1.martā

(02.03.2006.)

          Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre trešdien, 1.martā, Ņujorkā piedalījās parlamentārajā konferencē “Dzimumu līdztiesība: pārmaiņas ar parlamenta starpniecību”, kas notiek ANO komisijas par sieviešu stāvokli 50.sesijas ietvaros.
          Tās mērķis ir uzsvērt parlamentāriešu lomu sieviešu un vīriešu līdzdalības lēmumu pieņemšanā veicināšanā. Tajā ir plaši pārstāvēti visu pasaules reģionu parlamentu pārstāvji, kā arī parlamentu spīkeres - sievietes, kas uz savu otro konferenci pulcējās 27.februārī.
          Konferences diskusijas noritēja divās sesijās: “Parlamentāriešu ieguldījums dzimumu līdztiesības veicināšanā” un “Parlamentāro mehānismu loma, lai veicinātu pārmaiņas”. Konferences diskusijas ievadīja ANO komitejas par sieviešu līdzdalību direktores Karolīnas Hananas (Carolyn Hannan), ANO Ģenerālās asamblejas prezidenta Jana Eliasona (Jan Eliasson) un ANO komisijas par sieviešu stāvokli priekšsēdētājas Karmenas Marijas Galardo Hernandezas (Carmen Maria Gallardo Hernandez) ievaduzrunas. Parlamentārieši turpināja debates par to, kā sievietes parlamentārietes ietekmē lēmumu pieņemšanas procesu, vīriešu un sieviešu sadarbības nozīmi pārmaiņu veicināšanā, kā arī par parlamentu vadītāju - sieviešu iespējām veicināt pārmaiņas.
          Tika diskutēts par to, kā pārmaiņas var veicināt ar parlamentāro mehānismu starpniecību, izveidojot dzimumu līdztiesības komisijas (vai apakškomisijas, kā tas ir Latvijas gadījumā), kuras īpašu vērību pievērš tam, lai likumdošanā tiktu ievērotas abu dzimumu intereses. Tika runāts par to, kāda nozīme ir parlamentos ievēlēto sieviešu sadarbībai, kā arī sadarbībai ar nevalstiskajām organizācijām un to lomu gan dzimumu līdztiesības veicināšanā, gan sieviešu problēmu risināšanā.
          Konferences dalībnieki (tajā piedalījās gan parlamentārietes, gan parlamentārieši) savās uzrunās vērsa uzmanību uz tiem aktuālajiem jautājumiem, kas dzimumu līdztiesības jomā ir to valstīs. Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre raksturoja Latvijas Saeimā ievēlēto sieviešu darbu, Latvijas pieredzi dzimumu līdztiesības veicināšanā, aktīvas līdzdalības nozīmi, lai sievietēm nozīmīgie jautājumi nonāktu likumdevēju uzmanības lokā un varētu tikt uzrunāti un risināti.
          Konferences diskusiju apkopojums tiks iesniegts ANO komisijai par sieviešu stāvokli.


 Preses dienests

Trešdien, 4.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde