Latvijas parlamentu apmeklē Gruzijas ārlietu ministrs (foto)

(03.07.2009.)

Gruzija ir ciešs Latvijas sadarbības partneris, un tā var rēķināties ar Latvijas atbalstu starptautiskajās attiecībās, piektdien, 3.jūlijā, tiekoties ar Gruzijas ārlietu ministru Grigolu Vašadzi (Grigol Vashadze), akcentēja Saeimas priekšsēdētāja biedre Solvita Āboltiņa.

„Vēlos apliecināt, ka Latvija ir Gruzijas sabiedrotais un draugs,” uzsvēra S.Āboltiņa, abu valstu attiecības raksturojot kā ļoti aktīvas un ciešas. Tam par apliecinājumu ir gan regulārās amatpersonu vizītes, sadarbība parlamentu, valdību, pašvaldību un nevalstisko organizāciju līmenī, gan arī parakstītie sadarbības līgumi.

S.Āboltiņa kā piemēru minēja faktu, ka Gruzija ir viena no retajām valstīm, ar kuru Saeimas Eiropas lietu komisijai noslēgts īpašs sadarbības memorands. „Realizējot Eiropas Savienības Kaimiņattiecību politiku, Gruzija vienmēr būs Latvijas prioritāte,” teica Saeimas priekšsēdētāja biedre.

G.Vašadze pateicās Saeimai par atbalstu, kādu Latvijas parlaments līdz šim sniedzis Gruzijai. „Šeit patiešām ir daudz Gruzijas draugu un tas īpaši labi bija redzams Gruzijai tik smagajā konflikta laikā pagājušā gada augustā,” atzina ārlietu ministrs. Viņš norādīja, ka Gruzija arī turpmāk būs noderīga Latvijas eiroatlantiskās integrācijas pieredze. „Gruzijai ir ļoti nozīmīgi Latvijas padomi un mēs tos ņemam vērā mūsu ceļā uz NATO un Eiropas Savienību,” uzsvēra G.Vašadze.

Runājot par Gruzijas drošības situāciju, G.Vašadze pauda viedokli, ka Krievija šobrīd nepilda parakstītā pamiera noteikumus. Ārlietu ministrs uzsvēra, ka Krievija turklāt nevēlas lieciniekus Dienvidosetijā un Abhāzijā veiktajiem cilvēktiesību pārkāpumiem un etniskajai tīrīšanai, tādēļ neielaiž šajās teritorijās starptautiskos novērotājus.

Tāpat tikšanās laikā tika skarta arī globālā ekonomiskā krīze. Puses bija vienisprātis, ka krīze mazās valstis mudina vēl vairāk sadarboties. Ņemot vērā mazo valstu ierobežoto tirgu, tām nepieciešams meklēt jaunus sadarbības partnerus. Arī Latvijas un Gruzijas ekonomiskajā sadarbībā vēl ir daudz neizmantota potenciāla.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 4.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde