Ārlietu komisijas priekšsēdētājs A.Bērziņš apliecināja, ka Latvija atbalsta bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas integrāciju Eiropas Savienībā (ES) un virzību uz NATO un uzsvēra, ka mūsu valsts gatava dalīties ar šajos procesos iegūto pieredzi. Ministru prezidenta biedrs I.Bočevskis pateicās par sniegto atbalstu, kas apliecina, ka starp abām valstīm pastāv konstruktīva sadarbība.
I.Bočevskis pastāstīja par reformu gaitu savā valstī un progresu iestāšanās sarunās ar ES. Viņš uzsvēra, ka starptautiskās organizācijas atzinīgi novērtējušas FYROM sasniegumus cīņā ar korupciju. Šobrīd notiek vēlēšanu sistēmas reforma, lai novērstu iepriekšējo vēlēšanu laikā konstatētās problēmas. Savukārt nodokļu politikas vienkāršošana, atviegloti noteikumi uzņēmējdarbības uzsākšanai, dod iespējas plašāk piesaistīt tiešās ārvalstu investīcijas, minēja I.Bočevskis. FYROM ekonomika attīstās veiksmīgi, sasniedzot 6,5 procentu iekšzemes kopprodukta pieauguma, bet inflācija nepārsniedz trīs procentus. FYROM ir pirmā valsts reģionā, kas ieviesusi pases ar biometriskajiem datiem. Tostarp sekmīgi īstenotā vīzu atvieglojumu politika tuvina valsts pievienošanos Šengenas zonai.
Eiropas Komisijas progresa ziņojums par bijušo Dienvidslāvijas Republiku Maķedoniju gaidāms 5.novembrī.
Pārrunājot bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas sarunas ar Grieķiju par Maķedonijas nosaukuma lietošanu, I.Bočevskis iepazīstināja ar savas valsts nostāju un uzsvēra, ka valsts nosaukums ir cieši saistīts ar tautas identitāti, kas jārespektē. Savukārt Saeimas deputāti akcentēja, ka abām pusēm jāvienojas par pieņemamu risinājumu.
Saeimas deputātu grupas priekšsēdētāja S.Bendrāte pauda prieku par šodien saņemto ziņu, ka FYROM parlamentā izveidota sadarbības grupa ar mūsu parlamentu un apliecina abu valstu parlamentu sadarbības attīstību.
Preses dienests