Tikšanās un vizītes

Latvijas un Vācijas parlamentārieši vienojas stiprināt skolēnu un studentu apmaiņas programmas
Latvijas un Vācijas ciešās saites kultūras un izglītības jomā ir teicams pamats arī turpmākai ekonomiskās sadarbības attīstībai, pauda Saeimas priekšsēdētājas biedre, deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica ceturtdien, 23.maijā, uzņemot Saeimā Bundestāga Baltijas-Vācijas sadarbības grupas parlamentāriešus.
Baku noausts unikāls paklājs Akuratera muzejam
Klātesot Latvijas parlamenta delegācijai, Baku paklāju muzejā Azerbaidžānā no stellēm svinīgi nogriezts īpašs paklājs, kas tapis muzeja meistardarbnīcā. Šis darbs ir kopija unikālam paklājam, kas starpkaru periodā rotāja latviešu literāta Jāņa Akuratera kabinetu.
Daiga Mieriņa Azerbaidžānā: saskatām labas iespējas ciešākai sadarbībai ekonomikā
Azerbaidžāna Latvijai ir nozīmīga partnervalsts Dienvidkaukāzā, un mūs vieno veiksmīgs politiskais dialogs, taču tas pagaidām neatspoguļojas savstarpējās tirdzniecības apjomā. Mēs saskatām labas iespējas paplašināt ekonomisko sadarbību, kā arī attīstīt kontaktus starp pašvaldībām un sadarbību starp augstskolām. To pauda Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa pirmdien, 20.maijā, Baku tiekoties ar Azerbaidžānas Valsts prezidentu Ilhamu Alijevu (Ilham Aliyev)  un parlamenta (Milli Medžlisa) priekšsēdētāju Sahibu Gafarovu (Sahiba Gafarova).
D.Mieriņa Čehijas parlamenta priekšsēdētājai: mēs līdzīgi redzam drošības situāciju Eiropā
Mēs līdzīgi redzam drošības situāciju Eiropā un augstu vērtējam Čehijas iniciatīvas un ieguldījumu mūsu drošības stiprināšanā, pauda Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa trešdien, 15.maijā, tiekoties ar Čehijas Republikas parlamenta Deputātu palātas priekšsēdētāju Markētu Pekarovu-Adamovu (Markéta Pekarová Adamová).
Latviju vizītē apmeklēs Čehijas parlamenta priekšsēdētāja
Vizītē Latvijā no 14. līdz 16.maijam viesosies Čehijas Republikas parlamenta Deputātu palātas priekšsēdētāja Markēta Pekarova-Adamova (Markéta Pekarová Adamová).
Z.Kalniņa-Lukaševica tiekas ar Svētā Krēsla apustulisko nunciju Latvijā
Mēs augstu vērtējam sadarbību un aktīvo dialogu ar Romas Katoļu baznīcu, kā arī spēcīgās ekumenisma tradīcijas Latvijā,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica otrdien, 23.aprīlī, parlamentā tiekoties ar Svētā Krēsla apustulisko nunciju Latvijā arhibīskapu Petaru Rajiču (Petar Rajič). Apustuliskais nuncijs parlamentā bija ieradies atvadu vizītē.
Saeimas priekšsēdētāja Ukrainas premjerministram: jau jūnijā jāuzsāk Ukrainas iestāšanās sarunas Eiropas Savienībā
Ukraina var rēķināties ar nelokāmu Latvijas atbalstu visos līmeņos, tostarp jautājumā par to, ka Ukrainai ir jākļūst par Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti. Mēs šobrīd aktīvi strādājam ar saviem ES kolēģiem, lai nodrošinātu, ka iestāšanās sarunas tiek uzsāktas jau šī gada jūnijā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa ceturtdien, 4.aprīlī, parlamentā tiekoties ar Ukrainas Ministru prezidentu Denisu Šmihaļu (Denys Shmyhal). Vienlaikus Saeimas priekšsēdētāja informēja, ka Ukrainas ES integrācijas veicināšanai Saeima Ukrainas parlamenta administrācijai veidos pieredzes nodošanas un apmācības programmu.
D.Mieriņa: Moldovas iestāšanās sarunas Eiropas Savienībā jāuzsāk jau tuvāko mēnešu laikā
Latvija ir un būs viena no spēcīgākajiem Moldovas eirointegrācijas atbalstītājiem. Mēs uzskatām, ka iestāšanās sarunu process ar Moldovu un Ukrainu ir jāuzsāk jau tuvākajos mēnešos – vēl Beļģijas prezidentūras laikā, pauda Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa otrdien, 26.martā, Saeimā tiekoties ar Moldovas Republikas parlamenta priekšsēdētāju Igoru Grosu (Igor Grosu).
Latviju vizītē apmeklēs Moldovas parlamenta priekšsēdētājs
Vizītē Latvijā no 25. līdz 27.martam uzturēsies Moldovas Republikas parlamenta priekšsēdētājs Igors Grosu (Igor Grosu).
“Saeima ir viens no atvērtākajiem parlamentiem Eiropas Savienībā. Pilsoniskās sabiedrības un sabiedrības grupu viedoklis likumdošanas un lēmumu pieņemšanas procesā ir ļoti būtisks. Parlamenta atvērtība ļauj būt saskarsmē ar sabiedrību un uzklausīt tostarp atšķirīgus viedokļus, kas ir neatņemama daļa no demokrātiska likumdošanas procesa,” sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica trešdien, 20.martā, parlamentā tiekoties ar Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) augsto komisāru mazākumtautību jautājumos Kairatu Abdrahmanovu (Kairat Abdrakhmanov).
Otrdien, 28.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ukrainas parlamentu tikšanās ar Ukrainas parlamenta Ukrainas ­– Latvijas sadraudzības grupu
12:00  Juridiskās komisijas Satversmes un tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu apmācības – stratēģiskā komunikācija un informatīvās telpas drošība
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas sēde