deputāti, tomēr būsim atsaukušies Andreja Eglīša reiz pravietiski teiktajiem vārdiem: „Turiet savu zemi ciet! / Zeme taisās projām iet, / Prom ar šūpuļiem un mājām, / Prom ar svešu ļaužu kājām.”

Vai šīs dažas balsis var mainīt Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret Saeimu? Droši vien tik viegli nemainīs. Bet, iespējams, kaut ko tas mainīs pašos balsotājos. Varbūt ne vienmēr savas vainas dēļ, bet mēs esam zaudējuši Saeimas labo vārdu, mēs esam zaudējuši cilvēku mīlestību, ar ko tie bija gatavi aizstāvēt šo ēku barikāžu laikā, taču mēs esam saglabājuši pēdējo brīvību sevī - brīvību sev, saviem bērniem, saviem vecākiem pateikt vārdus: „Es savu zemi nepārdodu!”

Sēdes vadītāja. Paldies.

Viens deputāts runājis „par”, viens - „pret”. Tātad lēmums jāpieņem balsojot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai deputātu Dzintara, Cilinska, Dombravas, Parādnieka un Gaida Bērziņa iesniegto likumprojektu „Grozījums Imigrācijas likumā” nodotu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 47, pret - 31, atturas - 7. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Laizānes, Dzintara, Kursītes-Pakules, Druvietes, Hiršas, Parādnieka un Bendrātes iesniegto likumprojektu „Grozījumi Darba likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāte Inese Laizāne ir pieteikusies runāt „par”.

 

I.Laizāne (VL-TB/LNNK frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Atkal un joprojām par grozījumiem Darba likumā sakarā ar valodas diskrimināciju.

Es esmu par to, ka katram no mums ir jāzina vairākas valodas, jo katra valoda ir vērtība. Un nevis tāpēc - tikai tāpēc! -, lai apkalpotu ārzemju tūristus un veikalā prastu pārdot produktus, bet gan tāpēc, lai Šekspīru lasītu angliski, lai Puškinu, Čehovu, Ļermontovu, Bulgakovu, Pjatigorski lasītu krievu valodā. Bet es esmu pret to, ka Latvijas jaunietim ir jādodas darba meklējumos uz ārvalstīm. Un viens no iemesliem ir tāds, ka šeit viņam tiek nepamatoti prasītas svešvalodu zināšanas. Var jau argumentēt, ka ļaunais darba devējs vienmēr atradīs iemeslu, kāpēc to vai citu cilvēku nepieņemt darbā, bet, kolēģi, manuprāt, mēs nepieņemam likumus priekš ļaunajiem - mēs likumus pieņemam priekš savējiem, priekš mūsējiem, priekš mūsu tautas!

Kuri ir tie likumi, kurus šajā laikā, 10.Saeimas laikā, mēs esam pieņēmuši, lai teiktu sabiedrībai: „Brauciet mājās! Atgriezieties un nebrauciet prom!”? Droši vien tādu nebūs daudz. Un šis ir viens no tiem, kur mēs varam pieņemt grozījumus, lai uzrunātu sabiedrību.

Sociālo un darba lietu komisijā mēs konceptuāli atzinām, ka tā ir problēma, ja notiek šī diskriminācija. Vēlos pievērst jūsu uzmanību tam, ka šo priekšlikumu iesnieguši gan nacionālās apvienības deputāti, gan „Vienotības” deputāti, un arī Latvijas Darba devēju konfederācija ir piekritusi tam, ka sludinājumos tiek aizliegts šis nepamatotais valodas prasījums.

Ir pirmsvēlēšanu laiks, bet nekārsim sev ordeņus, nespodrināsim spalvas! Vienosimies vienu likumprojektu nodot kompetentai komisijai, kompetentiem mūsu kolēģiem izskatīšanai, juridiskai izsijāšanai un tad pieņemsim vienu likumprojektu, kas patiešām būs ar pozitīvu vēstījumu mūsu sabiedrībai!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

„Pret” neviens nav pieteicies runāt. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojekts tiek nodots Sociālo un darba lietu komisijai? (No zāles: „Nav!”) Deputātiem nav iebildumu... Deputātiem tomēr ir iebildumi.

Tātad lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai deputātu Laizānes, Dzintara, Kursītes-Pakules, Druvietes, Hiršas, Parādnieka un Bendrātes iesniegto likumprojektu „Grozījumi Darba likumā” nodotu Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 28, atturas - 3. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Valsts prezidenta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Krimināllikumā” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

„Par” pieteikusies runāt deputāte Ilma Čepāne.

 

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Kolēģi! Šim likumprojektam ir ļoti sena vēsture. Pirmkārt, pirmo reizi, proti, 2008.gada 8.maijā, līdzīgu likumprojektu, kas paredz kriminālatbildību, lai novērstu deputātu atkarību no nelikumīga finansējuma avotiem, iesniedza „Jaunais laiks”, taču 2008.gada 30.jūnijā Saeimas sēdē tas tika noraidīts.

Otrkārt, 2009.gada 15.jūnijā Ministru kabinets Saeimai iesniedza līdzīgu likumprojektu. Saeimas pirmajā sēdē tas tika nodots komisijai. 2009.gada 1.jūlijā tas tika skatīts Saeimas Juridiskajā komisijā. Komisija to atbalstīja, taču līdz Saeimas sēdei tas nenonāca, jo mums nezināmu iemeslu dēļ tālaika Juridiskās komisijas priekšsēdētāja izskatīšanai Saeimas sēdē šo projektu nevirzīja.

Treškārt, „Vienotības” frakcija, precizējot projektā paredzētās sankcijas, iesniedza šo projektu atkārtoti. Saeimas šā gada 31.marta sēdē šis projekts netika atbalstīts un netika nodots komisijai.

Un ceturtkārt. Šodien Saeimai ir jālemj par Valsts prezidenta iniciatīvu. Es ceru, ka jūs visi esat iepazinušies ar Valsts prezidenta teikto šā likumprojekta anotācijā. Un es gribu atgādināt šeit dažas lietas.

Pirmkārt. Valsts prezidents pilnīgi pamatoti norāda, ka spēkā esošajās tiesību normās par partiju un to apvienību finansēšanas noteikumu pārkāpumiem īpaši netiek izdalīta atbildība par partiju vai to apvienību finansēšanas noteikumu pārkāpšanu, izlietojot finanšu līdzekļus lielos apmēros. Es uzsveru - lielos apmēros. Kā mēs zinām, šeit pastāv administratīvā atbildība, bet, manuprāt, administratīvā atbildība nav pietiekami efektīva šajā jomā.

Otrkārt. Es varu piekrist Valsts prezidentam, ka pašreizējais tiesiskais regulējums ir nepilnīgs un partiju finansēšanas kultūra Latvijas politiskajā vidē un regulējuma nepilnības šobrīd pieļauj iespēju veikt būtiskus partiju finansēšanas noteikumu pārkāpumus un nesaņemt par to adekvātus sodus.

Un treškārt. Partiju finansēšanas noteikumu pārkāpumi var pārsniegt vairākus tūkstošus latu, bet personas atbildība ir ierobežota vien ar 500 latiem. Šāda neadekvāta sodu sistēma rada vien simboliskas atbildības iespaidu.

Es jau vairākkārt esmu runājusi no šīs tribīnes un aicinājusi jūs atbalstīt šo likumprojektu un arī šodien to daru. Proti, aicinu nodot šo likumprojektu Saeimas Juridiskajai komisijai.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka Valsts prezidenta iesniegto likumprojektu mēs nododam Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Valsts prezidenta iesniegto likumprojektu „Grozījums likumā „Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas vēlēšanām un Eiropas Parlamenta vēlēšanām”” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāte Lolita Čigāne ir pieteikusies runāt „par”.

L.Čigāne (frakcija „Vienotība”).

Cienījamās kolēģes! Godātie kolēģi! Šis likumprojekts paredz apmaksātas politiskās reklāmas aizliegumu 30 dienas pirms vēlēšanām. Politiskā reklāma, apmaksāta politiskā reklāma, ir aizliegta tādās valstīs kā Vācija, Zviedrija, Lielbritānija, Francija, Čehija un daudzās citās valstīs, kas rūpējas par savas demokrātijas veselību, ja tā varētu teikt.

Piemēram, Vācijā ir ļoti normāli, ka vienas lielas politiskās partijas vadītājs pavada 10 stundas ielās, runājoties ar vēlētājiem un dalot savas partijas bukletus. Vācijā politisko partiju vadītājiem nav iespējas izveidot spilgtu, ietekmīgu, emocionāli cilvēkus manipulējošu politisku reklāmu. Viņiem ir jāiet ielās, jārunā ar cilvēkiem, jādala bukleti.

Šādus ierosinājumus par apmaksātas politiskās reklāmas ierobežošanu un pat aizliegšanu 30 dienas pirms vēlēšanām „Vienotību” veidojošās partijas Saeimā ir iesniegušas vairākkārt, tajā skaitā divas reizes 2010.gadā.

Kolēģi! Pirms nedēļas mēs diskutējām par to, ka mums vajadzētu ierobežot politisko reklāmu, iespējams, uz vienu stundu televīzijās un uz divām stundām - radio. Tieši tāpēc, lai mazinātu lielas naudas ietekmi uz Saeimu, uz valdību, uz Saeimas un valdības darbu. Toreiz šī iniciatīva atbalstu neguva, bet es šoreiz ceru, ka tomēr, kolēģi, jūs balsosiet „par” to, lai šo ierosinājumu nodotu komisijām, jo ir neapšaubāmi un skaidri redzams, ka naudas ietekme uz politisko procesu mums ir jāmazina, un viens ļoti efektīvs veids, kā to darīt, ir samazināt politiskās reklāmas apjomu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Deputāts Ainārs Šlesers ir pieteicies runāt „pret”. Lūdzu!

A.Šlesers (PLL frakcija).

Godājamie kolēģi! Šajā priekšvēlēšanu laikā ir jāizmanto iespēja runāt no šīs Saeimas tribīnes, lai... Jā, jo te nav jāmaksā. Ir iespēja uzrunāt ne tikai deputātus, bet arī radioklausītājus. Iespējams, parādīs arī Latvijas televīzija vai kāds cits ziņu kanāls. Trīsdesmit dienas pirms vēlēšanām aizliegsim politisko reklāmu. Ja mēs sakām „a”, tad mēs sakām arī „b”. Ja mēs gribam aizliegt iespēju ietekmēt vēlētājus ar politisko reklāmu, tad runāsim par visu spektru, kādā veidā tie vēlētāji tiek ietekmēti! Un viens no lielākajiem ietekmes faktoriem ir saistīts ar administratīvo resursu. Tad jautājums ir tāds - ko darīs valdība 30 dienas pirms vēlēšanām? Tātad opozīcijā strādājošajiem būs tiesības tikties ar vēlētājiem uz ielām, braukt kaut kur, kādos klubos aicināt iedzīvotājus, turpretī, piemēram, varas pārstāvji varēs brīvi stāstīt, kā valdība strādā, kā pieņem lēmumus, virzīt uz priekšu likumprojektus, balsot par tiem, debatēt un tā tālāk. Tad rodas jautājums: par kādu reklāmas ierobežošanu mēs runājam - par tiem rullīšiem, par kuriem ir jāmaksā milzīga nauda, vai par to, ka premjers brīvi var iet un debatēt par lietām tiešraidē, jo premjeram tādas iespējas ir?

Tas pats ir arī ministriem. Šoreiz es šo jautājumu gribu skatīties, norobežojoties no tā, kura partija ir pozīcijā vai opozīcijā. Es gribu godīgi skatīties uz lietām. Un, ja 30 dienu laikā pirms vēlēšanām mēs diemžēl noņemam iespēju opozīcijas partijām kaut kā par sevi atgādināt kaut vai ar to pašu dārgo reklāmu, kas ir ārkārtīgi dārga, tad - runāsim atklāti! - aizliegsim arī administratīvā resursa izmantošanu. Tad varbūt uz 30 dienām vajag apstādināt Saeimas un valdības darbu, lai cilvēki izbrauc ārpus valsts, kā teica jaunievēlētais prezidents, varbūt uz Antarktīdu vai kaut kur citur, lai te vispār neviens neietekmētu procesu, un tad atbrauksim pēc vēlēšanām, lai uzzinātu, ko tad īsti vēlētājs ir izvēlējies.

Tā ka, godājamie kolēģi, ja mēs runājam par to, kādā veidā ir jāietekmē vai nav jāietekmē vēlētājs, tad šīs 30 dienas nekādā gadījumā nebūtu jāattiecina tikai un vienīgi uz tīro reklāmu. Tās būtu jāattiecina uz jebkādu publicitāti neatkarīgi no tā, vai politiķis ir pozīcijā vai opozīcijā. Ja tiem, kuri ir pie varas, ir tāda vēlme - izmantot varas resursu un opozīciju pastumt malā, lai tai nebūtu iespējas vispār kaut kādā veidā par sevi atgādināt -, tad arī sauksim šīs lietas īstajos vārdos!

Un, ja mēs runājam šajā gadījumā arī par Valsts prezidentu, kurš nāk klajā ar iniciatīvu... Noteikti nodoms ir ļoti labs, bet ir jāapzinās viena lieta: šodien, šajā priekšvēlēšanu laikā, kad ir atlikuši burtiski vairs tikai pāris mēneši, kaut kādā veidā mainīt spēles noteikumus pilnībā - nu, tas arī ir sava veida populisms, kas vieniem ir izdevīgs, bet otriem - nav.

Un tieši tāpēc es šodien apzinos, ka vairākums balsos „par”, jo šodien Saeima ir gatava balsot par jebko, ja pie Saeimas durvīm stāvēs kāds vēlētājs un teiks: „Šis priekšlikums ir ļoti svarīgs!” Nāciet, godājamie radioklausītāji, pie Saeimas, tad jebkurš jūsu priekšlikums Saeimā tagad, līdz vēlēšanām, tiks atbalstīts, ticiet man! Jo tā sajūta un optimisms, kas valda šeit... Principā ikviens priekšlikums šodien ir labs, ja kāds vēlētājs nāk klajā ar šādu iniciatīvu, bet ir jāapzinās, ka realitāte būs pēc vēlēšanām. Vai tas viss, kas ir sasolīts, tiks pildīts?

Un tieši tāpēc šodien es aicinu neatbalstīt šo priekšlikumu, bet, ja mēs gribam tiešām runāt par vienādiem spēles noteikumiem, tad vajag runāt par to, ka uz nākamajām, jau kārtējām, vēlēšanām mēs tiešām varētu runāt gan par reklāmas ierobežošanu, gan par administratīvā resursa izmantošanas ierobežošanu.

Tā kā es apzinos, ka vairākums nobalsos „par”, tad es šodien, neskatoties uz to, ka palikšu mazākumā ar savu milzīgo ietekmi, tomēr esmu gatavs vienkārši pateikt savu viedokli, to, ko es domāju, un nobalsot „pret”.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Viens deputāts ir runājis „par”, viens - „pret”. Tātad lēmums ir jāpieņem balsojot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Valsts prezidenta iesniegtais likumprojekts „Grozījums likumā „Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas vēlēšanām un Eiropas Parlamenta vēlēšanām”” tiktu nodots Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - 3, atturas - 5. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Valsts prezidenta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

„Par” pieteicies runāt deputāts Aleksejs Loskutovs. Lūdzu!

A.Loskutovs (frakcija „Vienotība”).

Likumprojekts „Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā” jums un man tiek piedāvāts Valsts prezidenta iesniegto likumprojektu paketē, aicinot precizēt un papildināt tās prasības, kas tiek izvirzītas kandidātiem uz KNAB priekšnieka amatu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs tika veidots, lai veiktu maksimāli plašu pretdarbību korupcijai, sākot ar korupcijas apkarošanu, sākot ar operatīvo darbību, izmeklēšanas darbību, politisko partiju kontroli, interešu konflikta novēršanas likuma ievērošanas kontroli un sabiedrības izglītošanu. Tas uzliek īpašus pienākumus tam cilvēkam, kas gatavs uzņemties šo nastu un šo izaicinājumu - vadīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju. Līdz ar to viennozīmīgi var piekrist Valsts prezidenta piedāvātajam - precizēt vienu no pamatprasībām kandidātam, nosakot, ka šādiem cilvēkiem jābūt ar labu reputāciju.

Nākamais priekšlikums, par kuru savulaik piedāvāja Saeimai diskutēt „Jaunā laika” frakcija, - precizēt prasības attiecībā uz profesionālo kvalifikāciju tam cilvēkam, kas pretendē uz KNAB vadītāja amatu.

Pašlaik likuma prasības ir noteiktas pārāk vispārīgas, sakot, ka jābūt augstākajai izglītībai un amatam atbilstošai darba pieredzei. Kas ir amatam atbilstoša darba pieredze? Tas ir pārāk staipīgs jēdziens un ļauj pietiekami lielu interpretācijas brīvību. Līdz ar to Valsts prezidents ierosina izteikt 4.panta otrās daļas 3.punktu šādā redakcijā: persona ieguvusi augstāko juridisko izglītību, uzkrājusi ne mazāk kā desmit gadu kopējo darba pieredzi juridiskajā specialitātē, no kuras vismaz divu gadu darba pieredzi - operatīvajā un izmeklēšanas darbā.

Vēl viena prasība, kas ir absolūti loģiska, - ka par pretendentu var būt persona, pret kuru nav uzsākta kriminālvajāšana. Šāda prasība izriet no KNAB priekšnieka lomas tiesiskuma nodrošināšanā, amatam nepieciešamās sabiedrības uzticēšanās un amata reputācijas. Jāievēro, ka KNAB likuma 5.panta astotajā daļā jau ir noteikts, ka biroja priekšnieks tiek atstādināts no amata pienākumu izpildes, ja pret viņu uzsākta kriminālvajāšana. Skaidrs, ka nedrīkst ļaut kandidēt cilvēkam, pret kuru uzsākta kriminālvajāšana.

Un vēl viena ļoti svarīga prasība, kas saistīta ar nepieciešamību nodrošināt maksimālu politisku neitralitāti no KNAB priekšnieka puses, - ka pretendēt uz šo amatu nevar persona, kas iesaistījusies politiskā organizācijā, partijā vai politisko organizāciju vai partiju apvienībā. To savukārt pastiprina likumā noteiktā prasība, ka no KNAB priekšnieka amata atbrīvojama persona, kas iesaistījusies politiskajā partijā vai politisko organizāciju vai partiju apvienībā.

Līdz ar to, lai nebūtu pamata sabiedriskajā telpā diskutēt par politisko angažētību un lai nerastos situācijas, ka persona, var teikt, velti piesakās, mums pilnīgi skaidri jāieraksta likumā, ka kandidāts nevar būt persona, kas iesaistījusies politiskajā organizācijā (partijā) vai politisko organizāciju (partiju) apvienībā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka Valsts prezidenta iesniegtais likumprojekts „Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā” tiek nodots Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai? Deputātiem nav iebildumu. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu „Grozījums Valsts kontroles likumā” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem nav iebildumu. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Sociālo un darba lietu komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Invaliditātes likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Sociālo un darba lietu komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Komerclikumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Brigmaņa, Andra Bērziņa, ievēlēta no Zemgales, Reinikas, Strazdiņa, Seržanta un citu deputātu iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

„Pret” pieteicies runāt deputāts Einārs Cilinskis. Lūdzu!

E.Cilinskis (VL-TB/LNNK frakcija).

Godājamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godājamie deputāti! Šis likums faktiski skatāms kopsakarībā ar nākamajiem, kas ir grozījumi Latvijas Republikas Satversmē un grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā. Un tātad šā likumprojekta būtība ir tāda, ka gan tautas nobalsošanā, gan arī vēlēšanās tas notiktu atklāti.

Nu, vispirms es gribu sākt ar procedūru, kādā veidā mēs šos likumus izskatām. Es domāju, ka nav pareizi likumus, kuri pēc savas būtības nav steidzami, iegrūst Saeimas sēdes sākumā tādā veidā, ka deputātiem vispār nav iespējams ar tiem iepazīties. Protams, Kārtības rullis to paredz, bet īsti korekta šāda rīcība nav.

Bet tagad par būtību. Protams, ir pilnīgi skaidrs, ka tāda situācija, kad tautas nobalsošana vai vēlēšanas notiek atklāti... tā nav nevienā pasaules valstī... nekur tā nav, un, protams, šāda ideja ir pilnībā absurda. Es nezinu, ko ar to ir vēlējusies panākt... pierādīt Zemnieku savienība, ZZS frakcija... Varbūt šeit ir bijis mērķis vienkārši novest ideju par atklātām vēlēšanām Saeimā, kur tā ideja ir visnotaļ normāla... novest šo ideju līdz absurdam, tādā veidā iesniedzot šādus projektus? Nu, var jau būt! Bet diez vai likumprojekta iesniegšana ir mērķis, kā parādīt kādas idejas absurdumu, iesniedzot kaut ko vēl absurdāku...

Godīgi sakot, tas, kas šeit ir varbūt veicies ZZS frakcijai, kas ir izdevies, tas acīmredzot ir viņu ieguldījums kampaņā par Saeimas atlaišanu, jo, protams, Saeima, kurā visnotaļ nopietni apskata šāda tipa likumprojektus, pilnīgi loģiski, ir atsaucama un atlaižama. Par to nu lielas šaubas nevarētu būt! Un tātad noteikti tas ir arī zināms ieguldījums no ZZS frakcijas puses.

Bet tagad nobeigumā varbūt iedomāsimies, kas notiktu tad, ja gadījumā šādi likumi tiktu pieņemti un Valsts prezidents tos neatmestu atpakaļ, ko, protams, darīs jebkāds Valsts prezidents, kurš šādus likumus saņemtu. Un es domāju, ka arī Andris Bērziņa kungs tos noteikti atmestu atpakaļ, jo nekas cits neatliktu. Bet tādā gadījumā es varu iedomāties, kādi vēlēšanu rezultāti, atklāti balsojot, varētu būt, pieņemsim, Ventspilī, kur Lemberga kunga cilvēki visnotaļ parūpētos, lai šie atklāto vēlēšanu rezultāti būtu ļoti skaisti. Vai varbūt, teiksim, Zilupē „Saskaņas Centra” valdīšanas gadījumā. Un ne jau velti „Saskaņas Centrs” vismaz balsojumā par tā iekļaušanu darba kārtībā visnotaļ to atbalstīja.

Bet es tiešām aicinu, kolēģi, beigt muļķoties, noraidīt šos likumprojektus un atlikušajā Saeimas darba laikā strādāt nopietni un iedzīvotāju interesēs.

Paldies. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Paldies.

„Par” pieteicies runāt deputāts Augusts Brigmanis.

A.Brigmanis (ZZS frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi! Es runāšu droši vien vienā reizē par visiem šiem četriem likumprojektiem. Tie ir sagatavoti katrs atsevišķi, kā jūs redzat, un tie ir jums izdalīti. Vakar raidījumā „Kas notiek Latvijā?” pie Dombura es runāju par to pašu atklātības principu, kas mūsu valstī ir nepieciešams. Un, ja reiz mēs uz to ejam, tad nevar būt kaut kādu pusatklātību vai nepateiktu atklātību.

Tātad mēs runājam par to... Mēs dodam iespēju jums, deputātiem, izsvērt šo jautājumu, cik tālu mēs esam gatavi šajā lietā iet: vai mēs apstājamies pie viena no šiem likumprojektiem vai pie otra vai arī paliekam tikai pie mūsu kolēģu, „Vienotības” frakcijas, principa, ka ir tikai atsevišķa grupa, kurus mēs vēlam tātad atklāti, bet, lūk, Saeimas Prezidiju - ne, to mēs tomēr aizklāti vēlēsim. Spīkeru - jā, arī to mēs aizklāti ievēlēsim, prezidentu - arī to mēs aizklāti ievēlēsim. Un mēs aizklāti ievēlēsim pat Balsu skaitīšanas komisijas locekļus. Nu, tā ir tāda ļoti slepena mūsu Saeimas iekšējā darīšana, kur nevienam degunu iekšā nevajadzētu bāzt. Tā ka es domāju, kolēģi, ka šeit tas solījums, ko vakar es šajā raidījumā teicu, ir izpildīts. Jā, tāda prakse ir jauna. Vai tāda kaut kur ir, grūti pateikt. Droši vien nav. Bet nu acīmredzot mums ir vērts šīs lietas apsvērt. Ja mēs neesam gatavi iet šo pilno soli uz priekšu, tad nu... Tātad tā ir, kolēģi, jūsu izvēle. Mēs piedāvājam šo izvēli.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai deputātu Brigmaņa, Andra Bērziņa (ievēlēta no Zemgales), Reinikas, Strazdiņa un citu deputātu iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”” nodotu Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret - 42, atturas - 5. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Brigmaņa, Andra Bērziņa, Daces Reinikas, Strazdiņa un citu iesniegto likumprojektu „Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāte Lolita Čigāne ir pieteikusies runāt „pret”.

L.Čigāne (frakcija „Vienotība”).

Cienījamās kolēģes! Cienījamie kolēģi! Aizklātais balsojums parlamenta vēlēšanās ir starptautiski atzīts. Tas tiek praktizēts visās sevi cienošās demokrātijās.

Jau kopš Senās Grieķijas laikiem aizklātie balsojumi ir paredzēti, lai pasargātu vēlētājus no spiediena un iespējamas uzpirkšanas. Senajā Grieķijā... Senās Grieķijas politikas veidotāji bija pārliecināti, ka aizklātais balsojums ir ārkārtīgi būtisks, lai izvairītos no dažādiem politisko labumu meklētājiem, kā arī no izrēķināšanās ar vēlētājiem par to, kā viņi balso. Vai tiešām mēs gribam veikt šādu soli, kas atņemtu šo būtisko aizsardzību vēlētājam, lai kāds varētu uzzināt, kā vēlētājs balsoja, un ar viņu attiecīgi izrēķināties?

Cienījamie kolēģi! Francijā, ļoti senā demokrātijā, aizklātie balsojumi ir jau kopš 1750.gada. Viens no Napoleona dinastijas pārstāvjiem 1850.gadā gribēja aizklātos balsojumus atcelt, un tas izsauca milzīgus sabiedrības protestus.

Cienījamie kolēģi, nu neatgriezīsimies alu laikmetā! Satversmes tēviem bija pilnīgi skaidrs, kāpēc ir vajadzīgi aizklātie balsojumi. Viņiem bija pilnīgi skaidrs, ka tas ir viens būtisks mūsu Satversmes stūrakmens.

Beigsim muļķoties un stiprināsim mūsu demokrātiju!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai deputātu Brigmaņa, Andra Bērziņa (ievēlēta no Zemgales), Reinikas, Strazdiņa un citu deputātu iesniegto likumprojektu „Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” nodotu Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 44, pret - 44, atturas - 2. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Brigmaņa, Andra Bērziņa (ievēlēta no Zemgales), Daces Reinikas, Strazdiņa, Seržanta un citu deputātu iesniegto likumprojektu „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” nodot visām komisijām, nosakot, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāte Ilma Čepāne ir pieteikusies runāt „pret”.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Kolēģi! Es varu pilnīgi piekrist Cilinska kungam, ka šī Saeima bija atlaižama. Tas liecina vienkārši... Par to liecina tas, kas šeit notiek. Un kas šeit notiek? Notiek tas, ka šie atlaistie tagad ar visiem spēkiem grib tikt, protams, nākamajā Saeimā, grib tikt te atpakaļ. Bet es runāšu par juridisko... par šo situāciju, kurā Zaļo un Zemnieku savienība šos priekšlikumus... acīmredzot pārvērš par farsu mūsu Satversmi, mūsu vēlēšanu likumu un visas šīs lietas noved līdz absurdam. Kāpēc?

Šeit mums jāskatās uz divām lietām. Pirmkārt - uz amatpersonu ievēlēšanu. Ja skatāmies uz amatpersonu ievēlēšanu, tad redzam, ka amatpersonu ievēlēšanai Eiropas Savienības dalībvalstīs un citās demokrātiskās un tiesiskās valstīs nav vienotu standartu. Par to es vairākkārt esmu jums stāstījusi, un jūs varat arī izlasīt par to dažādās publikācijās.

Otra lieta ir pavisam cita. Ja mēs runājam par vēlēšanu sistēmas kārtību... Šeit Čigānes kundze, kolēģe mana, jau runāja par senajiem laikiem, bet es gribu pateikt to, ka gan Satversmes tiesas spriedumos, kas ir vairāk pazīstami, gan arī varbūt mazāk pazīstamajā Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta spriedumā par 9.Saeimas vēlēšanām, proti, 2006.gada 3.novembrī, šī situācija, manuprāt, ir raksturota ļoti pamatoti; proti, ka demokrātisku valstu vēlēšanu sistēmu pamatprincipi ir kopīgi. Vēlēšanām jābūt! Tām ir jāatbilst vairākām pazīmēm. Pirmkārt, tām ir jābūt vispārīgām, otrkārt, vienlīdzīgām un brīvām un, treškārt, aizklātām.

Vispārīgām, vienlīdzīgām, brīvām un aizklātām vēlēšanām demokrātiskā valstī... valsts iekārtā ir divējāds raksturs: tātad, no juridiskā viedokļa, pirmkārt, tas ir objektīvs, konstitucionāls institūts, tā ir objektīva tiesību norma; un, otrkārt, to satura kodols ir indivīda tiesības vēlēt un tikt ievēlētam, kas ir cilvēktiesības. Tātad tā ir subjektīvo tiesību norma.

Latvijas vēlēšanu principi konstitucionālā līmenī ir nostiprināti šajā Satversmes pantā, kuru jūs tagad gribat sagraut, bet atbilstoši kuram Saeimu ievēlē vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās un proporcionālās vēlēšanās.

Minētie vēlēšanu principi, Brigmaņa kungs, ir nostiprināti arī Latvijai saistošajos starptautiskajos cilvēktiesību līgumos. Lūdzu, paskatieties taču Starptautisko paktu par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām, kaut vai 25.panta B punktu, kur ir noteikts, ka katram pilsonim, neraugoties ne uz kādām 2.pantā minētajām atšķirībām un bez nepamatotiem ierobežojumiem ir jābūt tiesībām un iespējai balsot un tikt ievēlētam īstās periodiskās vēlēšanās, kas notiek uz vispārēju un vienlīdzīgu vēlēšanu tiesību pamata, aizklāti balsojot un nodrošinot vēlētāju brīvas gribas izpausmi.

Tātad valsts pienākums ir ik pēc saprātīga laika posma rīkot brīvas un aizklātas likumdevēja vēlēšanas, un tas ir ietverts arī Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 1.protokola 3.pantā.

Bez tam, lūdzu, esiet tik laipni un paskatieties arī Eiropas Padomes Venēcijas komisijas „Labas prakses vēlēšanu jautājumos kodeksa” vadlīnijas. Tas ir absurds, ko jūs piedāvājat! Tas ir patiešām absurds!

Es aicinu Saeimu balsot „pret” šādu piedāvājumu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

„Par” pieteicies runāt deputāts Augusts Brigmanis.

A.Brigmanis (ZZS frakcija). (No zāles dep. A.Bērziņš (PLL): „Pasaki, kā ir!”)

Godājamie kolēģi! Mēs esam atvēruši Satversmi. Mēs pašreiz pie šiem vairākiem jautājumiem strādājam. Nekas neliedz komisijā šīs lietas, kas varbūt ir nepareizas vai, jūsuprāt, labojamas, grozīt.

Es saprotu, ka ir problemātiski tās grozīt. Tur ir vajadzīgs varbūt zināms balsu skaits, bet mēs nevaram noliegt šo vēlmi, ka sabiedrība vēlas šos atklātos balsojumus gan par Valsts prezidentu, par ko ir bijuši visu laiku gan šie iepriekšējie, gan arī tagad strīdi... kā viņš ir iebalsots un kā nav... Ir jautājums, kas skar Saeimas Prezidiju, ir jautājums, kas skar Satversmes tiesas tiesnešus... Un šis mūsu priekšlikums to piedāvā.

Nu, ja jūs to negribat, tad pasakiet skaidri un gaiši! (No zāles dep. R.Kārkliņas un Dz.Ābiķa starpsaucieni.)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai deputātu Brigmaņa, Andra Bērziņa, Reinikas, Strazdiņa, Seržanta un citu deputātu iesniegto likumprojektu „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” nodotu visām komisijām, nosakot, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 44, pret - 43, atturas - 2. Likumprojekts komisijām nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Brigmaņa, Andra Bērziņa (ievēlēta no Zemgales), Reinikas, Līdakas, Strazdiņa un citu deputātu iesniegto likumprojektu „Grozījumi Saeimas kārtības rullī” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

„Pret” pieteicies runāt deputāts Dzintars Zaķis.

 

Dz.Zaķis (frakcija „Vienotība”).

Dāmas un kungi! Pilnmēness kombinācijā ar priekšvēlēšanām ir ārkārtīgi bīstams pasākums. Redziet, kas mums te notiek! Tādi fenomenāli priekšlikumi, ka maz neliekas...

Bet, kolēģi, Kārtības rullis ir jau vaļā! Brigmaņa kungs, es aicinu šo priekšlikumu uz otro lasījumu iesniegt Kārtības rullī un vēlreiz nevērt vaļā Kārtības rulli. Tāpēc es aicinu to noraidīt. (Izsaucieni no zāles. Dep. J.Urbanovičs: „Formālists!”)

Sēdes vadītāja. „Par” pieteicies runāt deputāts Ingmārs Līdaka.

I.Līdaka (ZZS frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mani patiešām sajūsmināja Čigānes kundzes runa. Tas bija tiešām tā kā ar āmuru naglai pa galvu, pa mūsu galvām.

Patiešām, tā tas ir, ka ir vispārpieņemta balsošanas kārtība. Es domāju, ka patiešām, kā Čigānes kundze saka, Satversmes tēvi ir zinājuši, ko dara. Un mēs tagad, šodien, tiešām pilnmēness ietekmē, manuprāt, diezgan daudz apšaubām Satversmes tēvu un arī mūsu iepriekšējo Saeimu, neatlaisto Saeimu, deputātu saprātu.

Es varu pateikt, kāpēc es parakstīju tieši šo konkrēto likuma grozījumu. (No zāles dep. I.Čaklais: „Pilnmēness!”) Tāpēc, ka man... Nē, tur par iemeslu nebija pilnmēness, tur bija ļoti vienkārša lieta. Es, būdams Balsu skaitīšanas komisijas vadītājs, ar milzīgām pūlēm... un patiesībā, jā, man jāsaka, ka man ļoti grūti bija nodrošināt, lai balsošanas process, kas līdz šim bija aizklāts, paredzēts aizklāts, - lai tas patiešām būtu aizklāts. Ja mēs šeit, Saeimā, nespējam balsot aizklāti, tad, protams, ir jāmaina kārtība. Jābalso atklāti, tad balsu skaitītājiem būs daudz vienkāršāk.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai deputātu Brigmaņa, Andra Bērziņa (ievēlēta no Zemgales), Reinikas, Līdakas un citu deputātu iesniegto likumprojektu „Grozījumi Saeimas kārtības rullī” nodotu Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 32, atturas - 4. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Barčas, Brigmaņa, Dzelzskalna, Andra Bērziņa (ievēlēta no Zemgales), Līdakas un citu deputātu sagatavoto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts pensijām”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti lūdz balsojumu.

Jā, lūdzu! Deputāte Barča runās acīmredzot „par”.

A.Barča (ZZS frakcija).

Augsti godātais Saeimas Prezidij! Cienītās kolēģes un godātie kolēģi! Uz jūsu replikām vispirmām kārtām varu atbildēt - populisma šeit nav nekāda. Ja mēs palūkojamies likumā „Par valsts pensijām”, tad redzam, ka 26.pantā skaidri un gaiši šodien stāv rakstīts, ka mēs pensijas indeksējam vienu reizi gadā. Savulaik divas reizes gadā mēs indeksējām: aprīlī - mazās pensijas un visas pārējās - oktobrī. Šī norma jau ir iepriekšējā parlamentā labota.

Savukārt likuma „Par valsts pensijām” pārejas noteikumu 15.punkts saka, ka pensijas pašreiz netiek pārskatītas, tas ir, indeksētas. Bet, kolēģi, es domāju, ka visiem zālē sēdošajiem, kuri tiekas ar saviem vēlētājiem, ar vienkāršajiem cilvēkiem Latvijā... Mūs arī vēstulēs, telefoniski un visādā citādā veidā uzrunā cilvēki, kuri saņem mazas pensijas, tādēļ esiet tik laipni... un lūkojiet mūsu sagatavoto grozījumu likumā „Par valsts pensijām”! Šeit ir runa tikai par tām personām, kuras saņem pensiju, kas ir līdz 165 latiem mēnesī.

Savukārt es vēlos, kolēģi, atgādināt, ka statistika rēķina, vai iztikas minimums... vai tā ir tīri pareiza formula, kas ir no deviņdesmito gadu sākuma, vai tā formula ir jāpārstrādā, par ko runā Ekonomikas ministrija. Iztikas minimums uz šodienu 165 latus jau sen pārsniedz. Kādēļ 165 lati mūsu likumprojektā? Tādēļ, ka likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteikts, ka pensijas, kuru apmērs ir līdz 165 latiem mēnesī, netiek apliktas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Tātad mēs jau vairākus gadus kopīgiem spēkiem esam parādījuši, ka tomēr pensija, kas ir līdz 165 latiem, ir neliela, tā ir maza pensija.

Nākamais solis, kas sagaida mūsu pensionārus un pārējos iedzīvotājus Latvijā, ir ne tikvien pašreizējo pārtikas cenu celšanās, bet arī nākamā gada apkures un visu pārējo komunālo maksājumu palielināšanās.

Un tagad par ekonomisko pusi - par finansēm.

Ja mēs šodien tā uzmanīgi paskatāmies Labklājības ministrijas budžetu, precīzāk sakot, valsts sociālās apdrošināšanas speciālo budžetu, atsevišķo budžetu sadalot gan pensiju budžetā, gan bezdarba budžetā, gan arī maternitātes un slimības... un tā tālāk, tad visas šīs budžeta pozīcijas... Es skaidri un gaiši varu jums apgalvot, ka šā gada oktobrī ir iespēja nodrošināt mazo pensiju indeksāciju arīdzan. Var būt, ka mans aprēķins nav sevišķi precīzs, bet te varētu būt runa par 10 miljoniem šogad. Un, kolēģi, šodien varu apgalvot, ka tas ir izdarāms, neprasot nekādu papildu finansējumu no budžeta. To var izdarīt atbilstoši spēkā esošajai likumdošanai mūsu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, izdarot pārbīdi vai mainot pa transfertiem speciālo sociālās apdrošināšanas budžetu.

Otrkārt. Ir vēl viens jautājums. Ja mēs šodien šo likumprojektu nododam komisijai, tad ir iespējas otrajā lasījumā, pilnīgi skaidri zinot, ka mums notiks ārkārtas sēdes, pielikt klāt tās nepieciešamās normas, kādas ir pašreiz Saeimā jau nodotajam likumprojektam, kuru mēs trīsreiz esam jau diskutējuši kopā ar plašu sabiedrību - ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību, ar pensionāru un invalīdu organizācijām... to, kas ir jau valdības izstrādātajos grozījumos likumā „Par valsts pensijām”. Arīdzan šo normu, par kuru vakardien runāja Agešina kungs, tātad par tiem vecākiem, kuri ir izaudzinājuši bērnu invalīdu līdz 8 gadu vecumam.

Kolēģi! Es domāju, ka šī nav nekāda populistiska uzvedība no mūsu, ZZS, puses, jo šīs lietas mēs varam izdarīt, ja ir pietiekama politiskā griba, kā to šorīt teica mūsu Valsts prezidents. Tad esiet tik laipni un atbalstiet!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojekts... Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai deputātu Barčas, Brigmaņa, Dzelzskalna, Andra Bērziņa (ievēlēta no Zemgales) un citu deputātu iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts pensijām”” nodotu Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 52, pret - nav, atturas - 24. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Nākamā darba kārtības sadaļa - „Par atvaļinājuma piešķiršanu”.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Jāņa Ādamsona iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 9.jūnijā, kas deputātam arī ticis piešķirts, par ko jūs tiekat informēti.

Nākamā darba kārtības sadaļa un darba kārtības jautājums - lēmuma projekts par Saeimas kārtējās sesijas slēgšanu un sākšanu.

Lūdzu! Sākam debates!

Vārds deputātam Imantam Parādniekam.

I.Parādnieks (VL-TB/LNNK frakcija).

Godātie kolēģi! Normālā situācijā noteikti tas būtu normāls lēmums, bet situācija ir... Viss liecina par to, ka situācija tiešām nav normāla - ne tikai lēmums, kas ir vispārzināms, bet arī tas, kas notiek šodien šeit. Ir tāda sajūta, ka pēkšņi ir nākusi kāda īpaša apgaismība vai izpratne un tāda dinamika, tāda likumdošanas produktivitāte, kāda vēl nav bijusi. Vienīgais izskaidrojums tam ir Saeimas vēlēšanu intoksikācijas delīrijs - citādi to nekādi nevar nosaukt. (No zāles: „Bet jums pašiem arī!”)

Protams, normāli gribētos strādāt sistemātiski - strādāt pie likumprojektiem, kuru ir gana daudz un ar kuriem vajadzētu tikt galā šā mēneša laikā, jo ir mazliet vairāk nekā mēnesis. Bet tas, kas notiek šobrīd... Nu, jāsaka, ir visai apšaubāmi, vai šāda darbība ir nepieciešama.

No otras puses, tiešām labprāt vēlētos strādāt tā kā iepriekšējās ceturtdienās, nevis rēķinoties... nezinot, ar ko rēķināties, - vai tas būs piektdien, 1.jūlijā, vai nākamajā piektdienā, 8.jūlijā, vai tamlīdzīgos datumos. Tā ka šeit ir tāda dilemma: par ko tad tagad iestāties - vai par ārprātīgu darbu, sistemātisku, vai par ārprātīgu darbu, nesistemātisku. Izvēle ir gana grūta.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Borisam Cilevičam.

B.Cilevičs (SC frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es nevaru piekrist Parādnieka kunga argumentācijai, tomēr pirms vēlēšanām tai ir sava loģika. Mēs visi to saprotam. Ja mēs paskatīsimies, ko mēs paspējām šodien iebalsot, - nu, piedodiet, tas nav nekāds sistemātisks darbs. Kad tika izsludinātas vēlēšanas, pēkšņi vairākām frakcijām radās tāda nepārvarama vēlme grozīt Satversmi. Mēs tagad sāksim Satversmi krustām šķērsām grozīt?! Labāk nevajag! Jo mēs visi labi atceramies, ka pirms vēlēšanām vienmēr tiek pieņemti kaut kādi populistiski lēmumi, par kuriem pēc tam nākamajai Saeimai un daudziem no mums būs arī jāmaksā kaut kā un būs jātiek skaidrībā. Būsim godīgi! Nu netaisīsim priekšvēlēšanu kampaņas par budžeta naudu! Ar ko šodien nodarbojas diemžēl virkne frakciju? „Saskaņas Centrs” šobrīd neizvirzīja nevienu populistisku priekšlikumu, un mēs esam nolēmuši rīkoties tā arī tālāk. Mēs taisīsim savu kampaņu par to naudu, ko mēs savāksim no mūsu atbalstītājiem, nevis izmantosim budžeta naudu, kā to šobrīd cenšas darīt „Visu Latvijai!” un diemžēl arī citas lielas frakcijas.

Tātad, Parādnieka kungs, lūdzu, vāciet naudu! Jums augs reitings, jums būs atbalstītāji. Neizmantojiet visu nodokļu naudu tam, lai taisītu savu bezmaksas reklāmu! Nav bezmaksas reklāmas. Par jūsu reklāmu maksā visi nodokļu maksātāji neatkarīgi no tā, vai viņi piekrīt jūsu politiskajām nostājām vai ne. Mēs daudz šeit runājam par tiesiskumu, par godīgumu. Būsim godīgi!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Vitālijam Orlovam.

V.Orlovs (SC frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija turpinās strādāt arī vasaras laikā, un, ja atkārtoti atnāks lieta, lai izdotu Parādnieka kungu administratīvai sodīšanai, tad, protams, es sasaukšu komisiju un mēs turpināsim strādāt.

Es atceros, ka tad, kad strādāju Sociālo un darba lietu komisijā pirms 10.Saeimas vēlēšanām, mēs nolēmām: ja būs jautājumi, kurus nepieciešams izskatīt, komisija tiks sasaukta. Un tā mēs rīkosimies arī šovasar.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Kārlim Šadurskim.

K.Šadurskis (frakcija „Vienotība”).

Godātie kolēģi! Šeit, šajā zālē, tiešām laikam būs kāda debess spīdekļa ietekme, jo... Gluži nesen Frakciju padomē visi frakciju vadītāji, ļoti saskaņoti apspriedušies ar savām frakcijām, atbalstīja šo lēmuma projektu, bet šodien mēs dzirdam pilnīgi neparastas un dīvainas argumentācijas. Vislabāk man patīk „Saskaņas Centra” argumentācija un mana labā drauga Borisa Cileviča teiktais. Atceros, gluži nesen Cileviča kungs atbalstīja to, ka šai Saeimai nevajadzētu iesniegt grozījumus Satversmē, jo Saeima jau tikpat kā atlaista un tas nebūtu ētiski. Nu patiesi - tos saprātīgos Satversmes grozījumus, ko iesniedza „Vienotība” vai ZZS attiecībā uz imunitāti... administratīvo imunitāti un procesuālām darbībām... tos nebūtu ētiski atbalstīt. Bet šos... Lai man piedod ZZS frakcija, es nevaru nosaukt šos par saprātīgiem grozījumiem Satversmē! Tie apkaunotu mūsu valsti visā Eiropas Savienībā. Proti, runājot par atklātām Saeimas vēlēšanām, tos „Saskaņas Centrs” lielā vienprātībā atbalstīja. Gribētu saprast, godātie kolēģi kreisajā flangā, jūsu motivāciju. To, kas dara valstij labu, - to atlaižamai Saeimai nav ētiski darīt, bet to, kas valsti apkauno, - to gan, lūdzu!

Tāpēc es domāju - vēl jo vairāk, klausoties šīsdienas diskusijas -, ka šis Frakciju padomes lēmums ir ļoti saprātīgs un izsvērts. Ja mums būs nepieciešamība, mēs sasauksim Saeimas ārkārtas sēdes un strādāsim pēc vajadzības.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Dzintaram Rasnačam.

Dz.Rasnačs (VL-TB/LNNK frakcija).

Godātie kolēģi! Frakciju padome nolēma ieteikt Saeimai balsot par šo lēmuma projektu. Taču kopš tās dienas, kad Frakciju padome pieņēma šādu lēmumu, ir pagājis zināms laiks (No zāles: „Cik ilgi?”), un komisijām ir nodoti daudzi likumprojekti.

Un jautājums ir tāds: kas šos projektus izskatīs, kas plānos darba kārtību, ārkārtas sēdes? Es saprotu, ka Juridiskajai komisijai ir visvairāk darba, tāpēc Čepānes kundze ir tik sašutusi, turklāt ārkārtas sēžu sasaukšana daudz dārgāk izmaksā valstij nekā sēžu sasaukšana pēc skaidri zināma kārtējo sēžu grafika.

Mēs varam sanākt uz desmit ārkārtas sēdēm, un mēs varam sanākt uz desmit kārtējām sēdēm, un tad mēs patērēsim ievērojami mazāk valsts līdzekļu, ja mēs skaidri zināsim, kurās dienās mums šīs kārtējās sēdes ir.

Tāpēc mans priekšlikums ir nepieņemt šo lēmumu, bet sasaukt no jauna Frakciju padomi un pieņemt tādu lēmumu, kas atbilst pašreizējai situācijai, kad Saeimas lemtspēja pēc 23.datuma vispār tiks atcelta.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātei Ilmai Čepānei.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Kolēģi! Man tikai neliela replika.

Neviens jums neliedz, arī Rasnača kungam... Es viņu varu uzaicināt uz Juridiskās komisijas sēdi, ja viņam pašam savas komisijas sēžu nav (Zālē smiekli.)... Nākamajā nedēļā pulksten 10.00 mums ir ieplānota ārkārtīgi sarežģīta un ļoti darbietilpīga komisijas sēde, pēc tam - pēc pusotras stundas - mums ir ieplānota arī Satversmes grozījumu darba grupas sēde, un mēs vēl plānojam strādāt arī nākamajā trešdienā. Tā ka, es domāju, pēc Līgo svētkiem un Jāņiem arī mēs strādāsim.

Taču tas pirmsvēlēšanu delīrijs, kā jūs te paši sakāt, manuprāt, šeit būtu bremzējams, un mēs varam sasaukt ārkārtas sēdes tad, kad tas ir nepieciešams.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Saeimas pavasara sesijas slēgšanu un rudens sesijas sākšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 3, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamā darba kārtības sadaļa - „Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Lēmuma projekts „Par Ilutas Kovaļovas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Gaidis Bērziņš.

G.Bērziņš (VL-TB/LNNK frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti! Juridiskā komisija ir saņēmusi tieslietu ministra vietas izpildītāja zemkopības ministra Jāņa Dūklava lūgumu apstiprināt Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi Ilutu Kovaļovu rajona (pilsētas) tiesas tiesneša amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Juridiskā komisija ir uzklausījusi Ilutu Kovaļovu, izvērtējusi iesniegtos dokumentus un aizklātā balsojumā atbalstījusi minēto lēmuma projektu.

Juridiskās komisijas vārdā lūgums atbalstīt lēmuma projektu „Par Ilutas Kovaļovas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Ilutas Kovaļovas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. (No zāles: „Atklāti balsojam!” Dep. A.Bērziņš (PLL): „Dubultā morāle!”) Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par Jāņa Stūrmaņa apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Gaidis Bērziņš.

G.Bērziņš (VL-TB/LNNK frakcija).

Paldies.

Juridiskā komisija ir saņēmusi tieslietu ministra Aigara Štokenberga lūgumu apstiprināt Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas tiesnesi Jāni Stūrmani rajona (pilsētas) tiesas tiesneša amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Juridiskā komisija ir uzklausījusi Jāni Stūrmani, iepazinusies ar dokumentiem un aizklātā balsojumā atbalstījusi minēto lēmuma projektu.

Juridiskās komisijas vārdā lūgums atbalstīt lēmuma projektu „Par Jāņa Stūrmaņa apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Jāņa Stūrmaņa apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Atgādinu, ka saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu balsojums ir aizklāts. (No zāles: „Kāpēc? Mainām to kārtību!”) Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par Riharda Hlevicka atbrīvošanu no Rīgas apgabaltiesas tiesneša amata”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Gaidis Bērziņš.

G.Bērziņš (VL-TB/LNNK frakcija).

Paldies.

Juridiskā komisija ir saņēmusi tieslietu ministra Aigara Štokenberga lūgumu: „Pamatojoties uz likuma „Par tiesu varu” 63.panta piektajā daļā noteikto maksimālā vecuma sasniegšanas robežu, atbrīvot Rihardu Hlevicki no Rīgas apgabaltiesas tiesneša amata ar šā gada 1.jūliju.”

Juridiskā komisija ir izvērtējusi Tieslietu ministrijas iesniegtos dokumentus un atbalstījusi lēmuma projektu: Rihardu Hlevicki atbrīvot no Rīgas apgabaltiesas tiesneša amata ar šā gada 1.jūliju sakarā ar tiesneša amata pildīšanas maksimālā vecuma sasniegšanu.

Juridiskās komisijas vārdā lūgums atbalstīt minēto lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Riharda Hlevicka atbrīvošanu no Rīgas apgabaltiesas tiesneša amata”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par Sigitas Ozolas atkārtotu iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Gaidis Bērziņš.

G.Bērziņš (VL-TB/LNNK frakcija).

Paldies.

Juridiskā komisija ir saņēmusi tieslietu ministra Aigara Štokenberga lūgumu iecelt Saldus rajona tiesas tiesnesi Sigitu Ozolu rajona (pilsētas) tiesas tiesneša amatā atkārtoti uz laiku līdz diviem gadiem.

Juridiskā komisija ir uzklausījusi Sigitu Ozolu un aizklātā balsojumā nolēmusi atbalstīt minēto lēmuma projektu.

Juridiskās komisijas vārdā lūgums atbalstīt lēmuma projektu „Par Sigitas Ozolas atkārtotu iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Sigitas Ozolas atkārtotu iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par Ingunas Helmanes iecelšanu par zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Gaidis Bērziņš.

 

G.Bērziņš (VL-TB/LNNK frakcija).

Paldies.

Juridiskā komisija ir saņēmusi tieslietu ministra Aigara Štokenberga lūgumu iecelt tiesneša amata kandidāti Ingunu Helmani zemesgrāmatu nodaļas tiesneša amatā. Juridiskā komisija ir uzklausījusi Ingunu Helmani, iepazinusies ar Tieslietu ministrijas sagatavotajiem un iesniegtajiem dokumentiem un atbalstījusi minēto lēmuma projektu.

Juridiskās komisijas vārdā lūgums atbalstīt lēmuma projektu „Par Ingunas Helmanes iecelšanu par zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Ingunas Helmanes iecelšanu par zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par Rozes Paegles apstiprināšanu par apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Gaidis Bērziņš.

G.Bērziņš (VL-TB/LNNK frakcija).

Paldies.

Juridiskā komisija ir saņēmusi tieslietu ministra Aigara Štokenberga lūgumu apstiprināt tiesnesi Rozi Paegli apgabaltiesas tiesneša amatā, vienlaikus atbrīvojot viņu no administratīvās rajona tiesas tiesneša amata. Juridiskā komisija ir uzklausījusi Rozi Paegli, iepazinusies ar Tieslietu ministrijas sagatavotajiem un iesniegtajiem dokumentiem un atbalstījusi minēto lēmuma projektu.

Juridiskās komisijas vārdā lūgums atbalstīt lēmuma projektu: Rozi Paegli apstiprināt par apgabaltiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no administratīvās rajona tiesas tiesneša amata.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Rozes Paegles apstiprināšanu par apgabaltiesas tiesnesi”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Pirms mēs sākam izskatīt nākamo darba kārtības sadaļu - „Likumprojektu izskatīšana” -, informēju jūs, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis veselu virkni iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas šīsdienas sēdes darba kārtībā.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā šīs komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles: „Kur ir steiga?”) Deputātiem ir iebildumi. Tātad lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai izdarītu izmaiņas 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļautu tajā izskatīšanai pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 4, atturas - 3. Darba kārtība grozīta.

Tāpat Saeimas Prezidijs ir saņēmis Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījums Tiesībsarga likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles: „Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai izdarītu izmaiņas 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļautu tajā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījums Tiesībsarga likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 2, atturas - 6. Darba kārtība grozīta.

Tāpat Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā izskatīšanai pirmajā lasījumā komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījums Valsts kontroles likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? (No zāles: „Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai izdarītu izmaiņas Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļautu tajā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā izskatīšanai pirmajā lasījumā Juridiskās komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījums Valsts kontroles likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 3, atturas - 2. Darba kārtība grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Sociālo un darba lietu komisijas iesniegumu ar lūgumu grozīt Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtību un iekļaut tajā izskatīšanai pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Invaliditātes likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Tāpat Saeimas Prezidijs ir saņēmis Sociālo un darba lietu komisijas iesniegumu ar lūgumu grozīt 16.jūnija sēdes darba kārtību un iekļaut tajā izskatīšanai pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Tāpat Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegumu ar lūgumu grozīt 16.jūnija sēdes darba kārtību un iekļaut tajā izskatīšanai pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Tāpat Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegumu ar lūgumu grozīt šā gada 16.jūnija sēdes darba kārtību un iekļaut tajā izskatīšanai pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Komerclikumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Tātad turpināsim izskatīt apstiprināto grozīto darba kārtību.

Sadaļa „Likumprojektu izskatīšana”.

Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Didzis Zemmers.

D.Zemmers (ZZS frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (Nr.412/Lp10).

Šis likumprojekts ir izstrādāts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, un komisija ir izstrādājusi šo likumprojektu, lai nodrošinātu klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzfinansēto projektu īstenošanu, paredzot, ka fiziskajām personām klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzfinansējums netiks aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Ja netiek veikti šie grozījumi, tad šobrīdējā situācija ir tāda, ka atbalsta intensitāte ir 50 procenti no projekta attiecīgajām izmaksām, bet, apliekot to ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, šī atbalsta intensitāte nebūs lielāka par 25 procentiem.

Lūgums šo likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” atzītu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 4, atturas - 1. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

D.Zemmers. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā lūgums apstiprināt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un otrā lasījuma laiku.

D.Zemmers. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā lūgums šodien likumprojektu apstiprināt arī otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Ja deputātiem nav iebildumu, tad... Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Jānis Vucāns.

J.Vucāns (ZZS frakcija).

Ļoti cienītā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienītās deputātes un godātie deputāti! Strādāsim ar dokumentu Nr.963B - „Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir saņēmusi četrus priekšlikumus otrajam lasījumam. Tie visi ir no Saeimas Juridiskā biroja.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Vucāns. Tikai vārda izmaiņas.

3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. Un arī 4.priekšlikums ir Juridiskā biroja priekšlikums, ko komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. Lūdzu apstiprināt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību” pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Edvards Smiltēns.

 

E.Smiltēns (frakcija „Vienotība”).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā” otrajā lasījumā, tātad galīgajā.

Ir kopumā saņemti četri priekšlikumi.

1. - Satiksmes ministrijas parlamentārās sekretāres Danas Reiznieces-Ozolas priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 2. - Satiksmes ministrijas parlamentārās sekretāres Danas Reiznieces-Ozolas priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. Un 4. - Satiksmes ministrijas parlamentārās sekretāres Danas Reiznieces-Ozolas priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā” pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījums Attīstības plānošanas sistēmas likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Edgars Zalāns.

E.Zalāns (PLL frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Attīstības plānošanas sistēmas likumā”, dokuments Nr.996C.

Priekšlikumus ir iesnieguši pamatā trīs deputāti - Kučinskis, Čigāne un Kārkliņa. Jāteic, ka lielāko daļu priekšlikumu, faktiski visus priekšlikumus, ir izskatījusi arī Attīstības plānošanas apakškomisija, un arī mūsu komisija ir visus priekšlikumus atbalstījusi, dažus nedaudz precizējot vai apvienojot.

1. - deputātu Kučinska, Čigānes un Kārkliņas kundzes priekšlikums, kas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 2.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Zalāns. 2. - šis ir atbalstītais priekšlikums, ko komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Zalāns. 3. - arī šis trīs deputātu priekšlikums, kas ir nedaudz redakcionāli precizēts, ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

E.Zalāns. 4. - arī šis ir šo pašu deputātu priekšlikums, kas ir daļēji atbalstīts un iekļauts nākamajā - 5.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Zalāns. 5.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Zalāns. 6. - deputātu Kučinska, Čigānes un Kārkliņas kundzes priekšlikums, kas daļēji atbalstīts un iekļauts nākamajā, 7.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Zalāns. 7.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Zalāns. 8.priekšlikums, atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Zalāns. 9. - deputātu Kučinska, Čigānes un Kārkliņas priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts jau iepriekšējā priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Zalāns. 10. - deputātu Kučinska, Čigānes un Kārkliņas kundzes priekšlikums, kuru komisija ir atbalstījusi, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātei Rasmai Kārkliņai.

R.Kārkliņa (frakcija „Vienotība”).

Dārgie kolēģi! Es gribu īsi paskaidrot šo mūsu priekšlikumu būtību.

Pirmām kārtām, kā jau Zalāna kungs minēja, šie priekšlikumi veidojās no apakškomisijas, kas nodarbojas ar plānošanas jautājumiem, septiņu mēnešu ilga darba. Un mēs galvenokārt gribējām panākt to, lai dažādie mūsu attīstības plānošanas dokumenti būtu savstarpēji saskaņoti. Un tas jau atspoguļojās pirmajos priekšlikumos, ko mēs nupat apstiprinājām.

Kas tagad parādās šeit, 10.priekšlikumā? Arī 11. un 12.priekšlikumā ir vēl viens būtisks jauninājums, proti, mēs arī atkārtoti konstatējām ļoti daudzās un dažādās sēdēs, ka dažādie mūsu valsts attīstības plāni būtu jāsaskaņo, un tas būtu jādara nevis tā, ka katra ministrija atsevišķi kaut ko skatās un lemj, bet gan tā, ka ir arī viens pārresoru koordinācijas centrs un ka to vada Ministru prezidents. Ar vārdu sakot, būtība šeit ir tāda, ka Ministru prezidents ar savu tiešo pārvaldes institūciju aktīvi koordinē dažādos attīstības plānus, arī tos, kuri attiecas uz Eiropas fondiem.

Tā ka es aicinu to atbalstīt, jo tas ir tāds būtisks strukturāls jauninājums, ka mums vairs nebūs tādu gadījumu, ka atsevišķas ministrijas rīkojas tikai savas ministrijas plānošanas ietvaros, nedomājot par to, kā tas atsaucas visas valsts mērogā.

Tā ka es aicinu atbalstīt šos trīs nākamos... teiksim, šo 10., arī 11. un 12.priekšlikumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

E.Zalāns. Jā. Komisija ir tātad šo priekšlikumu atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Zalāns. Arī 11. - deputātu Kučinska, Čigānes un Kārkliņas priekšlikumu - komisija ir daļēji atbalstījusi un iekļāvusi nākamajā - 12.priekšlikumā, kas ir atbildīgās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Zalāns. Tātad 12.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Zalāns. 13. - deputātu Kučinska, Čigānes un Kārkliņas priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Zalāns. 14. - atbildīgās komisijas priekšlikums, kurš, protams, ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Zalāns. Un arī 15. - pēdējais - ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Zalāns. Līdz ar to visi 15 priekšlikumi ir izskatīti.

Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Attīstības plānošanas sistēmas likumā” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 1, atturas - nav. Likums pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Komerclikumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Edvards Smiltēns.

E.Smiltēns (frakcija „Vienotība”).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar grozījumiem Komerclikumā (dokuments Nr.365/Lp10).

Kopumā komisijā ir saņemti 17 priekšlikumi.

1. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kurš ir daļēji atbalstīts un iekļauts 2.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Smiltēns. 2. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 3. - tieslietu ministra Štokenberga priekšlikums. Arī tas daļēji atbalstīts un iekļauts 4.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Smiltēns. 4. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 5. - tieslietu ministra Štokenberga priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 6.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Smiltēns. 6. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 7. - tieslietu ministra Štokenberga priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 8.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Smiltēns. 8. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Smiltēns. 9. - tieslietu ministra Štokenberga priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts nākamajā - 10.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Smiltēns. 10. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 11. - tieslietu ministra Štokenberga priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts nākamajā - 12.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Smiltēns. 12. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 13. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 14. - tieslietu ministra Štokenberga priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts, iekļauts nākamajā - 15.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

E.Smiltēns. 15. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. Un pēdējais - 16.priekšlikums. Tas ir no Tieslietu ministrijas - no tieslietu ministra Štokenberga. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. Līdz ar to visi priekšlikumi...

Sēdes vadītāja. Vēl ir arī 17. - atbildīgās komisijas priekšlikums.

E.Smiltēns. Es atvainojos, jā, 17.priekšlikums - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Komerclikumā” pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Tā kā mums pēc trijām minūtēm ir pienācis laiks pārtraukumam, mums ir jāreģistrējas. Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek gatavoti reģistrācijas rezultāti, noklausīsimies paziņojumus.

Vārds deputātei Ilmai Čepānei.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Kolēģi no Juridiskās komisijas! Es atgādinu, ka komisijas sēde pulksten 13.00.

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 10.Saeimas priekšsēdētājas biedrs

Gundars Daudze.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Vārds deputātam Vitautam Staņam.

V.Staņa (ZZS frakcija).

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde pēc piecām minūtēm komisijas telpās.

Sēdes vadītājs. Vārds deputātam Arvilam Ašeradenam. Arvils Ašeradens vēlas kaut ko ziņot? Vēlas tomēr.

A.Ašeradens (frakcija „Vienotība”).

Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde pulksten 12.35 komisijas telpās.

Paldies.

Sēdes vadītājs. Vārds deputātei Inai Druvietei.

I.Druviete (frakcija „Vienotība”).

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātus lūdzu uz sēdi tūlīt komisijas telpās.

Sēdes vadītājs. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedram Dzintaram Rasnačam.

Dz.Rasnačs (10.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie kolēģi! Pirms es nolasu reģistrācijas izdruku, man tomēr ir atgādinājums. Ja kādi deputāti ārā sniedz informāciju žurnālistiem, tad, lūdzu, nereģistrējieties šo citu vietā. Jūs ļoti labi zināt, kā to prombūtni var attaisnot.

Nav reģistrējušies astoņi deputāti: Andris Bērziņš (Vidzeme), Augusts Brigmanis (Zaļo un Zemnieku savienības frakcija), Ojārs Ēriks Kalniņš, Jānis Klaužs, Māris Kučinskis, Ojārs Ēriks... Ir. Brigmanis... Kur ir? Nav Brigmaņa. Jānis Klaužs, Māris Kučinskis, Klāvs Olšteins, Vitālijs Orlovs... Ir uz vietas. Un Jānis Reirs.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Godātie kolēģi! Ir arī iespēja Sarkanajā zālē iepazīties ar Ģenerālprokuratūras ziņojumu par KNAB priekšnieka darbības vērtējumu.

Tagad pārtraukums līdz pulksten 13.30.

(Pārtraukums.)

 

Gundars Daudze.

Sēdes vadītājs. Godātie kolēģi! Pulkstenis ir 13.32. Lūdzu, ieņemiet vietas!

Turpināsim Saeimas 2011.gada 16.jūnija sēdi.

Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts „Par Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības līgumu par sadarbību cīņā pret noziedzību, it īpaši tās organizētajās formās”, otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Sergejs Mirskis.

S.Mirskis (SC frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Par Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības līgumu par sadarbību cīņā pret noziedzību, it īpaši tās organizētajās formās”. Ārlietu komisija izskatīja šo likumprojektu otrajam lasījumam, nebija saņemts neviens priekšlikums, tāpēc arī Ārlietu komisija atbalstīja šo likumprojektu.

Mēs lūdzam arī Saeimu atbalstīt šo likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 10.Saeimas priekšsēdētāja

Solvita Āboltiņa.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Par Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības līgumu par sadarbību cīņā pret noziedzību, it īpaši tās organizētajās formās” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Darba likumā”, trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Igors Zujevs.

I.Zujevs (SC frakcija).

Labdien, cienījamā Saeimas priekšsēdētāja un cienījamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu Nr.260/Lp10 - „Grozījumi Darba likumā”.

Trešajam lasījumam ir iesniegti četri priekšlikumi.

1. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Pēc būtības redakcionāls priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I.Zujevs. 2. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Arī tas, līdzīgi kā pirmais, ir redakcionāls priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I.Zujevs. 3. - deputāta Valērija Agešina priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts komisijas priekšlikumā - 4.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Valērijam Agešinam.

V.Agešins (SC frakcija).

Godātie kolēģi! Es vēlos dažos vārdos pamatot sava priekšlikuma būtību un izskaidrot to. Lieta ir tāda, ka atbilstoši esošajai likuma redakcijai darba devējam ir tiesības piemērot audzinoša rakstura piespiedu ietekmēšanas līdzekļus - disciplinārsodus, piezīmi vai rājienu - darbiniekam par noteiktās darba kārtības vai darba līguma pārkāpšanu, bet tai pašā laikā Darba likuma 90. un 94.pantā nav precīzi noteikts termiņš, kurā darbinieks var prasīt disciplinārsoda atcelšanu. Taču Latvijas Republikas Satversmes 90.pants nosaka tādu cilvēka pamattiesību, ka ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības. Un līdz ar to tapis ir šis priekšlikums, kura būtība ir piešķirt darbiniekam tiesības prasīt no darba devēja vai tiesā šādas piezīmes vai rājiena atcelšanu likumā noteiktajā kārtībā gada laikā no piezīmes vai rājiena izteikšanas dienas.

Es esmu gandarīts, ka Sociālo un darba lietu komisija daļēji atbalstīja šo priekšlikumu, iedziļinājās lietas būtībā un palīdzēja uzlabot mūsu Darba likumu. Balsojums nav nepieciešams.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nav. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli par 3.priekšlikumu.

Un 4.priekšlikums?

I.Zujevs. 4. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Ir precizēts deputāta Valērija Agešina priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I.Zujevs. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Darba likumā” pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - nav, atturas - 1. Likums pieņemts. Paldies.

I.Zujevs. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Krimināllikumā”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Ņikita Ņikiforovs.

Ņ.Ņikiforovs (SC frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Krimināllikumā” (Nr.253/Lp10).

Trešajam lasījumam neviens priekšlikums nav iesniegts. Līdz ar to lūdzu jūs atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Krimināllikumā” pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā”, trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāte Lolita Čigāne.

L.Čigāne (frakcija Vienotība”).

Kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā” (dokuments Nr.251) trešajā lasījumā.

Komisija nav saņēmusi nevienu priekšlikumu trešajam lasījumam, tāpēc es lūdzu atbalstīt šo likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā” atbalstīšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

L.Čigāne. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi likumā „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu””, trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (SC frakcija).

Vēlreiz labdien, cienījamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi likumā „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”” (Nr.255/Lp10).

Uz trešo lasījumu komisija saņēma trīs priekšlikumus.

1.priekšlikums saņemts no Juridiskā biroja, un tas tiek atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Orlovs. 2.priekšlikumu sagatavoja Sociālo un darba lietu komisija. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Orlovs. Un 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tiek atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Orlovs. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti, un es lūdzu komisijas vārdā atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi likumā „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”” atbalstīšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”, trešais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Sveiki!

1. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Latkovskis. 2. - tieslietu ministra Štokenberga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Latkovskis. 3. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Latkovskis. 4. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Latkovskis. 5. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Latkovskis. 6. - tieslietu ministra Štokenberga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Latkovskis. 7. - Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Latkovskis. Tas arī viss. Atbalstiet visu likumprojektu kopumā!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” atbalstīšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (SC frakcija).

Paldies.

Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (Nr.48/Lp10), kurā iekļauti vēl divi likumprojekti. Tātad kopumā trīs likumprojekti ir apvienoti vienā.

Pavisam ir saņemti 29 priekšlikumi.

1.priekšlikums ir saistīts ar likumprojektu Nr.252/Lp10. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 2.priekšlikums ir saistīts ar likumprojektu Nr.252/Lp10. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 3.priekšlikums ir saistīts ar likumprojektu Nr.252/Lp10. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 4.priekšlikums ir saistīts ar likumprojektu Nr.159/Lp10. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 5. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 6.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Agešins. 6. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 7.priekšlikums ir saistīts ar likumprojektu Nr.159/Lp10, un šis priekšlikums ir daļēji atbalstīts un iekļauts 8.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Agešins. 8.priekšlikums ir saistīts ar likumprojektu Nr.252/Lp10. Šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 9. - deputāta Valērija Agešins priekšlikums. Šis priekšlikums ir daļēji atbalstīts un iekļauts 10.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Agešins. 10. ir Juridiskās komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 11. - priekšlikums, kurš sagatavots saistībā ar likumprojektu Nr.252/Lp10. Šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 12.priekšlikums ir saistīts ar likumprojektu Nr.252/Lp10. Šis priekšlikums daļēji atbalstīts un iekļauts 14.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Agešins. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts un iekļauts 14.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Agešins. 14. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 15. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 16.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Agešins. 16.- Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 17.priekšlikums sagatavots saistībā ar likumprojektu Nr.159/Lp10, un šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 18. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts un iekļauts 19.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Agešins. 19. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 20.priekšlikums ir saistīts ar likumprojektu Nr.159/Lp10, un šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 21.priekšlikums ir saistīts ar likumprojektu Nr.159/Lp10, un šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 22. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 23.priekšlikums ir sagatavots saistībā ar likumprojektu Nr.252/Lp10, un šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 24.priekšlikums ir saistīts ar likumprojektu Nr.159/Lp10, un šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 25.priekšlikums, līdzīgi kā iepriekšējais, ir saistīts ar likumprojektu Nr.159/Lp10, un šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 26. - deputāta Agešina priekšlikums. Šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 27. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. 28. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. Un pēdējais ir 29.priekšlikums - Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra Staķa kunga iesniegtais likumprojekts Nr.252/Lp10. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Agešins. Juridiskās komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā”, trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Vitauts Staņa.

 

V.Staņa (ZZS frakcija).

Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā”.

Saņemti ir 72 priekšlikumi trešajam lasījumam.

1. - aizsardzības ministra Pabrika kunga priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts komisijas priekšlikumos - 19., 55., 57., 60. un 62.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 2. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 4. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 4. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 5. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 6. - arī Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 7. - deputāta Vucāna kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 8. - arī deputāta Vucāna kunga priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 6. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 9. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 10. - deputāta Vucāna priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 11. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 11. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 12. - arī Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 14. - tieslietu ministra Štokenberga kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 15. - arī tieslietu ministra Štokenberga kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 16. - deputāta Volfa kunga priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 17. un 18. - atbildīgās komisijas priekšlikumos.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 17. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 18. - arī Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 19. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 20. - aizsardzības ministra Pabrika kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 21. - tieslietu ministra Štokenberga kunga priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

V.Staņa. 22. - arī tieslietu ministra Štokenberga kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 23. - tieslietu ministra Štokenberga kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 24. - deputāta Vucāna kunga priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 25. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 25. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

 

V.Staņa. 26. - tieslietu ministra Štokenberga kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 28. - deputāta Vucāna kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 29. - deputāšu Čigānes kundzes un Kārkliņas kundzes priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 30. - deputāta Zalāna kunga priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 34. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 31. - arī Zalāna kunga priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 34. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 32. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 33. - deputāta Zalāna kunga priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts tajā pašā 34. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 34. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 35. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 36. - aizsardzības ministra Pabrika kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 37. ... Varbūt mazu komentāru: no 37. līdz 49.priekšlikumam visi priekšlikumi būs noraidīti, bet sakarā ar to, ka komisijas priekšlikums, šis 49.priekšlikums, paredz vispār izslēgt 18.pantu no likuma, tad līdz ar to daļa no šiem priekšlikumiem ir atbalstīta, iekļaujot tos iepriekšējos priekšlikumos. Bet nu es lasīšu pēc kārtas.

37. - Vucāna kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 38. - Čigānes kundzes un Kārkliņas kundzes priekšlikums. Arī nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 39. - Volfa kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 40. - deputāta Vucāna kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 41. - deputāta Volfa kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 42. - Vucāna kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 43. - Volfa kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 44. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 45. - Volfa kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 46. - Vucāna kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 47. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 48. - Volfa kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 49. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 50. - aizsardzības ministra Pabrika kunga priekšlikums, kas ir atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 51. - aizsardzības ministra Pabrika kunga priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 52. - aizsardzības ministra Pabrika kunga priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

V.Staņa. 53. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 54. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 55. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 56. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 57. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 58. - aizsardzības ministra Pabrika kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 59. - deputāta Vucāna kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 60. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 61. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 62. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 63. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 64. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 65. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 66. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 67. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts komisijas priekšlikumā - 68.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 68. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 69. - aizsardzības ministra Pabrika kunga priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts komisijas priekšlikumā - 70.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Staņa. 70. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. 71. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. Un 72. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V.Staņa. Komisijas vārdā aicinu visus atbalstīt trešajā, galīgajā, lasījumā šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā” pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Pornogrāfijas ierobežošanas likumā”, otrais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Circene.

I.Circene (frakcija „Vienotība”).

Labdien, cienījamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Pornogrāfijas ierobežošanas likumā” (likumprojekta reģistrācijas Nr.334/Lp10).

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija nesaņēma nevienu priekšlikumu. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Pornogrāfijas ierobežošanas likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

I.Circene. Trešajam lasījumam lūdzu iesniegt priekšlikumus līdz 20.jūnijam.

Sēdes vadītāja. Piecas dienas. Minimālais termiņš ir piecas dienas. Tātad 21.jūnijs.

I.Circene. Nu tad 21.jūnijs.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.jūnijs. Paldies.

I.Circene. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Jānis Vucāns.

J.Vucāns (ZZS frakcija).

Cienītās kolēģes! Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.1060 - „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir saņēmusi 26 priekšlikumus.

1. - finanšu ministra Andra Vilka priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Vai es tomēr varētu palūgt kaut kādu cieņu pret kolēģiem, pret ziņotāju... pirmām kārtām jau Zaķa kungam... arī Circenes kundzei?

Paldies.

Tātad 1.priekšlikumu deputāti atbalsta.

J.Vucāns. 2. - arī finanšu ministra Vilka priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. 4. - finanšu ministra Vilka priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. 5. - Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra Armanda Krauzes priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 6.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Vucāns. 6. - finanšu ministra Vilka priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. 7. - arī finanšu ministra Vilka priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. Tālāk. 9., 10. un 26.priekšlikums attiecas uz likumprojektu, ko mēs šodien jau apstiprinājām. Deputāts Zemmers par to ziņoja, tāpēc par šiem priekšlikumiem acīmredzot vairs nebūtu jālemj.

Sēdes vadītāja. Jā, bet tie komisijā...

J.Vucāns. Nu, tādā gadījumā, ja ir jālemj, tad tie acīmredzot šajā likumprojektā ir jānoraida.

Sēdes vadītāja. Tātad ir lūgums noraidīt 9. un 10.priekšlikumu?

J.Vucāns. Tāds ir komisijas viedoklis.

Sēdes vadītāja. Komisijas viedoklis ir tāds, ka daļēji ir atbalstīts 9., kurš iekļauts 10.priekšlikumā.

Sākam debates.

Vārds deputātam Jānim Vucānam.

 

J.Vucāns (ZZS frakcija).

Tātad, cienītie kolēģi, iepriekšējā sēdē pirms pārtraukuma mēs skatījām arī šo likumprojektu... tātad grozījumus likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”. Tas bija likumprojekts, par kuru ziņoja deputāts Didzis Zemmers. Tas bija jautājums, kas attiecas uz klimata pārmaiņu finanšu instrumenta izmantošanu un par to, ka šo finansējumu, ko saņem iedzīvotāji no šā finanšu instrumenta, neapliek ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Un tādā veidā tiek palielināta atbalsta intensitāte.

Pieņemot šo likumprojektu... Mēs šodien nobalsojām jau galīgajā lasījumā, ka šīs normas, kas ir iestrādātas šobrīd skatāmā likuma 9. un 10.pantā, šobrīd jau ir pieņemtas. Tātad par tām jau ir nobalsots.

Tad, kad komisija izskatīja šo pašreiz skatāmo likumprojektu - tas notika agrāk -, tad mums vēl nebija informācijas, ka mums vajag skatīt šos divus atsevišķos punktus paātrinātā kārtībā, tāpēc arī bija komisijas lēmums par atbalstu vai daļēju atbalstu. Šobrīd tātad man ir jārunā... praktiski ir jāizsaka viedoklis, kurš ir pretējs komisijas viedoklim, ka šajā likumprojektā šīs normas ir izņemamas, citiem vārdiem sakot, tās nav atbalstāmas.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Tātad ir aicinājums balsot pret 9. un 10.priekšlikumu. Bet nu pēc kārtas.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 9. - finanšu ministra Vilka iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 10, pret - 72, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

Tāpat bija aicinājums balsot par 10.priekšlikumu. Tātad lūdzu zvanu! Balsosim par 10. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Raimonda Vējoņa iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 3, pret - 76, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Vucāns. Jā... 11. - finanšu ministra Vilka priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. 12. - Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra Armanda Krauzes priekšlikums. Daļēji komisijā atbalstīts un iekļauts 13.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Vucāns. 13. - finanšu ministra Vilka priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. 14. - finanšu ministra Vilka priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. 15. - deputāta Ivana Ribakova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 15. - deputāta Ivana Ribakova iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 42, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Vucāns. 16. - deputāta Ribakova priekšlikums. Komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Valērijam Kravcovam.

V.Kravcovs (SC frakcija).

Cienījamie kolēģi! Piedodiet, šoreiz vēl lasīšu no papīra, bet nākamajā Saeimā varbūt ne. (Smiekli, aplausi.) Cik žēl, ka mani nedzird Lāča kungs. (No zāles dep. V.Lācis: „Kā tad nedzird?!”)

Bērni - pati lielākā vērtība mūsu dzīvē. Viens no bērnu audzināšanas pamatmērķiem - savlaicīgi pieradināt bērnu darbam. Vislabāk to var izdarīt vasaras brīvlaikā, bet mūsu valstī to ir grūti izdarīt. Kāpēc?

Likums „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, kuru mēs šodien izskatām, paredz, ka bērns, kamēr viņš mācās, var būt ierakstīts pie viena no vecākiem nodokļu grāmatiņā par apgādājamo personu, bet, ja vasaras brīvlaikā bērns stāsies darbā, vecākiem būs divreiz jāskrien uz nodokļu inspekciju, lai sākumā izrakstītu bērnu ārā no nodokļu grāmatiņas, bet beigās atkal ierakstītu atpakaļ. Vecākam tas prasīs daudz laika. Citādi gada beigās viņu sagaidīs nodokļu administrācijas „dāvana” - pretenzija par nepamatotu atvieglojumu piemērošanu.

Mans kolēģis deputāts Ivans Ribakovs piedāvāja labus šos noteikumus - neizslēgt bērnus no vecāku nodokļu grāmatiņas darba laikā vasarā.

Lūdzu atbalstīt deputāta Ivana Ribakova priekšlikumu, lai atvieglotu dzīvi tūkstošiem Latvijas vecāku.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Kārlim Šadurskim.

K.Šadurskis (frakcija „Vienotība”).

Godātie kolēģi! Šim Ribakova kunga priekšlikumam noteikti ir ļoti labs mērķis, proti, noņemt papildu ierobežojumus un atvieglot visas juridiskās procedūras, bērniem strādājot vasaras brīvlaikā. Tas ir apsveicami un ļoti labi, tomēr no sistēmiskā viedokļa šis priekšlikums ir mazliet nepareizs, proti, vecāki saņem atvieglojumus tajā laikā, kad bērns gūst legālus ienākumus.

Mēs varētu pieņemt, ka šādam priekšlikumam būtu arī ļoti labs blakusrezultāts, proti, tas mazinātu vēlmi veikt nereģistrētu darbību, tomēr, ja mēs gribam atbalstīt šādu priekšlikumu, tad, pirmkārt, mums būtu jāsaprot, kāda ir tā fiskālā ietekme. Iesniedzēji neko no tā nebija aprēķinājuši, savukārt Finanšu ministrija apsolīja šādus aprēķinus komisijai iesniegt, līdz ar to šis priekšlikums būtu vērtējams tad, kad mēs zināsim skaitļus.

Un otra lieta. Mums noteikti ir jāpārdomā, kādā veidā to izdarīt juridiski korekti, lai nebūtu tā, ka persona saņem atvieglojumus par citu personu, kas tajā laikā ir darba attiecības, kaut gan Ribakova kunga priekšlikums idejiski man šķiet ļoti pareizs un labs. Mums vienkārši jāatrod veids, kā to izdarīt, bet es nedomāju, ka šajā piedāvātajā redakcijā tas būtu atbalstāms.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

Tātad lūdzu zvanu! Balsosim par 16. - deputāta Ivana Ribakova iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 26, pret - 45, atturas - 9. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Vucāns. 17. - deputāta Ribakova priekšlikums. Komisija arī nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst... (No zāles: „Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 17. - deputāta Ivana Ribakova iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 24, pret - 48, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Vucāns. 18. - finanšu ministra Vilka priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. 19. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. 20. - finanšu ministra Vilka priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. 21. - arī finanšu ministra Vilka priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. Arī 22. - finanšu ministra Vilka priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. Tāpat arī 23. - finanšu ministra Vilka priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. 24. - Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra Krauzes priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 25. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Vucāns. 25. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Vucāns. Un 26., kā es jau minēju, attiecas uz 9. un 10.priekšlikumu, kurus mēs noraidījām. Acīmredzot man ir jāpiesakās debatēs un, pretēji komisijas izteiktajam priekšlikumam, jāaicina Saeima noraidīt šo 26.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Tātad, arī iepriekš debatējot, tika aicināts neatbalstīt 26.priekšlikumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 26. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Raimonda Vējoņa iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 2, pret - 76, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Vucāns. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu šo likumprojektu atbalstīt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 57, pret - 1, atturas - 23. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

J.Vucāns. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 22.jūlijs.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.jūlijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Reģionālās attīstības likumā”, pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Vitauts Staņa.

V.Staņa (ZZS frakcija).

Tātad skatīsim grozījumus Reģionālās attīstības likumā. Būtība šeit ir ļoti vienkārša, jo šis likums ir cieši saistīts ar Teritoriālās attīstības plānošanas likumu, kura izskatīšana ir uzsākta, un tāpēc ir nepieciešami grozījumi, kas paredzēti izskatīšanai šajā pirmajā lasījumā.

Komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Reģionālās attīstības likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - 1, atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

V.Staņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 1.jūlijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 1.jūlijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījums likumā „Par pašvaldībām””, pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Vitauts Staņa.

V.Staņa (ZZS frakcija).

Tātad grozījums likumā „Par pašvaldībām”. Šeit iesniedzējs ir mēģinājis grozīt likumu tā, ka pagastu pārvaldēs vairs nevar notikt civilstāvokļa aktu reģistrācija. Komisija, izskatot likumprojektu, konstatēja, ka tas tomēr būtu nepieciešams, lai cilvēki lietas varētu nokārtot iespējami tuvāk dzīvesvietai, it sevišķi pašreizējos apstākļos, tāpēc nolēma noraidīt iepriekš minēto likumprojektu.

Lūdzu komisijas vārdā noraidīt.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums likumā „Par pašvaldībām”” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 8, pret - 72, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā nav atbalstīts.

Pirms mēs turpinām izskatīt apstiprināto darba kārtību, informēju jūs, ka ir saņemts vēl viens lūgums par iespējamām izmaiņām šīsdienas sēdes darba kārtībā.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas iesniegumu ar lūgumu grozīt Saeimas šā gada 16.jūnija sēdes darba kārtību un iekļaut tajā izskatīšanai lēmuma projektu „Par Normunda Vilnīša atbrīvošanu no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amata”. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības maiņu? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Tātad turpinām izskatīt apstiprināto grozīto darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Prokuratūras likumā”, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Ingmārs Čaklais.

I.Čaklais (frakcija „Vienotība”).

Augsti godātā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu Nr.335/Lp10 - „Grozījumi Prokuratūras likumā”.

Atgādināšu, ka likumprojekts paredz papildināt Prokuratūras likuma Septīto A nodaļu ar nosacījumiem par Eirojusta pārstāvja vietnieka nozīmēšanas kārtību un amatam atbilstošajām prasībām, pienākumiem un tiesībām, papildus norādot kārtību saistībā ar Eirojusta pārstāvja apstiprināšanas termiņu.

Atbilstoši Kārtības ruļļa 95.pantam Juridiskajā komisijā priekšlikumi netika iesniegti. Juridiskās komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Prokuratūras likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

I.Čaklais. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.jūnijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.jūnijs. Paldies.

I.Čaklais. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Prokuratūras likumā”, otrais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāts Ainars Latkovskis.

 

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti savu darbu ir paveikuši lieliski, tādēļ priekšlikumi netika iesniegti. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Prokuratūras likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

A.Latkovskis. 22.jūnijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.jūnijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījums likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu””, otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Inese Laizāne.

I.Laizāne (VL-TB/LNNK frakcija).

Kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījums likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu”” (Nr.304/Lp10). Uz otro lasījumu nav saņemts neviens priekšlikums. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu”” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

I.Laizāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.jūnijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.jūnijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Kriminālprocesa likumā”, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Laimis Šāvējs.

L.Šāvējs (ZZS frakcija).

Kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Kriminālprocesa likumā” (Nr.339/Lp10).

Komisija saņēma vienu priekšlikumu, un tas ir tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums. Tur ir precizējums, un priekšlikums komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

L.Šāvējs. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Kriminālprocesa likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas -- nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

L.Šāvējs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 21.jūnijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.jūnijs.

Paldies.

L.Šāvējs. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Krimināllikumā”, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Laimis Šāvējs.

L.Šāvējs (ZZS frakcija).

Tātad skatīsim dokumentu Nr.340, ko komisija sagatavoja izskatīšanai otrajā lasījumā. Komisija kopumā saņēma desmit priekšlikumus.

Visi priekšlikumi ir tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikumi.

1.priekšlikums - papildināt 2.panta redakciju. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

L.Šāvējs. 2.priekšlikums - precizēts termina „probācijas uzraudzība” formulējums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

L.Šāvējs. 3.priekšlikums - precizējums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

L.Šāvējs. 4.priekšlikums - arī precizējums un papildinājums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

L.Šāvējs. 5.priekšlikums komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

L.Šāvējs. 6.priekšlikums komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

L.Šāvējs. 7.priekšlikums - precizējums pārejas noteikumos. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

L.Šāvējs. 8.priekšlikumā uzskaitīti un precizēti panti, par kuriem piemēro papildsodu - policijas kontroli. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

L.Šāvējs. 9.priekšlikums saistīts ar šo pašu jautājumu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

L.Šāvējs. Un arī 10.priekšlikums ir par šo pašu tēmu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

L.Šāvējs. Līdz ar to visi priekšlikumi otrajā lasījumā ir izskatīti.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Krimināllikumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

L.Šāvējs. Termiņš - 21.jūnijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.jūnijs.

Paldies.

L.Šāvējs. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Enerģētikas likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Einārs Cilinskis.

E.Cilinskis (VL-TB/LNNK frakcija).

Godājamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godājamie deputāti! Likumprojekts „Grozījumi Enerģētikas likumā” apkopo veselu virkni dažāda veida grozījumu, kas saskaņo šo likumprojektu gan ar citiem likumiem, kuri šobrīd paralēli tiek izskatīti Saeimā, gan arī ar Eiropas Savienības direktīvām.

Būtiskākie jautājumi šajā likumprojektā ir šādi: likumprojekts paredz svītrot elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanas un tirdzniecības licencēšanu, jo būtībā šis ir dublējošs licences veids, kas faktiski... tādā veidā, svītrojot to, mēs vienkāršojam administratīvo procedūru un arī novēršam Ekonomikas ministrijas un sabiedrisko pakalpojumu regulatora funkciju pārklāšanos.

Tad vēl likumprojekts papildina Enerģētikas likumu ar jaunu pantu, kas nosaka regulējumu, kā dabasgāzes piegādātājs piegādā dabasgāzi lietotājam, kurš kā jauns lietotājs pieprasa dabasgāzes piegādi gazificētajā objektā.

Un trešā būtiskākā grupa ir ar elektroapgādes objektu ierīkošanu saistītie ierobežojumi. Dažos gadījumos, kad jau ir līnija, tad būvniecības saskaņošanu ar zemes īpašnieku var aizstāt ar informēšanu. Protams, zemes īpašniekam tik un tā paliek iespēja vērsties tiesā, ja viņš nav ar to apmierināts. Bet šādā veidā varētu, teiksim, neradot īpašu kaitējumu zemes īpašniekiem, tomēr vienkāršot procedūras un paātrināt, piemēram, Kurzemes loka izstrādi.

Līdz ar to komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu „Grozījumi Enerģētikas likumā” pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Enerģētikas likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

E.Cilinskis. Lūdzu 30.jūniju noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.jūnijs. Paldies.

E.Cilinskis. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Par Brīvās tirdzniecības nolīgumu starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Korejas Republiku, no otras puses”, pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Sergejs Mirskis.

S.Mirskis (SC frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Par Brīvās tirdzniecības nolīgumu starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Korejas Republiku, no otras puses”.

Ārlietu komisija izskatīja šo likumprojektu pirmajā lasījumā un aicina jūs atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Par Brīvās tirdzniecības nolīgumu starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Korejas Republiku, no otras puses” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

S.Mirskis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.jūnijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.jūnijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā”, otrais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”) .

1.priekšlikums - ļoti labs priekšlikums, ko iesniedza deputāts Kārlis Seržants. Atbalstīts, iekļauts komisijas priekšlikumā - 2.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Latkovskis. 2. - Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Latkovskis. Tas arī viss. Lūdzu atbalstīt. (Starpsauciens no zāles.)

Sēdes vadītāja. Jūs vēlaties debatēt par 2.priekšlikumu? (No zāles dep. M.Dzelzskalns: „Par likumprojektu kopumā.”) Par likumprojektu kopumā nevar debatēt. (No zāles dep. M.Dzelzskalns: „Tad par priekšlikumu!”) Labi. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Mārim Dzelzskalnam!

Sākam debates par 2.priekšlikumu. Debatēšanas laiks ir divas minūtes... piecas minūtes. Lūdzu, jums vārds!

M.Dzelzskalns (ZZS frakcija).

Ļoti labs Kārļa Seržanta kunga priekšlikums, ar kuru tiek pagarināts vecums - 40 gadi - cilvēkam, kurš var turpināt darba attiecības, tātad var turpināt strādāt dienestā, atjaunoties darbā dienestā. Par ko šis priekšlikums liecina? Par to, ka pietrūkst kadru dienestā. Un tajā pašā laikā mēs virzām grozījumus šajā pašā dienesta gaitas likumā, kur mēs nosakām: ja mēs atlaižam no darba, samazinot štatus, piemēram, kādu no darbiniekiem, tad mēs viņam varam piedāvāt tikai attiecīgajā iestādē kādu līdzvērtīgu amatu, un runa ir tieši konkrēti par iestādi, nevis par dienestu.

Es pats esmu strādājis dažādās iekšlietu iestādēs un kopumā šajā vienā konkrētajā dienestā esmu nostrādājis desmit gadus un zinu, ko tas nozīmē. Ja mēs likvidējam kādu ugunsdzēsības depo, pieņemsim, Jelgavas pilsētā vai Daugavpilī, samazinot štatus, tad mēs saskaņā ar šo likumprojektu piedāvāsim cilvēkam, aizejot no darba, tikai šajā Jelgavas depo vietu. Un, ja viņš gribēs pāriet uz citu depo, teiksim, uz Rīgu vai arī uz kādu citu pilsētu, tad šādu iespēju mēs viņam nepiedāvāsim ar šo likumprojektu. Līdz ar to mēs atbrīvojamies no cilvēkiem, kuri ir apmācīti, kuri ir nostrādājuši dienestā, piemēram, desmit gadus. Tā ir absurda situācija! Es uzskatu, ka šeit būtu jānosaka, ka nevis attiecīgajā iestādē, bet... Uz trešo lasījumu jāparādās būtu, ka dienestā... Jo - ar ko atšķiras autovadītājs vienā ugunsdzēsēju daļā no autovadītāja otrā ugunsdzēsēju daļā? Un tad, ja mēs atbrīvojam šo cilvēku, štatus samazinot, un ja mēs viņam nepiedāvājam šo vietu citā depo, tad, es uzskatu, tā situācija nav normāla.

Kas ir iestāde - tas jānosaka.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā... Es noklaudzināju jau āmuru, un es atgādināšu mūsu debates iepriekšējā reizē. Nu, tie autovadītāji, kas uz ielām kreiso pagriezienu taisa reizē ar pagriezienu... Nu, lūdzu, nedemonstrējiet to! Ir laikus jāpiesakās, lūdzu! Debates jau ir slēgtas.

Komisijas vārdā - deputāts Latkovskis.

A.Latkovskis. Jā. Diemžēl... diemžēl 2.priekšlikums, ko komisija ir iesniegusi un kas arī ir atbalstīts, nerunā par šiem jautājumiem, par kuriem kolēģis iepriekš runāja. Par to komisija diskutēja pirmajā lasījumā, un, protams, diskusija bija arī pirms otrā lasījuma, jo arodbiedrība, kura bija iesniegusi savu redzējumu par šo jautājumu, arī tika uzaicināta uz komisijas sēdi. Viņi ieradās, viņiem bija iespējas izteikt savu viedokli, bet, cik atceros, komisija tomēr vienbalsīgi atbalstīja šādu komisijas redakciju. Līdz ar to šī diskusija varēja notikt un notika jau iepriekš, bet otrajā lasījumā šāds konkrēts priekšlikums no kāda no deputātiem komisijā netika saņemts.

Es aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Dzelzskalns lūdz balsojumu par 2.priekšlikumu? Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. - atbildīgās komisijas sagatavoto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 1, atturas - nav. Priekšlikums atbalstīts.

A.Latkovskis. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

A.Latkovskis. 22.jūnijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.jūnijs.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”, otrais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāts Aleksejs Loskutovs.

A.Loskutovs (frakcija „Vienotība”).

Kolēģi, strādāsim ar dokumentu Nr.298/Lp10.

Saņemti 16 priekšlikumi.

1. - tieslietu ministra Štokenberga priekšlikums - paredz izslēgt likumprojekta 17.pantu. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Vai jūs vēlaties pats debatēt par šo priekšlikumu? Vai jūs esat pieteicies debatēs par 1.priekšlikumu? Nē. Tātad deputāti priekšlikumu atbalsta.

A.Loskutovs. 2. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums - paredz papildināt likumprojektu ar jaunu pantu viņa piedāvātajā redakcijā. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Loskutovs. 3. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums - paredz izslēgt likumprojekta 19.panta pirmo daļu. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Loskutovs. 4. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums - paredz izteikt likumprojekta 23.panta pirmo daļu ministra piedāvātajā redakcijā. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Loskutovs. 5. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums - paredz papildināt likumprojekta 25.pantu ar jaunu trešo daļu. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Loskutovs. 6. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums - paredz papildināt likumprojekta 29.panta trešo daļu. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Loskutovs. Nākamie priekšlikumi ir saistīti ar nepieciešamību pilnveidot resocializācijas darbu brīvības atņemšanas vietās.

7. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums - paredz papildināt likumprojektu ar jaunu pantu ministrijas piedāvātajā redakcijā. Komisijā bija atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Loskutovs. 8.priekšlikums paredz papildināt likumprojektu ar jaunu pantu jaunā redakcijā attiecībā uz ar brīvības atņemšanu notiesāto profesionālo izglītību. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Loskutovs. 9.priekšlikums attiecas uz profesionālās kvalifikācijas celšanu. Arī tas ir tieslietu ministra priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Loskutovs. 10. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums - paredz papildināt likumprojektu ar jaunu pantu. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Loskutovs. 11. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums papildināt likumprojektu ar jaunu pantu ministra piedāvātajā redakcijā. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Loskutovs. 13. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums papildināt likumprojekta 39.pantu ar norādi uz notiesāto iesaisti resocializācijas pasākumos un uz resocializācijas rezultātiem. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta 13.priekšlikumu. Taču jūs izlaidāt 12.priekšlikumu, kas ir par likumprojekta 35.pantu.

A.Loskutovs. 12. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums, kurš attiecas uz likumprojekta 35.panta redakciju. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Loskutovs. 14. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums papildināt likumprojektu ar jaunu pantu ministra piedāvātajā redakcijā. Komisijā tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Loskutovs. 15. - tieslietu ministra Aigara Štokenberga priekšlikums papildināt likumprojektu ar jaunu pantu ministra piedāvātajā redakcijā. Komisijā tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Loskutovs. 16. - papildināt likumprojekta 48.pantu attiecībā uz jaunu pārejas noteikumu tekstu. Komisijā tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Loskutovs. Lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

A.Loskutovs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 22.jūnijs.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.jūnijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Apcietinājumā turēšanas kartības likumā”, otrais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāts Kārlis Seržants.

K.Seržants (ZZS frakcija).

Cienījamie kolēģi! Dokuments Nr.1106.

Uz otro lasījumu ir saņemti septiņi priekšlikumi.

1. - tieslietu ministra Štokenberga priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 2. - tieslietu ministra Štokenberga priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 3. - tieslietu ministra Štokenberga priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 4. - tieslietu ministra Štokenberga priekšlikums. Atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 5. - tieši tāpat.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. 6. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. Un arī 7. - tieslietu ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K.Seržants. Tas arī viss.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 22.jūnijs.

Sēdes vadītāja. Vispirms mums ir jābalso par likumprojektu kopumā.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Apcietinājumā turēšanas kārtības likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Kā es saprotu, jūsu priekšlikums ir, ka priekšlikumu iesniegšanas termiņš...

K.Seržants. Jā, 22.jūnijs. Diena, kad iesākās karš. (Starpsaucieni. No zāles dep. Dz.Rasnačs: „Viņš pat nezina, ka karš sākās 1.septembrī!”)

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.jūnijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Bāriņtiesu likumā”, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Dana Reizniece-Ozola.

D.Reizniece-Ozola (ZZS frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Bāriņtiesu likumā” (Nr.10/Lp10).

Atgādināšu, ka likumprojekts saistīts ar Hāgas konvencijas ieviešanu, lai nodrošinātu bērna interešu labāku aizstāvību, nodrošinātu iespējami ātrāku bērna atgriešanos pastāvīgajā dzīvesvietā pēc tā prettiesiskas aizvešanas vai aizturēšanas.

Uz otro lasījumu ir saņemti divi priekšlikumi.

1. - deputātes Ineses Šleseres priekšlikums, kurš komisijā gan nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

D.Reizniece-Ozola. Arī 2. - deputātes Šleseres priekšlikums, kurš nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

D.Reizniece-Ozola. Līdz ar to ir izskatīti visi priekšlikumi.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Bāriņtiesu likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

D.Reizniece-Ozola. Piedāvājam 21.jūniju kā priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.jūnijs. Paldies.

D.Reizniece-Ozola. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Administratīvā procesa likumā”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ilma Čepāne.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Godātie kolēģi! Pievērsiet uzmanību likumprojektam Nr.357/Lp10 - „Grozījumi Administratīvā procesa likumā”.

Šim likumprojektam ir ārkārtīgi milzīga nozīme, un tam ir pievienota izsmeļoša anotācija. Es gribu pievērst uzmanību tam apstāklim, ka joprojām administratīvajās tiesās ir ārkārtīgi liels lietu uzkrājums. Un, kā ir norādīts arī anotācijā, jūs redzat, ka, ņemot vērā Satversmes 92.pantu, lietas ir jāizskata saprātīgā termiņā. Tātad mēs riskējam ar šo Satversmes panta pārkāpšanu, ņemot vērā šos ilgos procesus.

Administratīvajā rajona tiesā un administratīvajā apgabaltiesā neizskatīto lietu skaits ir tik liels, ka rajona tiesā tās tiek izskatītas apmēram divu gadu laikā, bet apgabaltiesā - ilgāk par vienu gadu tās tiek izskatītas. Un līdz ar to šā likumprojekta mērķis, pirmkārt, ir aktivizēt administratīvo procesu, ieviešot plašāk rakstveida procesu, un, otrkārt, ieviest arī tehniskos līdzekļus.

Es aicinu kolēģus atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Administratīvā procesa likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Čepāne. Godātie kolēģi! Es lūdzu noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 15.augustu.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 15.augusts. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

I.Čepāne. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Civilprocesa likumā”, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Gaidis Bērziņš.

G.Bērziņš (VL-TB/LNNK frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā” (Nr.11/Lp10).

Juridiskā komisija kopumā ir saņēmusi 33 priekšlikumus, un 31 priekšlikums no tiem ir pašas Juridiskās komisijas izstrādāts priekšlikums. Tātad komisijas izstrādātie priekšlikumi pamatā paredz svītrot virkni likumprojekta pantu. Īsi paskaidrošu. Šī svītrošana pēc būtības nenozīmē, ka šīs normas tiek izslēgtas, bet šīs normas tiek iekļautas citā likumprojektā - „Grozījumi Civilprocesa likumā”.

Tātad 1. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 2. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 3. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 4. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 5. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 6. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 7. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 8. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 9. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. Tāpat ir atbalstīts 10. - Juridiskās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 11. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 12. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 13. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 14. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 15. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 16. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 17. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 18. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 19. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 20. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 21. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 22. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 23. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 24. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 25. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 26. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 27. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 28. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 29. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 30. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 31. - deputātes Ineses Šleseres priekšlikums, kas nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

G.Bērziņš. 32. - deputātes Ineses Šleseres priekšlikums, kas arī nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

G.Bērziņš. 33. - Juridiskās komisijas priekšlikums, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. Līdz ar to esam izskatījuši visus iesniegtos priekšlikumus.

Juridiskās komisijas vārdā lūgums atbalstīt likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā” otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Civilprocesa likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

G.Bērziņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 21.jūnijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.jūnijs. Paldies.

G.Bērziņš. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi likumā „Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem””, otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Jānis Tutins.

J.Tutins (SC frakcija).

Cienījamie kolēģi! Likumprojekta otrajam lasījumam komisija ir saņēmusi 33 priekšlikumus.

1.priekšlikums, ko ir iesniedzis deputāts Līdaka, komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 2.priekšlikumu arī ir iesniedzis deputāts Līdaka. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts atbildīgās komisijas priekšlikumā - 3.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Tutins. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 4.priekšlikumu iesniedzis deputāts Līdaka. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 5. - deputāta Līdakas priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 6.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 6. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 7.priekšlikumu iesnieguši deputāti Pimenovs un Tutins. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 8.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Igoram Pimenovam.

I.Pimenovs (SC frakcija).

Cienījamie kolēģi! Runa ir par regulatora darbības kontroli. Komisija tātad ir regulators, kas tiek finansēts no procentuālās daļas no sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju apgrozījuma, kurš, palielinot tarifu, automātiski palielinās. Esošais komisijas finansēšanas modelis rada tieši komisijas ieinteresētību sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju tarifu paaugstināšanā.

Mans priekšlikums ir vērsts uz to, lai komisija papildinātu savas darbības pārskatu ar izdevumu nepieciešamības detalizētu pamatojumu un lai sabiedrībai būtu iespēja kontrolēt šos izdevumus.

Es pateicos Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, kura savā priekšlikumā - 8.priekšlikumā - jau iekļāva mana priekšlikuma daļu, proti, to, kas satur prasību, lai informācija par regulatora darbību, finanšu pārskats, būtu publicēta regulatora mājaslapā internetā, bet iekļāva tikai daļēji, jo manā priekšlikumā bija ierosināts, lai, publicējot pārskatu, kuru mēs Saeimā saņemam vienu reizi gadā, regulators tajā publicētu, iekļautu arī detalizētu informāciju par saviem izdevumiem un to nepieciešamību. Manuprāt, tas būtu ļoti, ļoti svarīgi, lai Saeima un līdz ar to arī sabiedrība varētu kontrolēt, cik pamatoti ir regulatora izdevumi.

Līdz ar to es lūdzu atbalstīt manu 7.priekšlikumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā Tutina kungs vēlas ko piebilst? Nē.

Tātad tika lūgts balsojums par 7. - deputātu Pimenova un Tutina priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 7. - deputātu Pimenova un Tutina iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 33, pret - 45, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Tutins. 8. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 10. - deputātu Pimenova un Tutina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Igoram Pimenovam.

I.Pimenovs (SC frakcija).

Paldies, cienījamā priekšsēdētāja! Mans priekšlikums ir saistīts ar to, ka iepriekšējā gada 4.janvārī Valsts kontrole nāca klajā ar paziņojumu, ka sabiedrisko pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikas ir nepilnīgas, jo tās neparedz detalizētu tarifu projektos iekļauto administratīvo izmaksu uzskaitījumu un ekonomiskās pamatotības pārbaudi. Līdz ar to mēs tagad runājam par sabiedrisko pakalpojumu regulatora tarifu noteikšanas kārtību. Tātad regulators šobrīd izvērtē tarifu aprēķina projektā minēto tarifu veidojošās izmaksas. Es ierosināju, lai šajā aprēķinā akcents būtu likts tieši uz investīcijām un uz administratīvajiem izdevumiem katru reizi, kad pakalpojumu sniedzēji iesniedz savus projektus regulatoram. Tas, manuprāt, atkal nodrošinās kontroli pār to, cik pamatoti ir šie vai tie izdevumi, kuri bija ieplānoti pakalpojumu sniedzēja projektā.

Lūdzu manu priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā kas piebilstams?

Lūdzu zvanu! Balsosim par 10. - deputātu Igora Pimenova un Jāņa Tutina iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 28, pret - 45, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Tutins. 11. - deputāta Līdakas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 12. - deputātu Pimenova un Tutina priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 15. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Tutins. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 15. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 25. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 26. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 27. - deputāta Līdakas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 28. - ekonomikas ministra Arta Kampara priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 29. - ekonomikas ministra Kampara priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 30. - deputāta Līdakas un arī ekonomikas ministra Kampara priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 31. - deputāta Līdakas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 32. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. 33. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J.Tutins. Līdz ar to lūdzu atbalstīt šo likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi likumā „Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - nav, atturas - 20. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

J.Tutins. Gribētu teikt, ka līdz Līgo vakaram, bet labāk - 22.jūnijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.jūnijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta „Grozījumi likumā „Par pievienotās vērtības nodokli”” (Nr.355/Lp10) otrajam lasījumam līdz 2011.gada 1.jūlijam”. Vai komisijas vārdā kāds ziņos? Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta „Grozījumi likumā „Par pievienotās vērtības nodokli”” (Nr.355/Lp10) otrajam lasījumam līdz 2011.gada 1.jūlijam”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš pagarināts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Enerģijas galapatēriņa efektivitātes likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Einārs Cilinskis.

E.Cilinskis (VL-TB/LNNK frakcija).

Godātā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti! Likumprojekts „Grozījumi Enerģijas galapatēriņa efektivitātes likumā” nosaka, ka tiesības veikt rūpniecisko energoauditu ir juridiskajām personām, un savukārt Ministru kabinets nosaka šīm juridiskajām personām prasības, kā arī atbildību un uzraudzības kārtību. Tātad tas ir nepieciešams tāpēc, ka rūpnieciskais energoaudits ir daudz sarežģītāks un kompleksāks nekā ēku energoaudits, un līdz ar to būtu atļaujams to veikt juridiskajām personām, kurām ir nepieciešamā kvalifikācija un kuras tiek attiecīgi akreditētas.

Aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Enerģijas galapatēriņa efektivitātes likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

E.Cilinskis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 27.jūnijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 27.jūnijs. Paldies.

E.Cilinskis. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Nodokļu atbalsta pasākuma likums”, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Jānis Vucāns.

J.Vucāns (ZZS frakcija).

Cienītās kolēģes! Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu Nr.379/Lp10 - „Nodokļu atbalsta pasākuma likums”.

Šā likumprojekta mērķis ir atvieglot situāciju tiem nodokļu maksātājiem, kuriem ekonomiskās krīzes dēļ ir radušies nodokļu parādi, un radīt iespēju viņiem šos nodokļus nomaksāt. Nodokļu atbalsta pasākums būs vienreiz veicams pasākums, un šā pasākuma būtība ir tāda, ka tiks dota iespēja nomaksāt nodokļu pamatparādu, un, ja tiks samaksāti arī vēl 10 procenti no piespriestās soda naudas, tad tiks atlaista visa nokavējuma nauda un 90 procenti no soda naudas.

Finanšu ministrija plāno šā pasākuma rezultātā valsts budžetā 2011.gadā papildus ieņemt 15 miljonus latu. Līdz ar to šis ir likumprojekts, kuram ir ietekme uz valsts budžetu - uz šā gada valsts budžetu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi šo likumprojektu un atbalstījusi to pieņemšanai pirmajā lasījumā, un lūdz Saeimu to izdarīt.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Nodokļu atbalsta pasākuma likums” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

J.Vucāns. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 21.jūnijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.jūnijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Vitauts Staņa.

V.Staņa (ZZS frakcija).

Tātad likumprojekts „Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā”.

Komisija paspēja izskatīt to otrajam lasījumam. Skatot likumprojektu otrajam lasījumam, tapa maziņš komentārs, jo komisija nolēma neatbalstīt nevienu priekšlikumu, kas nav saistīts ar likumprojektu... tātad ar vēlēšanām, kas notiek Satversmes 14. vai 48.pantā paredzētajā gadījumā.

Tāpēc ar to saistīts ir tikai 4. un 5.priekšlikums, bet, protams, es lasīšu visus priekšlikumus pēc kārtas.

1. - deputāta Zalāna kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Tā kā mums ir jāuzsāk debates, bet mums ir atlicis mazāk par 5 minūtēm, tad mēs droši vien pārtrauksim skatīt šo likumprojektu... Vienu minūti? Ja vienu minūti, tad, lūdzu...

Sākam debates.

Vārds deputātam Edgaram Zalānam.

E.Zalāns (PLL frakcija).

Ilgi jūs neaizkavēšu, kolēģi!

Tā kā ir grūti saprast no tiem četriem punktiem, jo tur ir atsauce uz citiem likuma punktiem, kas tur rakstīts... Es jūs vienkārši aicinu pievērst uzmanību šim priekšlikumam, kuru komisija neatbalstīja, bet kuru es noteikti uzturēšu spēkā visādos veidos, kā vien iespējams un kur vien varēs to skatīt... Šā priekšlikuma būtība ir pilnīgi skaidra. Ja reiz Saeima ir nostājusies uz tā ceļa, ka 30 dienas pirms vēlēšanām tiek aizliegtas televīzijas un radio reklāmas, tā sauktie klipi, un visa tā saistība ar dažādām naudām, par ko parasti diskutē „Vienotības” kolēģi... Es uzskatu, ka tas konsekventi ir jādara ne tikai ārkārtas vēlēšanu gadījumā, bet ir jādara visu laiku un tā vietā ir jāliek pietiekami plašas publiskās diskusijas, kur visas partijas neatkarīgi no naudas apmēra, kas tām ir, darbojas uz vienādiem noteikumiem un kur visai sabiedrībai, kas seko līdzi radio un televīzijai, ir iespēja izvērtēt tos politiķus, kas šajās diskusijās piedalās.

Tā arī ir mana priekšlikuma būtība.

Aicinu priekšlikumu atbalstīt tos, kuri saprata.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā Staņas kungs ko vēlas piebilst?

Tad lūdzu zvanu! Balsosim par 1. - deputāta Edgara Zalāna iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 72, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

Tā kā ir pienācis laiks pārtraukumam, tad mēs likumprojektu turpināsim skatīt pēc pārtraukuma.

Bet, pirms mēs reģistrējamies, vārds paziņojumam deputātam Andrim Bērziņam, ievēlētam no Zemgales...

A.Bērziņš (ZZS frakcija, Zemgales v/a).

Kolēģi! Sociālo un darba lietu komisija pulcējas pēc 15 minūtēm Sociālo un darba lietu komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu! Paldies.

Vārds Saeimas sekretāra biedram Dzintaram Rasnačam reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

Dz.Rasnačs (10.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies: Vidzemē ievēlētais Andris Bērziņš, Jānis Klaužs, Māris Kučinskis, Visvaldis Lācis... Ir uz vietas. Klāvs Olšteins, Vitālijs Orlovs... Vitālijs Orlovs arī tepat. Jānis Reirs, Kārlis Seržants... Ir uz vietas.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Pārtraukums līdz pulksten 15.30.

(Pārtraukums.)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 10.Saeimas priekšsēdētāja

Solvita Āboltiņa.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet vietas, lai mēs varam turpināt Saeimas 16.jūnija sēdi!

Pirms pārtraukuma mēs sākām skatīt likumprojektu „Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” otrajā lasījumā. Likumprojekts atzīts par steidzamu, un ziņo par to Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā deputāts Vitauts Staņa.

Un turpinām ar 2.priekšlikumu.

V.Staņa (ZZS frakcija).

Tātad turpinām likumprojekta izskatīšanu.

2.priekšlikums saņemts no nacionālās apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas. Un komisija to nav atbalstījusi.

Komisija domā, ka pašreiz nevajadzētu organizēt vēlēšanu „teātri” un ka vajadzētu to visu darīt nākamās Saeimas laikā. Nav tā, ka komisija un arī es... ka mēs esam pretinieki šiem priekšlikumiem absolūti, bet vienkārši... nu šobrīd ir jārunā par to, kas patlaban notiek.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Jānim Dombravam.

J.Dombrava (VL-TB/LNNK frakcija). (Daudzi deputāti vēl nav ieņēmuši savas vietas. Dep. J.Dombrava ietur pauzi. No zāles dep. V.Orlovs: „Liels aktieris - liela pauze!”)

Godātā Saeima! Nav šaubu, ka valstī ir jāsamazina naudas vara priekšvēlēšanu laikā. Pietiek iedzīvotājiem desmitiem reižu dienā dzirdēt saukļu murskuli: „Dombrovskim jāturpina strādāt, tad viss būs labi un cieti!”

Man nešķiet pieņemami, ka tautas apstulbināšanas kampaņās partijas var „nodedzināt” pusmiljonu, 900 tūkstošus vai miljonu latu. Un tas viss tādēļ, lai politiskais spēks kļūtu pievilcīgāks vēlētājiem!

Tāpēc pavisam īsi un kodolīgi: aicinu atbalstīt visus turpmākos priekšlikumus - gan nacionālās apvienības, gan „Vienotības” virzītos -, kuri paredz samazināt priekšvēlēšanu tēriņu griestus četras reizes, kā arī varbūt aicinu ievērot kaut kādu kārtību Saeimas Sēžu zālē.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Eināram Cilinskim.

E.Cilinskis (VL-TB/LNNK frakcija).

Godātā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti! Staņas kungam kā ZZS pārstāvim, kurš šodien iesniedza priekšlikumu par vislielāko vēlēšanu teātri, proti, paredzot vēlēšanas, Saeimas vēlēšanas, atklāti, jau nu vismazāk vajadzētu aizrādīt par to citiem.

Bet, ja mēs pieejam jautājumam pēc būtības, tad, manuprāt, naudas vara... pārliecīga naudas vara vēlēšanās ir faktiski viens no tiesiskuma tiem šķēršļiem, par ko runāja Valsts prezidents Zatlers, par ko ir runājušas daudzas sabiedriskās organizācijas un arī daudzi deputāti šeit. Protams, ir daudz grūtāk par to nobalsot, runāt ir vienkāršāk...

Sēdes vadītāja. Zaķa kungs, lūdzu, ieņemiet vietu! Un es aicinu arī Bendrātes kundzi un Latkovska kungu atgriezties savās vietās!

E.Cilinskis. Taču šodien mums ir tā iespēja šo naudas varu samazināt - turklāt nevis nebūtiski un tikai ārkārtas vēlēšanām, bet samazināt to būtiski un arī visām vēlēšanām pēc kārtas - gan kārtējām Saeimas vēlēšanām, gan pašvaldību vēlēšanām, gan Eiropas Parlamenta vēlēšanām un, protams, arī Saeimas ārkārtas vēlēšanām.

Tāpēc arī šajos abos priekšlikumos nacionālā apvienība „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” ir piedāvājusi samazināt šos izdevumus četrkārtīgi Saeimas vēlēšanām un pašvaldību vēlēšanām un trīskārtīgi - Eiropas Parlamenta vēlēšanām, bet Saeimas ārkārtas vēlēšanām šī summa būtu vēl uz pusi mazāka, kas ir arī četrreiz mazāka nekā atbildīgās komisijas piedāvātajā variantā. Un, protams, šos priekšlikumus varētu kombinēt ar ierobežojumiem reklāmai, un tos varētu kombinēt arī ar tiem priekšlikumiem, kurus bija iesniedzis Zalāna kungs, bet kurus nez kāpēc visi noraidīja. Bet sākotnēji, teiksim, tas, ka šī nauda šajās vēlēšanās ir mazāka, ir būtisks solis uz priekšu gan deputātu kvalitatīvāka sastāva iegūšanai, gan lielākai konkurencei starp partijām, gan arī tiesiskuma nodrošināšanai.

Tāpēc es patiešām aicinu kolēģus vēlreiz pārdomāt un savā balsojumā parādīt, vai mēs patiešām esam par šo naudas varas samazināšanu vai gribam to darīt tikai kosmētiskā līmenī.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Sergejam Dolgopolovam.

S.Dolgopolovs (SC frakcija).

Cienījamie kolēģi! Nebūt nav runa par to, ka šis likums nav jāgroza. Nebūt nav runa par to, ka griesti ir jāsamazina, bet varbūt vispār vajag ieviest tādus griestus, kas būtu nulles vērtībā. Tas viss ir diskusiju jautājums, diskusiju priekšmets, un būtu ļoti loģiski, ja mēs runātu par to, ka turpmāk partiju finansēšana notiks nevis no oligarhu kabatām, kā te bieži tika pieminēts, bet no valsts budžeta līdzekļiem, kaut tas ir ļoti nepopulāri.

Es domāju, ka šinī gadījumā mēs runājam nevis vispār par šā likuma uzlabošanu steidzamības kārtā, bet runājam par šo situāciju, kura ir izveidojusies sakarā ar iespējamām ārkārtas vēlēšanām un kura nav regulēta likumdošanā. Un tāpēc nevienam nebūt nav aizliegts iesniegt priekšlikumus, ka Saeima turpinās šā likumprojekta izskatīšanu, būdama jaunajā sastāvā vai pat vecajā sastāvā, jo diskusijai - publiskai diskusijai, sabiedriskai diskusijai - šeit tiešām ir vieta. Bet nav īpaši korekti, ka tagad lielā steigā mēs sāksim grozīt, labot, lāpīt un visu pārējo darīt ar likumiem, kuriem jau zināma vēsture un pieredze ir. Tāpēc es aicinu atbalstīt komisijas viedokli kā šinī, tā arī pārējos priekšlikumos.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Dzintaram Rasnačam.

Dz.Rasnačs (VL-TB/LNNK frakcija).

Godātie kolēģi! Te nu jāsaka tieši tā: vārds vietā! Šis darbs ir jādara tieši šobrīd. Un es atsaukšos, citēšu... atsaukšos uz Valērija Agešina vakar teikto Jāņa Dombura vadītajā raidījumā. Un šis teiktais ir pilnīgi loģisks: ja reiz kampaņa ir divreiz īsāka, tad finansējums vajadzīgs divas reizes mazāks. Bet tad šī samazināšana būs tikai formāla. Tātad jāsamazina ir četrkārt.

Ja mēs patiešām iestājamies par samazināšanu, tad runāsim par četrkāršu samazinājumu, un tad reāli tas būs vismaz divkāršs samazinājums!

Aicinu balsot „par”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. - nacionālās apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 37, pret - 25, atturas - 22. Priekšlikums nav atbalstīts.

V.Staņa. Pārejam pie 3.priekšlikuma.

3. - nacionālās apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas priekšlikums. Nav atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. - nacionālās apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 24, atturas - 22. Priekšlikums nav atbalstīts.

V.Staņa. 4.priekšlikums. Arī tas ir nacionālās apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas priekšlikums, un arī tas nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Eināram Cilinskim.

E.Cilinskis (VL-TB/LNNK frakcija).

Godātā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godājamie deputāti! Pieņemsim, ka deputātu vairākums vēlējās šobrīd neskatīt kārtējās vēlēšanas, bet steidzamības kārtībā skatīt tikai ārkārtas vēlēšanas. Šajā un arī nākamajā priekšlikumā - frakcijas „Vienotība” priekšlikumā - mēs runājam par šīm ārkārtas vēlēšanām. Un, kā jau Rasnača kungs pieminēja, tātad šeit ir... Ja mēs samazinām tikai uz pusi, tad faktiski mēs nesamazinām neko, jo ir īsāks priekšvēlēšanu laiks. Un tāpēc mēs ierosinām arī šo skaitli samazināt četrkārtīgi, un aicinu jūs to atbalstīt, bet, ja tas galīgi nav pieņemami, tad vismaz atbalstīt nākamo - frakcijas „Vienotība” priekšlikumu, kas to samazina tikai uz pusi.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir...?

Lūdzu zvanu! Balsosim par 4. - nacionālās apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 37, pret - 26, atturas - 19. Priekšlikums nav atbalstīts.

V.Staņa. Pārejam pie 5.priekšlikuma.

5.priekšlikums ir frakcijas „Vienotība” priekšlikums, un arī tas komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Intam Dālderim.

 

I.Dālderis (frakcija „Vienotība).

Cienījamie kolēģi! Es domāju, ka mēs esam nonākuši ļoti būtiskā punktā, kas ir visas šīs Saeimas darbības kvintesence. Kādēļ es to saku? Es gribu atgādināt divu gadu... Pirms diviem gadiem šajā pašā zālē Saeima lēma par budžeta grozījumiem 2009.gadam, un mēs, šeit atrodoties, debatēs runājām par vairāk nekā 500 miljonu konsolidāciju, kas bija jāveic tajā laikā un kas sāpīgi skāra ikvienu no mums un ikvienu no Latvijas iedzīvotājiem. Un, sēžot šeit tajā laikā, es domāju: „Kādēļ mēs esam tur, kur mēs esam? Kas ir tie iemesli, kādēļ mēs nevarējām pārtraukt šo nenormālo kreditēšanas bumu, šo nenormālo nekustamā īpašuma celtniecības bumu?”

Un nu ir pilnīgi skaidrs, kādēļ tas tā ir. Tādēļ, ka partijām vajag naudu! Un partijām naudu vajag priekšvēlēšanu izdevumiem. Un, lai arī kā tas būtu, es domāju, ka visām partijām šī problēma ir līdzīga, ka galvenie sponsori šajā laikā visām partijām bija tieši ar nekustamo īpašumu, ar celtniecību saistītās kompānijas. Un nekādā veidā valdībai nebija iespējams pieņemt pat jau sagatavotus lēmumus 2006. un 2007.gadā tieši tādēļ, ka šis lobijs bija tik ārkārtīgi spēcīgs.

Tāpēc es uzskatu, ka mums nav tiesību šodien noraidīt šo „Vienotības” frakcijas priekšlikumu, lai nekad vairs neatkārtotu šīs kļūdas, un it īpaši šajā ārkārtas vēlēšanu situācijā. Es domāju, ka tas ir ļoti būtiski, un tādēļ aicinu visus apdomāt atbildību savas tautas priekšā par to, ko mēs šobrīd darīsim.

Paldies! Lūdzu atbalstīt „Vienotības” frakcijas priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Ingmāram Līdakam.

I.Līdaka (ZZS frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es patiešām esmu pilnīgi pārliecināts, ka tā ir ļoti slikta lieta - naudas vara politikā, bet vienlaikus es atceros arī to, ko mēs ļoti bieži runājam par nodokļu politiku valstī. Jo vairāk mēs palielinām nodokļus, jo vairāk mēs ekonomiku aizdzenam „pelēkajā zonā”.

Un šeit, es domāju, zināmā mērā ir tā paralēle. Jo lielākus ierobežojumus mēs uzliksim, jo vairāk mēs aizdzīsim arī politiskās kampaņas tieši „pelēkajā zonā”. Man ļoti par to ir bail.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Borisam Cilevičam.

B.Cilevičs (SC frakcija).

Cienījamie kolēģi! Pirmkārt, mani joprojām pārsteidz dažu kolēģu tonis: jums nav tiesību, jums ir pienākums... Man labāk gribētos dzirdēt racionālus argumentus, kāpēc jūs uzskatāt, ka jārīkojas ir tā, nevis šitā.

Otrkārt, ziniet, runājot jūs teicāt „mēs”, Dāldera kungs! Ko jūs ar to domājāt? „Vienotību”? Jā. Tā tas arī bija. Bet kāds tam ir sakars ar opozīcijas partijām, kas nevarēja ietekmēt šo procesu?

Valdošās koalīcijas partijas patiešām acīmredzot „barojās” no tiem burbuļiem, no nekustamā īpašuma... Nu, jebkurā gadījumā jūs to labāk zināt, es nevaru apšaubīt jūsu apgalvojumus... Opozīcijas partijām, „Saskaņas Centru” ieskaitot, situācija bija pilnīgi pretēja. Un man absolūti nav skaidrs, kāpēc jūs tagad uzskatāt, ka mums ir morālas tiesības ierobežot partiju finansējumu. Vairs nav to nekustamo īpašumu bagāto kompāniju. Tātad vairs nav kam dot, tad nu samazināsim šos apmērus. Nu, piedodiet! Tas kaut kā bērnišķīgi izklausās!

Es aicinu balsot „pret”.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Kārlim Šadurskim.

K.Šadurskis (frakcija „Vienotība”).

Cileviča kungs, teikšu jums „patīkamus” vārdus: jums nav pienākumu, jums ir tiesības, un jūs esat tās demonstrējis visu to laiku, kopš es jūs pazīstu.

Bet, godātie kolēģi, padomāsim par šo īso vēlēšanu kampaņu un par to pusmiljonu latu, ko mēs, neatbalstot šo priekšlikumu, esam gatavi iztērēt! Vai neizskatās pēc dzīrēm mēra laikā? Man liekas, ka ļoti izskatās.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātei Ilzei Viņķelei.

I.Viņķele (frakcija „Vienotība”).

Godātie kolēģi! Ir arī tāda loģika. Pirmkārt, regulējums priekšvēlēšanu tēriņiem ārkārtas vēlēšanu gadījumā nav likumā paredzēts vispār, tātad tas ir mūsu pienākums - tomēr arī šo situāciju regulēt. Tas ir bijis arī KNAB ieteikums, un, iespējams, Vilnīša kunga viena no pēdējām iniciatīvām, ko viņš apstiprināja koalīcijas sēdē pirmdien, bija tāda, ka ir nepieciešams regulējums priekšvēlēšanu izdevumiem ārkārtas vēlēšanās.

Un vēl. Likums par priekšvēlēšanu aģitācijas laiku nosaka 120 dienas. Šajā gadījumā mēs runājam nevis par uz pusi īsāku laiku, bet par reāli esošām 45 dienām, un līdz ar to šīs vēlēšanas var kļūt par visdārgākajām vēlēšanām neatkarīgās Latvijas vēsturē.

Ja mēs nepieņemam regulējumu ārkārtas vēlēšanām, pietiekami nopietna sadaļa šajā likumā paliek nereglamentēta.

Lūdzu atbalstīt frakcijas „Vienotība” priekšlikumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas sakāms?

Lūdzu zvanu! Balsosim par 5. - frakcijas „Vienotība” iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret - 24, atturas - 18. Tā kā rezultāts ir vienāds, mums ir jābalso vēlreiz.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 5. - frakcijas „Vienotība” iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 41, pret - 24, atturas - 22. Priekšlikums nav atbalstīts.

V.Staņa. 6.priekšlikums, kas atkal neattiecas uz kārtējām vēlēšanām, iespējamajām, ir nacionālās apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas priekšlikums. Un tas nav atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 6. - nacionālās apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 40, pret - 25, atturas - 21. Priekšlikums nav atbalstīts.

V.Staņa. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - nav, atturas - 4. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā”, pirmais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Circene.

I.Circene (frakcija „Vienotība”).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā”.

Tā kā Satversmes tiesa ir atzinusi Tiesībsarga likuma 19.panta otro daļu par neatbilstošu Latvijas Republikas Satversmei un spēkā neesošu no 2011.gada 1.jūnija, bet Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 57.panta trešās daļas otrajā teikumā iekļautā norma ir analoģiska minētajai un budžeta pieņemšanas procedūra ir paredzēta Likumā par budžetu un finanšu vadību, likumprojekts „Grozījums „Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā”” paredz izslēgt 57.panta trešās daļas otro teikumu attiecībā uz Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes budžeta pieprasījumu. Un sakarā ar šo atzinumu es lūdzu atzīt mūsu likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 4, atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

I.Circene. Paldies.

Lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - 1, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un otrā lasījuma laiku.

I.Circene. Jā, ja jūs neiebilstu, es lūdzu atbalstīt šo likumprojektu arī otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Tātad lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - nav, atturas - 1. Likums pieņemts. Paldies.

I.Circene. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījums Tiesībsarga likumā”, pirmais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Circene.

I.Circene (frakcija „Vienotība”).

Paldies. Strādāsim ar likumprojektu „Grozījums Tiesībsarga likumā”, un šis likumprojekts ir pilnīgi analogs iepriekšējam. Sakarā ar Satversmes tiesas atzinumu arī šinī gadījumā ir lūgums izslēgt no Tiesībsarga likuma 19.panta otro daļu.

Līdz ar to es lūdzu atzīt par steidzamu arī likumprojektu „Grozījumi Tiesībsarga likumā”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Tiesībsarga likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - 2, atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

I.Circene. Paldies.

Lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Tiesībsarga likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu_rezultātu!

I.Circene. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nav rezultāta... Lūdzu_rezultātu! Vēl vienreiz jābalso...

Lūdzu vēlreiz zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Tiesībsarga likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu!... Nav... Jā, mums ir problēmas ar balsošanas sistēmu.

I.Circene. Nogurums...

Sēdes vadītāja. Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

I.Circene. Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un otrā lasījuma izskatīšanas laiku.

I.Circene. Lūdzu atbalstīt likumprojektu arī otrajā lasījumā, ja nav iebildumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Tiesībsarga likumā” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

I.Circene. Paldies jums.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījums Valsts kontroles likumā”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ilma Čepāne.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Kolēģi! Tas ir saistīts ar diviem iepriekšējiem balsojumiem un likumu grozījumiem, kurus jūs vienbalsīgi atbalstījāt; proti, tagad skatīsim grozījumu Valsts kontroles likumā. Arī šeit mums ir formāli no juridiskās tehnikas viedokļa jāizslēdz 44.panta otrā daļa saskaņā ar Satversmes tiesas 2010.gada 25.novembra spriedumu.

Es lūdzu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā... Bet visupirms lūdzu tam piešķirt steidzamību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu „Grozījums Valsts kontroles likumā” atzītu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - 3, atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

I.Čepāne. Paldies.

Un es lūdzu atbalstīt likumprojektu arī pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Valsts kontroles likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Čepāne. Līdzīgi, kā tas bija ar diviem iepriekšējiem, es lūdzu arī šo likumprojektu pieņemt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Valsts kontroles likumā” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - 2, atturas - 1. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Invaliditātes likumā”, pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Aija Barča.

A.Barča (ZZS frakcija).

Augsti godātais Saeimas Prezidij! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Sociālo un darba lietu komisija ir sagatavojusi grozījumus Invaliditātes likumā, kuri pamatā vērsti uz nepieciešamību cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, praktiski kurliem cilvēkiem, jauniešiem, kuri ir nolēmuši mācīties, sākot ar šā gada 1.septembri, vidējās mācību iestādēs vai augstākajās mācību iestādēs, nodrošināt surdotulka pakalpojumus.

Pagājušajā Saeimas sēdē, atceraties, mēs kopīgi noraidījām Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Invaliditātes likumā”, tāpēc ka šo normu Ministru kabinets bija paredzējis pārcelt uz 2015.gadu. Mums visiem tas kopīgiem spēkiem izdevās, jo, es domāju, jebkurš no mums saprot, ka arī cilvēki ar īpašām vajadzībām, šajā konkrētajā gadījumā cilvēki ar dzirdes traucējumiem, vēlas mācīties un būt pilntiesīgi mūsu sabiedrības locekļi.

Savukārt šajā likumprojektā „Grozījumi Invaliditātes likumā” jums Sociālo un darba lietu komisija ceļ priekšā to, ka šo darbu dara nevis, kā pašreiz likumā ir paredzēts, pašvaldību sociālie dienesti, bet Latvijas Nedzirdīgo savienība. Mūsu komisija, Sociālo un darba lietu komisija, ir bijusi izbraukuma sēdēs Latvijas Nedzirdīgo savienībā, esam redzējuši, kā viņi strādā, kā viņi apgūst dažādus projektus, un mūsu komisijas deputātiem ir pilna pārliecība, ka Latvijas Nedzirdīgo savienība ar šo darbu varēs tikt galā lieliski.

Finansiālā puse. 2011.gads prasa 20 tūkstošus latu, lai šo pakalpojumu ieviestu ar 1.septembri. Labklājības ministrija ir atradusi šos līdzekļus savā budžetā. Nākamais gads - nedaudz mazāk par 50 tūkstošiem latu.

Kolēģi! Atbilstoši Saeimas kārtības rullim Labklājības ministrija ir sniegusi savu atzinumu, akceptējusi šo likumprojektu un atbalstījusi. Tikko kā saņēmu arīdzan Finanšu ministrijas atzinumu, kurā ir norādīts par finansējumu 2012.gadam - tātad ir runa par nedaudz mazāk kā 50 tūkstošiem latu - un izteikts priekšlikums Labklājības ministrijai domāt, kur šo finansējumu šādā gadījumā ņemt.

Jau šodien, stāvēdama jūsu priekšā, varu pateikt, ka tā nebūs nekāda liela, sarežģīta lieta, jo arī Finanšu ministrija norāda uz Labklājības ministrijas 5.programmu, par kuru pašreiz es jums tuvāk nestāstīšu. Ja būs nepieciešams, tad nākamajā komisijas sēdē, kad likumprojektu skatīsim pirms otrā lasījuma, ja jūs to šodien atbalstīsiet pirmajā lasījumā, mēs to jautājumu varēsim izvērst precīzāk. Un, ieklausoties Finanšu ministrijā un Labklājības ministrijā, veicot sadarbību un sarunas vēl turpinot, es domāju, to mēs ļoti kvalificēti varētu izdarīt.

Ņemot vērā, ka likumam ir jāstājas spēkā 1.septembrī, likumam ir jābūt jau nobalsotam un zināmam, lai cilvēki var sagatavoties, gan jaunieši, gan viņu ģimenes, gan Latvijas Nedzirdīgo savienība, šim darbam, Sociālo un darba lietu komisija aicina noteikt šim likumprojektam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Invaliditātes likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret - 1, atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

A.Barča. Sociālo un darba lietu komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Invaliditātes likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un otrā lasījuma izskatīšanas laiku.

A.Barča. Sociālo un darba lietu komisija lūdz noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 17.jūniju (līdz pulksten 17.00) un vienlaikus lūdz Saeimas Prezidiju iekļaut grozījumus Invaliditātes likumā otrajam, galīgajam, lasījumam 8.jūlija ārkārtas sēdē.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 17.jūnijs, izskatīšana - 8.jūlija ārkārtas sēdē. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā”, pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Aija Barča.

A.Barča (ZZS frakcija).

Godātie kolēģi! Sociālo un darba lietu komisijas vārdā lūdzu jūs izskatīt komisijas sagatavoto likumprojektu „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā”.

Likumprojekta būtība un iniciatīva šajā konkrētajā gadījumā ir aizsardzības ministra, vienlaikus arī Ministru prezidenta biedra, Arta Pabrika kunga rakstītā vēstule Sociālo un darba lietu komisijai, kurš informē par to, ka pašreiz ir tāda situācija, ka Aizsardzības ministrija nodrošina karavīriem pēc atgriešanās no starptautiskajām operācijām rehabilitāciju Sociālās integrācijas valsts aģentūrā, kas ir valsts iestāde. Šajā valsts iestādē Sociālo un darba lietu komisijas deputāti ir bijuši iepriekšējās Saeimas darbības laikā. Neesam vēl paspējuši šo dažu mēnešu laikā tur nokļūt, bet varu, kolēģi, jūs informēt, ka Sociālās integrācijas valsts aģentūra ļoti nopietni apgūst Eiropas fonda līdzekļus - ar valsts līdzfinansējumu, protams, - un Eiropa mums ir noteikusi 5 gadus ļoti nopietni strādāt, lai pierādītu, ka nauda ir iztērēta lietderīgi.

Tāpēc Sociālo un darba lietu komisija aicina jūs akceptēt Sociālo un darba lietu komisijas izstrādātos grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, uzsverot, ka savus atzinumus ir sniegusi Labklājības ministrija un tikko arīdzan Finanšu ministrija.

Vienlaikus Finanšu ministrija ir norādījusi uz to, ka nepieciešams likumprojektā norādīt, ka Aizsardzības ministrijas un arīdzan Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm rehabilitācija veicama, balstoties uz tām naudas summām, kādas ir paredzētas attiecīgā budžeta gada finansējumā (No zāles dep. A.Bērziņš (PLL): „Konkursam jābūt!”), kuru ir apstiprinājusi Saeima.

Protams, Sociālo un darba lietu komisija, ņemot par pamatu Finanšu ministrijas atzinumu, kurā ir izteikti šie konkrētie priekšlikumi, tos ieslēgs otrajam lasījumam, skatot Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma grozījumus.

Komisijas vārdā aicinu, kolēģi, arī šim likumprojektam piešķirt steidzamību, jo, lai likums varētu stāties spēkā nākamā gada 1.janvārī, mūsu komisijai ir vēlēšanās sakārtot lietas, kuras, iespējams, mēs pašreiz saprotam labāk nekā jaunie kolēģi, kuriem, iespējams, būs rudens pusē jāsāk šo darbu darīt no jauna. Tādēļ lūdzu atbalstīt un noteikt steidzamību.

Sēdes vadītāja. Vai deputāte Viņķele vēlas runāt par steidzamību?

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 4, atturas - 1. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Tātad ir lūgums atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sākam debates.

Vārds deputātei Ilzei Viņķelei.

I.Viņķele (frakcija „Vienotība”).

Kolēģi! Nevienu mirkli neapšaubīdama karavīru tiesības un vajadzības saņemt kvalitatīvu un savlaicīgu sociālo un medicīnisko rehabilitāciju, tāpat nevienu brīdi neapšaubīdama Sociālās integrācijas valsts aģentūras sniegto pakalpojumu kvalitāti, tomēr vēlos jūs aicināt apsvērt to, vai šāda prakse, ka viena pakalpojuma sniedzēji, pie tam tādi, kas tirgū ir dabūnami, būtu jāiekļauj un jānostiprina likumā, jo tā jau mēs varam turpināt bezgalīgi. Tad jau mēs varam nostiprināt arī Saeimas autobāzes tiesības likumā par, piemēram, sezonas riepu maiņu, un tā tālāk.

Es saprotu arī Aizsardzības ministrijas kolēģu bažas par to, ka iepirkuma konkurss prasa laiku. Taču iepirkuma konkurss nav nepārvarams šķērslis, un argumenti, ka šīs aģentūras sniegtie pakalpojumi ir galvastiesu kvalitatīvāki un pietiekami lētāki, vedina domāt par to, ka, iespējams, šā pakalpojuma pievilcīgā cena veidojas tādējādi, ka šis pakalpojums būtībā tiek šķērssubsidēts.

Līdz ar to es aicinu apsvērt to, vai patiešām šāda prakse, ka mēs nostiprinām viena pakalpojuma sniedzēja tiesības šo pakalpojumu piegādāt, ir jānostiprina likumā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā Barčas kundze ko piebilst vēlas? Lūdzu!

A.Barča. Godātie kolēģi! Vēlos komisijas vārdā piebilst, ka ne jau Sociālo un darba lietu komisija lobē šajā konkrētajā gadījumā (No zāles dep. A.Bērziņš (PLL): „Lobē! Lobē!”), bet ka te ir jārunā arī par Ministru kabinetu tādā gadījumā. Jo Ministru kabinets 2010.gada 6.decembrī ar rīkojumu Nr.701... un šis teksts ir zināms visiem Sociālo un darba lietu komisijas deputātiem... pieņēma rīkojumu par Nacionālo bruņoto spēku karavīru rehabilitāciju pēc atgriešanās no starptautiskajām operācijām 2011.gadā, un šeit, melns uz balta, skaidri un gaiši stāv rakstīts, ka šī rehabilitācija atbilstoši Ministru kabineta rīkojumam notiek Sociālās integrācijas valsts aģentūrā, gluži tāpat kā arī iepriekšējā gadā, kad tas tika darīts rīkojuma kārtībā mūsu pašreizējā kolēģa Lieģa kunga ministrēšanas laikā. Arī tad mūsu karavīri, kuri atgriezās no operācijām, pabija Sociālās integrācijas valsts aģentūrā. Iepriekšējā periodā, pirms tam, mūsu karavīri ir pabijuši vairākās citās rehabilitācijas iestādēs, diemžēl viņiem tur nav bijuši pietiekami kvalificēti šie pakalpojumi, jo... Redziet, kolēģi, mūsu karavīriem, kuri atgriežas no operācijām, ir nepieciešama ne tikvien medicīniska un sociāla, bet bieži vien arī psihosociāla palīdzība diemžēl, un labi, ka šāda palīdzība ir iespējama valsts iestādē - Sociālās integrācijas valsts aģentūrā.

Kolēģi, es nedomāju, ka... esmu pārliecināta, ka šajā konkrētajā gadījumā te nenotiek nekāda biznesa kropļošana, ne arī kādas citas ne sevišķi labas lietas, kā es, nu, tā teikt, starp puķēm saklausīju nupat Viņķeles kundzes teiktajā, bet, rīkojoties pēc Publisko iepirkumu likuma, mums var iznākt tā, ka karavīri ir atgriezušies, bet diemžēl 2012.gada 1.janvārī vēl turpinās konkursi un viņi gaida uz rehabilitāciju. (No zāles dep. A.Bērziņš (PLL): „Savlaicīgi jāplāno!”)

Es domāju, ka jebkurš no mums ir pārliecināts, ka viņiem rehabilitācija ir nepieciešama tūlīt pēc atgriešanās. Tādēļ es lūdzu, kolēģi, atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 1, atturas - 5. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un otrā lasījuma laiku.

A.Barča. Sociālo un darba lietu komisija lūdz noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 17.jūniju (pulksten 17.00), kā arī lūdz Saeimas Prezidiju iekļaut otro, galīgo, lasījumu grozījumiem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā 8.jūlija ārkārtas sēdē.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 17.jūnijs, izskatīšana - 8.jūlija ārkārtas sēdē. Paldies.

A.Barča. Paldies, kolēģi, par atbalstu!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Komerclikumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Edvards Smiltēns.

E.Smiltēns (frakcija „Vienotība”).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Komerclikumā” (reģistrācijas Nr.414/Lp10).

Lai noteiktajā termiņā izpildītu Latvijas starptautiskās saistības, komisija ir sagatavojusi kā atsevišķu likumprojektu Ministru kabinetā izstrādāto un Saeimā iesniegto Komerclikuma grozījumu normu par uzņēmējsabiedrību dalībnieku struktūras caurskatāmību, tas ir, datu par sabiedrības patiesajiem labuma guvējiem iesniegšanu Uzņēmumu reģistrā. Redakcija vēl, iespējams, būs jāuzlabo otrajā lasījumā, tajā skaitā pārejas noteikumi, kuru redakcija būs atkarīga no tā, kā Saeima lems par likuma stāšanos spēkā.

Līdz ar to komisijas vārdā lūdzu likumprojektam noteikt steidzamību, lai noteiktajā termiņā izpildītu šīs starptautiskās saistības.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Komerclikumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

E.Smiltēns. Paldies.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Komerclikumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un otrā lasījuma laiku.

E.Smiltēns. Priekšlikumus komisijā gaidīsim līdz šā gada 22.jūnijam, un izskatīšana otrajā lasījumā varētu būt nākamajā Saeimas sēdē. Paldies.

Sēdes vadītāja. Tā kā citu priekšlikumu nav, priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.jūnijs, izskatīšana - pirmajā ārkārtas sēdē, kas tiks sasaukta. Paldies.

Nākamais un arī pēdējais šodienas sēdes darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par Normunda Vilnīša atbrīvošanu no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amata”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ilma Čepāne.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Godātie kolēģi! Tātad izskatīsim Saeimas lēmuma projektu Nr.194/Lm10 - lēmuma projektu „Par Normunda Vilnīša atbrīvošanu no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amata”.

Visupirms par šā lēmuma vēsturi jeb, kā mēs sakām, ģenēzi.

Pirmkārt. Es gribu pievērst jūsu uzmanību tam apstāklim, ka 2011.gada 16.martā ar Ministru kabineta rīkojumu Nr.112 par komisijas izveidi, lai izvērtētu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka atbilstību amatam, tika izveidota īpaša komisija, kuras sastāvā - saskaņā ar Ministru kabineta 2007.gada 27.novembra noteikumu Nr.818 4.punktu - ietilpa ģenerālprokurors, otrkārt, Satversmes aizsardzības biroja direktors, Drošības policijas priekšnieks un Ministru kabineta pilnvarots ministrs, proti, tieslietu ministrs. Šīs komisijas atzinums bija vienbalsīgs, proti, ka KNAB priekšnieks neatbilst ieņemamam amatam.

Otrkārt. Līdz ar to Ministru kabinets ierosināja Saeimai atbrīvot Normundu Vilnīti no KNAB priekšnieka amata un lūdza šo jautājumu izskatīt Saeimas 2011.gada 16.jūnija sēdē.

Treškārt. Juridiskā komisija, uzklausījusi ļoti pamatīgi Vilnīša kungu un izskatīšanā Juridiskajā komisijā piedalīties uzaicinājusi arī ģenerālprokuroru Kalnmeiera kungu un tieslietu ministru Štokenberga kungu, izvērtēja visus „par” un „pret” (mēs komisijā divos starplaikos starp Saeimas sēdēm skatījām: no rīta - pulksten 10.30 - un pēc tam otrajā starplaikā jeb starpbrīdī - 13.00) un nolēma atbalstīt šo lēmuma projektu.

Es aicinu jūs atbalstīt šo lēmuma projektu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Sākam debates.

Vārds deputātei Rasmai Kārkliņai.

R.Kārkliņa (frakcija „Vienotība”).

Dārgie kolēģi! Vilnīša kungs atkārtoti bija uzaicināts uz Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisiju, un tur mēs ieguvām ļoti daudz papildu informācijas par to, ka viņš patiešām nav spējīgs KNAB vadīt veiksmīgi. Un tiktāl noteikti tagad mums ir jāpilda mūsu pienākums un jābalso par viņa atstādināšanu. Bet reizē es arī dzirdēju dažu kolēģu balsis: „Kāpēc tāds KNAB vispār vajadzīgs?” Un tas ir viens no Vilnīša, varētu teikt, sliktajiem panākumiem, ka viņš ir mazinājis šīs ļoti būtiskās iestādes leģitimitāti un cilvēku pārliecību, ka KNAB valstij un katram iedzīvotājam ir ļoti svarīgs.

Es gribu minēt dažus punktus, kāpēc KNAB ir tik ārkārtīgi nozīmīgs. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs attiecībā uz katru mūsu valstī sasāpējušo jautājumu ir spējīgs daudz ko vērst uz labu arī finansiālā veidā.

Es minēšu dažus piemērus.

Atceramies skandālu ar Bērnu slimnīcu. Ja novēršam korupciju šādos jautājumos, mēs veicinām veselības sistēmu, mēs veicinām arī dzimstību. Cilvēki ir noraizējušies par elektrotarifiem, bet arī tur KNAB ir veicis darbu, lai novērstu korupciju. Jo atkal - ja nav skaidra kārtība, mums visiem šādas lietas ir dārgākas. Mēs esam noraizējušies par cilvēkiem, kas ir aizbraukuši no Latvijas. Daudzi no viņiem ir aizbraukuši tāpēc, ka viņi jūt, ka šajā zemē nav pietiekami stingra tiesiskuma.

Es minēšu vēl. Atkal ļoti aktuāls jautājums - ceļi nav labā kārtībā. Arī tas tā ir daļēji tāpēc, ka korupcija ir pārāk izplaukusi. Ja ir ļoti aktīvs pretkorupcijas darbs, tad daudzas šīs problēmas var novērst un visai tautai būs labāk.

Kā pēdējo es vēl minēšu ārvalstu ieguldījumus. Arī šeit daži no kolēģiem vienmēr ir stāstījuši, cik svarīgi ir ārvalstu ieguldījumi. Skaidrs, ka tā tas ir. Bet arī tos Latvija aizbaida, ja mums nav laba pretkorupcijas politika.

Tā kā mūsu pienākums ir visādos veidos stiprināt pretkorupcijas darbu, šodien tas nozīmē, ka mēs balsojam „par” Vilnīša kunga atstādināšanu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Kārlim Seržantam.

 

K.Seržants (ZZS frakcija).

Cienījamie kolēģi! Neapšaubāmi, tas, ko teica iepriekšējie runātāji, tas viss ir tā, un komisijas vērtējums ir skarbs, un, nenoliedzami, tam ir jāpiekrīt, un Vilnītis no amata ir jāatceļ.

Tomēr es domāju, ka mums no visas šīs lietas ir jāizdara arī kaut kādi secinājumi, jo nevar būt valstī tāda situācija, ka vienas iestādes vadība savā starpā divus gadus kasās, kašķējas, grauj valsts reputāciju... Divus gadus! Taču ne mēs, simts cilvēki, ne Ministru prezidents neko nevar izdarīt. (No zāles dep. A.Bērziņš (PLL): „Kauns! Kauns!”) Tā vienkārši nevar būt! Tur ir jāparedz vai nu vēl kādas citas sodīšanas iespējas, vai kaut kas tamlīdzīgs, jo tāda situācija arī vairs nav pieļaujama.

Un vēl viena lieta, ko es gribu pateikt: vai mēs visi esam pamanījuši, ka mēs, visticamāk, šodien kādai laimīgai sievietei uzdāvināsim vārdadienā vismilzīgāko dāvanu, kādu viņa nav savā mūžā saņēmusi, jo šodien Jutai Strīķei ir vārdadiena? (Aplausi, smiekli, starpsaucieni.)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Turpināsim debates.

Vārds deputātam Aleksejam Loskutovam.

A.Loskutovs (frakcija „Vienotība”).

Es gribu sākt ar to, ka nepiekrītu kolēģim Seržanta kungam, tāpēc ka viens no cienījamā Vilnīša kunga puses... Tas ir tiešām sasniegums, par ko runāja arī Rasma Kārkliņa, - pasniegt situāciju tā, ka tas ir kašķis iestādē. Tiem, kuri ir lasījuši komisijas atzinumu, ir skaidri redzams, ka Vilnīša kungs ir pielaidis divus Kriminālprocesa likuma pārkāpumus, piecus KNAB likuma pārkāpumus, trīs Operatīvās darbības likuma pārkāpumus un vienu Valsts pārvaldes iekārtas likuma pārkāpumu. Viņš ir pārkāpis arī Ministru kabineta noteikumus - valsts noslēpuma, Ziemeļatlantijas līguma organizācijas, Eiropas Savienības un ārvalstu institūcijas klasificētas informācijas aizsardzības noteikumus.

Tie ir būtiski pārkāpumi. Un nav brīnums, ka KNAB amatpersonas cīnījās pret vadītāju, kas nespēja nodrošināt iestādi nedz ar profesionālu vadību, nedz ievēroja likumu prasības. Tāpēc es domāju, ka mēģinājums reducēt notikumus KNAB, ap KNAB līdz personiskam konfliktam... Nu tā faktiski ir „piespēle” Vilnīša kungam, kuru viņš, manuprāt, ir pelnījis tikai no to cilvēku puses, kuri viņu iecēla amatā.

Man bija interesanti redzēt, kā Ministru kabinets, gatavojot Saeimas lēmuma projekta anotāciju, norādīja, ka nav ar lēmumu saistīta politikas ietekmes novērtējuma un pētījumu. Viennozīmīgi var teikt, ka ir saistība ar politiku, un to pētīt ir diezgan vienkārši. Latvijā ilgus gadus ir kāpis korupcijas uztveres indekss, progress bija absolūti pastāvīgs no tā brīža, kad šāds pētījums Latvijā bija veikts. Saistībā ar Vilnīša kungu lielā mērā bija iedragāta sabiedrības uzticēšanās pretkorupcijas aktivitātēm. Latvija noslīdēja pretkorupcijas... korupcijas uztveres indeksa ziņā, kas nevarēja neietekmēt arī uzņēmējdarbības vidi.

Līdz ar to man atliek tikai piekrist komisijas secinājumiem par to, ka ir notikuši būtiski likumu un KNAB iekšējo normatīvo aktu pārkāpumi, atsevišķos gadījumos Vilnīša kungs tos nav novērsis nedz pēc pārraudzības, nedz pēc uzraudzības institūcijas pieprasījuma.

Es atbalstu Vilnīša kunga atbrīvošanu no amata un aicinu jūs balsot „par” atbrīvošanu no amata. (No zāles: „Vilnīti par deputātu!”)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Visvaldim Lācim.

V.Lācis (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Atgādināšu jums, ka pašreizējā Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā mēs esam palikuši divi no pagājušās Saeimas - 9.Saeimas. Tas ir pašreizējais šīs komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis un es. Tā kā es toreiz ļoti aktīvi iesaistījos šajos procesos un arī pat presē un televīzijā pa šiem gadiem runāju, tad es gribu tāpat kā iepriekšējie runātāji, kā deputāte Kārkliņa un deputāts Loskutovs, atbalstīt šo domu, bet ar... pēc tam ar pierādījumiem, ka Vilnīša kungs kā administrators, kā priekšnieks - un kur nu vēl runāt par lietu juridisko pusi! - ir bijis ļoti vājš. Nu, proti, toreiz, būdams komisijas loceklis, es, nespēdams tikt pats skaidrībā, kas tur notiek, pirmo reizi aizgāju pie ģenerālprokurora Maizīša un lūdzu viņam interviju, lai iepazītos ar stāvokli, un jau toreiz ģenerālprokurors pateica, jo runa bija jau arī par Loskutova kungu, kuru arī tādā līdzīgā situācijā gandrīz gribēja padarīt... es runāju par pirmo gadījumu... par vainīgu, kad viņš arī sastapās ar Jutu Strīķi un ar citiem darbiniekiem... un gribēja padarīt par vainīgu, ka, lūk, arī viņš ir par skarbu vai - nu, ne tik plašā mērogā kā tagad, - ka viņš arī nemāk to novērst, bet, gluži otrādi, Aleksejs Loskutovs īsā laika sprīdī kā administrators pierādīja, ka viņš ir spējīgs sadarboties pat ar tiem cilvēkiem, kas viņu ne sevišķi vēlējās tur redzēt - KNAB priekšnieka amatā -, un tur sākās darbs, un tas darbs bija ar panākumiem. Es vēlreiz uzsveru - neatkarīgi no juridiskajiem aspektiem -, ka Loskutovs toreiz - un tādēļ es arī nostājos aktīvi viņa pusē - pierādīja, kādam jābūt priekšniekam tajos gadījumos, kad ir nesaskaņas ar augstākiem ierēdņiem viņa vadītā iestādē. Vilnītis nebija spējīgs to darīt. Noteikti viņš ir izrādījies kā vadītājs nespējīgs. To visu izskatījām toreiz vairākās šīs komisijas sēdēs, kur tika izsaukts Aleksejs Loskutovs, kur tika izsaukts arī ģenerālprokurors Maizītis, un tur arī šis aspekts pilnībā pierādījās.

Vispār man žēl ir Alekseja Loskutova. Es domāju, ka jūs pārsteidzīgi ātri pateicāt to slaveno teicienu, ka aiziesiet pakaļ arī ministriem... Jo pēc pirmā gadījuma, kad es arī biju kontaktā ar ģenerālprokuroru... Otrreiz, kad aizgāju, viņš pateica, ka jūs neesat nevienu santīmu valsts naudas piesavinājies... Un tur arī gribēja jūs noņemt. Jūsu vienīgā vaina ir bijusi tikai tā, ka jūs pārāk uzticējāties, pats godīgs būdams, diviem saviem darbiniekiem, citādi jau šī iestāde jau toreiz būtu darbojusies ilgi un veiksmīgi jūsu vadībā un nemaz nebūtu tāds jautājums par Vilnīša kungu jāizskata.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Dzintaram Rasnačam.

Dz.Rasnačs (VL-TB/LNNK frakcija).

Godātie kolēģi! Es aicinu tomēr atcerēties, ka indeksu veido ne jau tā seja, kas ir tur galvgalī, un ne jau tas, vai šim cilvēkam ir kašķi ar padotajiem vai nav, bet gan tas, kā sabiedrība uztver valsts varu. Un, jāsaka, kamēr mēs nebūsim likvidējuši partiju atkarību no „naudasmaisiem”, tikmēr jūs liksiet... mēs liksim, vienalga, ko iekšā, bet nekas nemainīsies. Tas indekss lēkās - augšā, lejā - tajā pašā „50-70” pozīcijā. Nekas nemainīsies. Un šodienas balsojums skaidri parādīja, ka šī finansēšana, šī partiju atkarība no „naudasmaisiem” ir jau izdevīga „Saskaņas Centram”, jo tas visos balsojumos aizstāvēja šos „naudasmaisus”. Visos!

Tā ka es aicinu, protams, šodien balsot „par” vadītāja atbrīvošanu, kurš nav spējis tikt galā ar saviem pienākumiem, bet aicinu izvērtēt pirms jaunā iecelšanas, kur ir visas būtības sakne, kur tā ir meklējama. Un ne jau no tā, ka tur nākamais KNAB vadītājs tagad „zīmēsies” katrā plašsaziņas līdzeklī un stāstīs briesmu lietas par pārējām varas struktūrām... No tā nekas nemainīsies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Andrim Bērziņam, ievēlētam no Rīgas.

A.Bērziņš (PLL frakcija).

Ļoti cienījamā sēdes vadītāja! Godājamie kolēģi! Mums kaut kā ar KNAB vadītājiem neveicas. Padomāsim tagad! Pirmo KNAB vadītāju Saeima ar troksni noņēma, otro vadītāju mēs iecēlām... Tagad mēs atkal viņu taisāmies noņemt! Mēs runājam par kādām tehniskām detaļām, formāliem pārkāpumiem, turklāt, manuprāt, vismaz tajā dokumentā, ko man atļāva izlasīt, tajā dienesta lietošanai domātajā, es nesaskatīju neko tādu, kas būtu radījis kādu kaitējumu, nodarījis kādu ļaunumu vai radījis kādu postu kādam.

Tajā pašā laikā es gribu teikt... es atļāvos pajautāt: vai tad beidzot tā ir tāda iedibināta kārtība, kādas nebija Loskutova laikā? Vai tagad tā situācija ir tāda, ka tur 130 000 latu no seifa var mierīgi tā nozagt un kaut kur aizstiept tālēs nezināmās... vai tā kārtība ir labota? Uz to es saņēmu atbildi, ka, jā, šī kārtība Vilnīša kunga laikā esot tik tiešām labota un ka tagad tāda situācija vairs neesot iespējama.

Bet, godājamais Loskutova kungs, es gribu paziņot jums, ka tie 130 tūkstoši, kas jūsu laikā tika izzagti no KNAB lietisko pierādījumu... tie vēl tagad nav valstij atmaksāti, un, kā es sapratu, vispār diez vai valsts tos atpakaļ maz saņems.

Ko es ar to, godājamie kolēģi, gribu teikt? Mūsu rokās ir liela vara, mēs pašlaik, lemjot par tās vai citas amatpersonas likteni, izšķiram savā ziņā tās likteni. Mēs faktiski uzliekam tai tādu spiedogu uz visu mūžu. Es, godājamie kolēģi, gribu teikt sekojošo - to, ka man neradās pārliecība no tās informācijas, ar kādu man tika dota iespēja iepazīties, ka šodien man ir jābalso „par” Vilnīša atcelšanu no amata, tāpēc es balsošanā nepiedalīšos, bet jūs katru aicinu darīt tā, kā jums liek jūsu sirdsapziņa.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Kārlim Šadurskim.

K.Šadurskis (frakcija „Vienotība”).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! No Rīgas ievēlētā Andra Bērziņa spriedumu virkne ir brīnišķīga: Loskutova laikā nozaga 130 tūkstošus - Loskutovs slikts; Vilnīša laikā nenozaga 130 tūkstošus - Vilnītis labs. Bērziņa kungs, varbūt tad vajag KNAB slēgt? Tad nebūs seifa, tad noteikti nenozags!

Jautājums ir, manuprāt, pavisam cits - par to, kādas funkcijas izpilda KNAB un kādas bažas par savu rīcību tas rada personām, kuras potenciāli varētu būt iesaistītas koruptīvos darījumos. Un, godātie kolēģi, izlasot šo slepeno dokumentu pilnā apjomā, cik bija dots deputātiem, ir redzams, ka vairāki šie komisijas norādītie pārkāpumi... būtībā ir runa par vieniem un tiem pašiem likumiem, par viena un tā paša panta pārkāpumu. Tātad līdz ar to tie ir sistēmiski un sistemātiski likuma pārkāpumi, tāpēc runāt par to, vai, pārkāpjot likumu, no tā rodas kādas būtiskas sekas vai ne... Es domāju, ka šeit jau nu Saeimas deputāts diez vai atļautos to darīt... taču Vilnīša kungs, cik var spriest pēc viņa preses konferences, runā par to, ka varbūt, uz preses konferenci braucot, viņš ir pārkāpis kādu satiksmes noteikumu, bet, ja nav sodīts par to, tad jau nav vainīgs... Tāda interesanta morāle: ja nepieķer, tad varbūt nemaz nav pārkāpts.

Godātie kolēģi! Vilnīša kungam var pārmest (un komisija to pārmet) arī viņa veikto darbību nesavlaicīgumu, jo līdz ar to pārbaudē vairs nav bijis iespējams pārliecināties, vai likuma pārkāpums ir bijis vai ne, kas ir ļoti tuvs, iespējams, noziedzīga nodarījuma piesegšanai, jo priekšnieka kompetencē ir veikt operatīvās darbības ātri, veikt tās lēni vai neveikt nemaz.

Līdz ar to, godātie kolēģi, es guvu pilnu pārliecību no šīs komisijas ziņojuma, ka Vilnīša kungs šodien no amata ir jāatbrīvo.

Paldies. (No zāles dep. J.Urbanovičs: „Kurš pateiks patiesību?!”)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Visvaldim Lācim, otro reizi.

V.Lācis (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Cienījamie kolēģi! Es domāju, ka kolēģis Andris Bērziņš ir bijis pārāk skarbs pret Loskutovu, runājot par šo naudas summu. Es jau runāju iepriekš par to. Atgādināšu jums, ka padomju kara aviāciju uzcēla izcils latviešu izcelsmes latvietis maršals Alksnis. Un tagad, kad nu Staļina laika dokumenti ir kļuvuši pieejami, ir zināma viena viņa svarīga frāze. Ieklausieties, tā ir ļoti laba frāze no vēstures, ļoti labs teikums: „Uzticies, bet pārbaudi!”

Es beigšu divās minūtēs.

Alekseja Loskutova vienīgā vaina bija tā, ka, būdams godīgs cilvēks, viņš uzticējās un laikā nepārbaudīja. Vienīgā! Nevis runāt par 130 vai cik tūkstošiem latu... Kā zināms - kriminālisti to apstiprinās -, pasaulē visvairāk savus dzīvokļus ar patentatslēgām un bruņām aizslēdz zagļi un kriminālisti. Bet godīgi cilvēki - ne. Godīgi cilvēki rīkojas citādāk. Viņi uzticas.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Normunda Vilnīša atbrīvošanu no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amata”! Balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - nav, atturas - 2. Lēmums pieņemts.

Līdz ar to visi Saeimas 16.jūnija sēdes darba kārtības jautājumi ir izskatīti.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu! Lūdzu rezultātu! Paldies.

Vārds Saeimas sekretāra biedram Dzintaram Rasnačam reģistrācijas rezultāta nolasīšanai.

Dz.Rasnačs (10.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies seši deputāti: Vidzemē ievēlētais Andris Bērziņš, Aleksandrs Jakimovs... Ir. Jānis Klaužs, Māris Kučinskis, Klāvs Olšteins un Jānis Reirs.

Sēdes vadītāja. Līdz ar to Saeimas 16.jūnija sēdi pasludinu par slēgtu. Un informēju, ka tā bija pēdējā sēde mūsu pavasara sesijā.

Es vēlu visiem priecīgus un gaišus vasaras saulgriežus! Un atgādinu, ka tiks sasauktas Saeimas ārkārtas sēdes - 1.jūlijā, ļoti iespējams, un 8.jūlijā. 8.jūlijā noteikti būs Saeimas ārkārtas sēde, jo darba kārtībā būs jautājums par jaunā Valsts prezidenta zvēresta došanu. Bet šobrīd vēlu jums saulainas brīvdienas!

 

 

SATURA RĀDĪTĀJS
10. Saeimas pavasara sesijas 11. sēde
2011. gada 16. jūnijā

 

Par darba kārtību
   
Par likumprojektu „Grozījumi Civillikumā” (Nr. 386/Lp10)
(Dok. Nr. 1066, 1066A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā” (Nr. 387/Lp10)
(Dok. Nr. 1067, 1067A)
   
Par likumprojektu „Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likums” (Nr. 388/Lp10)
(Dok. Nr. 1068, 1068A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām”” (Nr. 389/Lp10)
(Dok. Nr. 1069, 1069A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” (Nr. 390/Lp10)
(Dok. Nr. 1070, 1070A)
   
Priekšlikums - dep. S.Dolgopolovs (par)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”” (Nr. 391/Lp10)
(Dok. Nr. 1071, 1071A)
   
Par likumprojektu „Tautas nobalsošanas un likumu ierosināšanas finansēšanas un aģitācijas pirms tām likums” (Nr. 393/Lp10) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 1076, 1076A)
   
Priekšlikums - dep. Dz.Rasnačs (par)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”” (Nr. 394/Lp10) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 1077, 1077A)
   
Priekšlikums - dep. E.Cilinskis (par)
   
Par likumprojektu „Par Pasaules Pasta savienības konstitūcijas Astoto papildprotokolu un Pasaules Pasta savienības Vispārīgā reglamenta Pirmo papildprotokolu” (Nr. 395/Lp10)
(Dok. Nr. 1080, 1080A)
   
Par likumprojektu „Par 2008. gada Pasaules Pasta konvenciju, 2008. gada Pasaules Pasta konvencijas Noslēguma protokolu un 2008. gada Nolīgumu par pasta maksājumu pakalpojumiem” (Nr. 396/Lp10)
(Dok. Nr. 1081, 1081A)
   
Par likumprojektu „Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā” (Nr. 397/Lp10)
(Dok. Nr. 1084, 1084A)
   
Par likumprojektu „Grozījums Tiesībsarga likumā” (Nr. 398/Lp10)
(Dok. Nr. 1085, 1085A)
   
Par darba kārtību
   
Par likumprojektu „Grozījumi Krimināllikumā” (Nr. 399/Lp10)
(Dok. Nr. 1086, 1086A)
   
Priekšlikums - dep. A.Loskutovs (par)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Kriminālprocesa likumā” (Nr. 400/Lp10)
(Dok. Nr. 1087, 1087A)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Saeimas kārtības rullī” (Nr. 401/Lp10)
(Dok. Nr. 1088, 1088A)
   
Priekšlikumi - dep. E.Smiltēns (par)
  - dep. A.Šķēle (pret)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Saeimas kārtības rullī” (Nr. 403/Lp10) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 1100, 1100A)
   
Priekšlikumi - dep. Dz.Rasnačs (par)
  - dep. I.Čepāne (pret)
   
Paziņojumi
  - dep. I.Circene
  - dep. A.Bērziņš (Zemgales v/a)
  - dep. I.Čepāne
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs Dz.Rasnačs
   
Par likumprojektu „Grozījums Imigrācijas likumā” (Nr. 404/Lp10)
(Dok. Nr. 1101, 1101A)
   
Priekšlikumi - dep. A.Šlesers (pret)
  - dep. R.Dzintars (par)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Darba likumā” (Nr. 405/Lp10)
(Dok. Nr. 1107, 1107A)
   
Priekšlikums - dep. I.Laizāne (par)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Krimināllikumā” (Nr. 406/Lp10)
(Dok. Nr. 1115, 1115A)
   
Priekšlikums - dep. I.Čepāne (par)
   
Par likumprojektu „Grozījums likumā „Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas vēlēšanām un Eiropas Parlamenta vēlēšanām”” (Nr. 407/Lp10)
(Dok. Nr. 1115, 1115B)
   
Priekšlikumi - dep. L.Čigāne (par)
  - dep. A.Šlesers (pret)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā” (Nr. 408/Lp10)
(Dok. Nr. 1115, 1115C)
   
Priekšlikums - dep. A.Loskutovs (par)
   
Par likumprojektu „Grozījums Valsts kontroles likumā” (Nr. 410/Lp10)
(Dok. Nr. 1123)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Invaliditātes likumā” (Nr. 411/Lp10)
(Dok. Nr. 1127)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” (Nr. 412/Lp10)
(Dok. Nr. 1128)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (Nr. 413/Lp10)
(Dok. Nr. 1129)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Komerclikumā” (Nr. 414/Lp10)
(Dok. Nr. 1131)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”” (Nr. 416/Lp10) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 1133)
   
Priekšlikumi - dep. E.Cilinskis (pret)
  - dep. A.Brigmanis (par)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” (Nr. 417/Lp10) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 1134)
   
Priekšlikums - dep. L.Čigāne (pret)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” (Nr. 418/Lp10) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 1135)
   
Priekšlikumi - dep. I.Čepāne (pret)
  - dep. A.Brigmanis (par)
   
Par likumprojektu „Grozījumi Saeimas kārtības rullī” (Nr. 419/Lp10)
(Dok. Nr. 1136)
   
Priekšlikumi - dep. Dz.Zaķis (pret)
  - dep. I.Līdaka (par)
   
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts pensijām”” (Nr. 420/Lp10)
(Dok. Nr. 1137)
   
Priekšlikums - dep. A.Barča (par)
   
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Jānim Ādamsonam šā gada 9. jūnijā
(Dok. Nr. 1116)
   
Lēmuma projekts „Par Saeimas pavasara sesijas slēgšanu un rudens sesijas sākšanu” (Nr. 186/Lm10)
(Dok. Nr. 1091, 1092)
   
Debates - dep. I.Parādnieks
  - dep. B.Cilevičs
  - dep. V.Orlovs
  - dep. K.Šadurskis
  - dep. Dz.Rasnačs
  - dep. I.Čepāne
   
Lēmuma projekts „Par Ilutas Kovaļovas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr. 187/Lm10)
(Dok. Nr. 1094)
   
Ziņo - dep. G.Bērziņš
   
Lēmuma projekts „Par Jāņa Stūrmaņa apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr. 188/Lm10)
(Dok. Nr. 1095)
   
Ziņo - dep. G.Bērziņš
   
Lēmuma projekts „Par Riharda Hlevicka atbrīvošanu no Rīgas apgabaltiesas tiesneša amata” (Nr. 189/Lm10)
(Dok. Nr. 1096)
   
Ziņo - dep. G.Bērziņš
   
Lēmuma projekts „Par Sigitas Ozolas atkārtotu iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr. 190/Lm10)
(Dok. Nr. 1097)
   
Ziņo - dep. G.Bērziņš
   
Lēmuma projekts „Par Ingunas Helmanes iecelšanu par zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi” (Nr. 192/Lm10)
(Dok. Nr. 1120)
   
Ziņo - dep. G.Bērziņš
   
Lēmuma projekts „Par Rozes Paegles apstiprināšanu par apgabaltiesas tiesnesi” (Nr. 193/Lm10)
(Dok. Nr. 1121)
   
Ziņo - dep. G.Bērziņš
   
Par darba kārtību
   
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (Nr. 413/Lp10) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 1129)
   
Ziņo - dep. D.Zemmers
   
Likumprojekts „Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību” (Nr. 360/Lp10) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 963B)
   
Ziņo - dep. J.Vucāns
   
Likumprojekts „Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā” (Nr. 359/Lp10) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 955B)
   
Ziņo - dep. E.Smiltēns
   
Likumprojekts „Grozījums Attīstības plānošanas sistēmas likumā” (Nr. 363/Lp10) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 996C)
   
Ziņo - dep. E.Zalāns
   
Debates - dep. R.Kārkliņa
   
Likumprojekts „Grozījumi Komerclikumā” (Nr. 365/Lp10) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 1005B)
   
Ziņo - dep. E.Smiltēns
   
Paziņojumi
  - dep. I.Čepāne
  - dep. V.Staņa
  - dep. A.Ašeradens
  - dep. I.Druviete
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs Dz.Rasnačs
   
Likumprojekts „Par Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības līgumu par sadarbību cīņā pret noziedzību, it īpaši tās organizētajās formās” (Nr. 270/Lp10) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1099)
   
Ziņo - dep. S.Mirskis
   
Likumprojekts „Grozījumi Darba likumā” (Nr. 260/Lp10) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1058)
   
Ziņo - dep. I.Zujevs
   
Debates - dep. V.Agešins
   
Likumprojekts „Grozījumi Krimināllikumā” (Nr. 253/Lp10) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1074)
   
Ziņo - dep. Ņ.Ņikiforovs
   
Likumprojekts „Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā” (Nr. 251/Lp10) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1093)
   
Ziņo - dep. L.Čigāne
   
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”” (Nr. 255/Lp10) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1102)
   
Ziņo - dep. V.Orlovs
   
Likumprojekts „Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (Nr. 273/Lp10) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1105)
   
Ziņo - dep. A.Latkovskis
   
Likumprojekts „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (Nr. 48/Lp10) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1112)
   
Ziņo - dep. V.Agešins
   
Likumprojekts „Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā” (Nr. 250/Lp10) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1114)
   
Ziņo - dep. V.Staņa
   
Likumprojekts „Grozījumi Pornogrāfijas ierobežošanas likumā” (Nr. 334/Lp10) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1059)
   
Ziņo - dep. I.Circene
   
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (Nr. 303/Lp10) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1060)
   
Ziņo - dep. J.Vucāns
   
Debates - dep. J.Vucāns
  - dep. V.Kravcovs
  - dep. K.Šadurskis
   
Likumprojekts „Grozījumi Reģionālās attīstības likumā” (Nr. 258/Lp10) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 562, 1064)
   
Ziņo - dep. V.Staņa
   
Likumprojekts „Grozījums likumā „Par pašvaldībām”” (Nr. 356/Lp10) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 945, 1065)
   
Ziņo - dep. V.Staņa
   
Par darba kārtību
   
Likumprojekts „Grozījumi Prokuratūras likumā” (Nr. 335/Lp10) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1073)
   
Ziņo - dep. I.Čaklais
   
Likumprojekts „Grozījumi Prokuratūras likumā” (Nr. 300/Lp10) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1075)
   
Ziņo - dep. A.Latkovskis
   
Likumprojekts „Grozījums likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu”” (Nr. 304/Lp10) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1079)
   
Ziņo - dep. I.Laizāne
   
Likumprojekts „Grozījumi Kriminālprocesa likumā” (Nr. 339/Lp10) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1082)
   
Ziņo - dep. L.Šāvējs
   
Likumprojekts „Grozījumi Krimināllikumā” (Nr. 340/Lp10) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1083)
   
Ziņo - dep. L.Šāvējs
   
Likumprojekts „Grozījumi Enerģētikas likumā” (Nr. 378/Lp10) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 1032, 1090)
   
Ziņo - dep. E.Cilinskis
   
Likumprojekts „Par Brīvās tirdzniecības nolīgumu starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Korejas Republiku, no otras puses” (Nr. 280/Lp10) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 667, 1098)
   
Ziņo - dep. S.Mirskis
   
Likumprojekts „Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā” (Nr. 348/Lp10) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1103)
   
Ziņo - dep. A.Latkovskis
   
Debates - dep. M.Dzelzskalns
   
Likumprojekts „Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (Nr. 298/Lp10) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1104)
   
Ziņo - dep. A.Loskutovs
   
Likumprojekts „Grozījumi Apcietinājumā turēšanas kārtības likumā” (Nr. 299/Lp10) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1106)
   
Ziņo - dep. K.Seržants
   
Likumprojekts „Grozījumi Bāriņtiesu likumā” (Nr. 10/Lp10) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1109)
   
Ziņo - dep. D.Reizniece-Ozola
   
Likumprojekts „Grozījumi Administratīvā procesa likumā” (Nr. 357/Lp10) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 953, 1110)
   
Ziņo - dep. I.Čepāne
   
Likumprojekts „Grozījumi Civilprocesa likumā” (Nr. 11/Lp10) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1111)
   
Ziņo - dep. G.Bērziņš
   
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”” (Nr. 6/Lp10) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1113)
   
Ziņo - dep. J.Tutins
   
Debates - dep. I.Pimenovs
  - dep. I.Pimenovs
   
Lēmuma projekts „Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta „Grozījumi likumā „Par pievienotās vērtības nodokli”” (Nr. 355/Lp10) otrajam lasījumam līdz 2011. gada 1. jūlijam” (Nr. 191/Lm10)
(Dok. Nr. 1108)
   
Likumprojekts „Grozījumi Enerģijas galapatēriņa efektivitātes likumā” (Nr. 385/Lp10) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 1053, 1124)
   
Ziņo - dep. E.Cilinskis
   
Likumprojekts „Nodokļu atbalsta pasākuma likums” (Nr. 379/Lp10) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 1033, 1130)
   
Ziņo - dep. J.Vucāns
   
Likumprojekts „Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” (Nr. 382/Lp10) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 1036B)
   
Ziņo - dep. V.Staņa
   
Debates - dep. E.Zalāns
   
Paziņojums
  - dep. A.Bērziņš (Zemgales v/a)
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs Dz.Rasnačs
   
Debašu turpinājums - dep. J.Dombrava
  - dep. E.Cilinskis
  - dep. S.Dolgopolovs
  - dep. Dz.Rasnačs
  - dep. E.Cilinskis
  - dep. I.Dālderis
  - dep. I.Līdaka
  - dep. B.Cilevičs
  - dep. K.Šadurskis
  - dep. I.Viņķele
   
Likumprojekts „Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā” (Nr. 397/Lp10) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 1084, 1084A)
   
Ziņo - dep. I.Circene
   
Likumprojekts „Grozījums Tiesībsarga likumā” (Nr. 398/Lp10) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 1085, 1085A)
   
Ziņo - dep. I.Circene
   
Likumprojekts „Grozījums Tiesībsarga likumā” (Nr. 398/Lp10) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 1085, 1085A)
   
Ziņo - dep. I.Circene
   
Likumprojekts „Grozījums Valsts kontroles likumā” (Nr. 410/Lp10) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 1123)
   
Ziņo - dep. I.Čepāne
   
Likumprojekts „Grozījums Valsts kontroles likumā” (Nr. 410/Lp10) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 1123)
   
Ziņo - dep. I.Čepāne
   
Likumprojekts „Grozījumi Invaliditātes likumā” (Nr. 411/Lp10) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 1127)
   
 Ziņo - dep. A.Barča
   
Likumprojekts „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” (Nr. 412/Lp10) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 1128)
   
 Ziņo - dep. A.Barča
   
Debates - dep. I.Viņķele
   
Likumprojekts „Grozījumi Komerclikumā” (Nr. 414/Lp10) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 1131)
   
Ziņo - dep. E.Smiltēns
   
Lēmuma projekts „Par Normunda Vilnīša atbrīvošanu no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amata” (Nr. 194/Lm10)
(Dok. Nr. 1140)
   
Ziņo - dep. I.Čepāne
   
Debates - dep. R.Kārkliņa
  - dep. K.Seržants
  - dep. A.Loskutovs
  - dep. V.Lācis
  - dep. Dz.Rasnačs
  - dep. A.Bērziņš (PLL)
  - dep. K.Šadurskis
  - dep. V.Lācis
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs Dz.Rasnačs

 

Balsojumi

Datums: 16.06.2011 10:05:21 bal001
Par - 44, pret - 6, atturas - 28. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” (390/Lp10), nodošana komisijām

Datums: 16.06.2011 10:06:07 bal002
Par - 44, pret - 5, atturas - 31. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” (391/Lp10), nodošana komisijām

Datums: 16.06.2011 10:09:08 bal003
Par - 8, pret - 24, atturas - 49. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Tautas nobalsošanas un likumu ierosināšanas finansēšanas un aģitācijas pirms tām likums (393/Lp10), nodošana komisijām

Datums: 16.06.2011 10:13:40 bal004
Par - 12, pret - 49, atturas - 22. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu” (394/Lp10), nodošana komisijām

Datums: 16.06.2011 10:15:57 bal005
Par - 39, pret - 30, atturas - 5. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta Grozījumi likumā ''Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu'' (416/Lp10), nodošana komisijām, iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā

Datums: 16.06.2011 10:16:41 bal006
Par - 43, pret - 33, atturas - 4. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā (417/Lp10), nodošana komisijām, iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā

Datums: 16.06.2011 10:17:21 bal007
Par - 42, pret - 32, atturas - 3. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē (418/Lp10), nodošana komisijām, iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā

Datums: 16.06.2011 10:18:04 bal008
Par - 44, pret - 25, atturas - 2. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta Grozījumi Saeimas kārtības rullī (419/Lp10), nodošana komisijām, iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā

Datums: 16.06.2011 10:18:44 bal009
Par - 40, pret - 27, atturas - 4. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta Grozījumi likumā ''Par valsts pensijām'' (420/Lp10), nodošana komisijām, iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā

Datums: 16.06.2011 10:26:33 bal010
Par - 78, pret - 5, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Saeimas kārtības rullī (401/Lp10), nodošana komisijām

Datums: 16.06.2011 10:34:48 bal011
Par - 17, pret - 65, atturas - 6. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Saeimas kārtības rullī (403/Lp10), nodošana komisijām

Datums: 16.06.2011 11:10:03 bal012
Par - 47, pret - 31, atturas - 7. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījums Imigrācijas likumā (404/Lp10), nodošana komisijām

Datums: 16.06.2011 11:13:38 bal013
Par - 53, pret - 28, atturas - 3. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Darba likumā (405/Lp10), nodošana komisijām

Datums: 16.06.2011 11:24:13 bal014
Par - 81, pret - 3, atturas - 5. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas vēlēšanām un Eiropas Parlamenta vēlēšanām” (407/Lp10), nodošana komisijām

Datums: 16.06.2011 11:36:11 bal015
Par - 42, pret - 42, atturas - 5. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā ''Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu'' (416/Lp10), nodošana komisijām

Datums: 16.06.2011 11:38:42 bal016
Par - 44, pret - 44, atturas - 2. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā (417/Lp10), nodošana komisijām

Datums: 16.06.2011 11:44:05 bal017
Par - 44, pret - 43, atturas - 2. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē (418/Lp10), nodošana komisijām

Datums: 16.06.2011 11:46:47 bal018
Par - 53, pret - 32, atturas - 4. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Saeimas kārtības rullī (419/Lp10), nodošana komisijām

Datums: 16.06.2011 11:52:59 bal019
Par - 52, pret - 0, atturas - 24. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā ''Par valsts pensijām'' (420/Lp10), nodošana komisijām

Datums: 16.06.2011 12:02:21 bal020
Par - 78, pret - 3, atturas - 1. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas pavasara sesijas slēgšanu un rudens sesijas sākšanu (186/Lm10)

Datums: 16.06.2011 12:03:41 bal021
Slēgtais balsojums
Par - 79, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par Ilutas Kovaļovas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi (187/Lm10)

Datums: 16.06.2011 12:04:46 bal022
Slēgtais balsojums
Par - 82, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par Jāņa Stūrmaņa apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi (188/Lm10)

Datums: 16.06.2011 12:06:09 bal023
Slēgtais balsojums
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par Riharda Hlevicka atbrīvošanu no Rīgas apgabaltiesas tiesneša amata (189/Lm10)

Datums: 16.06.2011 12:07:10 bal024
Slēgtais balsojums
Par - 81, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par Sigitas Ozolas atkārtotu iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi (190/Lm10)

Datums: 16.06.2011 12:08:06 bal025
Slēgtais balsojums
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par Ingunas Helmanes iecelšanu par zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi (192/Lm10)

Datums: 16.06.2011 12:09:11 bal026
Slēgtais balsojums
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par Rozes Paegles apstiprināšanu par apgabaltiesas tiesnesi (193/Lm10)

Datums: 16.06.2011 12:10:09 bal027
Par - 75, pret - 4, atturas - 3. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā (397/Lp10), 1.lasījums, iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā

Datums: 16.06.2011 12:10:54 bal028
Par - 74, pret - 2, atturas - 6. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta Grozījums Tiesībsarga likumā (398/Lp10), 1.lasījums, iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā

Datums: 16.06.2011 12:11:37 bal029
Par - 77, pret - 3, atturas - 2. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta Grozījums Valsts kontroles likumā (410/Lp10), 1.lasījums, iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā

Datums: 16.06.2011 12:14:54 bal030
Par - 78, pret - 4, atturas - 1. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (413/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 12:15:22 bal031
Par - 81, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (413/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 12:15:54 bal032
Par - 79, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (413/Lp10), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 12:17:26 bal033
Par - 80, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību (360/Lp10), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 12:18:46 bal034
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā (359/Lp10), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 12:23:40 bal035
Par - 80, pret - 1, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījums Attīstības plānošanas sistēmas likumā (363/Lp10), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 12:26:31 bal036
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Komerclikumā (365/Lp10), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 13:33:39 bal037
Par - 55, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Par Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības līgumu par sadarbību cīņā pret noziedzību, it īpaši tās organizētajās formās (270/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 13:37:12 bal038
Par - 71, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Darba likumā (260/Lp10), 3.lasījums

Datums: 16.06.2011 13:38:01 bal039
Par - 68, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Krimināllikumā (253/Lp10), 3.lasījums

Datums: 16.06.2011 13:38:53 bal040
Par - 70, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā (251/Lp10), 3.lasījums

Datums: 16.06.2011 13:40:11 bal041
Par - 71, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu” (255/Lp10), 3.lasījums

Datums: 16.06.2011 13:41:23 bal042
Par - 71, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā (273/Lp10), 3.lasījums

Datums: 16.06.2011 13:47:31 bal043
Par - 75, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (48/Lp10), 3.lasījums

Datums: 16.06.2011 13:56:33 bal044
Par - 79, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā (250/Lp10), 3.lasījums

Datums: 16.06.2011 13:57:17 bal045
Par - 78, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Pornogrāfijas ierobežošanas likumā (334/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:02:01 bal046
Par - 10, pret - 72, atturas - 4. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.9. Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (303/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:02:22 bal047
Par - 3, pret - 76, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.10. Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (303/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:03:15 bal048
Par - 38, pret - 42, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.15. Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (303/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:08:06 bal049
Par - 26, pret - 45, atturas - 9. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.16. Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (303/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:08:34 bal050
Par - 24, pret - 48, atturas - 4. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.17. Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (303/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:10:13 bal051
Par - 2, pret - 76, atturas - 5. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.26. Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (303/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:10:39 bal052
Par - 57, pret - 1, atturas - 23. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (303/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:11:48 bal053
Par - 82, pret - 1, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Reģionālās attīstības likumā (258/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:13:01 bal054
Par - 8, pret - 72, atturas - 1. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par pašvaldībām” (356/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:14:44 bal055
Par - 81, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Prokuratūras likumā (335/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:15:36 bal056
Par - 80, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Prokuratūras likumā (300/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:16:33 bal057
Par - 79, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” (304/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:17:48 bal058
Par - 76, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Kriminālprocesa likumā (339/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:20:08 bal059
Par - 81, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Krimināllikumā (340/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:22:54 bal060
Par - 80, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Enerģētikas likumā (378/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:23:58 bal061
Par - 79, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par Brīvās tirdzniecības nolīgumu starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Korejas Republiku, no otras puses (280/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:28:49 bal062
Par - 71, pret - 1, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.2. Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā (348/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:29:20 bal063
Par - 75, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā (348/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:34:18 bal064
Par - 76, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā (298/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:36:04 bal065
Par - 77, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Apcietinājumā turēšanas kārtības likumā (299/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:37:31 bal066
Par - 73, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Bāriņtiesu likumā (10/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:39:23 bal067
Par - 81, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Administratīvā procesa likumā (357/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:44:01 bal068
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Civilprocesa likumā (11/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:47:43 bal069
Par - 33, pret - 45, atturas - 1. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.7. Grozījumi likumā “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” (6/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:49:46 bal070
Par - 28, pret - 45, atturas - 3. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.10. Grozījumi likumā “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” (6/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:52:00 bal071
Par - 64, pret - 0, atturas - 20. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” (6/Lp10), 2.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:52:53 bal072
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta „Grozījumi likumā „Par pievienotās vērtības nodokli”” (Nr.355/Lp10) otrajam lasījumam līdz 2011.gada 1.jūlijam (191/Lm10)

Datums: 16.06.2011 14:54:16 bal073
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Enerģijas galapatēriņa efektivitātes likumā (385/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:56:23 bal074
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Nodokļu atbalsta pasākuma likums (379/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 14:59:22 bal075
Par - 14, pret - 72, atturas - 1. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.1. Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā (382/Lp10), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 15:40:12 bal076
Par - 37, pret - 25, atturas - 22. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.2. Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā (382/Lp10), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 15:40:54 bal077
Par - 38, pret - 24, atturas - 22. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.3. Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā (382/Lp10), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 15:42:37 bal078
Par - 37, pret - 26, atturas - 19. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.4. Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā (382/Lp10), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 15:49:16 bal079
(atkartots balsojums).
Par - 42, pret - 24, atturas - 18. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.5. Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā (382/Lp10), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 15:49:41 bal080
Par - 41, pret - 24, atturas - 22. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.5. Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā (382/Lp10), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 15:50:22 bal081
Par - 40, pret - 25, atturas - 21. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.6. Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā (382/Lp10), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 15:50:53 bal082
Par - 78, pret - 0, atturas - 4. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā (382/Lp10), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 15:52:17 bal083
Par - 80, pret - 4, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā (397/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 15:52:39 bal084
Par - 83, pret - 1, atturas - 1. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā (397/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 15:53:10 bal085
Par - 82, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā (397/Lp10), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 15:53:59 bal086
Par - 85, pret - 2, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījums Tiesībsarga likumā (398/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 15:55:07 bal087
Par - 83, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījums Tiesībsarga likumā (398/Lp10), 1.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 15:55:41 bal088
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījums Tiesībsarga likumā (398/Lp10), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 15:56:45 bal089
Par - 82, pret - 3, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījums Valsts kontroles likumā (410/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 15:57:09 bal090
Par - 80, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījums Valsts kontroles likumā (410/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 15:57:39 bal091
Par - 82, pret - 2, atturas - 1. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījums Valsts kontroles likumā (410/Lp10), 2.lasījums, steidzams

Datums: 16.06.2011 16:02:24 bal092
Par - 89, pret - 1, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Invaliditātes likumā (411/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 16:02:51 bal093
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Invaliditātes likumā (411/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 16:07:19 bal094
Par - 75, pret - 4, atturas - 1. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā (412/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 16:12:31 bal095
Par - 78, pret - 1, atturas - 5. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā (412/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 16:14:36 bal096
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Komerclikumā (414/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 16:15:01 bal097
Par - 90, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Komerclikumā (414/Lp10), 1.lasījums

Datums: 16.06.2011 16:38:09 bal098
Slēgtais balsojums
Par - 82, pret - 0, atturas - 2. (Reģistr. - 95)
Balsošanas motīvs: Par Normunda Vilnīša atbrīvošanu no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amata (194/Lm10)




 

Frakciju viedokļi
2011.gada 16.jūnijā

 

Vadītāja. Labdien, cienījamie radioklausītāji! Jūs klausāties „Frakciju viedokļus”, un nākamajās minūtēs Saeimas deputāti jums pastāstīs, kādi jautājumi šodien tika izskatīti Saeimā un kādi lēmumi pieņemti.

Pirmajam šodien vārds nacionālās apvienības „Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas priekšsēdētājam Eināram Cilinskim. Lūdzu!

E.Cilinskis (VL–TB/LNNK frakcija).

 

Labvakar, godātie radioklausītāji! Šodien Saeimā bija veselas trīs sēdes: pagājušās nedēļas sēdes nobeigums, ārkārtas sēde, kurā savu atvadu runu teica Valsts prezidents Valdis Zatlers, un kārtējā sēde ar ļoti daudziem jautājumiem.

Valdis Zatlers savā runā norādīja uz nepieciešamību šai Saeimai pabeigt likumprojektus tiesiskuma nodrošināšanai. Un jāsaka, ka Saeima arī šajā virzienā spēra virkni soļu, gan nododot komisijām Valda Zatlera sagatavotos likumprojektus, gan arī atbrīvojot no amata neveiksmīgo KNAB priekšnieku Vilnīša kungu.

Un nacionālā apvienība, protams, novēl veiksmi Valdim Zatleram viņa turpmākajā politiskajā darbībā, kuru viņš šodien arī pieteica.

Par citiem svarīgākajiem likumprojektiem, kas, mūsuprāt, būtu atzīmējami. Saeima nodeva komisijām nacionālās apvienības priekšlikumu – grozījumus Imigrācijas likumā (mēs jau kuro reizi aicinām izslēgt normu par uzturēšanās atļauju tirdzniecību, šajā gadījumā – pret nekustamo īpašumu...), tāpat arī nacionālās apvienības un „Vienotības” deputātu kopīgi iesniegtos Darba likuma grozījumus, kas novērstu nepamatotas prasības zināt krievu valodu (faktiski šobrīd ir situācija, ka latvieši ir diskriminēti darba tirgū), un es ceru, ka šī Saeima vēl tiks galā arī ar šiem abiem likumprojektiem.

Es domāju, ka nozīmīgs bija jautājums par naudas varas samazināšanu vēlēšanu procesā. Un jāsaka, ka šinī gadījumā, kaut arī Saeima samazināja ārkārtas vēlēšanu tēriņus uz pusi salīdzinājumā ar parastajām Saeimas vēlēšanām, tas tomēr, mūsuprāt, ir nepietiekami. Diemžēl tika noraidīti nacionālās apvienības priekšlikumi samazināt vēl vairāk – četrkārtīgi – šos tēriņus, kā arī samazināt ļoti būtiski – četrkārtīgi – tēriņus Saeimas un pašvaldību kārtējām vēlēšanām. Tāpat arī tika noraidīti „Vienotības” priekšlikumi šajā virzienā. Tā ka diemžēl deputāti nebija gatavi būtiski samazināt naudas varu vēlēšanās, un tas droši vien arī nākotnē var radīt negatīvas sekas.

Es domāju, ka Saeimai vajadzētu aktīvi turpināt darbu, lai pabeigtu gan manis pieminētos, gan arī daudzos likumprojektus, kas ir vajadzīgi starptautisko saistību izpildei. Vienu gan gribu teikt: nacionālā apvienība šobrīd nevirzīs un neatbalstīs likumprojektus, kas skar nākamā vai turpmāko gadu budžetus. Es domāju, ka tas šobrīd nebūtu pareizi un tas būtu jāatstāj nākamajai Saeimai.

Taču pārējie likumprojekti ir jāpieņem, Saeimai ir jāstrādā, un Saeima arī strādās. Kaut arī sesija ir pabeigta, strādās komisijas un būs ārkārtas sēdes.

Un, protams, izmantojot šo iespēju, gribu novēlēt radioklausītājiem priecīgi sagaidīt Jāņus, jo arī Jāņi tuvojas.

Paldies.

Vadītāja. Paldies Eināram Cilinskim – apvienības „Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas priekšsēdētājam.

Nākamais runās partiju apvienības „Vienotība” frakcijas deputāts Aleksejs Loskutovs. Lūdzu!

A.Loskutovs (frakcija „Vienotība”).

 

Labdien, radioklausītāji! Man šī sēde bija visai interesanta, ievērojot vairākus likumprojektus, par kuriem stāstīja Cilinska kungs un kuri bija ļoti nopietns mēģinājums ierobežot naudas varu pār vēlēšanām, pār cilvēku prātiem, jo, neapšaubāmi, lielākā naudas daļa, kas tiek tērēta vēlēšanās, iet tā sauktajai „smadzeņu skalošanai”, izmantojot skaistus, iespaidīgus, bet visai bieži neko neizsakošus radio un video... video un audioklipus. Mēs arī esam redzējuši televīzijā skaistas filmiņas, kas aicina uz kaut ko, nezin ko, iedarbojoties ne uz cilvēku prātiem, bet drīzāk uz zemapziņu.

Ja jau jārunā par mūsu šodienas darba nopietno sastāvdaļu, tad jāteic, ka šodien Saeima turpina strādāt pie vairākiem likumprojektiem, kurus ierosināja Saeimai Valsts prezidents Zatlera kungs, un tajā pašā laikā jau bija padarīts daudz, lai pilnveidotu mūsu kontroles sistēmu arī attiecībā uz vēlēšanām – neatkarīgi no tā, vai tās būtu Saeimas vai pašvaldību, vai Eiropas Parlamenta deputātu vēlēšanas.

Šodien Saeima atbalstīja to likumprojektu par Krimināllikuma grozījumiem, kurš, iespējams, ar Muižnieces kundzes „svētību”, kad viņa vadīja Saeimas Juridisko komisiju, nebija virzīts izskatīšanai Saeimā. Un, kā jūs zināt, pašlaik attiecībā uz Muižnieces kundzi... pret Muižnieces kundzi uzsākts kriminālprocess saistībā ar komisijas protokola viltošanu, kas, iespējams, veikta no viņas puses.

Bija interesanta sakritība, ka man šodien bija uzticēts Saeimai prezentēt likumprojektu par grozījumiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā, ar kuriem iecerēts noteikt stingrākas un skaidrākas prasības tai personai, kas pretendē uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatu, – gan prasība attiecībā uz to, lai šī perona būtu ar labu reputāciju... lai cik tas būtu dīvaini, likumā tas nebija atrunāts, ka, lai šī persona... lai attiecībā uz šo personu netiktu uzsākta kriminālvajāšana, lai kandidāts uz KNAB priekšnieka amatu nebūtu saistīts ar politiskajām partijām vai politisko partiju apvienībām... un arī prasības attiecībā uz profesionalitāti, lai šis cilvēks būtu ar augstāko juridisko izglītību, ar zināmu pieredzi juridiskajā darbā un... es pieļauju, ka Saeimas komisija par to diskutēs... bet Valsts prezidenta kungs rosina, lai šim cilvēkam būtu arī pieredze operatīvajā un izmeklēšanas darbā.

Un šodien, kā es saku, interesanta sakritība: mēs runājām par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieku jau pavisam citā kontekstā, lemjot par Normunda Vilnīša atbrīvošanu no KNAB vadītāja amata sakarā ar to, ka viņš neatbilst savam amatam.

Pašlaik komisijas slēdziens, uz kura pamata mēs balsojam, ir klasificēts dokuments, ir divas versijas: pilnā versija ir slepena, nedaudz šaurākā versija ir dienesta vajadzībām. Es izlasīju abus dokumentus un varu apgalvot, ka ir pārkāpti vairāki likumi, ir pārkāpts Kriminālprocesa likums, ir vairākas reizes pārkāpts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likums, ir pārkāpts Operatīvās darbības likums, ir pārkāpts Valsts pārvaldes iekārtas likums, un ir pārkāpti Ministru kabineta noteikumi, kas reglamentē darbu ar klasificētu informāciju un valsts noslēpumu. Es domāju, ka šie pārkāpumi ir būtiski, nozīmīgi un tie bija par pamatu Vilnīša kunga atbrīvošanai no amata, bet... es domāju, ka grūti komisijai būtu izvērtēt to, kas palicis aiz kadra. Proti, aiz kadra paliek smagnēja, nomācoša gaisotne pašā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, jo nav normāla tāda situācija, ka kolektīvs, vairāk nekā simt trīsdesmit cilvēku vai apmēram simt četrdesmit cilvēku, nevar uzticēties savam priekšniekam, kas, kolektīvam zinot, pārkāpj likumus.

Grūti bija strādāt, kad regulāri pret biroja amatpersonām notika vai nu dienesta izmeklēšanas, vai dienesta pārbaudes neatkarīgi no tā, cik nopietns pamats tādām pārbaudēm ir. Es domāju, ka biroja amatpersonas tagad uzelpos ar atvieglojumu, jo tagad tām būs daudz vairāk laika pievērsties viņu profesionālajam darbam.

Un, pat jau zinādams, ka, visdrīzāk, būs atbrīvots no amata, Vilnīša kungs mēģina, tautas valodā sakot, „piepūst vaigus”, sacīdams, ka viņu no amata atbrīvo sakarā ar viņa milzīgajām iecerēm pilnveidot korupcijas apkarošanu uz Latvijas austrumu robežas. Ziniet, cienījamie radioklausītāji, zinot biroja darbu un zinot – kaut vai pēc statistikas rādītājiem –, kas notiek pašlaik, – nu, tā ir atklāta ņirgāšanās par mums visiem, jo vienīgais sasniegums divu gadu laikā no tās četru cilvēku grupas puses, kas izveidota ar nosaukumu „reģionālā nodaļa”, bija viena pagastveča aizturēšana. Bet, kad nebija tās reģionālās nodaļas un nebija deklarēta un deklamēta vēlme apkarot korupciju uz austrumu robežas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja iegūtā operatīvā informācija bija rezultējusies milzīgās vairāku tiesībaizsardzības iestāžu operācijās robežpārejas punktos Grebņevā un Terehovā. Vienā no šādām operācijām piedalījās apmēram 130 cilvēku – gan no KNAB, gan no Valsts policijas, gan no Finanšu policijas un Muitas kriminālpārvaldes. Bija veiktas vairākas aizturēšanas un kratīšanas. Tikai tāpēc, ka biroja iespējas ierobežotas, šī lieta bija... faktiski bija uzsākti vairāki kriminālprocesi un izmeklēšana turpinājās citās tiesībaizsardzības iestādēs, jo visi KNAB izmeklētāji nevarētu nodrošināt tādas apjomīgas lietas izmeklēšanu.

Tāpēc jūs varat salīdzināt divas lielas operācijas ar vairākām krimināllietām un vienu nodaļu ar pagastveci „bagāžā”, kuras dēļ, pēc Vilnīša kunga apgalvojumiem, viņu atbrīvoja no amata.

Paldies jums par uzmanību.

Vadītāja. Paldies Aleksejam Loskutovam no politisko partiju apvienības „Vienotība” frakcijas.

Nākamais runās politisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs” frakcijas deputāts Valērijs Agešins. Lūdzu!

V.Agešins (SC frakcija).

 

Paldies.

Labdien, godātie radioklausītāji! Manuprāt, Saeimā pēdējā laikā pievērš par daudz uzmanības jautājumiem, kuri absolūti minimāli skar vienkāršā cilvēka intereses – pensionāra intereses, darbinieka vai zemnieka intereses –, un gandrīz vai pavisam atstāti novārtā vairāki sociāla rakstura jautājumi. Un mums tas nav pieņemams, jo „Saskaņas Centra” prioritāte vienmēr ir bijusi sociālo problēmu risināšana.

Kas noteikti nav jāpieņem un nav jāatbalsta Saeimai? Tā ir ideja par pensionēšanās vecuma palielināšanu. Es uzskatu, ka šī ideja jāatstāj bez virzības. Nav īstais laiks, un mēs nevaram atļauties tracināt sabiedrību.

No otras puses, uzskatām, ka tuvākajā laikā ir jāvirza uz priekšu, jāatbalsta un jāpieņem „Saskaņas Centra” izstrādātie un iesniegtie likumprojekti, piemēram, pirmām kārtām „Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā”. Ierosinātajos grozījumos paredzēts, ka līdzekļiem, ko nopelnījis pensiju sistēmas 2.līmeņa pensiju kapitāla pārvaldītājs, jābūt mantojamiem. Likumprojekts paredz fondētās pensijas kapitāla pieaugumu pieskaitīt mirušā fondētās pensijas shēmas dalībnieka norādītās personas fondētās pensijas kapitālam.

Otrām kārtām – „Grozījumi likumā „Par valsts pensijām””. Pamatideja – vecākiem, kuru bērni uz mūžu atzīti par invalīdiem, jādod tiesības priekšlaicīgi doties pensijā. Pašlaik likums nosaka, ka tiesības doties pensijā 5 gadus ātrāk par noteikto termiņu jeb 57 gadu vecumā ir vecākam, kas audzina bērnu invalīdu kopš bērnības, ja diagnoze viņam noteikta līdz 8 gadu vecuma sasniegšanai. Ja bērns ticis atzīts par invalīdu uz mūžu pēc šā vecuma, vecākam nav tiesību pretendēt uz ātrāku pensionēšanos. Tas ir netaisnīgi, jo arī pēc 8 gadu vecuma bērns dažādu traumu vai slimību dēļ var tikt atzīts par invalīdu uz mūžu. Un tāds cilvēks visu dzīvi būs vai nu ar ierobežotām iespējām, vai arī daļēji rīcībnespējīgs, un viņam ir nepieciešamas īpašas rūpes.

Un trešām kārtām komisijās atrodas arī „Saskaņas Centra” ierosināti grozījumi Azartspēļu un izložu likumā, kuru pamatideja ir šāda: personas, kas jaunākas par 21 gadu, nedrīkstētu būt spēļu zāļu un kazino klienti. Pašlaik noteiktais vecuma ierobežojums ir 18 gadi. Mēs uzskatām, ka vecuma ierobežojums spēļu zāļu un kazino klientiem ir jāpaaugstina, lai samazinātu risku jaunajai paaudzei kļūt atkarīgai no azartspēlēm.

Bet ir arī konkrēta laba ziņa: šodien tika nodoti izskatīšanai Saeimas komisijām „Saskaņas Centra” sagatavotie grozījumi likumā „Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” un likumā „Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”. Šie grozījumi nepieciešami, lai risinātu problēmas tiem tūkstošiem daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju, kuru mājas atrodas uz zemes, kas atdota bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem. Zemes gabaliem, uz kuriem atrodas atsevišķas daudzdzīvokļu mājas, ir atradušies bijušie īpašnieki vai viņu mantinieki, un tagad dzīvokļu īpašniekiem, pirmkārt, ir jāatlīdzina zemes saimniekam izdevumi par zemes nodokļu nomaksu pusotra procenta apmērā no zemes gabala kadastrālās vērtības un, otrkārt, jāmaksā augsta zemes nomas maksa, un atbilstoši likumam, ja puses nevar vienoties par nomas maksas lielumu, tā ir 6 procentu apmērā no zemes gabala kadastrālās vērtības. Tādējādi ģimene, kas dzīvo standarta – divu vai trīs istabu – dzīvoklī, gadā ir spiesta maksāt papildus simtiem latu, bet atsevišķos gadījumos – pat līdz tūkstošiem latu gadā. Valsts uzdevums ir palīdzēt dzīvokļu īpašniekiem, kuri nonākuši šādā stāvoklī. Likumdošanas ceļā pazemināt nomas maksas griestus, kas patlaban noteikti 6 procentu apmērā no zemes kadastrālās vērtības, nav iespējams, jo tas izriet no Satversmes tiesas lēmuma. Mēs esam pārliecināti, ka ir jāievieš norma, kas uzdod Ministru kabinetam līdz 2011.gada 1.oktobrim iesniegt Saeimai likumprojektu, lai rastu risinājumu pašreizējai bezizejas situācijai. Piemēram, ja puses nevar vienoties par nomas maksas lielumu, tad nomas maksu uz termiņu līdz pieciem gadiem, ņemot vērā visus apstākļus, nosaka tiesa. Tā ir mūsu pamatideja, un tas, protams, ir pagaidu risinājums.

Priecājos par to, ka šie likumprojekti tika šodien nodoti izskatīšanai komisijās.

Paldies jums par uzticību un uzmanību.

Vadītāja. Paldies apvienības „Saskaņas Centrs” frakcijas deputātam Valērijam Agešinam.

Un „Frakciju viedokļus” šodien noslēdz Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas deputāte Aija Barča. Lūdzu!

A.Barča (ZZS frakcija).

 

Labdien jūsmājās! Mans uzdevums šodien – stāstīt par to, ko ZZS frakcija ir veikusi šodien un iepriekšējās dienās, un vispirmām kārtām jau apliecināt, ka neviens nekur mēs neaiziesim... tālos atvaļinājumos nebūs iespējas doties, jo komisijas, to skaitā arī Sociālo un darba lietu komisija, turpinās darbu arī starpsesiju laikā, jo mums ir pietiekami daudz likumprojektu, kuri ir izskatāmi gan pirmajā, gan otrajā, gan trešajā lasījumā. Tā kā, iespējams, rudenī parlamentā strādās citi, jūsu akceptēti, atbalstīti un iebalsoti deputāti, mēs gribam, lai viņi saņem sagatavotus un maksimāli labi sarēķinātus... labi uzrakstītas anotācijas, lai jauniem cilvēkiem, ienākušiem šeit, parlamentā, ir iespēja nopietni un normāli strādāt. Jo tas nemaz nav tik ātri izdarāms – nav tik ātri apgūstams tas, kā ir rakstāmi likumprojekti un kā šeit notiek diskusijas pat par vienu pantu vai tikai vienu teikumu kādā noteiktā likuma pantā.

Un vēlos vēstīt, ka Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas deputāti, desmit kopskaitā, šodien no rīta iesniedza parlamentā grozījumus likumā „Par valsts pensijām”. Un būtība šiem grozījumiem ir tāda: ņemot vērā pašreizējo dzīves dārdzību un zinot, kāda varētu būt nākamā apkures sezona, mēs uzskatām, ka tiem valsts noteikto pensiju saņēmējiem, kuru pensija mēnesī nepārsniedz 165 latus, ir nepieciešams veikt pensiju indeksāciju. Un, lūk, šie sagatavotie likuma grozījumi Saeimā tika atbalstīti, nodoti komisijai, nosakot, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija. Par šo priekšlikumu, tātad par pensiju indeksāciju, nobalsoja 52 deputāti, atturējās 24, bet nebalsoja 18.

Vēlos uzsvērt, ka neviens no klātesošajiem deputātiem nepateica galīgu „nē”, tas ir, nebalsoja „pret” grozījumiem likumā „Par valsts pensijām”, bet mani nedaudz izbrīnīja, ka mūsu jaunie kolēģi no „Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, praktiski visi kā viens, nepiedalījās balsošanā, kaut gan iepriekš skaļi no tribīnes deklarēja, ka nevar būt tāda iespēja, ka cilvēks atturas, ka jāpasaka ir skaidri un gaiši savs viedoklis. Nu, bet, lūk! Iznāk tā, ka vispār balsojumā 18 deputāti nepiedalās.

Sociālo un darba lietu komisija šodien Saeimas sēdē aicināja izskatīt divus komisijas izstrādātus likumprojektus, tas ir, grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā un grozījumus Invaliditātes likumā, un ar absolūtu vairākumu Saeimas deputāti abiem šiem manis minētajiem likumprojektiem piešķīra steidzamību, un likumprojekti šodien tika izskatīti pirmajā lasījumā.

Komisija darbu pie tiem turpinās nākamajā nedēļā, tas ir, otrdien, – jau otrdien skatīsim abus likumprojektus un gatavosim otrajam lasījumam. Šodien komisijas vārdā lūdzu Saeimas Prezidiju otro, galīgo, lasījumu ieplānot Saeimas 8.jūlija ārkārtas sēdē.

Lietas būtība. Būtība šiem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma grozījumiem ir tāda, ka mūsu Nacionālo bruņoto spēku karavīriem un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm būtu turpmāk, sākot no nākamā gada 1.janvāra, iespēja un tiesības rehabilitēties pēc atgriešanās no operācijām vai arīdzan pēc smagiem gadījumiem (nu, kaut vai tie smagie gadījumi, kādi šogad Latvijā ir bijuši, kad cietuši Iekšlietu ministrijas darbinieki), saņemt kvalificētu sociālo rehabilitāciju, medicīnisko rehabilitāciju un arī psihosociālo palīdzību, un ir mūsu valstī institūcija, kas šādus pakalpojumus sniedz, – ir tāda valsts iestāde kā Sociālās integrācijas valsts aģentūra Jūrmalā. Un pirmajā lasījumā šāds mūsu izstrādāts likumprojekts tika atbalstīts.

Runājot par Invaliditātes likuma grozījumiem, varu pateikt, ka personām, kurām ir smagi dzirdes traucējumi, kurām ir nepieciešami surdotulka pakalpojumi, mācoties izglītības iestādēs, to skaitā augstākajās mācību iestādēs, ar šā gada 1.septembri būs iespēja saņemt surdotulka pakalpojumus izglītības programmu apguvei. Šodien Saeima pirmajā lasījumā šo likumprojektu atbalstīja. Esam panākuši vienošanos... Ir runa par Latvijas Nedzirdīgo savienību, par kuru mēs varam teikt tikai labus vārdus, kura strādā ar daudziem ļoti nopietniem projektiem un kurai nopietni rūp ne tikvien savu biedru, bet arī visu cilvēku ar dzirdes traucējumiem gan ikdiena, gan arī... kopā viņi tiek pulcēti svētku reizēs.

Un šodien, godātie radioklausītāji, es gribu jums teikt, ka Latvijas Neredzīgo biedrība svin savu 85.dzimšanas dienu, un es vēlos ļoti sirsnīgi sveikt gan ZZS, gan arī Sociālo un darba lietu komisijas vārdā visus – ne tikvien neredzīgās personas, bet arī viņu radiniekus – šajos svētkos.

Paldies.

Vadītāja. Paldies deputātei Aijai Barčai no Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas.

Līdz ar to tiešraide „Frakcijas viedokļi” šodien ir izskanējusi. No Saeimas nama Sēžu zāles to vadīja Saeimas Preses dienesta konsultante Dace Laipa.

Paldies, ka klausījāties, un visu labu!

Piektdien, 19.aprīlī
09:00  Saeimas 2024.gada 19.aprīļa ārkārtas sēde