Saeimas priekšsēdētāja biedre tiekās ar Eiropas Ekonomikas un Sociālo lietu komitejas Darba devēju grupas prezidentu; Saeimas deputāts Artis Pabriks tikās ar Korejas vēstnieku

(22.01.2008.)

Saeimas priekšsēdētāja biedre Karina Pētersone otrdien, 22.janvārī, tiekoties ar Eiropas Ekonomikas un Sociālo lietu komitejas (EESK) Darba devēju grupas prezidentu Anrī Malosu (Henri Malosse) uzsvēra, ka labas pārvaldības galvenais princips ir sociālais dialogs gan nacionālajā, gan starptautiskajā līmenī, tādēļ darba devēji, līdzīgi kā arodbiedrības, ir nozīmīgs Saeimas sadarbības partneris likumdošanas procesā.

„Saeima kā likumdevējs īpaši lielu lomu pievērš tam, lai tiktu sabalansētas dažādu sabiedrības sociālo grupu un nozaru sektoru vēlmes. Nozīmīga loma šajā procesā ir sociālajiem partneriem, kuri ar savu aktīvo darbību stiprina Latvijā pilsonisko sabiedrību un tās viedokļa pārstāvniecību lēmumu pieņemšanas procesā,” tikšanās laikā uzsvēra K.Pētersone.

Saeimas priekšsēdētāja biedre tikšanās laikā arī norādīja, ka cilvēkiem ir jāzina, kā ietekmēt politikas veidotājus un lēmumu pieņēmējus, tādēļ Saeima regulāri tiekas ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai skaidrotu viņiem iespējas pilnvērtīgi iesaistīties šajā procesā.

Savukārt EESK Darba devēju grupas prezidents A.Maloss uzteica Latviju kā labu piemēru parlamenta un sociālo partneru trīspusējai sadarbībai, kā arī nepieciešamības gadījumā piedāvāja savu atbalstu pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā.

Tāpat puses diskutēja par Lisabonas stratēģijā izvirzītajiem mērķiem un to nozīmīgo ieguldījumu sociāli ekonomiskās vides pilnveidošanā. K.Pētersone uzsvēra, ka Saeima rūpīgi seko līdzi, lai nozaru politikas veidotāji Latvijā piedāvātu pēc iespējas reālākus rīcības pasākumus Lisabonas mērķu sasniegšanai.

Lai diskutētu par sociālā dialoga nozīmību ilgtspējīgas attīstības veicināšanā, no Latvijas puses bija pārstāvēts arī Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs, bet no EESK puses - Darba devēju grupas viceprezidents Antals Ksuports (Antal Csuport) un sekretariāta vadītāja Birgita Fulāre (Birgit Fular).

Informācijai:

EESK ir konsultatīva asambleja, ko veido organizētas pilsoniskas sabiedrības dažādu saimniecisko un sabiedrisko aprindu pārstāvji. Komiteja aktīvi piedalās Kopienas politiku izstrādāšanas un lēmumu sagatavošanas procesā, sniedzot padomus Eiropas Parlamentam, Eiropas Savienības Padomei un Eiropas Komisijai.

Saeimas deputāts Artis Pabriks tikās ar Korejas vēstnieku

Otrdien, 22.janvārī, Saeimas deputāts Artis Pabriks tikās ar Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Džonu Inčanu (Jon In Chan), lai veicinātu aktīvāku Latvijas parlamenta politiku Tālo Austrumu reģionā.

A.Pabriks un Dž.Inčans tikšanās laikā apmainījās ar viedokļiem par drošības un ekonomikas jautājumiem Tālo Austrumu reģionā. Savukārt pieskaroties iespējamajai Eiropas Savienības (ES) lomai Tuvo Austrumu reģiona politiskajos un ekonomiskajos procesos, tika pārrunāta arī Latvijas nostāja ES pozīcijas veidošanā.

Puses iepazīstināja arī ar savu pozīciju attiecībā uz jautājumiem, kas saistīti ar Korejas pussalas atbrīvošanu no kodolieročiem. Gan A.Pabriks, gan vēstnieks cerīgi raugās uz progresu nākamajās Ziemeļkorejas, Dienvkorejas, ASV, Krievijas, Japānas un Ķīnas sešu pušu sarunās, kuras plānotas šī gada decembrī.

Ziemeļkorejas vēstnieks sarunā informēja arī par savas valsts iekšpolitisko situāciju un galvenajām ārpolitikas nostādnēm.

Atgādinām, ka pagājušonedēļ Saeimā tika izveidota deputātu grupa sadarbībai ar Dienvidkorejas parlamentu par kuras priekšsēdētāju tika ievēlēts Artis Pabriks, bet par vietnieci - Ingrīda Circene (JL).


Preses dienests

Ceturtdien, 4.jūlijā