Solvita Āboltiņa tiekas ar Maķedonijas vēstnieku (foto)

(22.06.2010.)

Saeimas priekšsēdētāja biedre Solvita Āboltiņa otrdien, 22.jūnijā, tikās ar Maķedonijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Fatmiru Dželadini (Fatmir Xheladini), kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Puses bija vienisprātis, ka Latvijas reformu pieredze Maķedonijai ir īpaši noderīga tās ceļā uz dalību Eiropas Savienībā (ES) un NATO. „Latvija ir gatava nodot savu pieredzi valstīm, kuras vēl tikai iet savu eiroatlantiskās integrācijas ceļu,” teica Saeimas priekšsēdētāja biedre, aicinot izmantot Saeimas Eiropas lietu komisijas, kā arī citu komisiju uzkrāto pieredzi darbā ar ES jautājumiem.

Arī Maķedonijas vēstnieks apliecināja savas valsts ieinteresētību pirmsiestāšanās pieredzes pārņemšanā. „Man ir prieks sākt darbu Latvijā - valstī, kurai ir laba izpratne par Maķedonijas centieniem pievienoties eiroatlantiskajām struktūrām un kurai turklāt šajā jautājumā ir arī laba pieredze,” uzsvēra F.Dželadini.

Pārrunājot abu valstu ekonomiskās sadarbības veicināšanas iespējas, S.Āboltiņa pauda cerību, ka par labu impulsu kalpos drīzumā gaidāmā Valsts prezidenta Valda Zatlera vizīte Maķedonijā.

Saeimas priekšsēdētāja biedre sarunā arī akcentēja kultūras sakaru stiprināšanas nozīmi abu valstu attiecībās. „Domāju, ka maz latviešu zina, ka Maķedonija ir Mātes Terēzes dzimtene. Savukārt Maķedonijā ir maz informācijas par Latvijas lieliskajiem operdziedātājiem un mūziķiem,” teica S.Āboltiņa.

Ar jauno Maķedonijas vēstnieku šodien tikās arī Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Maķedonikas parlamentu priekšsēdētāja Silva Bendrāte. Tikšanās laikā pārrunāta abu valstu parlamentārā sadarbība, kā arī ekonomisko kontaktu veicināšanas iespējas.      


Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157624206626997
Video no tikšanās pieejams: www.youtube.com/SaeimaSAB#p/a/u/0/AJOxqt2xtjQ
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde