Baltijas un Polijas parlamentu spīkeri: atbalsts Ukrainai nedrīkst apsīkt

(29.03.2022.)

Ir pagājis vairāk nekā mēnesis, kopš Ukraina varonīgi aizstāvas pret Krievijas agresiju. Šis brutālais karš nedrīkst kļūt par normalitāti, bet demokrātiskās pasaules militārais, politiskais un humānais atbalsts Ukrainai nedrīkst apsīkt. Savukārt Krievijai par uzsākto karu ir jāmaksā augsta cena. Par to bija vienisprātis Baltijas valstu un Polijas parlamentu priekšsēdētāji, otrdien, 29.martā, tiekoties Slovēnijā notiekošās Eiropas Savienības valstu parlamentu priekšsēdētāju konferences ietvaros.

Parlamentu priekšsēdētāji atzina, ka Ukraina ar ieročiem rokās patlaban aizstāv fundamentālas vērtības, uz kurām balstās Eiropas Savienība – brīvību, cilvēka cieņu, demokrātiju. Ukraina ir pelnījusi kļūt par Eiropas Savienības kandidātvalsti, tai ir jādod skaidra Eiropas perspektīva.  “Ukrainai ir morālas tiesības būt par vienu no mums. Ukraiņu tauta ar asinīm izcīna savu vietu Eiropā,” pauž Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja tikšanās laikā augstu novērtēja Polijas līderību, sniedzot atbalstu un patvērumu kara bēgļiem, kā arī palīdzot Ukrainai cīņā ar agresoru. Visā mūsu reģionā ne tikai valdības, bet arī sabiedrība ir mobilizējusies, lai visiem spēkiem palīdzētu Ukrainas tautai. 

Četrpusējā sarunā šodien piedalījās Polijas parlamenta Apakšpalātas priekšsēdētāja Elžbeta Viteka (Elżbieta Witek), Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Igaunijas parlamenta priekšsēdētājs Jiri Ratass (Jüri Ratas) un Lietuvas parlamenta priekšsēdētāja Viktorija Čmilīte-Nilsena (Viktorija Čmilytė-Nielsen).

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720297684953
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 4.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde