Saeimas priekšsēdētājs un Saeimas priekšsēdētāja biedre tikās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem; deputātu grupa tikās ar Vācijas vēstnieku

(06.03.2007.)

Otrdien, 6.martā, Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis un Saeimas priekšsēdētāja biedre Karina Pētersone tikās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai pārrunātu likumdevēja un nevalstisko organizāciju kopīga foruma rīkošanu, tā iespējamo norises laiku un izskatāmo jautājumu loku.

Sarunas dalībnieki nolēma, ka pirmais forums varētu notikt Saeimas pavasara sesijas laikā - 21. vai 28.maijā. Pirmais Saeimas un nevalstisko organizāciju forums būs veltīts sadarbības mehānismu izvērtēšanai un pilnveidošanai, kā arī turpmākās sadarbības perspektīvas plānošanai. Puses vienojās par forumu informēt Saeimas komisiju vadītājus un nevalstiskās organizācijas, lai apzinātu dalībnieku skaitu un interešu grupas, kā arī izstrādātu pasākuma darba kārtības projektu.

Darba grupā no Saeimas puses piedalījās arī par foruma rīkošanu atbildīgās Saeimas amatpersonas, savukārt nevalstiskās organizācijas pārstāvēja Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Rasma Pīpiķe, Latvijas Bērnu foruma direktore Inete Ielīte un Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš. Sarunā klāt bija arī Valsts Kancelejas Komunikācijas departamenta vadītājas vietniece Ilze Greiškalne.

Informācijai: 

Pēc 8.Saeimas priekšsēdētājas Ingrīdas Ūdres un Saeimas komisiju vadītāju tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem 2005.gada 30.maijā tika izveidota darba grupa, kuras mērķis bija izstrādāt Latvijas Republikas Saeimas un pilsoniskās sabiedrības sadarbības dokumenta projektu. Darba grupā nevalstiskās organizācijas pārstāvēja šodienas sarunas dalībnieki - R.Pīpiķe, I.Ielīte un A.Gobiņš.

2006.gada 30.martā tika parakstīta Deklarācija par pilsoniskās sabiedrības attīstību Latvijā un sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, līdz ar to noteikti Saeimas un nevalstisko organizāciju sadarbības principi un veicamie uzdevumi sadarbības pilnveidošanā.

Deklarācijas mērķis - uzlabot Saeimas un nevalstisko organizāciju sadarbību, balstoties uz savstarpēju izpratni un atbalstu, kā arī uzsvērt nevalstisko organizāciju darbības nozīmi demokrātiskā valstī. Tā paredz, ka ne retāk kā reizi gadā jārīko Saeimas un tās komisiju vadības un nevalstisko organizāciju pārstāvju tikšanās - forums, kurā tiek izvērtēti sadarbības rezultāti un izstrādāts noteikts plāns turpmākās sadarbības veicināšanai.

     

Deputātu grupa tikās ar Vācijas vēstnieku

Otrdien, 6.martā, deputātu grupas sadarbībai ar Vācijas parlamentu priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un deputāti tikās ar Vācijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Eberhardu Šupiusu (Eberhard Schuppius). 

Vācijas vēstnieks E.Šupiuss deputātus informēja, ka 10. un 11.aprīlī Rīgā pēc Latvijas prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas ielūguma uz astoņu Eiropas prezidentu neformālu tikšanos ieradīsies arī Vācijas prezidents Horsts Kēlers, lai pārspriestu Eiropas Savienības (ES) jautājumus. 

Vēstnieks pauda prieku, ka Rīgā notiks Konrāda Adenauera fonda ikgadējā konference, kā arī gaidāmas Bundestāga prezidenta un Vācijas federatīvo zemju delegāciju vizītes, kas sekmēs abu valstu turpmāko sadarbību izglītības, ekonomikas, iekšlietu, tieslietu, finanšu un citās jomās. 

E.Šupiuss norādīja, ka ES 50.gadadiena ir piemērots brīdis, lai apzinātu Eiropas lielākās vērtības - daudzveidību, kas var attīsties brīvības apstākļos, un iecietību. Viņš pauda cerību, ka tās tiks minētas ES dalībvalstu līderu parakstītajā Romas līgumam veltītajā deklarācijā. 

Runājot par Vācijas prezidentūras ES uzdevumiem, E.Šupiuss norādīja, ka Vācija šobrīd veic grūtos koordinatora pienākumus, lai atrastu kompromisu starp visām dalībvalstīm. Galvenais Vācijas uzdevums ES prezidentūras laikā ir izstrādāt grafiku, kurā būs norādīts - kas un kad notiek, vienojoties par Līguma par Konstitūciju Eiropai risinājuma nākotni, tādējādi radot priekšnoteikumus, lai līdz 2009.gada ES parlamenta vēlēšanām tiktu skaidri definētas parlamenta pilnvaras.

Runājot par turpmākajām sadarbības iespējām, S.Āboltiņa norādīja, ka gaidāma Vācijas parlamenta sadarbības grupas atbildes vizīte. Turklāt deputātiem būtu vēlams veidot ciešāku sadarbību ar konkrētām federālajām zemēm, sacīja S.Āboltiņa.

 

Preses dienests

Pirmdien, 1.jūlijā
12:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde