22.jūlijā

(22.07.2004.)

    Ceturtdien, 22.jūlijā, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre tikās ar Francijas Republikas aizsardzības ministri Mišelu Alio-Mari (Michéle Alliot-Marie).
     Tikšanās laikā galvenā uzmanība tika pievērsta Latvijas un Francijas divpusējām attiecībām un sadarbības jautājumiem aizsardzības jomā, tostarp parlamentārā līmenī.
    Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre izteica gandarījumu par šo vēsturisko gadu Eiropā, kad notikusi tās vēsturē lielākā paplašināšanās, un pateicās par Francijas sniegto atbalstu Latvijai integrācijas procesos Eiropas Savienībā (ES) un NATO. Viņa uzsvēra, ka aktīvi norit abu valstu sadarbība aizsardzības jomā, un aicināja stiprināt arī Latvijas un Francijas parlamentāros kontaktus, ievērojot pieaugušo parlamentāriešu iesaisti diskusijās par drošības jautājumiem ES un visā pasaulē terorisma draudu kontekstā.
    Sarunas dalībnieki atzinīgi novērtēja Latvijas un Francijas divpusējo sadarbību, uzsverot, ka abu valstu starpā noris aktīvs politiskais dialogs, regulāri kontakti, politiskās un darba vizītes un tikšanās dažādos līmeņos.
     Francijas Republikas aizsardzības ministre sacīja, ka abu valstu sadarbība aizsardzības jomā ir laba, un tā turpina attīstīties. Viņa uzsvēra, ka valstu parlamentiem ir nepārvērtējama loma aizsardzības jautājumos gan iekšpolitiski, piemēram, apstiprinot finansējumu un īstenojot tālāko procesu pārraudzību, gan arī ārpolitiski, atbildot uz mūsdienu pasaules izaicinājumiem - terorismu un reģionālajām krīzēm. "Galvenie izaicinājumi, kuru risināšanā jāiesaistās mūsu valstu parlamentāriešiem, ir NATO modernizācija un Eiropas aizsardzības struktūru stiprināšana," sacīja aizsardzības ministre.
     Saeimas Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs J.Dalbiņš, savukārt, pastāstīja par mūsu valsts budžeta veidošanas principiem un apstiprināšanas procesu aizsardzības vajadzībām, tehniskā aprīkojuma iegādes procedūrām, kā arī sadarbības attīstības redzējumiem parlamentāro komisiju līmenī.
    Noslēguma puses uzsvēra, ka Latvijas un Francijas starpā valda patiesas partnerattiecības, kas nāk par labu mūsu valstīm, un izteica cerību intensificēt kontaktus arī parlamentārā līmeni.


Preses dienests

Trešdien, 11.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas kopsēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas kopsēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Antoņinas Ņenaševas tikšanās ar Angolas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Manuel Pedro Chaves
15:00  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde