Saeimas priekšsēdētājs tikās ar Beļģu karali Albertu II un Filipīnu vēstnieci; deputātu grupa tikās ar Latvijas goda ģenerālkonsulu Libānā

(23.04.2007.)

Pirmdien, 23.aprīlī, Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis tikās ar Beļģu karali Albertu II. Sarunā piedalījās arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Saeimas priekšsēdētājs un Beļģu karalis atzinīgi novērtēja Latvijas un Beļģijas divpusējās attiecības un uzsvēra nepieciešamību tās padziļināt arī nākotnē. Puses bija vienisprātis, ka paplašināms politiskais dialogs, sadarbība ekonomikā un starptautiskajās organizācijās. Saeimas priekšsēdētājs norādīja uz Baltijas Asamblejas lomu Beniluksa, Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbības veicināšanā. Puses pauda kopīgu viedokli, ka Latvijai un Beļģijai kā mazām valstīm jāturpina aktīvs dialogs gan ES ietvaros, gan reģionālajos sadarbības formātos. 

Tikšanās laikā pārrunātas arī aktualitātes Latvijā - gaidāmās Valsts prezidenta vēlēšanas, Latvijas un Krievijas robežlīguma ratifikācijas gaita, inflācijas novēršanas pasākumi, situācija minoritāšu jomā un Latvijas un Krievijas divpusējo attiecību perspektīva. 

Tikšanās noslēgumā Saeimas priekšsēdētājs un Beļģu karalis pauda pārliecību par abu valstu divpusējās sadarbības padziļināšanos nākotnē.


Saeimas priekšsēdētājs tikās ar Filipīnu vēstnieci

Pirmdien, 23.aprīlī, Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis tikās ar Filipīnu Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Viktoriju Bataklanu (Victoria Bataclan), kas bija ieradusies atvadu vizītē.

Saeimas priekšsēdētājs I.Emsis pateicās Filipīnu vēstniecei V.Bataklanai par ieguldījumu abu valstu attiecību veicināšanā. Viņš atzina, ka Latvija ir atvērta daudzpusējai sadarbībai ar Āzijas reģiona valstīm, tostarp Filipīnām. Savukārt Filipīnu vēstniece V.Bataklana apliecināja savas valsts pieaugušo interesi stiprināt sadarbību ar Eiropas Savienības dalībvalstīm, arī Latviju. 

Puses bija vienisprātis, ka attiecības starp abām valstīm vērtējamas kā draudzīgas un labas, ar attīstības potenciālu nākotnē. Atzinīgi tika novērtēta arī abu valstu līdzšinējā sadarbība starptautiskajās organizācijās, kā piemēru minot 2005.gadā Manilā, Filipīnās, notikušo Starpparlamentu Savienības (SPS) 112.asambleju un SPS Padomes 176.sesiju, kurā Latviju pārstāvēja Latvijas nacionālās grupas vadītāja, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre un grupas loceklis Oļegs Deņisovs. 

Tikšanās laikā V.Bataklana arī informēja par pašreizējo iekšpolitisko un ekonomisko situāciju savā valstī, tostarp par maijā gaidāmajām vietējo pašvaldību un centrālās valdības vēlēšanām.

Sarunas gaitā tika runāts arī par Baltijas valstu un Ziemeļvalstu aktīvo sadarbību.

Tikšanās noslēgumā Saeimas priekšsēdētājs pateicās vēstniecei par viņas darbu un pasniedza piemiņas medaļu.
       

Deputātu grupa tikās ar Latvijas goda ģenerālkonsulu Libānā

Pirmdien, 23.aprīlī, deputātu grupas sadarbībai ar Libānas parlamentu priekšsēdētājs Ainars Latkovskis un deputāti tikās ar Latvijas Republikas goda ģenerālkonsulu Libānas Republikā Žerāru Reno (Gerard Renno).

Ģenerālkonsuls Ž.Reno pauda prieku, ka Latvijā ir nodibināta deputātu grupa sadarbībai ar Libānas parlamentu. Viņš uzaicināja Latvijas parlamenta delegāciju apmeklēt Libānu, jo šāda vizīte sekmētu abu valstu sadarbību un Libānai šobrīd ir nepieciešams politiskais atbalsts. Ģenerālkonsuls uzsvēra, ka tuvākajā laikā arī Libānas parlamentā tiks izveidota grupa sadarbībai ar Latvijas parlamentu. 

Tikšanās laikā Ž.Reno pastāstīja par situāciju savā valstī pēc 2006.gada Libānas krīzes. Šobrīd, pateicoties starptautiskam atbalstam un ANO miera uzturēšanas spēku misijai, ir atjaunota sākotnējā situācija un stabilitāte, kā arī pilnībā ir novērstas ekoloģiskās katastrofas sekas.

Abas puses piekrita, ka veiksmīga sadarbība starp valstīm varētu attīstīties ekonomikas, kultūras, veselības aprūpes un tūrisma jomās. Ģenerālkonsuls Ž.Reno uzsvēra, ka viens no viņa galvenajiem mērķiem ir panākt atvieglotu vīzu saņemšanas režīmu, jo tas kavē sadarbības attīstību starp abām valstīm.


Preses dienests

Ceturtdien, 4.jūlijā