Trešdien, 21.septembrī, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre tikās ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Ji Janči, kurš bija ieradies atvadu vizītē.

(21.09.2005.)

             Ķīnas vēstnieks beidz savu divus gadus ilgušo kadenci Latvijā un attiecības abu valstu starpā vērtēja kā labas un draudzīgas. Par to dinamisku attīstību liecina gan mūsu valsts prezidentes un parlamentāriešu vizīte Ķīnā, gan regulārā sadarbība parlamentu komisiju un sadarbības grupu ietvaros. Vēstnieks nodeva Saeimas priekšsēdētājai Ķīnas Tautas sapulces priekšsēdētāja ielūgumu oficiālā vizītē apmeklēt Ķīnu.
             Saeimas priekšsēdētāja augstu novērtēja Ķīnas sasniegto ekonomikas jomā, norādot arī uz nākotnes iespējam iesaistīties projektā “Jaunais Zīda ceļš”. Latvija varētu būt izdevīgs partneris savu neaizsalstošo ostu dēļ. Tāpat viss sadarbības potenciāls vēl nav izmantots arī tirdzniecībā.
Puses pieskārās arī kultūras un izglītības sakariem, akcentējot iespēju intensificēt studentu apmaiņas programmu.

             Trešdien, 21.septembrī, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre tikās ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijā (LLPA) pārstāvēto pilsētu domju priekšsēdētājiem.
             Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre pauda prieku par iespēju tikties ar LLPA pārstāvēto pilsētu domju priekšsēdētājiem un uzsvēra, ka asociācijai izveidojusies veiksmīga sadarbība ar valdību, bet Saeimā - mūsu valsts likumdevējā - tikšanās notiek pirmo reizi. Viņa akcentēja svarīgu jautājumu kopīga risinājuma nozīmi un pastāstīja par Saeimas un nevalstisko organizāciju dialogu sadarbības dokumenta izstrādāšanā.
             LLPA pārstāvji atzinīgi novērtēja uzaicinājumu kopīgā diskusijā apspriest pašvaldību aktualitātes un sarunas gaitā ieskicēja vairākas šobrīd sasāpējušas problēmas, kas risināmas likumdošanas ceļā.
             LLPA izpilddirektors Jānis Kalviņš uzsvēra, ka līdz šim nav ratificēta Eiropas Pašvaldības harta, kā arī minēja, viņuprāt, nepieciešamos grozījumus Darba likumā, Tūrisma likumā un Meža likumā. Piemēram, šobrīd 1.lasījumā pieņemtajos grozījumos Darba likumā nebūtu pieļaujama norma, kas paredz slēgt terminētus līgumus ar pašvaldību iestāžu amatpersonām. J.Kalviņš norādīja, ka tas nelabvēlīgi ietekmētu darbu, jo veicinātu kadru mainību un kvalificētu speciālistu trūkumu. Puses arī pieskārās jautājumiem, kas skar Administratīvi teritoriālās reformas projektu un izlīdzināšanas fonda darbības principus. Uzklausot diskusijā ieskicētās problēmas, Saeimas priekšsēdētāja solīja sekot līdzi šo jautājumu risinājumam parlamentā. "Jāatrod veids, kā vislabāk sadarboties ar komisiju vadītājiem un kopīgi izprast problēmu būtību," atzina I.Ūdre.
             Puses pārrunāja apkures jautājuma dažādo risinājumu iespējas, kā arī sprieda par likumdošanā noteikto vēlēšanu regulējumu. Sarunā izkristalizējās vairākas atziņas par iespējām pilnveidot spēkā esošo kārtību, piemēram, lai izslēgtu interešu konfliktu, nebūtu savienojams pašvaldības iestādes vadītāja un pašvaldības deputāta amats. LLPA pārstāvji uzsvēra, ka padziļināti būtu apspriežams jautājums par iespējām savienot pašvaldības deputāta un Saeimas deputāta amatus, kā arī vajadzētu pārskatīt pašvaldības vadītāja atcelšanas procedūru, paredzot 2/3 deputātu balsojumu.
             Puses lielu vērību veltīja arī ar privatizāciju saistītiem jautājumiem - grozījumiem likumā "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" un grozījumiem likumā "Par zemes reformas pabeigšanu pilsētās". Pašvaldību vadītāji norādīja uz būtiskām problēmām, ko rada spēkā esošā kārtībā, piemēram, investīciju piesaistes samazinājumu, un akcentēja nepieciešamību veikt izmaiņas. Puses vienojās, ka divu nedēļu laikā Saeimas priekšsēdētājai tiks iesniegti priekšlikumi, kuri kopīgi ar Saeimas frakciju vadītājiem tiks apspriesti otrajā LLPA un Saeimas priekšsēdētājas tikšanās reizē pēc mēneša.
             Tikšanās noslēgumā Saeimas priekšsēdētāja iezīmēja situāciju Kriminālprocesa likuma piemērošanā un izteica cerību par veiksmīgu turpmāko sadarbību.
             LLPA biedri ir Daugavpils, Jelgavas, Jūrmalas, Liepājas, Rēzeknes, Rīgas un Ventspils pilsētas, un tai noslēgts sadarbības līgums ar Valmieras un Jēkabpils pilsētām.


Preses dienests

 

Otrdien, 10.septembrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas sēde
09:45  Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Andreja Judina tikšanās ar Eiropas Prokuratūras (EPPO) galveno prokurori Laura Codruța Kövesi un delegāciju
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:50  Juridiskās komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Daigas Mieriņas tikšanās ar Nīderlandes Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Claudia Magdalena Njoo Pieterse
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
14:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Daigas Mieriņas tikšanās ar Šveices Federācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Michelet
15:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Daigas Mieriņas tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Sandra Simovich