8.martā

(08.03.2005.)

     Otrdien, 8.martā, Saeimas priekšsēdētājas biedre Vineta Muižniece tikās ar Zambijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Ņūstedu Lūisu Zimbu, kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē.
     Tikšanās laikā tika pārrunas abu valstu divpusējo attiecību paplašināšanas iespējas.
     Saeimas priekšsēdētājas biedre V.Muižniece uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta sadarboties ar Āfrikas reģiona valstīm gan ekonomikas, gan arī kultūras jomā. Kā viens no veiksmīgiem formātiem tika minēta parlamentu sadarbības grupu darbība - Latvijas Saeimā darbojas vairāki desmiti šādu grupu un, iespējams, tuvākajā laikā varētu tikt izveidota arī grupa sadarbībai ar kādu no Āfrikas valstīm.
     V.Muižniece pastāstīja arī par Saeimas darbības principiem un likumdošanas aktiem, kas nodrošina parlamenta funkcionēšanu. Puses pieskārās arī jautājumiem par sieviešu pārstāvniecību augstākajos valsts amatos.
     Tikšanās noslēgumā Saeimas priekšsēdētājas biedre un Zambijas vēstnieks Latvijā pārrunāja aktuālākos likumdošanas jautājumus, kas pašreiz tiek skatīti mūsu valsts parlamentā un kas saistīti ar bērnu tiesību aizsardzību un privatizācijas procesa pabeigšanu.

     Saeimas priekšsēdētājas biedre Vineta Muižniece tikās arī ar Čīles Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Alvaro Garsiju, kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē.
     Saeimas priekšsēdētājas biedre V.Muižniece sveica Čīles Republikas vēstnieku mūsu valsts parlamentā un uzsvēra, ka augstu vērtējama līdzšinējā sadarbība starp abām valstīm. Apliecinājums labiem kontaktiem ir arī Latvijas Saeimā nodibinātā Latvijas un Čīles parlamentu sadarbības grupa, ar kuru vēstnieks plānojis tikties rīt. Domājams, ka abu valstu attiecības intensificēs arī pagājušā gada nogalē parakstītais Eiropas Savienības un Čīles partnerības līgums, kas paver iespēju paplašināt abu valstu sadarbību gan bilateriālā līmenī, gan starptautisku organizāciju ietvaros.
      Puses pieskārās arī jautājumu lokam, kas skar aktuālas ekonomiskas problēmas, piemēram, sociālās sfēras sakārtošanu un privatizācijas procesa pabeigšanu mūsu valstī. V.Muižniece informēja, ka pašlaik Saeima intensīvi strādā pie likumdošanas bāzes sakārtošanas, kas noteiks privatizācijas sertifikātu izmantošanu un privatizācijas pabeigšanu. Savukārt vēstnieks pastāstīja, ka Čīlē privatizācija notikusi divu režīmu - diktatūras un demokrātijas apstākļos, un viņš pats personīgi piedalījies privatizācijas pēdējā posma īstenošanā.
     Saeimas priekšsēdētājas biedre un Čīles vēstnieks pārrunāja arī savas valsts pagātnes izvērtēšanas nepieciešamību un bija vienisprātis, ka tikai pēc tam, kad esam novērtējuši savas pagātnes notikumus, varam veidot demokrātijas pamatus. Otrs svarīgs valsts attīstības nosacījums ir ilglaicīga stabilitāte, ko, pirmkārt, nodrošina sekmīga valdības darbība, un, otrkārt, valsts īstenotās politikas pēctecība.


Preses dienests

 


 

Piektdien, 10.janvārī