Saeimas deputāti tiekas ar ASV militārās akadēmijas kadetiem (foto)

(24.05.2010.)

Pirmdien, 24.maijā, Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas deputāti, tiekoties ar Amerikas Savienoto Valstu Vestpointas militārās akadēmijas kadetiem, pārrunāja Latvijas nacionālo interešu pārstāvību Eiropas Savienībā (ES) un NATO.

„Latvijas mērķis dalībai ES un NATO bija labklājība un drošība. Esam sapratuši, ka būšana šajās starptautiskajās organizācijās pati par sevi negarantēs ne vienu, ne otru. Valstīm pašām daudz jāstrādā, lai to nodrošinātu,” uzrunājot kadetus, teica V.Paegle.

Viņa informēja, ka šobrīd aktuāli ir arī ar NATO saistītie jautājumi, jo jau šajā nedēļas nogalē Rīgā norisināsies NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) pavasara sesija. Latvijā pulcēsies vairāki simti parlamentāriešu no NATO PA dalībvalstīm un asociētajām valstīm, lai kopīgi diskutētu par alianses nākotni un jaunajiem globālajiem drošības izaicinājumiem.

Ārlietu komisijas deputāts Artis Pabriks pauda pārliecību, ka lielākais ieguvums no iesaistīšanās ES un NATO ir iespēja kopā ar citām valstīm, sēžot pie viena galda, lemt par organizāciju nākotni. Tieši šobrīd Latvijā aktīvi iesaistās jaunās NATO stratēģiskās koncepcijas izstrādē.

Kadeti no ASV vēlējās uzzināt, kāda ir Latvijas attieksme pret dalību NATO militārajā misijā Afganistānā. Deputāti viņiem skaidroja, ka sabiedrības attieksme ir neviennozīmīga, taču lielā mērā tas tiek vērtēts kā Latvijas pienesums kolektīvajā drošībā. Lai citas Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalstis Latvijai sniegtu palīdzība, ja tā būs nepieciešama.

ASV Vestpointas militārās akadēmijas kadeti Baltijas valstīs ieradušies, lai padziļināti iepazītu šī reģiona ekonomisko situāciju, vietu starptautiskajās attiecībās, to kultūru un vēsturi.


Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157624125492630/ 
Video pieejams:
https://www.youtube.com/SaeimaSAB#p/a/u/0/x7u7yQOF748
Izmantojot materiālus publicēšanai, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.
Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 1.jūnijā
08:45  Saeimas 2023.gada 1.jūnija ārkārtas sēde
09:30  Saeimas 2023.gada 1.jūnija kārtējā sēde
12:30  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēde
12:30  Pieprasījumu komisijas sēde
12:35  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Polijas Republikas ārlietu ministra vietnieku, Valsts sekretāru Arkadiusz Mularczyk
17:00  2023.gada 1.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem