Saeimas deputāti uzklausa ārlietu ministra redzējumu par ārpolitikas prioritātēm

(02.11.2011.)

Latvijas ārpolitikas galvenās prioritātes ir mūsu valsts nacionālo interešu sekmīga aizstāvēšana Eiropas Savienībā, sadarbības padziļināšana ar Baltijas jūras reģiona valstīm, kā arī Latvijas ārējās drošības veicināšana, ko var sasniegt stiprinot valsts ekonomisko konkurētspēju un padziļinot transatlantisko sadarbību. To trešdien, 2.novembrī, sarunā ar Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas deputātiem pauda jaunais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

„Šodienas tikšanās ar jauno ārlietu ministru noritēja ļoti pozitīvā, konstruktīvā gaisotnē, un vieš pārliecību par sekmīgu ārlietu dienesta un parlamentāriešu sadarbību arī nākotnē,” norāda Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Romualds Ražuks.

„Manuprāt, būtiski, ka ministrs kā savstarpēji saistītus un nozīmīgus uzlūko Latvijas ārējās drošības un ekonomiskās konkurētspējas jautājumus. Tieši tiem jābūt vieniem no mūsu valsts ārpolitikas prioritārajiem mērķiem, kuru sasniegšanai maksimāli efektīvi izmantot valsts rīcībā esošos ārlietu dienesta resursus,” atzīmē R.Ražuks.

Savukārt Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica akcentē ministra teikto par nepieciešamību 2012.gadā koncentrēties sarunām par jaunā Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžeta veidošanu.

„Nākamais gads būs īpaši nozīmīgs, jo izšķirsies, kā Latvija sarunās spēs aizstāvēt savas nacionālās intereses lauksaimniecības politikas un kohēzijas politikas finansējuma sadalē. Eiropas lietu komisija vēlas sniegt ieguldījumu šajā procesā un aktīvi izmantot arī parlamentāro kontaktu iespējas,” norāda Z.Kalniņa-Lukaševica.

Arī ārlietu ministrs E.Rinkēvičs augstu novērtēja starpparlamentārās sadarbības sniegtās iespējas Latvijas nacionālo interešu aizstāvēšanā. Ministrs prognozēja, ka gaidāmās sarunas par ES daudzgadu budžeta veidošanu būs smagas. Tādēļ Latvijai īpaši nozīmīgi ir meklēt sabiedrotos līdzīgi domājošu valstu vidū, jo ES katra dalībvalsts primāri cīnās par savām interesēm, atzina ministrs.

Ārlietu komisijas deputāti vērsa ministra uzmanību nākamā gada sākumā Saeimā plānotajām debatēm par ārpolitikas jautājumiem. Ministrs sarunā atzinīgi novērtēja pagājušajā gadā notikušo ārpolitikas debašu norisi. Puses vienojās arī pirms nākamajām debatēm Saeimā rīkot diskusiju, kurā mūsu valsts ārpolitikas būtiskos jautājumus ar Saeimas deputātiem un diplomātiem pārrunātu ārlietu jomas eksperti - politologi, bijušie ārlietu ministri un nevalstisko organizāciju pārstāvji.


Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157628034490062/with/6305657125/
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 4.oktobrī
08:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira tikšanās ar Vācijas Stabilitātes padomes Neatkarīgās konsultatīvās padomes priekšsēdētāju Thiess Büttner
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde