Latvijas Republikas 13. Saeimas
pavasara sesijas divdesmit septītā (attālinātā ārkārtas) sēde
2020. gada 17. jūnijā
Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.
Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs un balsojumi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)
Sēdes vadītāja. Labdien, godātie kolēģi! Sāksim Saeimas 2020. gada 17. jūnija sēdi. Tātad darba kārtībā – Prezidija ziņojumi par Saeimas kārtējās sesijas slēgšanu un nākamās sākšanu.
Darba kārtībā... Lūdzu ievadīt darba kārtību tablo!
Darba kārtībā – lēmuma projekts “Par Saeimas 2020. gada pavasara sesijas slēgšanu un 2020. gada rudens sesijas sākšanu”.
Godātie kolēģi, lēmuma projekts paredz slēgt pavasara sesiju 2020. gada 19. jūnijā un sākt rudens sesiju 2020. gada 2. septembrī.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas 2020. gada pavasara sesijas slēgšanu un 2020. gada rudens sesijas sākšanu”! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret – 1, atturas – 1. Lēmums pieņemts.
Darba kārtībā – amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana.
Lēmuma projekts “Par Edgara Biezā iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.
Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Valērijs Agešins.
V. Agešins (SASKAŅA).
Godātie kolēģi! Saeimas Juridiskās komisijas šā gada 2. jūnija sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Edgara Biezā iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.
Komisijas locekļi vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu.
Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicinu iecelt Edgaru Biezo par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Edgara Biezā iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Lūdzu, balsosim! Par – 75, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Darba kārtībā – lēmuma projekts “Par Daiņa Slišāna iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.
Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Valērijs Agešins.
V. Agešins (SASKAŅA).
Saeimas Juridiskās komisijas šā gada 2. jūnija sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Daiņa Slišāna iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.
Komisijas locekļi vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu.
Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicinu iecelt Daini Slišānu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Daiņa Slišāna iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Lūdzu, balsosim! Par – 79, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Darba kārtībā – lēmuma projekts “Par Sanitas Babres iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.
Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Valērijs Agešins.
V. Agešins (SASKAŅA).
Saeimas Juridiskās komisijas šā gada 10. jūnija sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Sanitas Babres iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.
Komisijas locekļi vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu.
Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicinu iecelt Sanitu Babri par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Sanitas Babres iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Lūdzu, balsosim! Par – 81, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Darba kārtībā – lēmuma projekts “Par Ingas Serafimovas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.
Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Valērijs Agešins.
V. Agešins (SASKAŅA).
Saeimas Juridiskās komisijas šā gada 10. jūnija sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Ingas Serafimovas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.
Komisijas locekļi vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu.
Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicinu iecelt Ingu Serafimovu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Ingas Serafimovas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Lūdzu, balsosim! Par – 84, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Lēmuma projekts “Par deputāta Artūra Toma Pleša atsaukšanu no Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas”.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputāta Artūra Toma Pleša atsaukšanu no Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas”! Lūdzu, balsosim! Par – 85, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Lēmuma projekts “Par deputātes Ineses Voikas atsaukšanu no Ārlietu komisijas”.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputātes Ineses Voikas atsaukšanu no Ārlietu komisijas”! Lūdzu, balsosim! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Lēmuma projekts “Par deputātes Ineses Voikas atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputātes Ineses Voikas atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas”! Lūdzu, balsosim! Par – 82, pret – 1, atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Lēmuma projekts “Par deputātes Vitas Andas Tēraudas atsaukšanu no Juridiskās komisijas”.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputātes Vitas Andas Tēraudas atsaukšanu no Juridiskās komisijas”! Lūdzu, balsosim! Par – 83, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Lēmuma projekts “Par deputāta Artūra Toma Pleša ievēlēšanu Pieprasījumu komisijā”.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputāta Artūra Toma Pleša ievēlēšanu Pieprasījumu komisijā”! Lūdzu, balsosim! Par – 81, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Lēmuma projekts “Par deputātes Ineses Voikas ievēlēšanu Juridiskajā komisijā”.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputātes Ineses Voikas ievēlēšanu Juridiskajā komisijā”! Lūdzu zvanu... Es atvainojos. Lūdzu, balsosim! Par – 75, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Lēmuma projekts “Par deputātes Ineses Voikas ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā”.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputātes Ineses Voikas ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā”! Lūdzu, balsosim! Par – 80, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Lēmuma projekts “Par deputātes Vitas Andas Tēraudas ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā”.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputātes Vitas Andas Tēraudas ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā”! Lūdzu, balsosim! Par – 79, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Lēmuma projekts “Par deputātes Kristas Baumanes ievēlēšanu Ārlietu komisijā”.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputātes Kristas Baumanes ievēlēšanu Ārlietu komisijā”! Lūdzu, balsosim! Par – 81, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Lēmuma projekts “Par deputātes Kristas Baumanes ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputātes Kristas Baumanes ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”! Lūdzu, balsosim! Par – 82, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Darba kārtībā – sadaļa “Likumprojektu izskatīšana”.
Likumprojekts “Grozījumi Prokuratūras likumā”, pirmais lasījums.
Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā – deputāts Raimonds Bergmanis.
R. Bergmanis (ZZS).
Labdien, ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi! Sākam izskatīt likumprojektu “Grozījumi Prokuratūras likumā” (Nr. 725/Lp13).
Komisija, izskatot šo likumprojektu, uzklausīja pašas prokuratūras aicinājumu, tādējādi radot iespēju sinhronizēt regulējumu līdzīgi tiesu varas sistēmas regulējumam, lai tiesu varas amatpersonām (tiesnešiem un prokuroriem) būtu vienveidīgs normatīvais regulējums attiecībā uz izdarītajiem administratīvajiem pārkāpumiem. Ar projektu tiek atcelta prokurora imunitāte administratīvo pārkāpumu lietās gan attiecībā uz administratīvo aizturēšanu, gan administratīvo sodīšanu, līdz ar to tiks izpildītas Eiropas Padomes Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) 4. novērtēšanas kārtas ziņojumā ietvertās rekomendācijas Latvijai, kā arī uzlabota sistēma kopumā, stiprinot uzticību tiesu sistēmai. Tā kā grozījumi likumā “Par tiesu varu” pieņemti Saeimā šā gada 14. maijā un stāsies spēkā vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu, komisija nolēma lūgt atzīt šo likumprojektu par steidzamu.
Komisijas vārdā lūdzu atzīt likumprojektu par steidzamu.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Par steidzamību deputāti nav pieteikušies runāt.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Prokuratūras likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu, balsosim! Par – 78, pret – 1, atturas – nav. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.
R. Bergmanis. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Prokuratūras likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 82, pret – 1, atturas – nav. Līdz ar to likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.
Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.
R. Bergmanis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam – 15 minūtes. Izskatīšanas datums otrajā lasījumā – tuvākajā ārkārtas Saeimas sēdē.
Sēdes vadītāja. Kolēģi, es aicinu koriģēt... Vai būs iespējams sasaukt komisijas sēdi šodien? Jo tuvākā ārkārtas sēde ir plānota šodien. Šodien. Tātad būs. Komisija ir plānojusi tā strādāt. Labi. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 15 minūtes – līdz pulksten 14.40 un izskatīšana – tuvākajā ārkārtas sēdē.
Likumprojekts “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā”, pirmais lasījums.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Igors Pimenovs.
I. Pimenovs (SASKAŅA).
Labdien, augsti... cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Cienījamās deputātes! Godātie deputāti! Izskatām likumprojektu “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” (Nr. 659/Lp13).
Sēdes vadītāja. Lūdzu, Tehnikas nodaļa, pieejiet pie deputāta Pimenova! Mēs viņu dzirdam ļoti vāji un neskaidri.
I. Pimenovs. Deputāti, vai mani dzird? (Pauze.)
Sēdes vadītāja. Mēs jūs dzirdam šobrīd. Jā, paldies. Turpiniet!
I. Pimenovs. Paldies. Es turpinu, vai sākt no jauna?
Sēdes vadītāja. Sāciet no jauna!
I. Pimenovs. Līdz ar to es gribētu pasveicināt gan jūs, Saeimas priekšsēdētājas kundze, gan deputātus un paziņot, ka tagad izskatām likumprojektu “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” (Nr. 659/Lp13).
Likumprojekts ir izstrādāts, lai Finanšu instrumentu tirgus likumā pārņemtu Eiropas Parlamenta un Padomes 2019. gada direktīvas (ES) 2019/2034 par ieguldījumu brokeru sabiedrību prudenciālo uzraudzību 64. panta 5. punkta prasības. Tiek atvieglotas prasības attiecībā uz regulētā tirgus organizētāju. Respektīvi, pie liela apjoma rīkojumiem viņi drīkst atkāpties no minimālā soļa režīma piemērošanas, proti, viņi var liela apjoma rīkojumos cenu mainīt atbilstoši tā brīža pirkšanas un pārdošanas piedāvājuma cenas viduspunktam.
Ņemot vērā, ka šis atvieglojums tiek noteikts liela apjoma darījumiem, tad būtiska ir rīkojuma izpildes brīža domātā vidējā cena. Tāpēc, lai noteiktu vidējo (Nav saklausāms.)... starp pirkšanas un pārdošanas cenu, ir būtiski rīkojuma izpildes brīdī fiksēt tābrīža cenu.
Tāds ir sarežģīts, bet visai precīzs paskaidrojums, ko mēs arī uztvērām atbildīgās komisijas sēdē.
Saeimas Juridiskais birojs norādīja, ka ir nepieciešams izdarīt dažus precizējumus likumprojekta tekstā, bet tie ir redakcionāli tehniska rakstura precizējumi, kurus var izdarīt arī redaktors.
Finanšu ministrija pievērš uzmanību tam, ka direktīvas konkrētas normas pārņemšanas laiks ir ātrāks nekā kopējai direktīvai, un tāpēc lūdz likumprojektu izskatīt steidzamā kārtā divos lasījumos, lai neradītu problēmu ar direktīvas ieviešanu, jo direktīvai ir ļoti īss ieviešanas termiņš.
Lūk, es aicinu atbalstīt pirmajā lasījumā, bet pirms tam ir jāpieņem lēmums par steidzamu izskatīšanu.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu, balsosim! Tātad par – 82, pret un atturas – nav. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.
Un komisija ir lūgusi atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 75, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.
Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.
I. Pimenovs. Atbildīgās komisijas sēdē iebildumus neraisīja priekšlikums noteikt, ka termiņš priekšlikumu iesniegšanai otrajam lasījumam ir 5 minūtes pēc pirmā lasījuma izskatīšanas beigām. Tātad lūdzu noteikt par termiņu (Nav saklausāms.)... 5 minūtes pēc likumprojekta pirmajā lasījumā izskatīšanas beigām. Un izskatīšana otrajā lasījumā (Nav saklausāms.)...
Sēdes vadītāja. Nākamajā sēdē, ja?
I. Pimenovs. Jā.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – pulksten 14.40. Un izskatīšana – nākamajā Saeimas sēdē.
Likumprojekts “Grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā”, trešais lasījums.
Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā – deputāts Ēriks Pucens.
Ē. Pucens (KPV LV).
Labdien, kolēģi! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija strādāja ar likumprojektu “Grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā” pirms trešā lasījuma.
Likumprojekts paredz... par papildu adreses norādīšanu Latvijas valsts pilsoņiem arī ārvalstīs... un arī izbeigt šo papildu adresi.
Tātad komisijā ir iesniegti deviņi priekšlikumi.
1. ir Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – Juridiskā biroja priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 23, pret – 49, atturas – 1. Priekšlikums nav atbalstīts.
Ē. Pucens. 2. arī ir Juridiskā biroja priekšlikums, kurš komisijā nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – Juridiskā biroja priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 7, pret – 62, atturas – 1. Priekšlikums nav atbalstīts.
Ē. Pucens. 3. ir iekšlietu ministra Sanda Ģirģena priekšlikums, kurš komisijā netika atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. – iekšlietu ministra Ģirģena priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 6, pret – 67, atturas – 5. Priekšlikums nav atbalstīts.
Ē. Pucens. 4. ir iekšlietu ministra Sanda Ģirģena priekšlikums, par kuru komisijā mēs uzklausījām iekšlietu ministru. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 5. – komisijas priekšlikumā. Tad aicinu neatbalstīt vai atturēties.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 4. – iekšlietu ministra Ģirģena priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 1, pret – 56, atturas – 22. Priekšlikums nav atbalstīts.
Ē. Pucens. 5. – atbildīgās komisijas – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas – priekšlikums, kurš komisijā ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 5. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 83, pret un atturas – nav. Priekšlikums ir atbalstīts.
Ē. Pucens. 6. – ir iekšlietu ministra Sanda Ģirģena priekšlikums, kurš ir daļēji atbalstīts un iekļauts 7. – komisijas priekšlikumā. Aicinu balsot “pret” vai “atturas”.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 6. – iekšlietu ministra Ģirģena priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 2, pret – 56, atturas – 23. Priekšlikums nav atbalstīts.
Ē. Pucens. 7. ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums, kurš komisijā ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 7. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 82, pret un atturas – nav. Priekšlikums ir atbalstīts.
Ē. Pucens. 8. ir iekšlietu ministra Sanda Ģirģena priekšlikums, kurš runā par likuma spēkā stāšanās laiku. Komisijā tas netika atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 8. – iekšlietu ministra Ģirģena priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 4, pret – 66, atturas – 7. Priekšlikums nav atbalstīts.
Ē. Pucens. Un pēdējais, 9., – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums ir atbalstīts, un tas runā par laiku, kad likums stājas spēkā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 9. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 82, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
Ēriks Pucens (KPV LV).
Komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā. (Smiekli.)
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 87, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.
Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”, trešais lasījums.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Rihards Kozlovskis.
R. Kozlovskis (JV).
Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja, godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” trešajam lasījumam. Pāris vārdos atgādināšu, ka minētais likumprojekts paredz izstrādāt kopīgas vadlīnijas operatīvās darbības subjektiem, procesa virzītājiem, kā arī kredītiestādēm savstarpējās informācijas apmaiņai, kā arī paredz deleģējumu Ministru kabinetam noteikt šīs informācijas apmaiņas kārtību.
Trešajam lasījumam komisija bija saņēmusi septiņus priekšlikumus.
1. ir deputāta Znotiņa priekšlikums, kurš komisijā netika atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti nav pieteikušies debatēm.
Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – deputāta Znotiņa priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 7, pret – 69, atturas – nav. Priekšlikums nav atbalstīts.
R. Kozlovskis. 2. ir finanšu ministra Reira priekšlikums, kurš komisijā tika atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – finanšu ministra Reira priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 80, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
R. Kozlovskis. 3. – finanšu ministra Reira priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. – finanšu ministra Reira priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 79, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
R. Kozlovskis. 4. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 5. – komisijas priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 4. – Juridiskā biroja priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 3, pret – 42, atturas – 30. Priekšlikums nav atbalstīts.
R. Kozlovskis. 5. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 5. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 78, pret un atturas – nav. Priekšlikums ir atbalstīts.
R. Kozlovskis. 6. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 6. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 78, pret un atturas – nav. Priekšlikums ir atbalstīts.
R. Kozlovskis. Un 7. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 7. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 82, pret un atturas – nav. Priekšlikums ir atbalstīts.
R. Kozlovskis. Kolēģi, esam izskatījuši visus priekšlikumus.
Komisijas vārdā aicinu atbalstīt grozījumus Kredītiestāžu likumā trešajā, galīgajā, lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 82, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tiesu varu””, trešais lasījums.
Juridiskās komisijas vārdā – deputāte Inese Lībiņa-Egnere.
I. Lībiņa-Egnere (JV).
Cienījamās kolēģes! Godātie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi grozījumus likumā “Par tiesu varu”.
Šajā likumprojektā uz trešo lasījumu ir saņemts viens – tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums. Šis priekšlikums paredz, ka, lai pilnībā izslēgtu riskus par nepietiekamu tiesnešu skaitu ekonomisko lietu tiesas darbības uzsākšanai, tiek novirzītas 10 tiesneša amata vietas pirmajai instancei un 4 tiesneša amata vietas – Rīgas apgabaltiesai. Šajā priekšlikumā tiek uzsvērts, ka ekonomisko lietu tiesas darbības uzsākšana netiek saistīta ar rajona (pilsētas) tiesas un apgabaltiesas tiesnešu kopskaita izmaiņām.
Turklāt, lai nodrošinātu, ka ekonomisko lietu tiesa savu darbību pilnvērtīgi varētu uzsākt 2021. gada 1. janvārī, laikā līdz tās darbības uzsākšanai citstarp tiek plānoti pasākumi tiesnešu un tiesneša amata kandidātu, kuri pieteikušies uz vakantajām tiesneša amata vietām, apmācībām. Attiecībā uz tiesnešiem apmācību nodrošināšana jau ir noteikta likuma “Par tiesu varu” 107.1 pantā, taču attiecībā uz tiesneša amata kandidātiem šāda kompetence Tiesu administrācijai nav noteikta. Līdz ar to priekšlikumā tiek paredzēts, ka līdz ekonomisko lietu tiesas darbības uzsākšanai Tiesu administrācija nodrošina tiesnešu amata kandidātu apmācības. Šis priekšlikums ir komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – tieslietu ministra Jāņa Bordāna iesniegto priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 54, pret – 26, atturas – 1. Priekšlikums ir atbalstīts.
I. Lībiņa-Egnere. Esam izskatījuši vienīgo šajā likumprojektā saņemto priekšlikumu.
Juridiskās komisijas vārdā aicinu atbalstīt šo likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 56, pret – 25, atturas – 1. Likums pieņemts.
Godātie kolēģi, sēdi turpinās vadīt Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla. Līdz ar to tehniskais pārtraukums – divas minūtes.
(Pārtraukums.)
Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētājas biedre
Dagmāra Beitnere-Le Galla.
Sēdes vadītāja. Varam sākt?
Labdien, kolēģi! Turpinām sēdi.
Skatām likumprojektu “Grozījumi Muitas likumā”.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāte Ļubova Švecova.
Ļ. Švecova (SASKAŅA).
Labdien! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Muitas likumā” (Nr. 540/Lp13). Atgādināšu, ka likumprojekta mērķis ir vienkāršot administratīvās procedūras komersantiem, kas darbojas muitas jomas lietās.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā ir saņemti trīs redakcionāla rakstura priekšlikumi.
1. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts. Lūdzu atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – Juridiskā biroja priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 73, pret un atturas – nav. Priekšlikums pieņemts.
Ļ. Švecova. 2. – Juridiskā biroja priekšlikums. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā atbalstīts. Lūdzu atbalstīt priekšlikumu.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – Juridiskā biroja priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 76, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
Ļ. Švecova. 3. ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 77, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
Ļ. Švecova. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Muitas likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 80, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.
Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāte Dana Reizniece-Ozola. Lūdzu!
Reiznieces-Ozolas kundze, lūdzu, ieslēdziet kameru! Mēs jūs neredzam un nedzirdam. Reiznieces-Ozolas kundze? Vai kāds ir telpā pie...? (Starpsaucieni. Smiekli.) Bet mēs arī nedzirdam. Vai komisijas vadītājs var noziņot?
Mēs skatām tad nākamo darba kārtības jautājumu, kamēr noregulēs tehnisko jautājumu.
Skatām likumprojektu “Grozījumi Kontu reģistra likumā”.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāte Dana Reizniece-Ozola.
Atliekam skatīt šo likumprojektu vai tomēr... nē, nav... nav rezultātu.
Skatām likumprojektu “Grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā”.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāte Dana Reizniece-Ozola.
Vai mums ir...? Ir tagad.
Reiznieces-Ozolas kundze, mēs sāksim varbūt ar šobrīd pieteikto grozījumu maksājumos...? Vai jūs vēlaties sākt ar grozījumiem iestāžu...?
D. Reizniece-Ozola (ZZS).
Jā, ar šo, lūdzu.
Sēdes vadītāja. Tātad skatām likumprojektu “Grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā”.
D. Reizniece-Ozola. Jā, kolēģi, es atvainojos par starpgadījumu. Mums ir trešais lasījums.
1. ir finanšu ministra Reira kunga priekšlikums. (Nav saklausāms.)... atbalstīts.
Sēdes vadītāja. (Skaņas pārrāvums.)... nedzirdam.
D. Reizniece-Ozola. Nedzird?
Sēdes vadītāja. Tagad – jā.
D. Reizniece-Ozola. Vai tagad var dzirdēt?
Sēdes vadītāja. Jā. (Starpsauciens: “Jā!”) Lūdzu!
D. Reizniece-Ozola. Jā, paldies jums, kolēģi, vēlreiz.
Tad 1. ir finanšu ministra Reira kunga priekšlikums. Komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu, runājiet ekrānā, Reiznieces-Ozolas kundze.
D. Reizniece-Ozola. Kolēģi, vēlreiz. 1. ir finanšu ministra Reira kunga priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Pazūd skaņa. Lūdzu, skaļāk.
D. Reizniece-Ozola. Kolēģi, vēlreiz. Mēģinu tuvāk.
Sēdes vadītāja. Jā, tagad ir ļoti...
D. Reizniece-Ozola. 1. ir Reira kunga priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts. (Troksnis. Starpsaucieni.)
Sēdes vadītāja. Varbūt mēs pārtraucam skatīt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas likumprojektus, bet turpinām ar grozījumiem Latvijas valsts karoga likumā. (Starpsauciens: “Pareizi!”)
Tātad skatām likumprojektu “Grozījumi Latvijas valsts karoga likumā”, trešais lasījums.
Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Ritvars Jansons. Lūdzu!
R. Jansons (NA).
Labdien, ļoti cienījamās kolēģes! Godātie kolēģi! Juridiskā komisija trešajam lasījumam ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Latvijas valsts karoga likumā”.
1. – Juridiskā biroja priekšlikums. Tiesību normu skaidrības un labskanības uzlabošanas nolūkā paredz likumprojekta 23. panta otrajā daļā izslēgt vārdus “veida vai”. 1. priekšlikums komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – Juridiskā biroja priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 77, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
R. Jansons. 2. – Juridiskās komisijas priekšlikums. Dalītas kompetences vietā administratīvo pārkāpumu procesā par likumprojekta 23. panta ceturtajā daļā noteikto pārkāpumu “klajas necieņas izrādīšana pret Latvijas valsts karogu” paredz pilnu kompetenci pašvaldības policijai. Otrā lasījuma redakcija administratīvo pārkāpumu procesā par minēto pārkāpumu paredzēja dalītu kompetenci – pašvaldības policijai un pašvaldības administratīvajai komisijai vai apakškomisijai. Juridiskā komisija secināja, ka objektīvu faktoru dēļ varētu būt problemātiski izskatīt ārzemnieku veiktos pārkāpumus pašvaldību administratīvajās komisijās, tādēļ pilnu kompetenci uzticēja pašvaldības policijai. Lūdzu atbalstīt 2. – Juridiskās komisijas priekšlikumu. Komisijā tas tika atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – Juridiskās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 78, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
R. Jansons. 3. – Juridiskās komisijas priekšlikums. Paredz noteikt likuma spēkā stāšanās laiku – nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas. Likums tad stātos spēkā vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu, kurš savukārt stāsies spēkā šā gada 1. jūlijā. Komisija šo 3. – Juridiskās komisijas priekšlikumu atbalstīja.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. – Juridiskās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 80, pret un atturas – nav. Likums pieņemts... Priekšlikums pieņemts.
R. Jansons. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojekta pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Latvijas valsts karoga likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 81, pret un atturas – nav. Likums ir pieņemts.
Skatām vēlreiz likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”, trešais lasījums. (Starpsaucieni.)
Budžeta... Uz priekšu? Paldies.
Skatām likumprojektu “Grozījums likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā””.
Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā – deputāts Uldis Budriķis. Lūdzu!
U. Budriķis (JK).
Labdien, kolēģi! Šis ir dekodifikācijas likumprojekts “Grozījums likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā””.
Uz trešo lasījumu priekšlikumi netika saņemti, diskusiju arī nebija.
Tāpēc aicinu Saeimu... atbalstīt trešajā, galīgajā, lasījumā.
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 80, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.
Likumprojekts “Grozījumi Autopārvadājumu likumā”, trešais, galīgais, lasījums.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Sandis Riekstiņš. Lūdzu!
S. Riekstiņš (JK).
Labdien, kolēģi! Šodien trešajā lasījumā izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Autopārvadājumu likumā”.
Uz trešo lasījumu tika iesniegti trīs priekšlikumi.
1. ir satiksmes ministra Tāļa Linkaita priekšlikums, kas paredz precizēt normu, nosakot, kādas prasības pārvadātājiem nepieciešamas, veicot kravas pārvadājumus ar N kategorijas transportlīdzekli. Priekšlikums komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – satiksmes ministra Tāļa Linkaita priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 83, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
S. Riekstiņš. 2. ir satiksmes ministra Tāļa Linkaita priekšlikums, kas paredz tehniski precizēt Autopārvadājumu likuma 6.1 pantu attiecībā uz profesionālās kvalifikācijas prasībām, kā arī tās apliecināšanu personām, kas veic kravas vai pasažieru pārvadājumus. Priekšlikums komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – satiksmes ministra Tāļa Linkaita priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 62, pret – 1, atturas – 13. Priekšlikums atbalstīts.
S. Riekstiņš. 3. – arī satiksmes ministra Tāļa Linkaita priekšlikums. Paredz tehniski precizēt Autopārvadājumu likuma 30.1 pantu attiecībā uz profesionālās kvalifikācijas prasībām, kā arī to apliecināšanu personām, kas veic kravas vai pasažieru pārvadājumus. Priekšlikums komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. – satiksmes ministra Tāļa Linkaita priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 79, pret – nav, atturas – 1. Priekšlikums atbalstīts.
S. Riekstiņš. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Autopārvadājumu likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 79, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts... Likums pieņemts.
Likumprojekts “Grozījums Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likumā”, trešais lasījums.
Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāts Gundars Daudze. Lūdzu!
G. Daudze (ZZS).
Labdien, kolēģi! Likumprojekta “Grozījums Narkotisko un psihotropo vielu...”
Sēdes vadītāja. Daudzes kungs, lūdzu, skaļāk!
G. Daudze. Tagad var dzirdēt?
Sēdes vadītāja. Jā, labāk.
G. Daudze. Vēlreiz labdien, kolēģi! Likumprojekta “Grozījums Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likumā” trešajam lasījumam komisija ir saņēmusi divus priekšlikumus.
1. – Juridiskā biroja priekšlikums. Tas ir tehniskas dabas, faktiski labo ortogrāfijas kļūdu likuma 6. pantā. Komisija šo priekšlikumu atbalstījusi.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – Juridiskā biroja priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 79, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
G. Daudze. Arī 2. – Juridiskā biroja priekšlikums. Nosaka likuma spēkā stāšanās laiku nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas. Komisijā vienbalsīgi atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – Juridiskā biroja priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 83, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
G. Daudze. Godātie kolēģi, atbildīgās komisijas vārdā es aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 83, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.
Likumprojekts “Grozījums Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumā”, trešais lasījums.
Administratīvi teritoriālās reformas komisijas vārdā – deputāts Jānis Dombrava. Lūdzu!
J. Dombrava (NA).
Labdien, kolēģi! Tātad izskatām likumprojektu “Grozījums Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumā” trešajā lasījumā.
Saņemti 13 priekšlikumi, visi ir atbildīgās komisijas priekšlikumi.
1. līdz 12. priekšlikums ir saistīts ar to, ka Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā mēs nobalsojām aizstāt vairākus nosaukumus ar jauniem, piemēram, “republikas pilsētas” ar “valstspilsētām”, un izveidojām kopumā terminoloģiski jaunu pašvaldības iedalījumu.
Tātad 1. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar terminoloģijas maiņu. Komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 75, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 2. – arī atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 73, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 3. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Arī saistīts ar terminoloģiju. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Balsosim par 3. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 77, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 4. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Lūdzu zvanu! Balsosim par 4. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 81, pret – nav, atturas – 1. Priekšlikums atbalstīts.
Godātie kolēģi! Ir pienācis laiks pārtraukumam, bet, pirms aizejam pārtraukumā, sveiksim šodien mūsu kolēģi Ievu Krapāni dzimšanas dienā! (Aplausi.) Daudz laimes!
Lūdzu ieslēgt mikrofonu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājam Mārtiņam Bondaram paziņojumam.
M. Bondars (AP!).
Cienītās kolēģes, godātie kolēģi! Kā jau jūs redzējāt sēdes pirmajā daļā, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai atlaides netiek dotas, tāpēc pulksten 15.30 sasaucu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdi, lai skatītu likumprojektu “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā”, kas ir atbalstīts pirmajā lasījumā steidzamības kārtā. Mums vienkārši ir jāizskata otrajā lasījumā, tāpēc sasaucu šo sēdi.
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies Mārtiņam Bondaram.
Vēl tikai deputātu reģistrācija. Reģistrācija ir pabeigta.
Tiekamies pulksten 16.00.
(Pārtraukums.)
Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētājas biedre
Dagmāra Beitnere-Le Galla.
Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Turpinām darbu.
Turpinām skatīt likumprojektu “Grozījums Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumā” trešajā lasījumā.
Administratīvi teritoriālās reformas komisijas vārdā – deputāts Jānis Dombrava. Lūdzu!
J. Dombrava. Jā, esam tikuši līdz 5. priekšlikumam. Kā jau teicu, šie priekšlikumi līdz pat 12. – komisijas gatavotajam priekšlikumam ir saistīti ar terminoloģijas maiņu Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā. Atbildīgās komisijas vārdā aicinu atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par atbildīgās komisijas... 6. priekšlikumu (Starpsaucieni: “5.!”)... 5. ... 5. priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 62, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 6. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. (Skaņas pārrāvums.)... zvanu! Balsosim par 6. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 58, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 7. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 7. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 70, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 8. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 8. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 69, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 9. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Arī ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 9. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 72, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 10. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 10. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 72, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 11. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 11. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 74, pret – nav, atturas – 1. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 12. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Par terminoloģiju. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 12. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret – nav, atturas – 1. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 13. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Paredz šī likuma spēkā stāšanos 2021. gada 15. janvārī. Komisijā ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 13. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 78, pret – nav, atturas – 1. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. Atbildīgās komisijas vārdā aicinu atbalstīt šo likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 80, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.
Likumprojekts “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā”, trešais lasījums.
Administratīvi teritoriālās reformas komisijas vārdā – deputāts Jānis Dombrava. Lūdzu!
J. Dombrava (NA).
Izskatām likumprojektu “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” trešajā lasījumā.
Saņemti 38 priekšlikumi, visi – no atbildīgās komisijas. Līdzīgi kā iepriekšējā likumprojektā arī šajā lielākā daļa priekšlikumu ir saistīti ar to, ka Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā mēs nobalsojām aizstāt vairākus nosaukumus ar jauniem. Tātad 1.–7. priekšlikums ir saistīts ar terminoloģijas maiņu.
Attiecīgi par 1. priekšlikumu – aicinu atbalstīt.
Sēdes vadītāja. (Skaņas pārrāvums.)... Balsosim par 1. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 70, pret – 1, atturas – 1. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 2. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Aicinu atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 68, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 3. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Aicinu atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 70, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 4. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Aicinu atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 4. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 65, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 5. priekšlikums – atbildīgās komisijas priekšlikums. Aicinu atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 5. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 6. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 6. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 73, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 7. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 7. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 8. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar terminu precizējumu par reģistrētām politisko partiju apvienībām, kuras var piedalīties vēlēšanās. Aicinu atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 8. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 72, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 9. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Paredz noteikt, ka turpmāk pašvaldību vēlēšanās vēlētāju apvienības nevarēs vienas pašas kandidēt. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Sākam debates.
Vārds deputātei Danai Reizniecei-Ozolai. Lūdzu!
D. Reizniece-Ozola (ZZS).
Godātie kolēģi! Mēs no savas puses savukārt aicinātu neatbalstīt šo priekšlikumu. Par to ir daudz diskutēts, ka kopumā administratīvi teritoriālā reforma, veidojot lielākas pašvaldību vienības, samazina iedzīvotāju pašnoteikšanās tiesības, iespējas arī ietekmēt politiskos procesus, iespējas pašiem lemt pietiekami tiešā veidā arī par savu samaksāto nodokļu izmantošanu vietējās dzīves organizēšanai un labklājības celšanai. Līdz ar to, protams, šāds papildu regulējums, ka arī pašvaldību vēlēšanās vairs nevarēs startēt vēlētāju apvienības, nav atbalstāms. Tas faktiski nozīmē, ka arī pašvaldību vēlēšanās varēs piedalīties vien politiski veidojumi, kas būs kļuvuši par lielo Rīgas jeb centra politisko spēku satelītiem.
Mēs balsosim pret šiem priekšlikumiem, kas izslēdz vēlētāju apvienības un to tiesības startēt pašvaldību vēlēšanās, uzskatot, ka tas ir demokrātijas procesa mazinājums.
Tā ka balsosim “pret”, un tie, kas līdzīgi domā, arī aicināti pievienoties.
Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.
Lūdzu zvanu! Balsosim par 9. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 63, pret – 6, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 10. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar terminoloģijas maiņu. Komisijā ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 10. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 69, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 11. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar 9. priekšlikumu. Varbūt nedaudz papildinot pie izskanējušā... viedokļiem debatēs – arī turpmāk būs iespēja politiskajām partijām, neskatoties uz to, ka tās ir reģionālās partijas, kandidēt vēlēšanās, tāpat kā tas ir bijis līdz šim, un nebūs nepieciešams būt saistītai ar kādu no lielajām Rīgas partijām. Tātad komisijas vārdā aicinu šo priekšlikumu atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 11. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 67, pret – 3, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 12. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar terminoloģijas maiņu. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 12. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 67, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 13. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar 9. un 11. priekšlikumu saistībā ar vēlētāju apvienību izslēgšanu no likuma. Komisijā ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 13. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 67, pret – 5, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 14. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Atkal ir saistīts ar terminoloģijas maiņu. Un atkal ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 14. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 72, pret – 1, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 15. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar iepriekšējiem priekšlikumiem par vēlētāju apvienību izslēgšanu no likuma. Komisijā ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 15. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 62, pret – 4, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 16. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar terminoloģijas maiņu. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 16. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 67, pret – 3, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. Tātad 17. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar priekšlikumiem par vēlētāju apvienību izslēgšanu no likuma. Komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 17. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 67, pret – 4, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 18. priekšlikums – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar terminoloģijas maiņu. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 18. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret – 1, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 19. priekšlikums – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar terminoloģijas maiņu. Ir atbalstīts komisijā. Aicinu atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 19. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 68, pret – 1, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 20. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Paredz mainīt iecirkņu darba laiku iepriekšējās balsošanas dienās. Turpmāk tas būs pirmdien – no pulksten 16.00 līdz 20.00, ceturtdien – no pulksten 9.00 līdz 16.00, piektdien – no pulksten 13.00 līdz 20.00. Komisijā šis priekšlikums tika atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 20. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret – 1, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 21. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar terminoloģijas maiņu. Komisijā ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 21. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 65, pret – 5, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 22. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar terminoloģijas maiņu. Komisijā ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 22. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 70, pret – 3, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 23. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar priekšlikumiem par vēlētāju apvienību izslēgšanu no likuma. Komisijā ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 23. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 62, pret – 5, atturas – 1. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. Tātad 24. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Līdzīgi kā visi priekšlikumi līdz 33. ieskaitot, saistīts ar terminoloģijas maiņu. Komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 24. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret – 1, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 25. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 25. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 69, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 26. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 26. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 72, pret – 1, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 27. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 27. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 73, pret – 1, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 28. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 28. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 29. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 29. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 73, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 30. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 30. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 31. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 31. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 73, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 32. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 32. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 73, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 33. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 33. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 74, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 34. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar priekšlikumiem par vēlētāju apvienību izslēgšanu no likuma. Komisijā ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 34. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 63, pret – 6, atturas – 1. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 35. priekšlikums – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar vēlētāju apvienību izslēgšanu no likuma. Komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 35. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 67, pret – 6, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 36. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Paredz izslēgt normu, kā jaunveidojamās pašvaldības veido kopēju lēmējinstitūciju, jo šī norma tika iestrādāta Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā un šajā likumā to nebija nepieciešams atstāt. Komisijā priekšlikums atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 36. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 72, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 37. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Saistīts ar terminoloģijas maiņu. Komisijā ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 37. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. 38. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Paredz šī likuma spēkā stāšanos 2021. gada 15. janvārī. Komisijā ir atbalstīts. Aicinu atbalstīt!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 38. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret – 2, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Dombrava. Aicinu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 70, pret – 6, atturas – 1. Likums pieņemts.
Likumprojekts “Grozījumi Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā”, otrais lasījums.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Daniels Pavļuts. Lūdzu!
D. Pavļuts (AP!).
Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas biedres kundze! Kolēģes un kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir sagatavojusi izskatīšanai otrajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā” (Nr. 573/Lp13).
Uz otro lasījumu saņemti 15 priekšlikumi. Pirms tos sīkāk aplūkojam, atgādināšu, ka likumprojekts paredz Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā precizēt jaunuzņēmumu kvalifikācijas nosacījumus, mazināt administratīvo slogu pieteikšanās procesā, kā arī veikt tehniskus precizējumus nepārprotamai normu interpretācijai. Šo likumprojektu izstrādājusi Ekonomikas ministrija.
Tātad 15 priekšlikumi otrajam lasījumam.
1. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Jurģa Miezaiņa priekšlikums. Paredz likumprojekta 1. panta 1. punkta “b” apakšpunktu papildināt aiz vārda “meitas” ar vārdiem “vai mātes”. Tas faktiski ļautu uzņēmumiem piesaistīt... arī atbalstu saņemt tajos gadījumos, kad finansējums piesaistīts arī mātes uzņēmumā ārvalstīs. Šis, tāpat kā 2., 3. un 4. priekšlikums, ir daļēji atbalstīts un iekļauts 5. – komisijas priekšlikumā. Tātad šajā gadījumā šis ir daļēji atbalstīts priekšlikums. Aicinu balsot atturoties vai pret.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Miezaiņa priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 7, pret – 56, atturas – 12. Priekšlikums nav atbalstīts.
D. Pavļuts. 2. – deputāta Daniela Pavļuta priekšlikums. Radniecīgs 1. un, tāpat kā iepriekš minētais, paredz 1. panta 1. punktu... vai apakšpunktu papildināt ar vārdiem “vai mātes”. Ar to domājot mātes uzņēmumu, lai dotu iespēju atbalstam kvalificēties arī tiem jaunuzņēmumiem, kuri, lai saņemtu riska kapitāla ieguldījumu, dibinājuši saistīto komersantu (Skaņas pārrāvums.)... Priekšlikums komisijā tika daļēji atbalstīts, iekļauts 5. – komisijas priekšlikumā. Tāpēc aicinu balsot atturoties vai pret.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – deputāta Daniela Pavļuta priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 5, pret – 53, atturas – 20. Priekšlikums nav atbalstīts.
D. Pavļuts. Kolēģi, 3. – deputāta Daniela Pavļuta priekšlikums. Paredz izslēgt likuma 4. panta 2., 3., 4., 5., 6. un 8. apakšpunktu, lai noteiktu kā galveno kritēriju jaunuzņēmumu kvalifikāciju atbalstam to spēju piesaistīt investīcijas. Komisijā šis priekšlikums tika atbalstīts, iekļauts 5. – komisijas priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Sākam debates.
Vārds deputātam Danielam Pavļutam. Lūdzu!
D. Pavļuts (AP!).
Kolēģes un kolēģi! Es gribētu izmantot šo iespēju mazliet pastāstīt par šī likumprojekta priekšvēsturi un arī šī konkrētā priekšlikuma jēgu un nozīmību. Man ir bijusi tā iespēja būt starp tiem cilvēkiem, kas savulaik, 2016. gadā, kad nesen bija dibināta Latvijas Start-up uzņēmu asociācija jeb tagad Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija... Šīs organizācijas valdes locekļi, tostarp Andris Kariņš-Bērziņš, es un citi, iecerēja šo likumprojektu kā... nu, teiksim, tādu revolucionāru jaunu atbalsta mehānismu Latvijas jaunuzņēmumiem, kuri bija atspērušies, bet kuriem tiešām bija nepieciešams valsts atbalsts.
Tapa šī likuma koncepcija. Tā toreiz sastapās ar lielu atsaucību no Ekonomikas ministrijas. Tapa likumprojekts, par kuru, jāsaka, mūs apskauda gan Igaunijas, gan Lietuvas kolēģi, sakot, ka nekur Eiropā šāda tipa jaunuzņēmumu atbalsta likuma (kurš paredzētu nodokļu atvieglojumus jau tieši specifiski jaunuzņēmumiem, kas ir spējuši piesaistīt riska kapitāla investīcijas, tātad gudro naudu), šāda precedenta īsti nebija.
Nu, diemžēl šis likumprojekts, kurš tika pieņemts (likums stājās spēkā 2017. gada 1. janvārī), saskaņošanas procesā valdībā apauga ar tik daudziem un dažādiem ierobežojumiem, nosacījumiem un papildu kritērijiem, kādu nebija sākotnējā likumprojektā, ka tas rezultāts ir bijis tāds, ka pretēji sākotnējā likumprojekta anotācijā un izstrādes gaitā iecerētiem mērķiem dažu gadu laikā 100 jaunuzņēmumiem sniegt šo atbalstu, tā vietā aizbildinoties ar bažām par to, ka šis varētu būt tāds tā kā jauns mikrouzņēmuma nodoklis, kur pa kreisi, pa labi visi mēģinās optimizēt nodokļus un tā tālāk. Bažījoties par to, šie ierobežojumi ir panākuši, ka kopš 2017. gada 1. janvāra atbilstoši Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumam ir saņēmuši atbalstu veseli pieci (jūs jūtat sarkasmu manā balsī) – veseli pieci! – jaunuzņēmumi.
Tāpēc, kad šis likumprojekts no valdības tika saņemts Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā, paredzot atsevišķus šo ierobežojumu atvieglojumus, mēs uzskatījām un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vairākums, kurš atbalstījis arī šo konkrēti 3., manu, priekšlikumu, arī uzskatīja, ka šie samazinājumi vai šie atvieglojumi ir nepietiekami, ka ir jāiet tālāk un ir jāsamazina šie ierobežojumi vēl papildus tā, lai tiešām šos atbalsta vārtus paplestu plašāk un cerētu, ka tomēr tuvākajos gados šis atbalstīto jaunuzņēmumu skaits tiešām varētu būtiski pieaugt.
Tāpēc es aicinātu, līdzīgi kā Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti, arī visu Saeimu atbalstīt šo priekšlikumu, saprotot, ka mums vēl arvien ir iespēja padarīt Latviju par jaunuzņēmumiem jeb start-up tiešām draudzīgu zemi. Mums ir iespēja vēlreiz padarīt igauņus un lietuviešus aiz skaudības zaļus par to, ka mēs esam spējīgi būt par tiešām pievilcīgu vietu jaunuzņēmumu dibināšanai, ka mēs varam būt start-up magnēts, kāds mēs gribējām būt, un iet uz priekšu ar tiešām uzņēmējiem... konkrētai, ļoti specifiskai, ar īpašām vajadzībām uzņēmēju grupai pretī.
Aicinu atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Vārds deputātam Reinim Znotiņam.
R. Znotiņš (JK).
Jā, sveiki, kolēģi! Gribēju aicināt arī atbalstīt šo priekšlikumu. Kā jau Pavļuta kungs labi izstāstīja, tātad dažādu Finanšu ministrijas un citu baiļu rezultātā iepriekš šis likumprojekts bija apaudzis ar ļoti lieliem ierobežojumiem, realitātē vienkārši nestrādāja.
Bet es gribu pateikt lielu paldies Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputātiem par drosmi, par drosmi šoreiz tiešām pieņemt un virzīt šo likumprojektu tādā redakcijā, kādā tas bija paredzēts.
Un es aicinu arī uz šo skatīties kā iespēju, it īpaši ekonomiskās krīzes laikā, transformēt Latvijas ekonomiku, virzīt to uz augstākas pievienotās vērtības uzņēmējiem un uzņēmējdarbību. Un gribu teikt vēl arī paldies Ekonomikas ministrijai, kura arī tātad ir... nav atmetusi cerības un turpina to virzīt uz priekšu.
Tā ka aicinu tiešām visus Saeimas deputātus atbalstīt gan šo, gan arī nākamos priekšlikumus.
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Debates slēdzu.
Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. – deputāta Daniela Pavļuta priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 62, pret – 5, atturas – 6. Priekšlikums atbalstīts.
D. Pavļuts. Paldies par atbalstu, kolēģi.
Nākamais, 4., ir Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Jurģa Miezaiņa priekšlikums, kas paredz svītrot 4. panta 4. punktu. Komisijā priekšlikums atbalstīts, iekļauts 5. – komisijas priekšlikumā. Aicinu balsot “par”.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 4. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Miezaiņa priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 68, pret – 3, atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
D. Pavļuts. 5. ir attiecīgi atbildīgās komisijas priekšlikums, kurš iekļauj pirmajos četros priekšlikumos paredzēto saturu un izsaka 4. pantu... tā pirmo daļu jaunā redakcijā, nosakot vienkāršākus kritērijus jaunuzņēmumiem, kas piesakās atbalsta programmā. Komisijā atbalstīts. Aicinu balsot.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 5. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
D. Pavļuts. Kolēģi, 6. ir deputāta Daniela Pavļuta priekšlikums, kas paredz likuma 4. panta otrajā daļā vārdu “meitas” aizstāt ar vārdu “saistīto”, atbilstoši nosakot ierobežojumus arī saistītai sabiedrībai. Šis priekšlikums komisijā tika daļēji atbalstīts un iekļauts 10. – komisijas priekšlikumā. Tāpēc komisijas vārdā aicinu balsot atturoties vai pret.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 6. – deputāta Daniela Pavļuta priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 11, pret – 41, atturas – 22. Priekšlikums nav atbalstīts.
D. Pavļuts. Arī 7. ir deputāta Daniela Pavļuta priekšlikums. Tas paredz izslēgt likumprojekta 1. panta daļu, kas paredz papildināt likuma 4. pantu ar otrās daļas 1., 4., 5. un 6. apakšpunktu. Komisijā šis priekšlikums tika atbalstīts un pilnā mērā iekļauts 10. – komisijas priekšlikumā. Tāpēc komisijas vārdā aicinu atbalstīt un balsot “par”.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 7. – deputāta Daniela Pavļuta priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret – nav, atturas – 1. Priekšlikums atbalstīts.
D. Pavļuts. Kolēģi, 8. ir deputāta Daniela Pavļuta priekšlikums, kas paredz precizēt, kuriem 4. pantā minētajiem kritērijiem jāatbilst meitas vai mātes sabiedrībai. Šis priekšlikums komisijā tika daļēji atbalstīts, iekļauts 10. – komisijas priekšlikumā. Tāpēc komisijas vārdā aicinu balsot atturoties vai pret.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 8. – deputāta Daniela Pavļuta priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 5, pret – 44, atturas – 21. Priekšlikums nav atbalstīts.
D. Pavļuts. 9. priekšlikums ir Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Jurģa Miezaiņa priekšlikums, kas paredz likumprojekta 1. pantā attiecībā uz likuma 4. panta papildināšanu ar otro daļu noteikt ierobežojumus ne tikai meitas, bet arī mātes sabiedrībai atbilstoši iepriekšējiem priekšlikumiem. Līdzīgi kā daži iepriekšējie priekšlikumi, šis ir ticis daļēji atbalstīts un iekļauts 10. – komisijas priekšlikumā. Tāpēc aicinu komisijas vārdā balsot atturoties vai pret.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 9. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Miezaiņa priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 4, pret – 50, atturas – 20. Priekšlikums nav atbalstīts.
D. Pavļuts. 10. visbeidzot ir atbildīgās komisijas priekšlikums, kurš paredz izteikt likumprojekta 1. pantu jaunā redakcijā, nosakot vienkāršākas prasības jaunuzņēmumu mātes vai meitas sabiedrībai, tāpat arī ierobežojumus. Komisijā priekšlikums tika atbalstīts. Aicinu balsot “par”.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 10. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 74, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
D. Pavļuts. Esam nonākuši līdz 11. priekšlikumam. Tas ir Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Jurģa Miezaiņa priekšlikums – papildināt likumprojektu ar jaunu pantu, nosakot: ja jaunuzņēmums atbilst šī likuma 4. panta pirmās daļas 2.–9. punktam, bet nav saņēmis agrīnās stadijas riska kapitāla ieguldījumu, tas var pieteikties uz atbalstu šajā likumā noteiktajās atbalsta programmās. Ticis daļēji atbalstīts, iekļauts komisijas 12. priekšlikumā. Komisijas vārdā aicinu balsot atturoties vai pret.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 11. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Miezaiņa priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 2, pret – 49, atturas – 20. Priekšlikums nav atbalstīts.
D. Pavļuts. 12. ir atbildīgās komisijas priekšlikums, kas paredz papildināt 4. pantu ar trešo daļu, redakcionāli papildinot minēto 11. – Ekonomikas ministrijas priekšlikumu. Komisijā šis priekšlikums atbalstīts. Aicinu balsot “par”.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 12. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 75, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
D. Pavļuts. 13. ir redakcionālas dabas Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Jurģa Miezaiņa priekšlikums, kurš komisijā ir ticis atbalstīts. Aicinu balsot “par”.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 13. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Miezaiņa priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 78, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
D. Pavļuts. Arī 14. ir Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Jurģa Miezaiņa priekšlikums, kas ir saistīts ar iepriekšējo, 13., priekšlikumu. Komisijā ir atbalstīts. Aicinu balsot “par”.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 14. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Miezaiņa priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 78, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
D. Pavļuts. Un visbeidzot, kolēģi, 15. ir Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Jurģa Miezaiņa priekšlikums izteikt 11. panta pirmo daļu jaunā redakcijā, nosakot, ka jaunuzņēmums nav tiesīgs saņemt atbalstu par darba ņēmēju, par kuru tam vai citam jaunuzņēmumam atbalsta periodā ir piešķirts šajā likumā minētais atbalsts. Komisijā priekšlikums atbalstīts. Aicinu balsot “par”.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 15. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Miezaiņa priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 79, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
D. Pavļuts. Paldies, kolēģi, par darbu. Aicinu arī komisijas vārdā atbalstīt šo likumprojektu otrajā lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 79, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir pieņemts.
Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu!
D. Pavļuts. Priekšlikumu termiņš trešajam, galīgajam, lasījumam – 2020. gada 29. jūnijs.
Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 29. jūnijs.
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Mārtiņš Šteins.
M. Šteins (AP!).
Labdien, cienījamā Saeimas priekšsēdētājas biedres kundze! Kolēģes! Kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā esam izskatījuši un sagatavojuši izskatīšanai Saeimā grozījumus likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.
Tie ir saistīti arī ar grozījumiem Kredītiestāžu likumā, un grozījumi kopumā paredz iespēju kredītiestādei vienpusēji dzēst parādsaistības par hipotekārajiem kredītiem, kas ņemti pirms 2008. gada ekonomiskās krīzes.
Kopā saņemti četri priekšlikumi.
1. ir deputāta Šteina priekšlikums. Paredz palielināt ar nodokli neapliekamās naudas summas apmēru ziedojumiem, kas snieguši palīdzību ārstniecības izdevumu segšanai. Komisijā priekšlikums atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! (Starpsauciens: “Debates!”) Debates? Piedodiet. Vārds deputātam Mārtiņam Šteinam.
M. Šteins (AP!).
Sveicināti vēlreiz! Šis priekšlikums nav saistīts ar likumprojekta galvenajiem grozījumiem, bet par citu lietu. Priekšlikums tapis, lai palīdzētu smagi slimu bērnu ģimenēm, palīdzētu personām, kuras saskārušās ar slimībām un kuras atbalsta sabiedriskā labuma biedrības un nodibinājumi ar ziedojumiem.
Priekšlikums arī tapis sadarbībā ar nevalstisko sektoru un Veselības ministriju un paredz palielināt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamās naudas summas apmēru gadījumos, kas noteikti šī likuma 9. panta 27. punktā. Un runa ir par palīdzību naudā, kas personām sniegta ārstniecības izdevumu segšanai.
Šobrīd situācija var izveidoties... ir tāda, ka sabiedriskā labuma organizācija, kas vāc ziedojumus un no tiem maksā, piemēram, pabalstus vai palīdzību onkoloģijas pacientiem, piemēram, 150 eiro mēnesī... tad atbalsts kopā veido 1800 eiro, un var izveidoties situācija, ka pacientiem vai viņu vecākiem gada beigās var rasties pienākums maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas nebūtu pareizi. Šis konkrētais regulējums attiecas tikai uz sabiedriskā labuma organizācijām, kas veic ziedojumu piesaisti un palīdzību. Un paldies komisijai, kas atbalstīja priekšlikumu, taču, ieklausoties Saeimas Juridiskā biroja un Finanšu ministrijas ierosinājumos... un secinājām, ka priekšlikums nav izcils, un sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām, Veselības ministriju, Finanšu ministriju esmu jau sagatavojis precizējumus uz trešo lasījumu, lai šo normu padarītu skaidrāku un noteiktu normas spēkā stāšanās laiku.
Bet tas jau būs uz trešo lasījumu.
Pagaidām paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Debates slēdzu.
Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – deputāta Šteina priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 74, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
M. Šteins. 2. priekšlikums ir no deputātes Sprūdes un paredz izmaiņas ar nodokli neapliekamo ienākumu veidā. Komisijā nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – deputātes Sprūdes priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 15, pret – 55, atturas – 2. Priekšlikums noraidīts.
M. Šteins. 3. ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Paredz izmaiņas ar nodokli neapliekamo ienākumu veidā. Komisijā ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 76, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
M. Šteins. 4. priekšlikums ir no deputātes Liepiņas un paredz jaunu ar šo nodokli neapliekamo ienākumu veidu. Komisijā netika atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 4. – deputātes Lindas Liepiņas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 20, pret – 53, atturas – nav. Priekšlikums noraidīts.
M. Šteins. Tie bija visi priekšlikumi. Aicinu Saeimu balsot otrajā lasījumā par šo likumprojektu.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” otrajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 79, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu!
M. Šteins. Komisijas vārdā lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu – šā gada 26. jūnijs.
Sēdes vadītāja. Priekšlikumiem termiņš – šā gada 26. jūnijs. Paldies.
Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”, otrais lasījums.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Mārtiņš Šteins. Lūdzu!
M. Šteins (AP!).
Tātad arī šis likumprojekts ir saistīts ar 2008. gada krīzes hipotekāro parādsaistību dzēšanu. Budžeta komisija izskatīja otrajā lasījumā, un saņēmām četrus priekšlikumus.
1. ir deputāta Gata Eglīša priekšlikums. Paredz papildināt likumu ar pārejas noteikumiem. Komisijā atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko pantu numerāciju.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – deputāta Gata Eglīša priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
M. Šteins. Arī 2. ir deputāta Eglīša priekšlikums. Paredz papildināt likuma pārejas noteikumus. Komisijā priekšlikums ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – deputāta Gata Eglīša priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 75, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
M. Šteins. 3. – Juridiskā biroja priekšlikums. Precizē normu. Komisijā ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par atbildīgās komisijas 3. priekšlikumu! (Starpsauciens: “Juridiskā biroja!”) Piedodiet. Jā.
Lūdzu, balsosim par 3. – Juridiskā biroja priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 76, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
M. Šteins. Arī 4. ir Saeimas Juridiskā biroja ierosinājums precizēt normu un papildināt to, ko komisija atbalstīja.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 4. – Juridiskā biroja priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 77, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
M. Šteins. Komisijas vārdā aicinu Saeimu balsot par šo likumprojektu otrajā lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 80, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu!
M. Šteins. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš, ko komisija noteica, ir 26. jūnijs.
Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 26. jūnijs. Paldies.
Kolēģi, laiks starpbrīdim.
Notiek reģistrācija.
Starpbrīdis līdz pulksten 18.00. Reģistrācija ir pabeigta. Tiekamies pēc pusstundas.
Paldies.
(Pārtraukums.)
Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētājas biedre
Dagmāra Beitnere-Le Galla.
Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Turpinām 2020. gada 17. jūnija sēdi.
Skatām likumprojektu “Starptautisko skolu likums”.
Ārlietu komisijas vārdā – deputāte Linda Ozola. Lūdzu!
L. Ozola (JK).
Labdien, kolēģi! Tātad strādājam ar likumprojektu “Starptautisko skolu likums” (Nr. 710/Lp13) pirmajā lasījumā.
Likumprojektu ir iesniegusi piecu deputātu grupa – Anita Muižniece, Reinis Znotiņš, Linda Ozola, Krišjānis Feldmans un Gatis Eglītis.
Un ar šo ir paredzēts pieņemt atsevišķu likumu, kas Latvijā regulēs starptautisko skolu darbību, kura līdz šim nav viendabīgi regulēta. Mums ir skolas, kuru galvenais darbības veids ir starptautiski atzītu vispārējās izglītības programmu īstenošana, un likuma mērķis ir noteikt šādu izglītības iestāžu izveides un darbības juridisko ietvaru ar mērķi nodrošināt vispārējās izglītības pieejamību starptautisko organizāciju, it īpaši NATO un Eiropas Savienības, piemēram, dalībvalstu bruņoto spēku militārpersonu, Eiropas Savienības institūciju, diplomātiskajā un konsulārajā dienestā nodarbināto personu ģimenes locekļiem, tas ir, bērniem, tādējādi veicinot starptautisko sadarbību tādos jautājumos, kas saistīti ar izglītību.
Mazliet atskatoties vēsturē. Pirmā privātā izglītības iestāde Latvijā, uz kuru var attiecināt šo apzīmējumu “starptautiskā skola”, tika izveidota 1992. gadā, kad tika nodibināta privātā izglītības iestāde – Latvijas Starptautiskā skola... tajā laikā, lai ārvalstu diplomātiem un citu ārvalstnieku ģimenes locekļiem būtu pieeja vispārējās izglītības programmām. Šīs skolas darbību joprojām regulē 2003. gadā parakstītais Latvijas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgums par Latvijas Starptautisko skolu, un tas nosaka skolas tiesības un pienākumus, kā arī attiecības ar Latvijas izglītības sistēmu. Šis līgums ir arī ratificēts Saeimā 2006. gadā. Bet, pakāpeniski palielinoties Latvijas starptautiskās sadarbības apjomam un ārvalstu uzņēmumu un starptautisko organizāciju pārstāvniecību skaitam Latvijā, ir pieaudzis arī pieprasījums pēc vispārējās izglītības iegūšanas svešvalodās. Rezultātā šobrīd saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas rīcībā esošajiem datiem par starptautiskās izglītības piedāvājumu Latvijā ir sešas privātās izglītības iestādes, kas īsteno programmas, kurām ir saistība ar ārvalstīs vai starptautiskās organizācijās veidotu vispārējās izglītības saturu. Un šīs iestādes tātad ir Latvijas Starptautiskā skola, Rīgas Starptautiskā skola, Britu vidusskola Latvijā, privātā sākumskola “Rīgas Vācu skola”, Žila Verna Rīgas Franču skola un starptautiskā vidusskola “Ekziperī”.
Jāuzsver, ka līdz šim starptautiskajām skolām nebija vienotas juridiskās pieejas starptautiski atzītas vispārējās izglītības programmas nodrošināšanā. Tātad daļa šo skolu īstenoja izglītības programmu mazākumtautību valodā, kur mazākumtautības valoda tiek pielīdzināta svešvalodas apguvei, un daļa skolu izmantoja licencētu izglītības programmu citā valodā. Bet jāņem vērā, ka jau 2018. gadā tika veiktas izmaiņas Izglītības likumā attiecībā uz mācību valodu Latvijas vispārējās izglītības programmās. Un tāpat bija saistītas izmaiņas Latvijas vispārējās izglītības standartos. Tātad šīs izmaiņas, kas pieņemtas 2018. gadā, stāsies spēkā šī gada 1. septembrī. Rezultātā bija jādomā, ko darīt ar starptautiskajām skolām, un tika vērtēta iespēja veikt attiecīgus grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, lai precizētu nepieciešamos izņēmumus attiecībā uz šīm skolām. Bet tika identificēts, ka šo izmaiņu apjoms ir pārāk liels, un secinājums bija, ka starptautiskajām skolām būtu nepieciešams atsevišķs darbības juridiskais ietvars. Tātad šis apstāklis ir viens no apsvērumiem, kāpēc šis likumprojekts ir steidzams, ko arī komisija lūgs.
Vēlos vēl piebilst, ka šis likumprojekts paredz... Lai sekmētu skolu izglītojamo integrāciju Latvijā, tāpat viņu latviešu valodas prasmi, likumprojekts paredz, ka viens no priekšnoteikumiem, lai skola varētu īstenot starptautisku izglītības programmu, ir arī latviešu valodas, Latvijas vēstures un kultūras, Latvijas dabas un ģeogrāfijas apguve tās īstenotās starptautiskās izglītības programmas ietvaros, integrējot to Latvijas mācību priekšmetu veidā.
Sagatavojot šo likumprojektu, likumprojekta iesniedzēji ir īstenojuši arī konsultācijas ar visām iepriekš minētajām starptautiskajām skolām, ar Izglītības un zinātnes ministriju, tāpat ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu, Valsts izglītības satura centra pārstāvjiem. Šis likumprojekts ir apspriests un saskaņots arī ar Ārlietu ministriju un Tieslietu ministriju. Tāpat tas ir rakstveidā saskaņots ar Satiksmes ministriju.
Manis minētās institūcijas piedalījās arī komisijas sēdē, kurā šis likumprojekts tika skatīts pirmajā lasījumā. Visas puses tika uzklausītas, tātad gan valsts iestādes, gan arī skolas, uz kurām šis likums attieksies, un visas puses atbalsta šī jautājuma sakārtošanu piedāvātajā juridiskajā veidā.
Vēl, pamatojot, kāpēc komisija lūgs noteikt steidzamību šim likumprojektam, tātad bez jau manis minētajiem grozījumiem Izglītības likumā, kas stāsies spēkā 1. septembrī un ir saistīti ar mācību valodu, ir jāuzsver, ka Latvijā darbojas viena no Eiropas Savienības aģentūrām – BEREC birojs, un viņiem šogad, šajā vasarā, jau ir jāpagarina līgums par savas darbības turpināšanu. Vienošanās, kas ir noslēgta ar BEREC, paredz, ka Latvijas valsts apņemas sakārtot aspektu, kas attiecas uz Eiropas skolas izveidi Latvijā. Šobrīd mums vēl tādas oficiāli nav. Bet, lai Eiropas Savienības institūciju pārstāvju ģimenes locekļi, tas ir, bērni, varētu apgūt šo te visā Eiropā aprobēto izglītības programmu, mums ir nepieciešama akreditēta Eiropas skola. Arī šīs skolas izveidei ir nepieciešams šis starptautisko skolu likumprojekts. Tātad, ņemot vērā visu manis iepriekš minēto, Ārlietu komisija lūdz Saeimu noteikt šim likumprojektam steidzamību.
Sēdes vadītāja. Paldies, Ozolas kundze.
Pimenova kungs, vai jūs runāsiet par steidzamību?
I. Pimenovs (SASKAŅA).
Nē, mans mērķis ir cits.
Sēdes vadītāja. Tad uz brīdi atsauciet, lūdzu, savu dalību debatēs.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Starptautisko skolu likums” steidzamību! Lūdzu, balsosim! Par – 65, pret – 8, atturas – nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.
Uzsākam debates. Debates. (Dep. I. Pimenova starpsauciens.) Lūdzu. Jā. Jūs esat pieteicies. Paldies. Vārds... Sākam debates.
Sākam debates.
Vārds deputātam Igoram Pimenovam. Lūdzu!
I. Pimenovs (SASKAŅA).
Jā, es pateicos, priekšsēdētāja! Es pieteicos debatēm, lai rezervētu iespēju pēc debašu beigām piedāvāt priekšlikumu iesniegšanas termiņu. Lūdzu Prezidiju šo iespēju man nodrošināt.
Tagad, kamēr man ir laiks vēl debatēm, es gribētu arī piebilst, ka šis likums ir jauns likums īstenībā. Arī ziņotāja ir atzinusi, ka netika atrasta iespēja grozīt esošo Izglītības likumu tā, lai esošajā likumā ietilptu visas tās ieceres, procedūras, principi, uzdevumi, kuri... izskatāmā likuma autori iekļāva šajā jaunajā likumā. Tieši tāpēc jaunais likums bija izveidots. Tāpēc es uzskatu, ka tomēr... kamēr mēs respektējam autoru lūgumu izskatīt šo likumprojektu steidzamā kārtā, tomēr noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu pēc iespējas lielāku, lai varētu pamatoti sagatavot priekšlikumus un nodrošināt jaunā likuma augstu kvalitāti. Tas ir mans lūgums, un pēc tam, kad būs iesniegts un nosaukts priekšlikumu iesniegšanas termiņš, dot man vārdu, lai es nosauktu savu piedāvājumu.
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Vārds deputātei Anitai Muižniecei. Lūdzu!
A. Muižniece (JK).
Jā, labdien, cienījamie kolēģi! Paldies Lindai Ozolai, kura, manuprāt, ļoti lielu daļu no šī likuma būtības jau ir izklāstījusi, tāpēc es noteikti neatkārtošos. Bet, ņemot vērā, ka esmu arī iesniedzēja šim likumprojektam, es vēlējos vērst deputātu uzmanību uz to, ka, par spīti tam, ka tas ir pilnīgi jauns likums, pie šī likumprojekta tātad ir strādāts aptuveni viena gada garumā, un patiešām ļoti intensīvi sadarbojoties gan ar visām piecām skolām, uz kurām šis likums attiektos, gan ar jau minētajām institūcijām un dažādām ministrijām. Un es vienkārši gribēju vēlreiz vērst uzmanību un papildināt Ozolas kundzes teikto par steidzamības pamatojumu tam kontekstā ar šo BEREC organizāciju. Tātad Ozolas kundze jau pieminēja šo termiņa tuvošanos mītnes līguma pagarinājumam, un šobrīd arī Satiksmes ministrija ir tā, kurai līdz 31. jūlijam, ja es tagad precīzi atceros no galvas, valdībā ir jāiesniedz jau projekts. Un projekts šim mītnes līguma pagarinājumam, kurš tātad arī paredzēs šīs organizācijas darbinieku bērnu izglītības iespēju nodrošināšanu, kas patiesībā ir bijis ļoti liels mūsu valsts, tā teikt, klupšanas akmens, ko mēs līdz šim tā pilnvērtīgi neesam varējuši nodrošināt. Bet es vēlreiz vēlos uzsvērt šo patiešām ilgo... gada garumā veiktās konsultācijas pie šī likumprojekta izstrādes, un es gribētu domāt, ka tas ir gana kvalitatīvs, lai mēs arī šādā steidzamības kārtā to pieņemtu.
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Vārds deputātam Rihardam Kolam.
R. Kols (NA).
Labdien, cienījamā Saeimas sēdes vadītājas kundze! Cienījamie, godātie kolēģi! Atbildot uz Pimenova repliku par iesniegšanas termiņiem, šeit... lūgums tika Ārlietu komisijā atbalstīts iesniedzēju vārdā atzīt par steidzamu. Tad Saeimas sēdē likumprojektu atzīt par steidzamu lūdz Ārlietu komisija. Un es ļoti ceru, ka Saeimas deputāti ņems vērā Ārlietu komisijas lūgumu.
Kas attiecas arī uz tādu repliku, ka vajag pēc iespējas... ka vajag augstākā kvalitātē šo likumprojektu izstrādāt. Es neesmu dzirdējis no Pimenova kunga konkrētus norādījumus, kas ir nepilnīgi un kas ir kļūdaini, un kur ir pilnveidojams, un kas norāda uz to, ka šis likumprojekts varētu būt nekvalitatīvi sagatavots. Kā jau norādīja arī Muižnieces kundze un Ozolas kundze, virkne valsts institūciju un tieši atbildīgās nozares institūcijas ir iesaistītas šī likumprojekta izstrādāšanā, process ir ildzis vairāk nekā gadu. Es domāju, ka ir izvērtēti visi juridiski tiesiskie aspekti, lai mēs beidzot Latvijā varētu starptautiskajām skolām arī ielikt šo te juridiski tiesisko ietvaru un tās var brīvi darboties.
Kas attiecas uz steidzamību, viens ir, ko minēja Muižnieces kundze par BEREC organizāciju. Es domāju, ka tas nav pats svarīgākais. Pats svarīgākais ir par esošo starptautisko skolu iekļaušanos mūsu jau pieņemtajos Izglītības likuma grozījumos, kas stājas spēkā ar 1. septembri, tajā skaitā ar mācību programmu un satura salāgošanu, lai ar 1. septembri jaunie skolēni pilnvērtīgi varētu sākt apgūt izglītības programmu, kas ir pamatā Izglītības likuma grozījumiem. Un šeit citstarp, kādēļ arī jautās, kas tad starptautiskajai skolai ir saistāms ar Latvijas izglītības saturu... nu, redziet, ir iekļauts arī mācību priekšmets par Latviju, kur citstarp ir iekļauti jautājumi, kas ir par Latvijas ģeogrāfiju, dabu, vēsturi, kultūru, tāpat arī latviešu valodu. Es domāju, ka šis periods, kas ir noteikts līdz 1. septembrim, ir diezgan īss, it īpaši, ja skatāmies uz starptautiskajām skolām, lai pielāgotos, lai sagatavotu attiecīgu mācību programmu un saturu, lai 1. septembrī pilnvērtīgi nodrošinātu šo mācību programmu.
Es lūdzu deputātus atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Vārds deputātam Igoram Pimenovam otro reizi.
I. Pimenovs (SASKAŅA).
Paldies.
Es ar cieņu izturos pret ziņotājas un kolēģu deputātu nosauktās darba grupas dalībniekiem, kuri izstrādā šo likumu. Man nav iemesla neuzticēties viņu darba kvalitātei.
Es vienkārši gribētu atgādināt, ka, lūk, reizē... ja nosauktu virkni apstākļu, kāpēc ir nepieciešams šo likumprojektu pieņemt... šo likumu pieņemt steidzamā kārtā, nu tad vajadzētu tomēr iepriekš arī parūpēties, lai iesniegtu Saeimā šo likumprojektu skatīšanai, lai būtu deputātiem iespēja iedziļināties likuma saturā, uzzināt, kāda ir pieredze citās valstīs, lai mēs tik tiešām neizgudrotu divriteni, bet izmantotu pieredzi, kas sevi jau attaisnojusi šādos apstākļos citur, arī citās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Diemžēl mums laika pietrūkst.
Es vēlreiz atkārtoju, ka mēs... nu, vismaz es to... es atbalstīju – apzināti – ziņotājas priekšlikumu izskatīt likumprojektu steidzamā kārtā. Labi, bet nu vismaz dodiet deputātiem iespēju, jo tieši viņu atbildība – pieņemt vai nepieņemt šo likumu... iespēju, ja būs atrastas kādas nepilnības vai būs jaunas idejas... Gadās tā, ka arī labu ideju autoriem ne visas rīcības iespējas bija pieejamas. Varbūt vēl citi piedāvājumi būs arī tiem, kas strādāja tik garu laiku ar šo likumprojektu.
Tāpēc es šeit nevienam nepārmetu. Labs darbs ir padarīts, bet nu tomēr es lūdzu ļaut deputātiem piedalīties, pievienoties, piebiedroties darba grupai un arī iesniegt savus priekšlikumus savlaicīgi.
Lūdzu respektēt arī citu Saeimas deputātu vēlmi piedalīties darbā.
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Vārds deputātam Nikolajam Kabanovam. Lūdzu!
N. Kabanovs (SASKAŅA).
Cienījamā sēdes vadītāja! Godātie kolēģi! Man liekas, ka ir vērts nosaukt lietas īstajos vārdos.
Patiesībā šis likumprojekts nav vērsts uz nekādu BEREC. Tā saucamā BEREC jeb Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestāde... Tur strādā kādi daži desmiti cilvēku, un bērnu viņiem... var uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt.
Lieta ir par NATO kontingentu, par lielu NATO kontingentu, kas būs drīzumā Latvijā, jo Amerika tagad grasās izvest savu karaspēku no Vācijas, un tas ir tikai iegansts, lai, teiksim tā, ievilktu šo karaspēku šeit, atvestu uz Latviju. Nu, it kā priekšnosacījumi... un pie mums ir skoliņa jūsu bērniņiem... un tā tālāk.
Tāpēc mans piedāvājums ir nosaukt šo likumu nevis par Starptautisko skolu likumu, bet par NATO skolu Latvijā...
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Vārds deputātam Krišjānim Feldmanam. Lūdzu!
K. Feldmans (JK).
Labdien! Es tikai vēlējos izteikt pateicību Kabanova kungam par jaunāko informāciju attiecībā uz NATO sabiedroto un dažādu mūsu stratēģisko partneru kustībām, tajā skaitā – gaidāmajām karaspēka kustībām Latvijas teritorijā.
Lūdzu, turpiniet mūs informēt par jaunumiem.
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Vārds deputātei Anitai Muižniecei otro reizi.
A. Muižniece (JK).
Labdien, kolēģi, vēlreiz! Iespējams, ka šis... Es pilnīgi piekrītu, ka... un neapgalvoju to, ka šis likumprojekts varētu būt pilnīgi simtprocentīgi bez jebkādām... bez jebkādiem papildinājumiem. Arī es esmu plānojusi uz nākamo lasījumu iesniegt papildu priekšlikumus, kurus mēs arī Ārlietu komisijā esam izdiskutējuši. Tomēr es gribētu vērst uzmanību uz to, ka likumprojekts Saeimā tika iesniegts šī gada 26. maijā.
Un, patiesi, BEREC nav primārā lieta, kuras dēļ šie grozījumi ir sagatavoti. Ir vēl viena lieta, kur... Un, manuprāt, tā ir mūsu valsts goda lieta – savas apņemšanās arī spēt izpildīt. To mēs līdz šim varbūt nepilnvērtīgi esam paveikuši. Bet tā būtiskākā lieta ir tā, ka, ja mēs šo likumu nepieņemam līdz, es teiktu, augusta sākumam vai augusta beigām, tad principā mums var rasties situācija, ka šī gada 1. septembrī, brīdī, kad sāksies jaunā mācību satura ieviešana, neviena no šobrīd esošajām starptautiskajām skolām faktiski nespēs salāgot jaunā mācību satura standartā paredzētās prasības ar tām starptautiskajām izglītības programmām, ko šīs skolas šobrīd kaut kā nebūt... varbūt ne vienmēr arī atbilstoši juridiski, atbilstoši mūsu likumdošanai, ievieš.
Un es tiešām... Respektējot šo vēlmi iesaistīties un palīdzēt, es ļoti aicinu deputātus atbalstīt šo procesu tādā veidā, lai mēs patiešām laikus paspējam arī pieņemt šo likumu, jo, kā zināms, process ne vienmēr virzās tik raiti šeit, parlamentā.
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Vārds deputātam Ainaram Latkovskim. Lūdzu!
Latkovska kungs, mēs jūs nedzirdam, ieslēdziet mikrofonu! Nedzirdam. (Starpsauciens.)
Vai jums ir palīdzība tehniska jūsu zālē? Latkovska kungs, jūs nedzirdam! Latkovska kungs, mēs jūs nedzirdam. Latkovska kungs, mēs jūs nedzirdam.
Man žēl (Smiekli. Starpsaucieni.)... Nav. (Smiekli. Pauze.)
Mēs diemžēl jūs nedzirdējām. (Starpsaucieni.)
Tehnisku pārtraukumu... cik minūšu vajadzētu? (Starpsauciens: “Divas!”) Divas? Tehniskais pārtraukums – divas minūtes.
(Pārtraukums.)
Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētājas biedre
Dagmāra Beitnere-Le Galla.
Sēdes vadītāja. (Skaņas pārrāvums.)... pārtraukuma.
Latkovska kungs, jums ir iespēja pieteikties vēlreiz, lūdzu, debatēm.
Atsauciet tad, lūdzu!
Atsaukt arī nevar. Labi, tādā gadījumā debates slēdzu.
Vai komisijas vārdā ko vēl gribat piebilst?
Lūdzu! Deputāte Linda Ozola.
L. Ozola. Komisijas vārdā vēlos vien teikt, ka šo likumprojektu komisija skatīja pirms nedēļas – 9. jūnijā. Un, kā jau viena no iesniedzējām norādīja, šis likumprojekts bija iesniegts vēl agrāk. Tas ir bijis sistēmā visu laiku pieejams, un ir bijusi iespēja visiem, kas vēlas, iepazīties ar šo likumprojektu detalizēti.
Komisijā tika runāts arī par to, ka ir nepieciešams pietiekami ilgs laiks priekšlikumu iesniegšanai. Komisija plānoja noteikti arī ļoti saprātīgu laika periodu priekšlikumu iesniegšanai.
Bet šobrīd Ārlietu komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Starptautisko skolu likums” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 74, pret – 1, atturas – 3. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir pieņemts.
Lūdzu, nosakiet termiņu priekšlikumiem!
L. Ozola. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir piecas darba dienas. Ņemot vērā tuvojošos svētkus, tas sanāk šā gada 29. jūnijs.
Un komisija lūdz otrajā lasījumā skatīt... lūdz noteikt, ka likumprojekta izskatīšana otrajā lasījumā veicama tuvākajā Saeimas ārkārtas sēdē pēc tam.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Vai ir vēl priekšlikumi?
Lūdzu ieslēgt... aktivizēt punktu “Par procedūru”!
Lūdzu! Vārds deputātam Igoram Pimenovam.
I. Pimenovs (SASKAŅA).
Paldies.
Ņemot vērā, ka likumprojekts tika iesniegts Saeimā, kā teica mūsu kolēģe, vēl maijā, es nelūdzu priekšlikumiem atvēlēt mēnesi... četras darba dienas... bet gan – līdz 8. jūlijam.
Lūdzu ņemt vērā, ka gaidāmi svētki un ka darba dienu skaits tātad būs mazāks. Un tāpēc konsultēties ar iestādēm Latvijā būs grūtāk, nekā ierasts.
Es nosaukšu termiņu – šā gada 8. jūlijs.
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Balsosim par termiņu priekšlikumiem – šā gada 8. jūlijs! Lūdzu, balsosim! Par – 28, pret – 47, atturas – 3. Priekšlikums par 8. jūliju ir noraidīts.
Tātad termiņš priekšlikumiem ir šā gada 29. jūnijs.
Turpinām skatīt likumprojektus.
Likumprojekts “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā”.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Jānis Cielēns. Lūdzu!
J. Cielēns (JK).
Labdien, kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas 9. jūnija sēdē strādājām ar likumprojektu “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā”.
Atgādināšu, ka likuma mērķis ir nodrošināt Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu par atkritumiem prasību pārņemšanu Latvijas normatīvajā regulējumā attiecībā uz ražotāju paplašinātās atbildības sistēmām.
Uz otro lasījumu ir saņemti trīs priekšlikumi.
1. – Juridiskā biroja priekšlikums. Tas ir redakcionāls. Ir ierosināts aizstāt likumprojekta 1. pantā vārdus “pasākumu komplekss” ar vārdiem “pasākumu kopums”. Komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – Juridiskā biroja priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 76, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Cielēns. 2. – Juridiskā biroja priekšlikums. Tas ir tehnisks. Ir izteikts pārejas noteikumu 35. un 36. punkts attiecīgi kā 38. un 39. punkts. Komisijā priekšlikums atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – Juridiskā biroja priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 78, pret un atturas – nav. Priekšlikums atbalstīts.
J. Cielēns. 3. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Tas paredz izteikt pārejas noteikumu 38. punktu šādā redakcijā: “Ražotāja paplašinātās atbildības sistēmām, kas uzsākušas darbību pirms 2018. gada 4. jūlija un laikposmā no 2018. gada 4. jūlija līdz dienai, kad stājas spēkā šā likuma 6.1 pants, ir saistošas šā likuma 6.1 panta prasības, sākot ar 2022. gada 1. janvāri.”
Komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. – atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 82, pret – nav, atturas – 1. Priekšlikums atbalstīts.
J. Cielēns. Visi priekšlikumi ir izskatīti.
Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā” otrajā lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 86, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir pieņemts.
Lūdzu, nosakiet termiņu priekšlikumiem!
J. Cielēns. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam – šā gada 26. jūnijs.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 26. jūnijs.
Turpinām skatīt mūsu dienaskārtību.
Un atgriežamies pie likumprojekta “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāte Dana Reizniece-Ozola. Lūdzu!
D. Reizniece-Ozola (ZZS).
Godātie kolēģi! Dublis numur divi. Trīs saistīti likumprojekti.
Pirmais no tiem – “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” (Nr. 563/Lp13), trešais lasījums.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija likumprojektu ir izskatījusi, un nav saņemts neviens priekšlikums.
Tāpēc es aicinu jūs atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 85, pret un atturas – nav. Likums ir pieņemts.
Paldies.
Skatām likumprojektu “Grozījumi Kontu reģistra likumā”, trešais lasījums.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāte Dana Reizniece-Ozola.
D. Reizniece-Ozola (ZZS).
Dana Reizniece-Ozola noziņos arī par otru likumprojektu – “Grozījumi Kontu reģistra likumā” (Nr. 564/Lp13).
Ir saņemti divi tehniski priekšlikumi.
1. – finanšu ministra Reira priekšlikums. Tehnisks, redakcionāls. Komisijā atbalstīts. Aicinu atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – finanšu ministra Reira priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 81, pret – nav, atturas – 1. Priekšlikums atbalstīts.
D. Reizniece-Ozola. 2. – finanšu ministra Reira priekšlikums, kas ir tehnisks. Komisijā atbalstīts. Lūdzu atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – finanšu ministra Reira priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par – 82, pret – nav, atturas – 1. Priekšlikums atbalstīts.
D. Reizniece-Ozola. Aicinu likumprojektu atbalstīt trešajā, galīgajā, lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Kontu reģistra likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 83, pret – nav, atturas – 1. Likums pieņemts.
Likumprojekts “Grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā”, trešais lasījums.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāte Dana Reizniece-Ozola.
D. Reizniece-Ozola (ZZS).
Likumprojekts “Grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā” (Nr. 565/Lp13), trešais lasījums.
Priekšlikumi nav saņemti.
Aicinu atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 83, pret – nav, atturas – 1. Likums pieņemts.
Paldies, kolēģi.
Esam izskatījuši šodienas pirmās ārkārtas sēdes darba kārtību.
Veicam reģistrāciju!
Un atgādinu, ka 20 minūtes pēc šīs sēdes beigām mēs tiekamies nākamajai ārkārtas sēdei.
Satura rādītājs un balsojumi
13. Saeimas pavasara sesijas 27. (attālinātā ārkārtas) sēde
2020. gada 17. jūnijā
17a1.06.2020. | 14.00 |
14.58 |
16.00 |
18.00 |