Saeimas komisija tiekas ar Zviedrijas vēstnieku

(16.09.2009.)

Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti trešdien, 16.septembrī, tiekoties ar Zviedrijas vēstnieku Latvijā Matsu Stafansonu (Mats Staffansson), pārrunāja Zviedrijas prezidentūras prioritātes Eiropas Savienībā (ES).

„Šo trīs mēnešu laikā, kopš Zviedrija ir kļuvusi par Eiropas Savienības prezidējošo valsti, tās vadība ir bijusi izcila. Latvija varēs daudz mācīties no Zviedrijas, kad tā 2015.gadā pārņems prezidentūru Eiropas Savienībā,” atzina Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vaira Paegle, uzsverot, ka Zviedrija tās prezidentūras laikā var rēķināties ar Latvijas atbalstu.

Zviedrijas vēstnieks informēja, ka prezidentūra ir sākusies ļoti ražīgi un līdz gada beigām ir ieplānotas aptuveni 3000 dažāda līmeņa tikšanās, lai varētu īstenot prezidējošās valsts izvirzītos mērķus. M.Stafansons skaidroja, ka Zviedrijas prezidentūras galvenie izaicinājumi ir ekonomiskā situācija un nodarbinātība, kā arī klimata pārmaiņas. Īpašu uzmanību Zviedrija pievērš arī migrācijas politikai, vienotai Baltijas jūras stratēģijai, kā arī ES kaimiņpolitikai.

V.Paegle atzina, ka arī komisijas aktuālo jautājumu lokā ir ekonomiskā situācija, Baltijas jūras stratēģija, īpaši vienota energotirgus izveide Baltijas jūras reģionā, kā arī ES kaimiņpolitika.

Zviedrijas vēstnieks uzsvēra, ka patlaban ES notiek būtiskas pārmaiņas, kas ietekmēs visas savienības turpmāko darbību. Jūlijā uz pirmo sēdi sanāca jaunais Eiropas Parlamenta sasaukums, savukārt šodien, 16.septembrī, parlamentā notiek balsojums par Žozē Manuela Barrozu atkārtotu iecelšanu Eiropas Komisijas prezidenta amatā.

Deputāti noskaidroja, ka ar īpašu cerību Zviedrija raugās uz gaidāmo 2.oktobra referendumu Īrijā, kurā ir paredzēts balsojums par Lisabonas līgumu. Ja balsojums Īrijā būs pozitīvs un arī Čehija un Vācija ratificēs jauno līgumu, jau nākamā prezidējošā valsts - Spānija - strādās saskaņā ar Lisabonas līgumā noteiktajiem principiem, norādīja M.Stafansons. 



Saeimas Preses dienests

Trešdien, 4.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde