Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze tiekas ar jauno Francijas vēstnieci (foto)

(12.05.2010.)

Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze trešdien, 12.maijā, tikās ar Francijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Šantālu Puarē (Chantal Poiret), kura bija ieradusies iepazīšanās vizītē. Tikšanās laikā pārrunāti abu valstu parlamentārie kontakti, kā arī iespējas veicināt kontaktus pašvaldību līmenī un ekonomisko sadarbību.

Sveicot vēstnieci Saeimā, G.Daudze Latvijas un Francijas attiecības raksturoja kā lieliskas, ar labu attīstības potenciālu. „Esmu pārliecināts, vēstnieces kundze, ka Jūsu pilnvaru laikā abu valstu attiecību pozitīvā dinamika turpināsies,” teica Saeimas priekšsēdētājs.

Abu valstu labās attiecības veidojušās daudzu gadu garumā, atzīmēja G.Daudze, pateicoties par Francijas sniegto atbalstu Latvijas neatkarības de iure atzīšanā, kā arī Francijas konsekvento politiku, neatzīstot Latvijas nelikumīgo inkorporāciju PSRS sastāvā. „Mēs augstu vērtējam Francijas nostāju šajos vēsturiskajos notikumos. Šodien mums ir visi nepieciešamie priekšnoteikumi, lai Latvijas un Francijas attiecības turpinātu attīstīties tikpat sekmīgi,” norādīja G.Daudze.

Pārrunājot abu valstu politiskos kontaktus, puses bija vienisprātis par parlamentārās sadarbības īpašo lomu. Š.Puarē pauda gandarījumu par Saeimas ieguldīto darbu, organizējot NATO Parlamentārās Asamblejas sesiju, kura no 28.maija līdz 1.jūnijam notiks Rīgā. Francijas parlamenta abu palātu delegācijā šajā Rīgas sesijā būs 11 parlamentārieši, darīja zināmu vēstniece, paužot pārliecību par Parlamentārās Asamblejas sesijas pozitīvo ietekmi uz abu valstu parlamentārajiem kontaktiem.

Sarunā tika pārrunātas arī iespējas intensificēt uzņēmēju un pašvaldību kontaktus. Kā sekmīgas sadarbības piemēru pašvaldību līmenī vēstniece minēja Ventspils un tās Francijas sadraudzības pilsētas Loriānas ilggadīgos kontaktus. Arī Saeimas priekšsēdētājs pauda gandarījumu par abu pilsētu sekmīgo sadarbību, piebilstot, ka savulaik kā ārsts vairākkārt stažējies Loriānā. „Man ir patiess prieks, ka šī pilsētu draudzība joprojām tiek kopta. Tā ir lielisks piemērs, kā pašvaldību un iedzīvotāju līmenī starp valstīm veidot ciešus un sirsnīgus kontaktus,” atzina G.Daudze.

Jaunā Francijas vēstniece Š.Puarē ir karjeras diplomāte ar 30 gadu pieredzi diplomātiskajā dienestā. Bijusi vēstniece Azerbaidžānā un Norvēģijā, strādājusi Francijas vēstniecībās Rumānijā un Vācijā, pārstāvniecībā ANO, kā arī ieņēmusi dažādus amatus Ārlietu ministrijas centrālajā aparātā. 


Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157623920601259/
Video no tikšanās pieejams: www.youtube.com/SaeimaSAB#p/u/0/tN8IFfEqeaI
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.


Saeimas Preses dienests

Sestdien, 3.jūnijā