13.novembrī

(13.11.2006.)

        Pirmdien, 13.novembrī, Saeimas priekšsēdētāja biedre Karina Pētersone tikās ar Vācijas Bundestāga Starptautiskās parlamentārās prakses kandidātu atlases komisijas pārstāvjiem - Bundestāga deputātu Berndu Šēlenu, Humbolta universitātes viceprezidentu pētniecības jautājumos Hansu Jirgenu Premelu un Vācijas Ārlietu ministrijas padomnieku, starptautisko apmaiņas programmu nodaļas vadītāju Prosperu Šikingu.
        Tikšanās dalībnieki pauda prieku par iespēju tikties Saeimā un pārrunāt Bundestāga Starptautiskās parlamentārās prakses (SPP) darbības nosacījumus un mērķus.
        P.Šikings pastāstīja, ka sākotnēji Vācijas Bundestāgā parlamentārā praksē pie kāda no deputātiem pieredzi varēja gūt jaunieši no ASV, bet gadu gaitā SPP programma paplašinājusies - šobrīd apmēram simts jaunieši no 21 valsts katru gadu stažējas Bundestāgā, iepazīstoties gan ar politikas veidošanas procesu, gan praktiskām parlamentārā darba iemaņām. Kopš 1992.gada apmaiņas programmā iesaistījusies arī Latvija, tādējādi jau četrdesmit divi jaunieši no mūsu valsts padziļināti guvuši pieredzi un zināšanas par Bundestāgu, tikušies ar dažādām amatpersonām, piedalījušies zinātniskajās papildprogrammās un apmeklējuši Eiropas Parlamentu.
        Puses bija vienisprātis, ka šāda veida programmas ir abpusēji svarīgas - zināšanas papildina ne tikai jaunieši. Arī Bundestāga deputāti gūst lielāku ieskatu par praktikanta valsts politiskajām, ekonomiskajām un kultūras norisēm.
        Viesi no Vācijas pastāstīja, ka šāda veida programmas sāks darbu arī citu valstu parlamentos, piemēram, Francijā, Polijā, Krievijā, un rosināja Latvijas Saeimu rast līdzīgas prakses iespējas mūsu valsts parlamentā.
        Puses pieskārās Latvijas un Vācijas divpusējām attiecībām un pauda kopīgu viedokli, ka tās attīstījušās dinamiski; izveidojusies cieša sadarbība politiskajā, ekonomikas un kultūras jomā. K.Pētersone norādīja arī uz aktīvajām parlamentārajām saitēm un pauda pārliecību par to pēctecību 9.Saeimā. Saeimas priekšsēdētāja biedre iepazīstināja ar Latvijas likumdevēja vēsturi, 9.Saeimas politisko spēku samēru un paveikto integrācijas jomā.

        Papildu info:
        SPP mērķis ir palielināt jauniešu interesi par demokrātiju un sabiedrību, kā arī ieinteresēt dalībai sabiedriskās dzīves procesos. SPP ir ilgtermiņa ieguldījums demokrātisko vērtību un tolerances nostiprināšanā, kā arī kultūras daudzveidības un mierīgas līdzāspastāvēšanas Eiropā sekmēšanā.
        SPP piedalās Albānija, ASV, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Čehija, Francija, Gruzija, Horvātija, Igaunija, Kazahstāna, Krievija, Latvijas, Lietuva, Maķedonija, Polija, Rumānija, Serbija un Melnkalne, Slovākija, Slovēnija, Ukraina un Ungārija.


Preses dienests

Sestdien, 29.jūnijā