Piektdien, 1.oktobrī, Saeimas sekretārs Jānis Šmits tikās ar bijušajiem Eiropas Parlamenta deputātiem.

(01.10.2004.)

               Saeimas sekretārs J.Šmits pauda prieku par Eiropas Parlamenta bijušo deputātu vizīti Saeimā un pastāstīja par Latvijas parlamenta vēsturi un pašreizējo politisko situāciju. J.Šmits akcentēja, ka pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) noslēdzies nozīmīgs posms mūsu valsts vēsturē - ir sasniegta viena no daudzu gadu garumā izvirzītajām ārpolitikas prioritātēm. Viņš bijušajiem Eiropas Parlamenta deputātiem izteica pateicību par atbalstu Latvijas virzībā uz integrāciju ES un uzsvēra, ka Latvijai vēl daudz darāmā, lai sasniegtu to dzīves līmeni, kāds ir vecajās ES dalībvalstīs. “Esam apņēmības pilni strādāt tā, lai ES kļūtu konkurētspējīga valsts,” apliecināja J.Šmits.
              Saeimas sekretārs arī raksturoja Latvijas pašreizējos mērķus, kas virzīti uz ārējo sadarbību. Viņš pauda Latvijas gatavību dalīties eirointegrācijas pieredzē un informēja par jau paveikto šajā jomā - Saeimas Eiropas lietu komisijas un Gruzijas parlamenta Eiropas integrācijas komisijas parakstīto Saprašanās memorandu.
              Eiropas Parlamenta bijušie deputāti atzinīgi novērtēja lielo darbu, ko Latvija paveikusi normatīvo aktu saskaņošanas procesā ar ES acquis, un pauda prieku par Latvijas pilnvērtīgu iekļaušanos ES dalībvalstu saimē.
              Puses arī pārrunāja ES aktualitātes - drošības politikas jautājumus, gaidāmo Latvijas pievienošanos eirozonai un ES tālāko paplašināšanos, tostarp iespējamo iestāšanās sarunu uzsākšanu ar Turciju.

              Piektdien, 1.oktobrī, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Oskars Kastēns, priekšsēdētāja biedrs Dzintars Rasnačs un komisijas deputāts Staņislavs Šķesters tikās ar bijušajiem Eiropas Parlamenta deputātiem.
              Sarunas sākumā Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs O.Kastēns sveica bijušos Eiropas Parlamenta deputātus Saeimā. Viņš iepazīstināja viesus ar komisijas sastāvu un tās galvenajiem darbības virzieniem, kā arī ieskicēja situāciju Latvijā pirms un pēc iestāšanās Eiropas Savienībā (ES). O.Kastēns pateicās Eiropas Parlamentam par lielo atbalstu Latvijai darbā pirms iestāšanās ES. Savukārt komisijas priekšsēdētāja biedrs Dz.Rasnačs pastāstīja par Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātiem Latvijā, kur četras no deviņām vietām ieguva viņa partijas biedri no apvienības Tēvzemei un Brīvībai/LNNK.
              Viesi informēja, ka bijušo Eiropas Parlamenta deputātu organizācija tika izveidota 1999.gadā, un iepazīstināja ar tās darbības virzieniem.
              Tikšanās dalībnieki bija vienisprātis, ka nav lielu vai mazu valstu ES ietvaros un aktuālie jautājumi - ārpolitika, aizsardzība un Eiropas integrācija - dialoga ceļā ir jārisina kopīgi. Tika pārrunāti arī jautājumi, kas skar Latvijas eirointegrācijas pieredzes nodošanu citām valstīm, tostarp parakstīto Saprašanās memorandu Gruzijas parlamenta integrācijas komisijas darba atbalstam. Puses arī sprieda par miera uzturēšanas misijām pasaulē un citiem aktuāliem ES un NATO drošības politikas jautājumiem.
             Sarunas ietvaros tika pārrunāti jautājumi par Baltijas valstu vienotās elektroenerģijas nodrošināšanu un naftas tranzītu Latvijā. “Mēs esam ieinteresēti Latvijas energoresursu avotu dažādošanā,” uzsvēra O.Kastēns. 
             Sarunas noslēgumā Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs O.Kastēns novēlēja viesiem veiksmīgu vizītes turpmāko gaitu Latvijā.


Preses dienests

Trešdien, 11.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas kopsēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas kopsēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Antoņinas Ņenaševas tikšanās ar Angolas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Manuel Pedro Chaves
15:00  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde