Latvijas Republikas 13. Saeimas
ziemas sesijas astoņpadsmitā (ārkārtas) sēde
2020. gada 3. aprīlī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs un balsojumi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)
Audio balsojumi (frakcijās)

Sēdes vadītāja. Labrīt, godātie kolēģi! Sāksim Saeimas šā gada 3. aprīļa ārkārtas sēdi.

Pirms sākam sēdi, vēlos jūs informēt, ka deputāti Jurašs, Feldmans, Zālīte-Grosa, Eglītis, Mārtuža, Znotiņš un citi Saeimas sēdē lūdz saīsināt runas laiku par visiem izskatāmajiem jautājumiem. Runājot pirmo reizi debatēs, noteikt laiku – divas minūtes, runājot otro reizi – viena minūte. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsaucieni: “Jā!”; “Jā, ir iebildumi!”)

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Saeimas 2020. gada 3. aprīļa ārkārtas sēdē par izskatāmajiem jautājumiem tiktu noteikts debašu laiks, runājot pirmo reizi – divas minūtes, runājot otro reizi – viena minūte! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie deputāti! Balsošanas rezultāts par debašu laika saīsināšanu, nosakot divas minūtes, runājot pirmo reizi, vienu minūti – runājot otro reizi. Par – 55, pret – 21, atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Līdz ar to lēmums ir pieņemts. Runas laiks debatēm visiem izskatāmajiem jautājumiem 2020. gada 3. aprīļa sēdē tiek noteikts divas minūtes, runājot pirmo reizi, viena minūte – runājot otro reizi.

Godātie kolēģi! Sāksim izskatīt sēdes darba kārtību.

Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

“Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Lēmuma projekts “Par deputāta Aivara Geidāna ievēlēšanu Juridiskajā komisijā”. Vai deputāti vēlas debatēt?

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputāta Aivara Geidāna ievēlēšanu Juridiskajā komisijā”! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA). 

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par lēmuma projektu “Par deputāta Aivara Geidāna ievēlēšanu Juridiskajā komisijā”: par – 80, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā – likumprojektu izskatīšana.

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāts Andris Skride.

A. Skride (AP!).

Labrīt, Mūrnieces kundze! Labrīt, godātie kolēģi! Uz otro lasījumu saņemti pieci priekšlikumi.

1. priekšlikums no Saeimas deputātes Regīnas Ločmeles-Luņovas. Komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātei Regīnai Ločmelei-Luņovai.

R. Ločmele-Luņova (SASKAŅA).

Labrīt, kolēģi! Mans priekšlikums bija saistīts ar konkrētām situācijām, kurās pašlaik ir jaunās mammas. Viens no gadījumiem aprakstīja situāciju, kurš bija par mana priekšlikuma pamatu. Bet sakarā ar to, ka likumprojekts kopumā, it īpaši 5. priekšlikums, komisijas priekšlikums, kurš ietvēra arī Labklājības ministrijas priekšlikumu novērst tās situācijas, kuras es tagad nocitēšu... Saskaņā ar ārkārtas situāciju un MK noteikumiem Nr. 152 “Noteikumi par dīkstāves pabalstu darbiniekiem, kurus skar Covid-19” darba devējs, noformējot pieteikumu, norāda “apliecinājumu, ka darbinieks, par kuru tiek pieprasīts dīkstāves pabalsts, nav darba nespējas periodā”.

 Bet sanāk tā, ka, ja mamma iziet darbā un darbā ir dīkstāve, tad viņai aprēķina vidējo algu par iepriekšējo periodu. Un jaunām mammām tas sanāk krietni mazāk... uz pusi mazāk nekā pārējiem pabalsta saņēmējiem, proti, minimālās algas apmērā.

Bet vēlreiz uzsveru, ka šajā gadījumā komisija ir pieņēmusi tādas normas, kas pilnībā ietver manas prasības, mana priekšlikuma saturu, tāpēc es neprasīšu balsojumu par savu priekšlikumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Vai deputāti piekrīt komisijas viedoklim? Deputātiem nav iebildumu. Paldies.

A. Skride. 2. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 3. – Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Komisijā ir daļēji atbalstīts un iekļauts 5. – komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Skride. 4. – Juridiskā biroja priekšlikums. Arī daļēji atbalstīts un iekļauts 5. – komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Skride. Un 5. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Tātad apvieno... uzlabojot šos abus priekšlikumus... un pasaka konkrētu summu, ka šis pabalsts varēs būt līdz 700 eiro, un no kura laika to varēs izmaksāt. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” otrajā, galīgajā, lasījumā: par – 81, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā – deputāts Juris Rancāns.

J. Rancāns (JK).

Labrīt, kolēģi! Vakar Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē tika izskatīti vairāki likumprojekti. Šis ir pirmais no tiem. Gribu teikt milzīgu paldies komisijai, deputātiem par pacietību un konstruktīvo darbu. Gribu teikt paldies Juridiskajam birojam. Gribu teikt paldies klātesošajām iestādēm un, protams, arī opozīcijai par konstruktīvo pozīciju. Darbs bija gana sarežģīts, attālināts un... Bet neielaidīšos garos ievados, pāriešu uzreiz pie likumprojekta.

Es mazliet atkāpšos no sava iepriekšējā stila, ka es skaidroju katra priekšlikuma būtību, ņemot vērā, ka mūsu laiks jātaupa šajā situācijā, mēs esam ārkārtas situācijā. Tāpēc es nosaukšu tikai priekšlikuma numuru un autoru; atbalstīt vai neatbalstīt. Savukārt tabula visiem ir pieejama, un cilvēki patstāvīgi to var izlasīt – deputātu kungi un arī pārējie.

Tāpēc sākšu. 1. priekšlikums ir...

Sēdes vadītāja. Ieslēdziet, lūdzu, mikrofonu deputātam Gobzemam.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Par procedūru runājot. Ziņotāja ziņojums nav vajadzīgs tikai Saeimas deputātiem, bet sabiedrībai, kas klausās Saeimas sēdi. Tā ir tā nelielā piezīme, kāpēc es tomēr aicinātu ziņotāju ziņot par priekšlikumiem, lai sabiedrība saprastu, par ko Saeimas deputāti balso, jo ikdienā Saeimas deputāti jau saprot, par ko ir balsojumi, taču sabiedrība, kas klausās Saeimas sēdi, nevar izsekot līdzi vienkārši punktiem.

Es aicinātu tomēr ziņotājus ziņot par konkrētiem priekšlikumiem.

Sēdes vadītāja. Mums ir bijušas dažādas sistēmas, referents var skaidrot.

Lūdzu, Rancāna kungs, 1. priekšlikums.

J. Rancāns. Jā, paldies. Es iespēju robežās centīšos skaidrot, bet garākos es neskaidrošu. Labi, paldies.

1. – Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Tas ir tehnisks labojums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Paldies. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 2. – arī komisijas priekšlikums. Redakcionāls labojums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 3. – arī komisijas priekšlikums. Redakcionāls labojums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 4. – arī komisijas priekšlikums. Šeit mazliet paskaidrošu. Priekšlikums nosaka atbildību par dīkstāves... administratīvo atbildību par dīkstāves pabalsta saņemšanas prasību pārkāpšanu, respektīvi, ja Valsts ieņēmumu dienestam tiks sniegta nepatiesa informācija, tad par to pienāksies administratīvais sods. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 5. – deputāta Viktora Valaiņa priekšlikums par administratīvo arestu piemērošanu. Komisijā nav atbalstīts sakarā ar to, ka šobrīd nepiemēro administratīvos arestus.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Viktoram Valainim.

V. Valainis (ZZS).

Labdien, kolēģi! Šodien par šo priekšlikumu gribētu teikt... Jā, paldies, vakar komisijā mēs to izskatījām, tomēr es nevaru pievienoties tai argumentācijai, kas izskanēja attiecīgajā komisijā.

Tātad pirmais arguments bija – ja šādu personu ievietos īslaicīgās aizturēšanas iestādē... ar administratīvo arestu... viņš varētu inficēt citus. Manuprāt, tas ir veselajam saprātam saprotams. Šis normatīvais regulējums, ko es piedāvāju, attiecas uz slimiem cilvēkiem, ne jau tādiem, kuriem jāatrodas pašizolācijā, bet tādiem, kuriem jāatrodas, jau ir pilnīgā... kuriem jau ir šī te Covid-19 pozitīvā analīze, kuriem pilnībā ir jānorobežojas no visiem. Un, ja tādi cilvēki neievēro... Protams, loģiskais saprāts saka, ka šādus cilvēkus nevar ievietot kopā ar citiem...

Arī par to, ka tas iet pretrunā ar likumprojektu “Likums par iestāžu rīcību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību”, ko mēs šodien pēc tam skatīsim. Tur tiešām ir... bet jautājums...

Es ceru, ka jūs saklausījāt to problēmu likumprojekta izskatīšanas gaitā. Es joprojām uzskatu, ka tas risinājums ir nepieciešams un šobrīd esošais normatīvais regulējums nepiedāvā nekādu risinājumu tiem cilvēkiem, pret kuriem šie sodi nestrādā. Tie varbūt ir 5–10, varbūt vēlāk būs vairāk cilvēku, bet būs, un jau šobrīd ir cilvēki, kuriem ir nepieciešams šāds normatīvais regulējums.

Šobrīd komisija priekšlikumu neatbalstīja. Es uzskatu, ka risinājumam ir jābūt, un aicinu valdības pārstāvjus un arī koalīcijas deputātus ieklausīties tajās... šajā situācijā un tomēr tuvākajā laikā – jau tuvākajā laikā! – meklēt kaut kādu risinājumu. Šobrīd risinājuma nav.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

J. Rancāns. Komisijas vārdā šobrīd nekas nav piebilstams, tikai tas, ka šis risinājums patiešām tiks meklēts, bet šādā izpildījumā, kā tas ir piedāvāts, komisija neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 5. – deputāta Valaiņa iesniegto priekšlikumu! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie deputāti! Balsošanas rezultāts par 5. priekšlikumu: par – 7, pret – 62, atturas – 13.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikums nav atbalstīts.

J. Rancāns. Tā. Turpinām.

6. priekšlikums – arī deputāta Viktora Valaiņa priekšlikums. Ļoti līdzīgs. Piemērot administratīvo arestu. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Vai deputāti vēlas debatēt? (Starpsaucieni.)

J. Rancāns. Nē. Paldies.

Sēdes vadītāja. Vienu mirkli! Kolēģi, nesteigsimies!

J. Rancāns. Labi.

Sēdes vadītāja. Tātad mums ir atjaunojušies sakari ar visām zālēm.

Par 6. priekšlikumu. Vai deputāti vēlas debatēt? Nē, deputāti nevēlas debatēt un piekrīt komisijas viedoklim. Tātad priekšlikums nav atbalstīts.

J. Rancāns. Tā. 7. priekšlikums – arī deputāta Viktora Valaiņa priekšlikums par pašvaldību policijas kompetenci. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J. Rancāns. 8. – komisijas priekšlikums. Tehniski labojumi. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. Un likumprojekts kopumā komisijā ir atbalstīts. Tāpēc aicinu atbalstīt to otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie deputāti! Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” otrajā, galīgajā, lasījumā: par – 77, pret – 2, atturas – 1.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Likums par iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā – deputāts Juris Rancāns.

J. Rancāns (JK).

Labdien vēlreiz, kolēģi! Uzreiz pāriešu pie priekšlikumiem.

1. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts. Redakcionāls labojums.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 2. – arī Juridiskā biroja priekšlikums. Precizē likuma mērķi un valsts institūciju darbības pamatprincipus. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 3. – deputāta Ulda Auguļa priekšlikums. Arī par vārdiem “valsts un pašvaldību”, bet priekšlikums nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Vai deputāti vēlas debatēt? Deputāti debatēs nepiesakās. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

Tā, kolēģi, mums zūd saziņa.

Tehnisks pārtraukums. Cik ilgs?

Tehnisks pārtraukums – desmit minūtes līdz pulksten 10.50.

(Pārtraukums.)

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes vadītāja. Turpināsim Saeimas sēdi. Sagaidīsim ziņotāju. Vēl pusminūte, labi. (Starpsauciens: “Nāk!”) Nāk.

J. Rancāns. 3. ...

Sēdes vadītāja. Tātad par 3. priekšlikumu. Vai deputāti vēlas debatēt? Nē, deputāti nevēlas debatēt un piekrīt komisijas viedoklim.

J. Rancāns. Paldies.

4. – Juridiskā biroja priekšlikums. Izslēgt 2. panta pirmās daļas otro teikumu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 5. – deputātu Ulda Auguļa un Viktora Valaiņa priekšlikums. Arī vārdu spēle par “valsts institūcijām” vai “valsts un pašvaldību institūcijām”. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Vai deputāti vēlas debatēt? Nē, deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

J. Rancāns. Jā, paldies.

6. – Juridiskā biroja priekšlikums par valsts institūciju darbību atbilstoši kompetencēm un ārkārtas stāvoklim. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 7. – Juridiskā biroja priekšlikums. Redakcionāls labojums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 8. – Juridiskā biroja priekšlikums. Par ārkārtas situācijām un administratīvajiem procesiem. Atbalstīts, iekļauts 9. – komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas... 9. – Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Garš priekšlikums par administratīvajiem aktiem un faktisko iestādes rīcību. Varēs turpmāk arī pārsūdzēt attālināti... telefoniski... un tamlīdzīgas detaļas. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 10. – deputātu Ulda Auguļa un Viktora Valaiņa priekšlikums. Redakcionāli labojumi, tai skaitā par paraksta... elektroniski iesniedzamiem dokumentiem. Daļēji atbalstīts, iekļauts 11. – komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J. Rancāns. 11. – komisijas priekšlikums par atsevišķu noteikumu nepiemērošanu nodokļu administrācijai. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 12. – deputāta Ivana Klementjeva priekšlikums par administratīvo... par administratīvā procesa dalībnieka tiesībām. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 13. priekšlikums – deputāta Jura Juraša priekšlikums par iespējām krimināllietas izskatīt arī... Kriminālprocesa likumā... rakstveidā... rakstveida procesā, ja pret to neiebilst attiecīgās personas. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 14. – komisijas priekšlikums par Augstākās tiesas priekšsēdētāja tiesībām, konsultējoties ar apgabaltiesu un tiesu priekšsēdētājiem, noteikt tiesas organizēšanas kārtību. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 15. – Juridiskā biroja priekšlikums. Par tiesu darbu, beidzoties ārkārtējai situācijai. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 16. – Juridiskā biroja priekšlikums. Par lietu izskatīšanu rakstveida procesā. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 17. – komisijas priekšlikums. Arī – par rakstveida procesiem un administratīvajiem procesiem. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 18. – deputātu Ulda Auguļa un Viktora Valaiņa priekšlikums. Par iepazīšanos ar administratīvās lietas materiāliem attālināti. Daļēji atbalstīts, iekļauts 19. – komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J. Rancāns. 19. – komisijas priekšlikums. Tieši par šo iepazīšanos ar lietas materiāliem attālināti. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 20. – Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Paredz izslēgt 6. panta pirmo daļu un mainīt turpmāko daļu numerāciju. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 21. – deputātu Ulda Auguļa un Viktora Valaiņa priekšlikums. Par zvērinātu tiesu izpildītājiem. Komisijā nav atbalstīts, uzklausot arī zvērinātu tiesu izpildītāju pārstāvjus.

Sēdes vadītāja. Vai deputāti vēlas debatēt? Debatēs nepiesakās. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

J. Rancāns. 22. – deputāta Ivana Klementjeva priekšlikums. Par piespiedu piedziņām. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Vai deputāti vēlas debatēt? Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

J. Rancāns. 23. – Juridiskā biroja priekšlikums. Redakcionāls labojums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 24. – komisijas priekšlikums. Paredz izslēgt 8. panta otro daļu, mainot turpmāko numerāciju. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 25. – iekšlietu ministra Sanda Ģirģena priekšlikums. Par personu apliecinošiem dokumentiem. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 26. – Juridiskā biroja priekšlikums. Par ārvalstniekiem. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 27. – komisijas priekšlikums. Par Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka tiesībām. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 28. – komisijas priekšlikums. Par Valsts probācijas dienesta pienākumiem informēt tiesu, prokuroru vai brīvības atņemšanas iestādes priekšnieku par termiņa pagarināšanu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 29. – Juridiskā biroja priekšlikums. Redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 30. – deputāta Viktora Valaiņa priekšlikums. Par birokrātijas mazināšanu un ziedojumu pieņemšanu bez saskaņojuma. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 31. – deputāta Viktora Valaiņa priekšlikums. Par pašvaldību tiesībām un neatkarīgo iestāžu tiesībām... izsniegt licences, atļaujas vai neizsniegt. Atbalstīts, iekļauts 32. – komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 32. – komisijas priekšlikums. Kā jau minēju, par licenču un atļauju piešķiršanu vai apturēšanu ārkārtējās situācijas laikā. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 33. – Juridiskā biroja priekšlikums. Attiecībā uz izglītības iestāžu akreditāciju. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 34. – Juridiskā biroja priekšlikums. Par Ministru kabineta noteiktajiem ārpusģimenes aprūpes atbalsta centram pakalpojumu administrēšanai novirzāmajiem finanšu līdzekļiem. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 35. – Juridiskā biroja priekšlikums. Izslēgt vienu no likumprojekta panta teikumiem. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J. Rancāns. 36. – arī Juridiskā biroja priekšlikums. Izslēgt likumprojekta 23. pantu, mainot turpmāko pantu numerāciju. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 37. – deputātu Ulda Auguļa un Viktora Valaiņa priekšlikums. Par jaunu klientu ievietošanu sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J. Rancāns. 38. – iekšlietu ministra Sanda Ģirģena priekšlikums. Papildināt likumprojektu ar jaunu pantu par pagaidu... vardarbības jautājumiem. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 39. – komisijas priekšlikums. Attiecīgi mainīt turpmāko pantu numerāciju. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 40. – Juridiskā biroja priekšlikums. Par pašvaldību pienākumiem nodrošināt bērnu aprūpi. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 41. – deputātu Ulda Auguļa un Viktora Valaiņa priekšlikums. Par domes priekšsēdētāju tiesībām un pienākumiem ārkārtējās situācijas laikā, tai skaitā noteikt sēdes attālināti. Nav atbalstīts, jo šāds regulējums jau pastāv.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J. Rancāns. 42. – deputātu Toma Pleša, Jura Juraša, Ata Zakatistova un pārējo priekšlikums. Izslēgt 29. panta ceturto daļu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 43. – Juridiskā biroja priekšlikums. Par uzņēmumu dezinfekcijas līdzekļu ražošanu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 44. – deputāta Viktora Valaiņa priekšlikums. Par 31. panta papildināšanu... par personām, kas dienē Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti vēlas debatēt.

Vārds deputātam Viktoram Valainim.

V. Valainis (ZZS).

Kolēģi! Šis priekšlikums paredz to, ka Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs un Ieslodzījuma vietu pārvaldē tās personas, kas veic amata pienākumus, arī pašvaldības policijā, nevar tikt iesauktas militāri aktīvajā dienestā laikā, kad ir Covid-19 krīze.

Komisijā saņēmu skaidrojumu par to, ka tas jau ir noteikts citos likumos un ka, ja mēs šādu priekšlikumu atbalstītu, tad nāktos papildināt ar daudzām citām jomām; ka būs veselais saprāts... ka tomēr armija, iesaucot militārajā dienestā, ja, nedod Dievs, mēs nonāksim šādā situācijā, vērtēs pēc veselā saprāta.

Es šobrīd pie šī priekšlikuma gribētu tikai to arī akcentēt, ka komisijā tas tika minēts, ka tiks vērtēts... un tiešām medicīnas darbinieki, iekšlietu struktūru darbinieki, pašvaldības policijas darbinieki, kuri (te varētu minēt arī sociālā dienesta darbiniekus), kuri tiešām ir tie, kas visvairāk cīnās ar Covid-19 seku likvidēšanu, ­– ka uz tiem šī norma neattiecas. Un es vēlētos tikai vēlreiz to uzsvērt. Komisijā līdz galam tādu pārliecību, ka tas tā ir, es nesaklausīju. Bet, lai pie debatēm paliek, ka komisijā bija personas, kas minēja, ka būs veselais saprāts, tad es arī aicinu uz šo veselo saprātu... šo priekšlikumu. Neaicinu par to balsot, bet aicinu tikai akcentēt to, kas notika komisijas sēdē.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātei Regīnai Ločmelei-Luņovai.

R. Ločmele-Luņova (SASKAŅA).

Labdien! Es aicinu atbalstīt Viktora Valaiņa priekšlikumu, it īpaši visa 31. panta kontekstā.

Atgādināšu, ka šis pants paredz valsts apdraudējuma un tā seku novēršanai un pārvarēšanai saistībā ar Covid-19 izplatību aizsardzības ministram iespēju iesaukt aktīvajā dienestā rezerves karavīrus uz laiku, kas nepieciešams ar epidēmijas izplatības novēršanu saistīto uzdevumu izpildei, un arī, ja nepieciešams (gribu tam pievērst uzmanību!), – samazināt prasības pieņemšanai profesionālajā dienestā un uzņemšanai Latvijas Republikas Zemessardzē.

Bet šeit ir viena pretruna. Tādas pašas tiesības nav paredzētas, piemēram, iekšlietu ministram. Un vakardien es iesniedzu attiecīgu priekšlikumu, bet vakardien atsaucu, jo pati Iekšlietu ministrija norādīja uz vienu būtisku momentu – ka Aizsardzības ministrijai ir iespēja iesaistīt profesionālajā dienestā cilvēkus uz kontrakta pamata, bet Iekšlietu ministrijai tāda iespēja nav paredzēta, un viņiem ir jāpieņem cilvēki pastāvīgā darbā.

Situācijā, kad Valsts policijai trūkst darbinieku un pašlaik viņi visi ir absolūti noslogoti ārkārtas situācijas pasākumos, situācijā, kad ar šo pašu likumprojektu mēs pagarinām termiņus lietu izskatīšanai, ieskaitot arī izmeklēšanas pasākumiem, es domāju, ka šeit ir jābūt ļoti... es nepaļautos uz veselo saprātu, jo tad – priekš kam mums ir likumi? Es domāju, likumam ir jābūt tik precīzam, lai nevienam nebūtu šaubu par to, kā rīkosies konkrētas institūcijas un konkrētas iestādes.

 Es aicinātu balsot “par” šo priekšlikumu, bet personīgi... personīgi neatbalstu 31. panta otro daļu...

Sēdes vadītāja. Paldies. Runas laiks ir beidzies.

Vārds deputātam Ivanam Klementjevam.

I. Klementjevs (SASKAŅA).

Paldies.

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Deputāti! Paldies visiem deputātiem, kas vakar strādāja līdz vienpadsmitiem vakarā! Mūsu čatā piedalījās laikam 42 dalībnieki, un darbs bija ļoti produktīvs par katru šo priekšlikumu, ko šodien mēs atbalstām vai neatbalstām, bet vakar bija lielas diskusijas.

Gribu papildināt to, ko teica Regīna. Arī (tā kā es atbalstu arī Valaiņa priekšlikumu) tāpēc, ka pašvaldības policija jau reāli strādā šajā ārkārtējā situācijā un dara ļoti daudz. Bet, ja šeit kāds raksta 31. pantā, ka “iesaukt aktīvajā dienestā rezerves karavīrus uz laiku”, nu, tas... Aizsardzības ministram vienmēr ir tās funkcijas un pienākumi to darīt, ja ir kādi apdraudējumi valstī. Arī viņiem ir liels pulks ar rezervistiem, kurus laiku pa laikam vajag pārbaudīt, ar ko viņi nodarbojas vai kur viņi ir, un iesaukt uz kādām apmācībām.

Bet par to, ka šeit 2. punktā raksta, ka “ja nepieciešams, samazināt prasības pieņemšanai profesionālajā dienestā un uzņemšanai Latvijas Republikas Zemessardzē” – nu, fiziski sagatavot to nevar... protams, palielināt par mēnešiem. Un, kamēr mēs neizmantojam tos visus savus rezervistus, nu, nevajag mainīt to likumu tādā veidā, tāpēc ka tad, kad te nebūs tie pieci tūkstoši rezervistu vai visi zemessargi, kas ir izmantoti pašlaik, – nu, tad mēs varam pieņemt to, bet pašlaik tas nav vajadzīgs.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Komisijas vārdā...?

J. Rancāns. Jā, komisijas vārdā gribu teikt, ka mēs vakar tiešām izdiskutējām šo priekšlikumu un, pat uzklausot Aizsardzības ministriju, Iekšlietu ministriju un pārējos ekspertus šajā jautājumā, mēs nonācām pie secinājuma, ka šis priekšlikums nav atbalstāms.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 44. – deputāta Valaiņa iesniegto priekšlikumu! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA). 

Cienījamie, godātie deputāti! Balsošanas rezultāti par 44. priekšlikumu: par – 29, pret – 51, atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Priekšlikums nav atbalstīts.

J. Rancāns. Tā, turpinām.

45. – deputātu Ilmāra Dūrīša, Jura Juraša, Ata Zakatistova un citu priekšlikums. Paredz papildināt likumprojektu ar 34. pantu par to, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam uz ārkārtējās situācijas laiku ir tiesības nodarbināt izdienas pensijā esošus mediķus, saglabājot viņiem pensijas. Komisijā priekšlikums atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 46. – deputātu Ulda Auguļa un Viktora Valaiņa priekšlikums. Par to, ka ārkārtējās situācijas laikā pašvaldība var sniegt sociālos pakalpojumus un palīdzību arī mērķgrupām, kas neatbilst Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteiktajiem attiecīgajiem nosacījumiem. Šeit runa ir par iespējami iestrēgušajiem ārzemniekiem. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 47. – arī deputātu Ulda Auguļa un Viktora Valaiņa priekšlikums. Rosina noteikt sociālos pakalpojumus atbilstoši nepieciešamībai un iespējami... savādāk, nekā varētu būt definēts likumā. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J. Rancāns. 49. – deputātu Ulda Auguļa un Viktora Valaiņa priekšlikums. Par ārkārtējās situācijas laikā pašvaldības domē noteiktajiem ierobežojumiem un sniegtajiem...

Sēdes vadītāja. Mēs neizlaidām...? Es atvainojos, mēs 48. neizlaidām? 48.

J. Rancāns. Ā, jā, es atvainojos! Man tabula tā... 48. ... 48. ... 48. – tas bija deputātu Ulda Auguļa un Viktora Valaiņa priekšlikums. Par pašvaldības tiesībām noteikt ierobežojumus apmeklētāju pieņemšanai. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Viktoram Valainim.

V. Valainis (ZZS).

Par šo priekšlikumu balsojumu neuzturēšu, tomēr paskaidrošu. Aicināšu atbildīgos ministrijas... atbildīgās ministrijas, un jo īpaši Krīzes vadības padomi, ko vada premjers un kur šobrīd arī piedalās Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvis, vadītājs, šo priekšlikumu tomēr pārrunāt būtiskāk.

Vakar nebija iespējams līdz galam to izrunāt. Šie argumenti bija vairāk par to, ka tomēr ir liela vēlme izveidot tādu tiesisku rāmi. Tomēr krīzes situācijā tas tiesiskais rāmis atsevišķos gadījumos var arī traucēt. Un es aicinātu... ar šo priekšlikumu aicinu uzticēties pašvaldībām vairāk – jo īpaši sociālo pakalpojumu sniegšanā. Sociālie pakalpojumi var būt savādāki. Sociālie pakalpojumi var būt cita rakstura, un ne visu šobrīd var noteikt likumā, un ne par visu var iet un ziņot visai sabiedrībai... par to, kādi pakalpojumi, kas jauns ir katrā konkrētā pašvaldībā.

Šis priekšlikums ir paredzēts tam, lai pašvaldībai būtu elastība tajā brīdī, ja pie viņiem pēkšņi vēršas iedzīvotāji – un, visticamāk, arī vērsīsies – ar kaut kādu neordināru problēmu, kas izveidojusies tieši sakarā ar šo krīzi, un lai pašvaldībai būtu pēc labākas iespējas ātri reaģēt. Tāpēc es šo priekšlikumu neatsaucu, es aicinu to pārrunāt Krīzes vadības padomē kopā ar Latvijas Pašvaldību savienības vadītāju. Tas dod pašvaldībām iespējas elastīgāk reaģēt uz konkrētām situācijām krīzes laikā sociālās palīdzības jomā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Valaiņa kungs, jūs teicāt, ka neatsaucat šo priekšlikumu un neuzturat arī balsojumu, ja? Un deputāti piekrīt komisijas viedoklim. Priekšlikums nav atbalstīts.

J. Rancāns. Labi.

49. – deputātu Ulda Auguļa un Viktora Valaiņa priekšlikums. Par to, ka pašvaldības ārkārtējās situācijas laikā var noteikt pakalpojumu sniegšanas ierobežojumus, apturot to sniegšanu klātienē vai nodrošinot tos attālināti. Komisijā, uzklausot... tai skaitā VARAM, priekšlikums nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J. Rancāns. 50. – deputātu Ulda Auguļa un Viktora Valaiņa priekšlikums. Par pašvaldību saistošo noteikumu publicēšanu. Daļēji atbalstīts, iekļauts 51. – komisijas priekšlikumā. 

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J. Rancāns. 51. – komisijas priekšlikums. Par pašvaldību saistošo noteikumu publicēšanu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. 52. – deputāta Viktora Valaiņa priekšlikums. Par sabiedriskajām apspriešanām attālināti ārkārtējās situācijas laikā. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti vēlas debatēt.

Vārds deputātam Viktoram Valainim.

V. Valainis (ZZS).

Kolēģi! Šis priekšlikums... Bija ļoti interesanti, kā gāja tā izskatīšanas gaita. Protams, VARAM tā jaucās, un vismaz man izklausījās, ka grib atbalstīt varbūt mazliet citā redakcijā, bet katrā ziņā problēmu apzinās.

Arī šo priekšlikumu es aicinātu... Šodien balsojumu neuzturu, bet aicinu pēc iespējas ātrāk izskatīt Krīzes vadības padomē. Tas ir tieši... saistās ar attīstības programmām, ar pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas dokumentu izstrādēm, bez kurām nav iespējama nekāda tālāka teritorijas attīstība. Šobrīd notiek šo dokumentu izstrāde ļoti daudzās pašvaldībās, īpaši lielajās pilsētās, īpaši teritorijās, kur būs nepieciešami ekonomikas sildīšanas pasākumi, attīstot infrastruktūru. Šis priekšlikums dod iespēju turpināt šos darbus, kur ir ļoti stingrs rāmis, attālinātā režīmā. Tas ir jautājums attiecībā uz VARAM, šobrīd... vakardien jau VARAM izteica, ka, visticamāk, ārkārtas stāvoklis pagarināsies, būs jāmeklē risinājums. Šim risinājumam ir jābūt maksimāli ātri, ir jābūt skaidrībai šajā jautājumā. Šiem dokumentiem... dokumentu izstrāde arī ir stingri reglamentēta, kādā veidā tie tiek izstrādāti.

Aicinu, nu, tos, kas seko līdzi šai sēdei, šo jautājumu īpaši izskatīt pēc iespējas ātrāk, jo tas ir tieši attīstības... attīstībai svarīgs jautājums. Un, es domāju, tā nav tikai viena pašvaldība, kas pie manis vērsās konkrēti ar šādu lūgumu (tā ir ļoti liela pilsēta, kurai tas būtu nepieciešams), es domāju, ka šāda problēma pastāv ļoti daudzās teritorijās Latvijā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

J. Rancāns. Jā. Komisijas vārdā es aicinātu Viktoru Valaini vienkārši nepaļauties uz to, ka kāds sadzirdēs, bet iesniegt pašam patstāvīgi VARAM šo priekšlikumu, lai to izdiskutē valdībā un attiecīgi pieņem.

Ejot tālāk, tā... vairāk nekas nav piebilstams.

Sēdes vadītāja. Par 52. priekšlikumu deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

J. Rancāns. Jā.

53. – Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra Ata Zakatistova priekšlikums. Par to, ka Iepirkumu uzraudzības birojam, izskatot iepirkumu apstrīdēšanas iesniegumus, ir tiesības izskatīt lietas bez dalībnieku klātbūtnes... elektroniski arī saņemt un izskatīt pierādījumus. Komisijā atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Rancāns. Tā, paldies.

Komisija kopumā šo likumprojektu ir atbalstījusi, tāpēc aicinu to atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Likums par iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA). 

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Likums par iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību” otrajā, galīgajā, lasījumā: par – 81, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli””, pirmais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā – deputāts Juris Rancāns.

J. Rancāns (JK).

Jā, šis bija trešais likumprojekts, kuru mēs izskatījām komisijas vakardienas sēdē. Šis ir saturiski pats vienkāršākais.

Šobrīd likums paredz, ka valdība ārkārtējo situāciju var pagarināt tikai vienu reizi. Šis likumprojekts... grozījums ir nepieciešams, lai valdībai būtu tomēr elastīgākas tiesības, un šos vārdus “vienu reizi” vajadzētu svītrot ārā, lai valdība var pagarināt tik, cik nepieciešams.

Komisija lūdz noteikt šim likumprojektam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie deputāti! Balsošanas rezultāts par steidzamības noteikšanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli””: par – 83, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

J. Rancāns. Paldies.

Komisijā likumprojekts ir atbalstīts. Aicinu to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”” pirmajā lasījumā: par – 81, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Jurim Rancānam, lai noteiktu termiņu priekšlikumiem un izskatīšanu Saeimas sēdē.

J. Rancāns. Jā, paldies.

Kolēģi! Ņemot vērā šī likumprojekta svarīgumu un esošo situāciju, pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 92. panta trešo daļu, rosinu nenoteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīt šo likumprojektu tagad uzreiz otrajā lasījumā – bez atkārtotas izskatīšanas komisijā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta izskatīšanu bez atkārtotas izskatīšanas komisijā? Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”” otrajā, galīgajā, lasījumā: par – 83, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likums pieņemts.

Laiks paziņojumam.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājam Mārtiņam Bondaram. Kā jūs plānojat komisijas sēdi?

M. Bondars (AP!).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija sanāks uz sēdi piecas minūtes pēc šīs sēdes beigām.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Attālināti. Paldies deputātiem.

Aicinu būt gatavībā otrajai ārkārtas sēdei šodien.

Līdz ar to 2020. gada 3. aprīļa Saeimas ārkārtas sēdi slēdzu.

Paldies visiem. Paldies balsu skaitītājiem par darbu.



Satura rādītājs un balsojumi
13. Saeimas ziemas sesijas 18. (ārkārtas) sēde
2020. gada 3. aprīlī

 

Par procedūru
   
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” (Nr.  638/Lp13)
(Dok. Nr. 2301, 2301A)
[1.Balsojums-DebLaiks]
   
Lēmuma projekts “Par deputāta Aivara Geidāna ievēlēšanu Juridiskajā komisijā” (Nr. 370/Lm13)
(Dok. Nr. 2299)
[2299Balsojums]
   
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” (Nr. 627/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 2271B)
[2271Balsojums]
   
- Ziņo - dep. A. Skride
   
- Debates - dep. R. Ločmele-Luņova
   
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (Nr. 633/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 2286B)
[5Pr, 2286Balsojums]
   
- Ziņo - dep. J. Rancāns
   
- Par procedūru - dep. A. Gobzems
   
- Debates - dep. V. Valainis
   
Likumprojekts “Likums par iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību” (Nr. 632/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 2280B)
[44Pr, 2280Balsojums]
   
- Ziņo - dep. J. Rancāns
   
- Debates - dep. V. Valainis
  - dep. R. Ločmele-Luņova
  - dep. I. Klementjevs
  - dep. V. Valainis
  - dep. V. Valainis
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”” (Nr. 636/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 2295, 2303)
[2303BalsojumsST, 2303Balsojums]
   
- Ziņo - dep. J. Rancāns
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”” (Nr. 636/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 2295, 2303)
[2295Balsojums, 2295Registracija]
   
- Ziņo - dep. J. Rancāns
   
Paziņojums
  - dep. M. Bondars



Sēdes videotranslācija

03a1.04.2020 10.00




Audio balsojumi (frakcijās)
Frakcijas SASKAŅA balsojumi
Frakcijas KPV LV balsojumi
Saeimas priekšsēdētājas I. Mūrnieces, JK frakcijas, pie frakcijām nepiederošo deputātu A. Blumberga un A. Gobzema balsojumi
Frakcijas AP! balsojumi
NA frakcijas un pie frakcijām nepiederošās deputātes I. Rībenas balsojumi
ZZS frakcijas balsojumi
Frakcijas JV un pie frakcijām nepiederošās deputātes A. Čakšas balsojumi
Pie frakcijām nepiederošo deputātu L. Liepiņas, J. Stepaņenko un D. Šmita balsojumi


Svētdien, 22.decembrī