Trešdien, 22.septembrī, Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Jevgenija Stalidzāne un deputāti Silva Bendrāte, Liene Liepiņa un Māris Kučinskis tikās ar Nepālas nevalstisko organizāciju federācijas prezidentu, Dienvidu alianses nabadzības izskau

(22.09.2004.)

               Tikšanās laikā galvenā uzmanība tika pievērsta pasaules globalizācijas procesu izraisīto seku ietekmei uz iedzīvotāju dzīves apstākļiem.
               Sarunas sākumā Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja sveica profesoru Latvijas parlamentā un īsumā iepazīstināja ar situāciju mūsu valstī. Viņa atzina, ka nabadzības novēršanas un izskaušanas stratēģijas jautājumi ir ļoti svarīgi visā pasaulē, tostarp Latvijā, kur nabadzības un sociālās atstumtības problēmu risināšanai izstrādāts valdības rīcības plāns. J.Stalidzāne arī norādīja, ka Latvijas ekonomiskajā situācijā lielāka uzmanība būtu jāpievērš plaisas likvidēšanai starp ekonomiski attīstītajām pilsētām un pārējiem valsts reģioniem.
              Savukārt Nepālas nevalstisko organizāciju federācijas prezidents A.Karki deputātus informēja, ka viņa vizīte Latvijā notiek Eiropas Savienības finansēta projekta ietvaros un tās mērķis ir tikties ar valdības, parlamenta un sabiedrības pārstāvjiem, lai pievērstu starptautiskās sabiedrības uzmanību jautājumiem, kas saistīti ar globalizācijas procesu izraisīto seku ietekmi uz pasaules iedzīvotāju dzīves apstākļiem. Profesors īsumā arī pastāstīja par Dienvidu alianses nabadzības izskaušanai pētījumu “Nabadzība Dienvidāzijā 2003”, kurā sniegta detalizēta informācija par Dienvidāzijas iedzīvotāju dzīves apstākļiem, vēršot visas sabiedrības uzmanību uz nabadzības problēmām pasaulē, kā arī skaidrota iedzīvotāju līdzatbildība un saikne ar globalizācijas procesu izraisītajām sekām. Pētījumā akcentēts, ka nepieciešams izvērtēt nabadzības cēloņus, nevis tikai cīnīties ar tās sekām. A.Karki arī uzsvēra, ka vardarbība, dažādi konflikti, cilvēktiesību un dzimuma pārkāpumi, kā arī nabadzība ir drauds visai starptautiskajai sabiedrībai kopumā un šīs problēmas ietekmē politiku un veicina sociālo atstumtību. Tāpēc nepieciešama gan Eiropas Savienības, gan arī citu pasaules valstu aktīva rīcība. 
            Tikšanās noslēgumā sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka šīs problēmas pasaulē un arī Latvijā īstermiņā un ilgtermiņā sekmīgi var risināt tikai aktīva līdzdarbība un līdzatbildība, kam nepieciešamas zināšanas, resursi un patiesa vēlme mazināt nabadzību, sociālo, ekonomisko un tiesisko atšķirību.


Preses dienests

 

Trešdien, 4.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde