Otrdien, 28.martā, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre tikās ar Albānijas Republikas ārlietu ministru Besniku Mustafaju (Besnik Mustafaj).
Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar Latvijas un Albānijas divpusējo attiecību padziļināšanas iespējas un sadarbību starptautisku organizāciju ietvaros.
Albānijas ārlietu ministrs pauda patiesu prieku par šo vizīti, norādot uz abu parlamentu kontaktu intensificēšanas un pieredzes apmaiņas svarīgumu politiskajos jautājumos, īpaši attīstot sadarbību Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas līmenī. Stāstot par Albānijas virzību uz Eiropas Savienību (ES), ārlietu ministrs informēja, ka viņa valsts cer tuvākajā laikā noslēgt Stabilizācijas un asociācijas līgumu starp Albāniju un ES, un lūdza arī Latvijas atbalstu šajā jautājumā. B.Mustafajs informēja arī par notiekošajām reformām valsts institūcijās, izmaiņām likumdošanā un demokrātisko procesu attīstību, kas veicinās stabilitāti visā Balkānu reģionā.
Pārrunājot sadarbības paplašināšanas iespējas gan divpusējā līmenī, gan starptautisko organizāciju ietvaros, Saeimas priekšsēdētāja pauda atbalstu Albānijai ceļā uz ES un gatavību dalīties Latvijas eirointegrācijas pieredzē. B.Mustafajs pastāstīja par aprīlī gaidāmo Baltijas valstu, Albānijas, Maķedonijas un Horvātijas ārlietu un aizsardzības ministru sanāksmi, lai veicinātu informācijas apmaiņu, un izteica priekšlikumu veidot šādas tikšanās arī parlamentu un komisiju līmenī. Reģionālā sadarbība ir ļoti svarīga, it īpaši mazām valstīm, atzina arī I.Ūdre.
Sarunas noslēgumā puses bija vienisprātis arī par sadarbības attīstīšanu tirdzniecībā un kultūras jomā.
Otrdien, 28.martā, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre tikās ar Azerbaidžānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Tofigu Zulfugarovu (Tofig Zulfugarov).
Tikšanās gaitā puses pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības un atzina, ka tās veidojas sekmīgi, it īpaši parlamentu līmenī.
Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre uzsvēra, ka pozitīvs impulss attiecību padziļināšanai ir parlamentāro sadarbības grupu darbība - tās izveidotas un darbojas abu valstu parlamentos. Kā pilnībā neizmantotu potenciālu viņa minēja kontaktus komisiju ietvaros - Latvijas un Azerbaidžānas parlamentārieši varētu sadarboties sociālajā, izglītības un kultūras jomā, kā arī jautājumos, kas skar Eiropas Savienību.
Azerbaidžānas vēstnieks Latvijā arī nodeva Saeimas priekšsēdētājai savas valsts parlamenta vadītāja ielūgumu oficiālā vizītē apmeklēt Azerbaidžānu.
Preses dienests