Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze tiekas ar Francijas vēstnieku

(17.06.2008.)

Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze otrdien, 17.jūnijā, tikās ar Francijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Paskālu Fjeskī (Pascal Fieschi), kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē Saeimā.

G.Daudze un P.Fjeskī pārrunāja abu valstu līdzšinējo sadarbību un izteica vēlmi īstenot aktīvu dialogu arī laikā, kad Francija būs Eiropas Savienības (ES) prezidējošā valsts.

Puses atzīmēja, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem Francijai prezidentūras laikā būs Lisabonas līguma tālākā virzība.

„Ir jāturpina Lisabonas līguma ratifikācijas process Eiropas Savienības dalībvalstīs, kuras to vēl nav izdarījušas, vienlaikus mēģinot identificēt Īrijas referenduma rezultātu iemeslus. Šobrīd svarīgākais ir uzklausīt visu dalībvalstu viedokļus, lai kopīgi atrastu pieņemamāko situācijas risinājumu,” norāda G.Daudze.

Saeimas priekšsēdētājs informēja Francijas vēstnieku, ka jau šonedēļ dosies uz ikgadējo ES parlamentu spīkeru konferenci Lisabonā, kurā viens no galvenajiem dienaskārtības jautājumiem būs arī Lisabonas līguma ratifikācijas gaita.

„Ņemot vērā, ka Lisabonas līguma mērķis ir nodrošināt efektīvu lēmumu pieņemšanu Eiropas Savienībā, ko paredzēts īstenot veicinot pilsonisko iniciatīvu un nacionālo parlamentu iesaisti, aizvien lielāka nozīme būs veiksmīgai parlamentāriešu sadarbībai,” norādīja Saeimas priekšsēdētājs.

Puses vienojās, ka ir nepieciešams stiprināt parlamentāro sadarbību, jo tai ir liela nozīme valstīm svarīgu jautājumu risināšanā.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī jautājumi, kas saistīti ar abu valstu sadarbību ekonomikā un kultūras jomā.

 

Preses dienests

Trešdien, 4.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde