1.-9.aprīlī

(30.03.2005.)

             No šī gada 1. līdz 9.aprīlim Manilā, Filipīnās, notiks Starpparlamentu Savienības (SPS) 112.asambleja un SPS Padomes 176.sesija, kurā Latviju pārstāvēs Latvijas nacionālās grupas vadītāja, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre (ZZS) un grupas loceklis Oļegs Deņisovs (LSP).
             SPS 112.asamblejā tiks pārrunāta parlamentāriešu loma tādu mehānismu izveidošanā un to darbības nodrošināšanā, kuri paredzēti kara noziegumos, noziegumos pret cilvēci, genocīdā un terorismā iesaistīto personu notiesāšanai, lai novērstu nesodāmību.
             SPS 112.asamblejas dalībnieki arī spriedīs par parlamentu loma tādu jaunu progresīvu starptautisko finanšu un tirdzniecības mehānismu izveidošanā, kuru mērķis ir risināt parādu problēmas un sasniegt Tūkstošgades attīstības mērķus.
             Plānots arī izskatīt jautājumu par parlamentu lomu cilvēktiesību aizstāvēšanā un to ievērošanas nodrošināšanā stratēģijās, kas saistītas ar HIV/AIDS pandēmijas profilaksi un kontroli, kā arī HIV/AIDS ārstēšanu. Par šo tēmu SPS Latvijas nacionālā grupa ir iesniegusi savus papildinājumus rezolūcijas projektam.
              Vispārējās debatēs paredzēts apspriest tēmu “Valsts iekšējās politikas, kā arī starptautiskās politikas ietekme uz sieviešu situāciju”, par ko iecerējusi referēt arī SPS Latvijas nacionālās grupas vadītāja I.Ūdre.
              Saeimas priekšsēdētājai SPS 112.asamblejas darba ietvaros paredzētas arī vairākas divpusējās tikšanās, piemēram, ar Itālijas Deputātu palātas spīkeri Pjeru Ferdinando Kasini (Pier Ferdinando Casini).

              Papildu info:
              Starpparlamentu Savienība ir plašākais parlamentāriešu forums, kurā pārstāvētas 138 nacionālo parlamentu un 5 reģionālo asambleju dažādas politiskās sistēmas, kas dod iespēju sekot līdzi, izvērtēt un vajadzības gadījumā ietekmēt pasaules politikas virzību. SPS ir vecākā politiskā starptautiskā organizācija, kas nodibināta 1889.gadā. Tās galvenā mītne atrodas Ženēvā, un tai ir pastāvīgā novērotāja statuss Apvienoto Nāciju Organizācijā.
              SPS Latvijas nacionālās grupas vadītāja I.Ūdre SPS 108.konferencē Čīlē (2003.gada aprīlī) tika ievēlēta par Ilgspējīgas attīstības, finanšu un tirdzniecības komitejas biroja locekli (aizvietotāju). Katras komitejas darbu vada birojs sešu cilvēku, priekšsēdētāja un piecu vice-priekšsēdētāju jeb locekļu sastāvā, kuriem ir seši aizvietotāji. SPS 109.asamblejā Ženēvā (2003.gada oktobrī) I.Ūdre tika ievēlēta par SPS iekšējo auditoru (pilnvaru termiņš beidzās 2004.gada oktobrī). SPS Latvijas nacionālās grupas vadītāja ievēlēta arī par Nacionālo parlamentu priekšsēdētāju otrās konferences sagatavošanas komitejas locekli, kas plānota šā gada septembrī. I.Ūdre ir SPS padomes locekle, kā arī darbojas “Twelve + “ ģeopolitiskajā grupā un Sieviešu parlamentāriešu koordinācijas grupā.


Preses dienests

Trešdien, 11.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas kopsēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas kopsēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Antoņinas Ņenaševas tikšanās ar Angolas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Manuel Pedro Chaves
15:00  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde