Latvijas Republikas 8.Saeimas

ziemas sesijas četrpadsmitā sēde

2003.gada 27.martā

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Labrīt, cienījamie kolēģi! Sākam šā gada 27.marta sēdi.

Pirms mēs sākam izskatīt sēdes darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas iesniegumu ar lūgumu iekļaut darba kārtībā Juridiskās komisijas izstrādātā likumprojekta “Par Jāņa Kažociņa atzīšanu par Latvijas pilsoni” nodošanu Juridiskajai komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Jautājums ir iekļauts darba kārtībā.

Sāksim izskatīt darba kārtību! Pirmā darba kārtības sadaļa ir par iesniegtajiem likumprojektiem.

Aizsardzības un iekšlietu komisija saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 51.pantu lūdz izdarīt 27.marta sēdes darba kārtībā vēl vienu grozījumu - saskaņā ar Saeimas Kārtības ruļļa 86.pantu izskatīt likumprojektu “Grozījumi Militārā dienesta likumā” pirmajā lasījumā, bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā, un iekļaut to 27.marta sēdes darba kārtībā kā pēdējo jautājumu. Vai deputātiem ir iebildumi par to? Nē, iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Militārā dienesta likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par ietekmes uz vidi novērtējumu”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Robežsardzes likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - nav, neviens neatturas. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Apsardzes darbības likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Sodu reģistra likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Vai deputāte Ina Druviete ir pieteikusies runāt “par”? Nē? Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Inai Druvietei!

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks).

Es gribētu, lai šo likumprojektu nodotu arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Krimināllikumā” nodošanu Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Par Jāņa Kažociņa atzīšanu par Latvijas pilsoni” nodot Juridiskajai komisijai un Pilsonības likuma izpildes komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Aigars Kalvītis ir pieteicies runāt “par”. Lūdzu!

A.Kalvītis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Katra ceturtdiena mums nāk ar pārsteigumiem, un arī šī ceturtdiena ir atnesusi mums vienu lielu pārsteigumu. Proti, mēs gribam piešķirt pilsonību, tā teikt, ārkārtas situācijā Kažociņa kungam. Kad mēs pirms nedēļas grozījām Satversmes aizsardzības biroja likumu - tajā tika pazeminātas prasības kandidātiem -, “Jaunais laiks” vienu prasību laikam tomēr aizmirsa vēl pazemināt, tas ir, atļaut nepilsoņiem kļūt par Satversmes aizsardzības biroja vadītāju. Un tādēļ, lai Kažociņa kungu tagad varētu kaut kā pielāgot un izvirzīt par kandidātu šim amatam, ir steidzīgi jāpiešķir viņam Latvijas pilsonība. Un pats interesantākais ir veids, kādā “Jaunais laiks” grib šim cilvēkam piešķirt Latvijas pilsonību. Viņi to grib izdarīt nevis tā, kā tas ir pieņemts un kā tas ir noteikts Latvijas likumdošanā, - ka par to atbildīga ir Pilsonības likuma izpildes komisija -, bet gan apejot likumu. Viņi grib šā pilsonību piešķirošā likuma projektu pieņemt Juridiskajā komisijā, nemaz nepajautājot Kažociņa kungam, vai viņš pats īsti grib būt Latvijas pilsonis. Jo viņam bija visas iespējas atteikties no Lielbritānijas pilsonības un paātrinātā kārtībā saņemt Latvijas pilsonību, kā to izdarīja Jēkabsona kungs, bet Kažociņa kungs to nav darījis. Un tādēļ man ir jautājums: vai amats ir tas dzinulis, kas Kažociņam liek dzīties pēc Latvijas pilsonības? Vai Satversmes aizsardzības biroja priekšnieka amats ir tas dzinulis, kura dēļ mēs tagad iztirgosim Latvijas pilsonību un nedosim iespēju deputātiem uzdot šim cilvēkam jautājumus?

Es aicinu balsot par šā likumprojekta nodošanu Pilsonības likuma izpildes komisijai un normālā kārtībā, tā, kā tas ir bijis pieņemts Latvijā līdz šim, šo jautājumu izskatīt: aicināt šo cilvēku uz komisiju, dot iespējas deputātiem uzdot viņam jautājumus un izvērtēt, vai viņš tiešām grib saņemt Latvijas pilsonību un vai amats ir tas dzinulis, kas viņu spiež uz šo soli.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Edgaram Jaunupam! Viņš vēlas runāt par procedūru. Lūdzu!

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu nodot šo likumprojektu Juridiskajai komisijai kā atbildīgajai komisijai un kā vienīgajai komisijai.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Aleksandrs Golubovs arī vēlas runāt par procedūru? Lūdzu ieslēgt deputātam Golubovam mikrofonu! Par procedūru. Lūdzu!

A.Golubovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Sakarā ar to, ka Pilsonības likuma izpildes komisija visu laiku nodarbojas ar visiem tiem jautājumiem, kuri ir saistīti ar pilsonības piešķiršanu un ar Pilsonības likumu, lūdzu šo likumprojektu nodot Pilsonības likuma izpildes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Sēdes vadītāja. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Dzintaram Ābiķim!

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Par procedūru. Es gribu atgādināt, ka, pirms tika Latvijā pieņemts Pilsonības likums, ārkārtīgi svarīgais likums, Saeimas kārtības rullī nebija minēta šāda pastāvīgā komisija - Pilsonības likuma izpildes komisija. Taču, tā kā Latvijas smagajos apstākļos, kad ir ārkārtīgi daudz nepilsoņu, mēs uzskatījām, ka pilsonības piešķiršana ir ārkārtīgi nozīmīga lieta, Saeimā tika izveidota šāda komisija, kura ir ar likumdošanas tiesībām, atbildīgā komisija, un tā tika ierakstīta Saeimas kārtības rullī un nosaukta par Pilsonības likuma izpildes komisiju, lai vēlreiz pasvītrotu ārkārtīgi svarīgo pilsonības jautājumu, jo tas ir ārkārtīgi būtisks. Un tagad mēs uzspļaujam gan tradīcijai, gan savulaik pieņemtajiem likuma grozījumiem, gan faktiski pilsonības piešķiršanai, tādai nopietnai lietai! Mēs ignorējam komisiju, kura līdz šim ir veiksmīgi strādājusi! Es uzskatu, ka tas ir kārtējais spļāviens mūsu likumības trauciņā.

Sēdes vadītāja. Vai ir vēl kādi deputāti, kas ir pieteikušies runāt par procedūru? Lūdzu! Deputāts Juris Dobelis. Ieslēdziet mikrofonu!

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Par to spļaušanu un ārkārtīgo svarīgumu. Es gribētu atgādināt te dažiem, kas ir aizmirsuši, kā šī...

Sēdes vadītāja. Dobeļa kungs, tas nav par procedūru!

J.Dobelis. Ir gan. Jo es tūlīt pateikšu, ko izdarīja šī ārkārtīgi svarīgā komisija! Viņa piešķīra šo svarīgo pilsoņa nosaukumu vienam hokejistam, kurš visneķītrākajiem vārdiem lamājās, un tas parāda šīs komisijas ārkārtīgi svarīgo nozīmi.

Nekādā ziņā nav šodien runa par pilsonības piešķiršanu! Ir runa par atzīšanu par Latvijas pilsoni, un tas ir kaut kas pavisam cits...

Sēdes vadītāja. Dobeļa kungs, lūdzu, runājiet par procedūru!

J.Dobelis. Jā. Un tāpēc es uzskatu... (No zāles dep. Dz.Ābiķis: “Par procedūru!”) Es gribētu pagaidīt, lai te izbļaustās daži cienījami cilvēki... Lūk, es uzskatu, ka nekādas vainas nebūtu, ja piešķirtu Juridiskajai komisijai šīs tiesības - atzīt Kažociņa kungu par Latvijas pilsoni.

Sēdes vadītāja. Paldies!

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Vladimiram Buzajevam! Lūdzu strikti ievērot nosacījumu - runāt par procedūru!

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Par procedūru, protams.

Man ir priekšlikums noteikt Pilsonības likuma izpildes komisiju ne tikai par atbildīgo, bet arī par vienīgo komisiju, kurai šis jautājums būtu jāizskata.

Es uzskatu, ka šī diskusija saistīta ar to, ka komisijas priekšsēdētāja Anta Rugāte ir vienīgā opozīcijas pārstāve. Un sakarā ar to...

Sēdes vadītāja. Tā...

V.Buzajevs. ... šeit ir acīm redzama opozīcijas diskriminācija.

Sēdes vadītāja. Paldies!

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Antai Rugātei!

A.Rugāte (Tautas partijas frakcija).

Augsti godātie kolēģi! Latvijas Saeimā ir bijušas dažādas tradīcijas un dažāda prakse. Protams, arī pilsonības piešķiršanas gadījumos jebkuri pieci Saeimas deputāti, jebkura Saeimas komisija var ierosināt jautājuma izskatīšanu, taču nav bijis precedenta, ka Juridiskā komisija vai kāda cita komisija, kas nav Pilsonības likuma izpildes komisija, būtu izskatījusi pilsonības jautājumus pēc būtības. Ierosinātāja, protams, var būt arī Juridiskā komisija, kā tas ir noticis šoreiz, taču es lūdzu nodot likumprojektu atbildīgajai komisijai - Pilsonības likuma izpildes komisijai -, jo tā patiešām ir atbildīga par šiem jautājumiem Saeimā. Tas ir tieši šīs komisijas uzdevums - šādus jautājumus izskatīt pēc būtības un dot savu atzinumu pirms balsojuma Saeimā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad ir iesniegti vairāki priekšlikumi. Vispirms deputātiem būtu jālemj par to, kurām komisijām nodot izskatīšanai likumprojektu “Par Jāņa Kažociņa atzīšanu par Latvijas pilsoni”.

1.priekšlikums ir no deputāta Edgara Jaunupa - nodot to tikai Juridiskajai komisijai.

Tātad, ja deputātiem ir iebildumi... (Izsaucieni no zāles.) Ja deputātiem ir iebildumi, tad jābalso. Lūdzu, balsosim par likumprojekta nodošanu tikai Juridiskajai komisijai.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 40, atturas - 2. Likumprojekts ir nodots Juridiskajai komisijai. Līdz ar to Juridiskā komisija ir arī atbildīgā komisija.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas priekšsēdētājas Solvitas Mellupes iesniegumu. Juridiskā komisija lūdz izdarīt šā gada 27.marta sēdes darba kārtībā grozījumu - iekļaut darba kārtības otrajā sadaļā “Likumprojektu izskatīšana” pirms darba kārtības 9.punkta likumprojektu “Par Jāņa Kažociņa atzīšanu par Latvijas pilsoni”, lai veiktu tā izskatīšanu pirmajā lasījumā.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts darba kārtībā ir iekļauts.

Sākam izskatīt likumprojektus. Izskatām likumprojektu “Par Jāņa Kažociņa atzīšanu par Latvijas pilsoni”.

Juridiskās komisijas vārdā ziņos komisijas priekšsēdētāja - deputāte Solvita Mellupe.

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja šo likumprojektu un vakardien uzklausīja arī Kažociņa kungu. Tā ka nav taisnība, ka cilvēks, kurš šeit nav redzēts, iepazīts un uzklausīts un kuram šeit nav uzdoti attiecīgi jautājumi, tiek vienkārši automātiski atzīts par Latvijas pilsoni.

Likumprojekts ir izstrādāts, lai atzītu Latvijas pilsonību Ministru prezidenta padomniekam Jānim Kažociņam.

Jānis Kažociņš ir arī Lielbritānijas pilsonis, un, protams, zināmu laiku aizņemtu pilsonības atzīšana vispārējā kārtībā. Jānim Kažociņam, protams, bija tiesības līdz 1995.gada 1.jūlijam vienkārši reģistrēties kā Latvijas pilsonim, un tādā veidā viņš Latvijas pilsonību būtu ieguvis, vienkārši reģistrējoties un saglabājot arī savu Lielbritānijas pilsonību. Pašreiz Kažociņa kungam Latvijas pilsonība ir nepieciešama sakarā ar to, ka viņš ir Ministru prezidenta padomnieks korupcijas apkarošanas jautājumos. Viņš ir jau ļoti veiksmīgi sevi pierādījis kā šā darba veicējs, un, lai šo darbu veiktu padziļināti un lai padziļināti izstrādātu korupcijas novēršanas programmu, viņam darba pienākumu veikšanai ir nepieciešama speciāla atļauja - pieeja valsts noslēpumiem. Savukārt, saskaņā ar likuma “Par valsts noslēpumu” 9.panta otro daļu speciālo atļauju - pieeju valsts noslēpumiem - var izsniegt tikai personai, kura ir Latvijas Republikas pilsonis.

Saskaņā ar izziņām, kas bija pievienotas likumprojektam, un iztaujājot pašu Jāni Kažociņu, ir pietiekami dokumentāli pierādāms tas, ka Kažociņa kungam ir tiesības uz Latvijas pilsonību, jo abi viņa vecāki ir likumā paredzētajā kārtībā Latvijas Republikas pilsoņi un, ja viņš līdz 1995.gada 1.jūlijam būtu vienkārši iesniedzis iesniegumu, viņam, kā jau es teicu, Latvijas pilsonība būtu piešķirta automātiski.

Vēl mazliet par pašu Jāni Kažociņu. Viņš vēlas savu nākotni saistīt ar Latviju un darbu Latvijas valsts interesēs, un viņš savu attieksmi pret Latviju ir jau pierādījis, aktīvi piedaloties latviešu organizāciju, to skaitā “Daugavas Vanagu”, darbībā, kā arī Latvijas Nacionālo bruņoto spēku izveidē un attīstībā. Tie, kas ir bijuši ar to saistīti, nenoliedzami var apgalvot tikai to labāko par šo cilvēku, par viņa profesionālajām spējām un iespējām.

1992.gadā Jānis Kažociņš, būdams Lielbritānijas armijas virsnieks, organizēja pirmo apmācību - ārvalstu veikto apmācību - Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, un 1994.gadā, būdams pirmais Lielbritānijas aizsardzības atašejs Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, viņš ievērojami veicināja Baltijas bataljona attīstību.

No 1994.gada novembra līdz 1997.gada jūnijam Jānis Kažociņš pildīja Nacionālo bruņoto spēku štāba priekšnieka vietnieka amatu.

Bez tam Jānis Kažociņš ir jau novērtēts arī Latvijas valstī un ir apbalvots ar pirmās pakāpes Triju Zvaigžņu ordeņa godazīmi.

Tātad, izskatījusi visus šos faktus, Juridiskā komisija atzina, ka tas būtu pilnīgi pamatoti - pieņemt likumprojektu “Par Jāņa Kažociņa atzīšanu par Latvijas Republikas pilsoni”. Juridiskā komisija atbalstīja šo lēmumu. Lūdzu to atbalstīt arī deputātus, un lūdzu piešķirt šim likumprojektam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Pirms lemjam par steidzamību, jāatklāj debates.

Deputāts Dzintars… Piedošanu! Vispirms tomēr lemsim par steidzamību. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojekts tiktu atzīts par steidzamu? Lūdzu, balsosim par likumprojekta “Par Jāņa Kažociņa atzīšanu par Latvijas pilsoni” atzīšanu par steidzamu!

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu!Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 43. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Atklājam debates. Deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Paldies, priekšsēdētājas kundze!

Godājamais Prezidij! Godājamie deputāti! Es, izlasījis Kažociņa kunga biogrāfiju, ne mirkli nešaubos, ka viņš tāpat kā jebkurš latvietis, kurš labi prot latviešu valodu un kura vecāki ir pilsoņi, ir tiesīgs saņemt šo pilsonību. Mēs, Tautas partija, vienmēr esam deklarējuši ka latviešiem visā pasaulē ir jābūt Latvijas pilsoņiem. Taču mani drusciņ mulsina kaut kas cits. Kāpēc Kažociņa kungs nav izmantojis likumā paredzētās tiesības līdz 1995.gadam pieteikties uz šo pilsonību? Es pieļauju, ka varbūt ieņemamā amata dēļ (virsnieks Lielbritānijas bruņotajos spēkos) viņam tas nebija iespējams, un tas arī būtu saprotami. Taču tad izbrīna kaut kas cits. Ja cilvēks sāk pretendēt uz valsts amatiem Latvijā, tad, es domāju, godalieta un pienākums būtu tomēr nokārtot savas saistības ar šo valsti. Tas būtu acīmredzot jāizdara, pirms cilvēks sāk ieņemt kaut kādus valsts amatus Latvijā.

Es varētu saprast, ka viņam varbūt vienkārši nebija laika tehnisku iemeslu dēļ, un es domāju, ka komisija, tie cilvēki, kas likumprojektu apspriedīs, gatavojot tā otro lasījumu, varēs uzdot viņam jautājumus un noskaidrot, kāpēc tas tā ir bijis. Taču ir vēl viena lieta, kas mani mulsina. Kažociņa kungs nav vienkārši kaut kāds padomnieks. Viņš nav vienkāršs cilvēks, kas nodarbojas, teiksim, ar ekonomikas jautājumiem vai sniedz kaut kādus padomus. Kažociņa kungs ir Ministru prezidenta padomnieks korupcijas apkarošanas jautājumos, taču nav saskatījis, ka šeit ir interešu konflikts: būdams citas valsts pilsonis un būdams tādā ietekmīgā amatā, viņš nav atteicies no Lielbritānijas pavalstniecības. Un tas mani mulsina.

Var jau būt, ka mēs turpinām tradīciju, jo tāda bija līdzšinējā prakse - Latvijā ieņemt vadošus amatus ļāva citu valstu pilsoņiem. Es domāju, ka šī prakse būtu jāmaina. Es saprotu, ka līdz šim pie mums bijuši cilvēki, kas lepojas ar to, ka viņiem ir divas vai trīs pases kabatā. Mājās viņiem goda vietā varbūt ir kādas lielas valsts, teiksim, Krievijas vai ASV karogs un pase, bet seifā viņiem ir noslēpta, lai neviens neredz, Izraēlas pase (jo tur ir laba sociālā aprūpe un labi ārsti), lai varētu vecumdienās uz turieni aizbraukt, un, ja viņiem piedāvā Latvijā kādu amatu, tad viņi šad un tad prasa arī šo - Latvijas pilsonību. Un kas ir interesanti? Ja šie cilvēki šādu amatu mūsu valstī kādreiz nedabū, tad bieži vien viņi atsakās no Latvijas pilsonības. Jo mūsu valstī ir daži amati, kurus nedrīkst ieņemt citu valstu pilsoņi un, kā jūs zināt, diemžēl tādi amati ir tikai divi - tas ir Valsts prezidenta amats un vēstnieka amats. Ir bijuši arī vairāki gadījumi, ka pēc tam, kad šo amata pienākumu pildīšanas laiks ir beidzies, šie cilvēki paņēmuši atpakaļ savas iepriekšējās zemes pavalstniecību.

Es domāju, ka tā nav pareiza prakse. Vienam jaunam cilvēkam, kurš strādā Latvijas Republikas Ārlietu ministrijā un kurš tātad ir Latvijas amatpersona, es prasīju: “Kāpēc tu neesi atteicies no ASV pases?” Viņš man atbildēja: “Ziniet, tur ir daudz labāka sociālā apgāde un palīdzība, un tad, kad es būšu vecs, es varēšu tur saņemt visas šīs sociālās priekšrocības.” Un tad es sapratu, ka tā ir liela traģēdija, ka cilvēks netic Latvijas valsts nākotnei. Vai ne, Kariņa kungs? Jums taču arī ir ASV pase.

Taču tā nebūtu problēma. Es tikai domāju, ka, esot valsts amatos, vajadzētu atturēties no šādām lietām. Es domāju, ka tie cilvēki, kas ir pensijas vecumā, ir sakrājuši līdzekļus, viņi ir pelnījuši, ka viņiem ir šīs pensijas. Var būt, ka ir dažās valstīs attiecīgi ierobežojumi, un te nav svarīgi, no kuras valsts ir šie cilvēki. Mums ir šādi cilvēki no vismaz 20 valstīm, es varētu nosaukt šādus cilvēkus. Jautājums ir par to, ka daudz vieglāk cilvēki atsakās no tās valsts pilsonības, kurā varbūt nav tik laba sociālā apgāde. Tātad viņiem šeit ir kaut kāda materiālā ieinteresētība. Taču - es to vēlreiz uzsveru! - cilvēkiem, kas grib ieņemt valsts amatus Latvijā, ir jābūt tikai Latvijas pilsoņiem. Viņiem nedrīkst būt interešu konfliktu, un viņiem tātad būtu jāatsakās no citas valsts pilsonības. Tas ir viņu pirmais uzdevums - atteikties no citas valsts pilsonības!

Varbūt es maldos, bet… Iedomājieties, godājamie kolēģi un godājamo Saeimas priekšsēdētāj, ka cilvēkam nu tās divas vai trīs pases no tā seifa nonāk kabatā un tad gadās tā, ka tā lielā pase, lielās valsts pase, sāk spiest uz tās mazās valsts pasi. Cilvēks kļūst par kādas institūcijas, piemēram, SAB, vadītāju, un tā mazā pase viņam saka: “Zini, tev tagad jāskrien ar to informāciju uz Ministru kabinetu!” Bet tā lielās valsts pase saka: “Zini, tev tomēr varbūt vajadzētu vispirms aiziet uz tavas lielās valsts, mātesvalsts, kā saka, lielo… nu, kaut kur pa ceļam uz kādu vēstniecību vai vēl kaut kur!”

Es šeit redzu ļoti lielu interešu konfliktu. Es šobrīd nedomāju konkrēti par Kažociņa kungu; es domāju, ka tam principam būtu jābūt ievērotam attiecībā pret visiem. Es piekrītu Dobeļa kunga teiktajam. Es arī esmu vienmēr teicis frakcijā, ka man nepatīk, ka mēs pa labi un pa kreisi dalām pilsonību cilvēkiem, kas nav pat kārtīgi iemācījušies valodu, tikai tāpēc, ka viņi zina daudz “mātes vārdu” un it kā - it kā! - nes Latvijas vārdu sportā ārzemēs. Pieredze rāda, ka daudzi pēc tam tiek pārpirkti, nonāk citos klubos un tikpat viegli šīs pases, Latvijas pases, izmet ārā - absolūti bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem!

Taču šoreiz nav runa par sportistiem. Mēs pašreiz konkrēti izskatām principu kā tādu. Es vēlreiz gribētu uzsvērt: man liekas, ka Kažociņa kungs ir profesionāls cilvēks. Mani drusciņ izbrīna, ka viņa karjera vairāk ir bijusi militārā sfērā, un es domāju, ka varbūt Nacionālajos bruņotajos spēkos viņš vēl vairāk mums noderētu, ja viņš būtu tikai Latvijas pilsonis. Bet tā nu būtu valdības lieta.

Man var iebilst “Jaunā laika” cilvēki un teikt tā: “Ja mēs viņam neiedosim, nepiešķirsim šo pilsonību paātrināti, apejot praksi, apejot likumus, tad SAB var palikt bez vadītāja!” Es gan domāju, ka “Jaunajam laikam” talantu netrūkst. Ja mēs paskatāmies, kas mums tagad ir gan Ministru kabineta aprindās, gan citur, mēs redzam veselu rindu ļoti kuriozu cilvēku. Tur mums ir gan garu saucēji, gan rozenkreicieši, tur ir arī sātanisti, kas atver savas lapas valdības serverī… Iedomājieties, - būtu SAB vadītājs ar pseidonīmu “Lucifers 666”! Nu, gan jau Ministru kabinets ierosinās. Es domāju, ka pat Pirmā partija nobalsos vienbalsīgi. Nebūs nekādu problēmu - ne morālo, ne kādu citu. Varbūt mums vajadzētu pieņemt citu likumu, kaut kādu citu likumu, ka tie cilvēki, kas ir lielu valstu pilsoņi, jau automātiski ir arī Latvijas valsts pilsoņi, lai nevajadzētu šeit vispār tērēt laiku?

Un vēl. Godātā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Man, beidzot savu necilo uzstāšanos, ir arī priekšlikums par otru likumprojektu. Mums ar steigu būtu jāpieņem likumprojekts par amatiem, kurus nedrīkst ieņemt, ja nav triju vai vismaz divu pasu kabatā. Tātad tur būtu runa par prezidentiem, prezidentu padomniekiem, televīzijas ģenerāldirektoriem, Ārlietu ministrijas darbiniekiem, Saeimas frakciju vadītājiem... nu, ja es kādu varbūt esmu izlaidis, tad atvainojiet mani!

Ja mēs tādā veidā turpinām, tad man ir patiešām kauns, ka es esmu šīs valsts pilsonis!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Paldies, Kiršteina kungs! Ja jums ir kādi priekšlikumi, jūs varat iesniegt tos komisijām vai arī Prezidijam, lai tos tālāk izskatītu Saeimā.

Vārds deputātam Dzintaram Ābiķim.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Valdošā koalīcija kārtējo reizi rīkojas sasteigti, nepārdomāti, ignorējot valstī iedibinātās tradīcijas, ignorējot likumu pieņemšanas tradicionālo gaitu un ignorējot, protams, arī iespēju vēlētājiem, mūsu iedzīvotājiem, paust viedokli par izskatāmo jautājumu. Un, es domāju, šajā konkrētajā gadījumā vislielākais cietējs būs tieši Kažociņa kungs. Visvairāk pārdzīvojumu būs tieši pašam Kažociņa kungam, kurš ir audzis un lielāko daļu sava mūža pavadījis demokrātiskā sabiedrībā, kur lietas parasti tiek demokrātiski izspriestas, kur ar viedokļiem maksimāli iepazīstina ieinteresētās puses, kur ar viedokli cenšas iepazīstināt ne tikai tos, kuri pieņem lēmumus, bet arī tos, kuri ir uzticējuši šos lēmumus pieņemt, proti, - valsts iedzīvotājus. Tajā pašā Lielbritānijā, kurā Kažociņa kungs ir pavadījis lielāko daļu savas dzīves, mēs redzam, ka parlamentā visi nozīmīgie lēmumi tiek ārkārtīgi ilgi un pamatīgi izdebatēti.

Šajā gadījumā, kā jau es teicu, sākot savu runu, lēmums tiek pieņemts sasteigti, nav iespējas mums frakcijās uzaicināt uz sēdi Kažociņa kungu, uzklausīt viņu, uzklausīt viņa ieceres šajā darbā, uzklausīt viņa domas par to, kā viņš ir iecerējis Satversmes aizsardzības biroja darbību. Mums nav iespēju arī konsultēties ar cilvēkiem, kuri varbūt Kažociņa kungu labāk pazīst. Es pats personīgi esmu dzirdējis par viņu tikai labus vārdus, tikai labus vārdus, un man personīgi nekas nav iebilstams pret to, ka šādu nozīmīgu amatu ieņemtu cilvēks, kurš savu apzinīgo darba mūžu ir pavadījis Lielbritānijā. Galu galā mēs taču iekļausimies Rietumvalstu drošības struktūrās, pirmām kārtām jau NATO, un tātad cilvēks, kam ir pieredze augstos amatos Lielbritānijā, vadīdams tādu institūciju kā SAB, varētu nest šajā lietā savu pienesumu, būdams šajā amatā. Tas, protams, ir labi. Bet kā tas tiek darīts? Tas ir ārkārtīgi bēdīgi. Faktiski šodien mēs līdz ar to izsakām neuzticību vienai no Saeimas komisijām un tās priekšsēdētājai Rugātes kundzei. Kā jau šeit iepriekš tika sacīts, jautājumiem, kas ir saistīti ar pilsonību, jātiek vispirms izskatītiem šajā speciālajā komisijā, kura tika savulaik izveidota, pasvītrojot šīs lietas nozīmīgumu. Šai komisijai būtu jānodarbojas nevis ar ļoti daudzām lietām, bet pārsvarā tikai ar pilsonības lietām. Jūs kārtējo reizi rīkojaties kā boļševiki.

Vēl viena lieta, kāpēc cilvēki tomēr gribētu, lai šo jautājumu drusku nopietnāk izdiskutētu. Mēs taču atceramies bēdīgo pieredzi, kāda bija 5.Saeimā, kad Pirmās partijas pārstāvis (es saku - Pirmās partijas, jo faktiski Pirmā partija ir sevī, savās rindās iekļāvusi kristīgos demokrātus; nu nosacīti viņš bija Pirmās partijas pārstāvis, teikšu tā) Jerumaņa kungs, kurš bija Amerikas Savienoto Valstu pilsonis, kandidēja uz Latvijas Valsts prezidenta amatu. Taču, tiklīdz tika pieņemts lēmums par viņa neievēlēšanu, viņš pats savāca savas mantiņas un aizbrauca atpakaļ uz Ameriku un viņam Latvija vairs neinteresēja.

Mīļie kolēģi, pietiek skriet kā boļševikiem, pietiek lēmumus pieņemt boļševistiskā stilā, jo tas nāk visām lietām tikai par sliktu! Un šajā gadījumā vislielākais ļaunums tiek nodarīts pašam Kažociņa kungam. Nu nedarīsim tā!

Sēdes vadītāja. Es gribētu atgādināt, ka mēs runājam par pilsonības piešķiršanu, nevis par ievēlēšanu amatā.

Nākamais debatēs ir pieteicies Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamo Saeimas priekšsēdētāj! Cienījamie kolēģi! Iznāk tā, ka no Ministru prezidenta kārtējiem tuvākiem palīgiem viens ir sātanists, otrs - ārzemnieks.

Taču šodien mēs diskutējam nevis par Dievu, bet par SAB.

Es gribētu pievērst jūsu uzmanību pašam Jāņa Kažociņa iesniegumam. Viņa iesniegums ir ļoti īss. Pirmā daļa ir tikai par amatu: “Es gribētu saņemt Latvijas pilsonību, lai saņemtu amatu.” Otrajā ir par vecākiem. Taču par godu kalpot Latvijai nav ne vārda, protams. Nu, es varu tikai sacīt, ka Kažociņš ir ļoti godīgs cilvēks un viņš savā īsajā iesniegumā runā taisnību par visiem šiem saviem motīviem. Pēc biogrāfijas spriežot, viņš varbūt ir ārvalstu izlūkdienestu štata darbinieks, vismaz militārists, kas izvēlējies Latviju par pastāvīgu dzīvesvietu pēc demobilizācijas no ārvalstu karaspēkiem. Tāda biogrāfija vispār liedz katram Latvijas nepilsonim iespēju saņemt pilsonību naturalizācijas kārtībā. Tomēr nepilsoņu ir piecsimt tūkstošu. Dot priekšrocību vienam un nedomāt par citiem - es nesaprotu, kā mēs varam pieņemt tādu lēmumu!

Tomēr mans priekšlikums ir iet Kažociņa kungam pretim, bet darīt to drusciņ savādāk. Mēs varam šodien nepieņemt piedāvāto likumprojektu, bet steidzamības kārtībā izmainīt Valsts noslēpuma likumu un svītrot tajā visus ierobežojumus nepilsoņiem, un tad saņemsim to pašu rezultātu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Simsons.

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godājamie kolēģi! Jautājums par pilsonību man ir aktuāls divu iemeslu dēļ.

Pirmkārt, es 14 gadus esmu dzīvojis ārpus Latvijas un ļoti esmu centies atgriezties Latvijā.

Otrkārt, es esmu bijis saistīts ar latviešiem, Latvijā dzimušiem cilvēkiem, kuri vēl arvien dzīvo ārpus Latvijas un kuri nevar atgriezties Latvijā. Nevar atgriezties Latvijā un nevar atgūt savu pilsonību tā iemesla dēļ, ka likumdevējs vienmēr var nolemt vienus, otrus vai trešus datumus. Mēs neņemam vērā vienu lietu: vai mēs drīkstam atņemt cilvēkam to, ko Dievs Tas Kungs viņam ir devis vai ko viņš ir mantojis no saviem vecākiem? Šeit, uzklausot argumentus, runas, es sāku saprast Bībeles terminu “farizeji un rakstu mācītāji”. Latvijas likumdošana pilsonības jautājumā man ļoti saistās ar tieši šo terminu. Šeit tika pieminēta Izraēlas valsts, un es gribētu, lai Latvija pret saviem cilvēkiem izturētos tikpat labvēlīgi, kā to dara Izraēlas valsts: katrs Mozum ticošais tiek aicināts atgriezties dzimtenē, un katram ir garantēta savas valsts - Izraēlas valsts - pilsonība neatkarīgi no tā, kur viņš ir dzimis, cik ilgi viņš ir dzīvojis citā vietā un kādas un cik pases viņam ir kabatā.

Un, ja tagad runājam par Jāni Kažociņu, tad pievērsiet uzmanību viņa dzīves aprakstam! Tajā laikā, līdz tam brīdim, kad Latvijas likumdevējs paredzēja šo atviegloto reģistrācijas kārtību ārpus Latvijas dzīvojošiem pirmās republikas pilsoņiem vai viņu bērniem, - tajā laikā Kažociņš strādāja par militāro atašeju. Viņš pārstāvēja savu mītnes zemi. Mēs redzam, ka līdz 2000.gadam viņš ir strādājis savā mītnes zemē un kalpojis tās valsts armijā, un vēl līdz 2002.gadam viņš ir bijis saistīts ar Lielbritāniju, būdams tās valsts dienestā, taču, neskatoties uz to, savai tēvzemei - Latvijas valstij - viņš jau ir kalpojis no 1995.gada līdz 1997.gadam, būdams mūsu valsts bruņotajos spēkos. Šeit nevar būt runa par to, ka mēs kādam gribam piešķirt kaut ko, kas viņam nepienākas, kā tas notiek citos gadījumos, kad valsts interesēs ir, lai konkrēti cilvēki būtu Latvijas pilsoņi. Un šeit, manuprāt, nav tik svarīga šī procedūra - tas, vai viena vai otra komisija ar to nodarbosies. Mums vajadzētu konsekventi pieiet šāda tipa jautājumiem, un es ceru, ka mēs nonāksim pie Pilsonības likuma grozījumiem tieši tādā aspektā, ka nevienam, cilvēkam, kurš ir mantojis Latvijas pilsonību un kuram ir tiesības atgriezties savā tēvzemē un atgūt savu vecāku pilsonību, tas netiks liegts ne ar kādiem termiņiem, ne ar atsaucēm uz citas valsts pilsonību, ne ar ko citu; vienīgi nodarījums pret Latvijas valsti būtu tas, kas viņam liegtu atgūt Latvijas pilsonību.

Es lūgtu piekrist šim variantam un jautājumā par pilsonības atjaunošanu Jānim Kažociņam balsot “par”.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Man tomēr gribētos aicināt visus šad un tad atcerēties Latvijas vēsturi. Pavisam nesen tas jau bija jādara - pagājušajā trešdienā, tad, kad mēs spriedām par iespēju sūtīt mūsu valsts pārstāvjus uz “karsto punktu”. Kāda tā vēsture ir bijusi, tāda tā ir bijusi, un vajag to atcerēties un saprast vienmēr, kad mēs saskaramies ar kaut ko no tās! Jebkurā lietā jāiedziļinās. Un, godātie kolēģi, izbeigsim reiz latviešu dalīšanu - austrumlatvieši, rietumlatvieši, ziemeļlatvieši un vēl kaut kādi latvieši! Ir tikai divi jautājumi: vai nu tu esi latvietis, vai nu tu neesi latvietis. Ir latvieši, un diemžēl ir latviski runājošie, kurus es par latviešiem nesaukšu. Lūk! Visādi tur pelšes un vosi un visādi riebekļi, kuru ir mūsu vēsturē pietiekami daudz saradies. Viens otrs šodien diemžēl vēl dzīvs ir palicis.

Lūk, par ko vajadzētu domāt! Vajadzētu domāt, ko tas cilvēks nozīmē šodien mūsu valstij un ko viņš mūsu valstij var dot. Tas ir pats galvenais jautājums, un tādā veidā tas ir arī jāizskata.

Mēs visi, es ceru, esam lepni un priecīgi par to, kas notika vakar, par to darbību, kuru veica mūsu ārlietu ministre vakar, parakstot tik svarīgu dokumentu. Jā, mums ceļš uz NATO ir vaļā. Tagad mums ir jāgaida šā dokumenta ratifikācija deviņpadsmit dalībvalstīs, no kurām puse ir apsolījusi to izdarīt iespējami īsā laikā. Vai tad tur roku rokā nestrādāja latvieši visā pasaulē? Es domāju, ka tie, kas ir tur klāt bijuši, labi atceras, cik daudz mums ir palīdzējuši tautieši Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Lielbritānijā, Zviedrijā, Vācijā. Es labi atceros, jo es biju Augstākās padomes deputāts un man ir bijuši personīgi sakari ar mūsu tautiešiem, no kuriem daži šodien atrodas šeit, zālē. Es varu viņus nosaukt. Es varu nosaukt gan Kļaviņa kungu, gan Klausa kungu, gan Bērziņa kungu, ar kuriem man ir bijušas kopīgas darbības tieši šajos jautājumos. Lūk! Un tagad mēs te sākam grābstīties un skatīties, ko tad nu Kažociņa kungs ir darījis un kā viņš ir darījis, un kāpēc viņš ir darījis. Te jau viens otrs aizmuldas… nu, es jau esmu pie tā pieradis. Kad nāk te Buzajeva kungs runāt, tad tas ir ļoti patīkams atvieglojums, jo var tā skaisti pasmieties.

Lūk, esam šeit palikuši mēs - daži bijušie Augstākās padomes deputāti. Esam, nu, kādi 9 vai 10, varbūt drusku vairāk, šinī brīdī šeit sēžam. Mēs bijām tie, kas devām iespēju saglabāt šo dubulto pilsonību tautiešiem. Tieši šā iemesla dēļ. Lai dotu iespēju viņiem izmantot to, ko viņi var izmantot savās mītnes zemēs. Vai tiešām tas viss ir aizmirsts tagad?

Ko mēs taisāmies šodien izdarīt? Mēs taču taisāmies dot iespēju izmantot savas likumīgās tiesības tam, kam tās tādas ir. Te tika runāts par saukšanu uz komisiju, uz ilgstošu izrunāšanos, tā būs “Frankfurtes pļāpātava”, sevis demonstrēšana, nekas cits tas nebūs.

Es varētu nosaukt dažus Latvijas Republikas pilsoņus, kuriem ar steigu būtu jāatņem šī pilsonība. Pilsoņus, kuri ir organizējuši piketus pret mūsu valsti, kuri ir pulcējušies un apsprieduši, kā graut mūsu valsts iekārtu, kuri, pazemīgi piecos līkumos saliekušies, brauc pie visādiem putiniem un tamlīdzīgiem un smaida glaimīgi, kad viņiem papaijā pauri tur. Un tad vēl šeit lepojas ar savām vizītēm! Arī tie ir pilsoņi! Ievēlēti Saeimā, sēž un smīn.

Lūk! Tā ka es domāju, ka galvenais jautājums, par ko ir jārunā un jādomā, ir Latvijas valsts intereses. Es domāju, ka mūsu visu interesēs ir, lai SAB vadītu tāds cilvēks, kuru nevar ietekmēt, kuru nevar nopirkt, kuru nevar pārliecināt, lai viņš kādas partijas interesēs vāktu kompromitējošus materiālus par citu partiju.

Lūk, kas ir galvenais! Paldies Dievam, Kažociņa kungs ir nodrošināts. Viņš ar savu darbu to ir panācis. Šaubos, vai kāds viņu varētu politiski ietekmēt. Ļoti šaubos!

Sevi kā praktiķi viņš ir pierādījis jau daudzus gadus, un viņš taču ir tiešām palīdzējis mūsu valsts aizsardzības spēkiem veidoties. Ar savu pieredzi viņš ir ļoti daudz palīdzējis. Es arī atceros viņa darbību 90. gadu otrajā pusē.

Šodien, man liekas, mēs te sastopamies ar diviem jēdzieniem - ar jautājuma būtību un ar iemeslu kaut ko traucēt, kaut ko pakritizēt, kādam uzbrukt un apelēt pie likuma, apelēt pie nezin kādiem izdomātiem jēdzieniem.

Pamatnostādne ir skaidra: Kažociņa kungs ir izteicis vēlmi juridiski saņemt to, kas viņam pienākas. Par ko te būtu jādiskutē? Tagad jautājums ir vienīgi par komisiju. Par komisiju izlems Saeima. Saeimas kompetencē ir izlemt, kura komisija veiksmīgāk šo jautājumu var atrisināt. Es saprotu, ka pašreiz ir radušās šaubas, vai kāda cita komisija to varētu atrisināt tikpat veiksmīgi kā Juridiskā komisija. Tas ir tas pamatjautājums. Skanēja te tie briesmīgi skaistie vārdi par īpaši svarīgu komisiju - Pilsonības likuma izpildes komisiju... Es atkārtošu to, ko jau teicu: tas pats biedrs, kuram par neķītru lamāšanos iedeva pilsonību par izciliem nopelniem Latvijas labā, taču aizbrauca prom no Latvijas! Jūs esat aizmirsuši, uz kurieni Znaroks devās prom? Viņam simts gadus vairs nebija vajadzīga Latvijas Republikas pilsoņa pase. Tā ka šādi “gājieni” ir bijuši. Un tāpēc nevajadzētu uzsvērt, ka šī komisija nu ir tā īstā... Taisni otrādi - vajadzētu pateikt, ka šī komisija ir tāda, kurai pašai vajadzētu nopietni padomāt, kā kurā brīdī strādāt!

Es šobrīd nerunāju nedz par šīs komisijas pašreizējo sastāvu, nedz par tās vadītāju, nav par to runa. Ir runa par to, ka šī ārkārtīgi svarīgā komisija ir bijusi spējīga parādīt sevi kā ārkārtīgi muļķīga komisija. Tas gan nav noticis šajā Saeimā. Toreiz mūsu apvienība ļoti protestēja pret pilsonības piešķiršanu Znarokam, bet vai kāds ieklausījās? Nobalsoja, ka viņam par īpašiem nopelniem jāpiešķir pilsonība. Paņemiet balsojuma izdruku!

Žēl, ka mēs šodien iestigām nevajadzīgā runāšanā! Neviens no pozīcijas varbūt nebūtu nācis šeit runāt, ja vien nebūtu no rīta parādījies šis neķītrais uzbrukums, šī organizētā uzbrukšana, kaut kāda tāda speciāla vēlēšanās šo jautājumu pavilkt malā, atstumt nost: “Varbūt izdosies panākt to, lai Kažociņa kungs vispār nebūtu SAB vadībā. Var būt, ka sanāks! Varbūt atkal varēs iestumt kādu savējo tur vadībā.” Lūk, par ko ir jāuztraucas!

Līdz ar to skaidri un gaiši pasaku: kā Saeima lems, tā būs! Vienas partijas bijušais vadonis tieši tā arī teica: kā mēs lemsim, tā būs! Pareizāk sakot - kā jūs lemsit, tā arī būs. Nu tad šodiena parādīs, kā mēs lemsim!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Paulis Kļaviņš.

P.Kļaviņš (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Cienījamie kolēģi! Jānis Kažociņš atsaucas aicinājumam. Viņš nav iekārojis nekādu posteni. Es domāju, laikam būs bijis tā, kā es tagad saku, - ka es biju pirmais, kas ar viņu par šo jautājumu runāja: “Jāni, vai tu būtu ar mieru nākt un kalpot mūsu valstij kā Satversmes aizsardzības biroja direktors, ja mēs tevi aicinātu un ievēlētu par tā direktoru?” Viņš saprata šā aicinājuma smagumu. Un tāpēc šodien mums ir šis jautājums jāizskata ārkārtas veidā - ne tā, kā to parasti dara. Tas ir tiešām ārkārtas veids. Mēs vienkārši konstatējam, ka viņam ir tiesības būt Latvijas pilsonim, jo situācija to prasa. Cienījamie kolēģi, to prasa situācija! Mums ir vajadzīgs jauns Satversmes aizsardzības biroja direktors un jauna veida, jauna laikmeta organizācija, kas tiešām Satversmi sargās - sargās ne tikai pret kaut kādiem šķietamiem draudiem, bet arī pret tiem draudiem, kas jau parādījušies mūsu valsts ekonomikā.

Mēs te varam runāt vairāk vai mazāk, bet tā tas ir. Es pilnīgi pievienojos Dobeļa kunga ļoti nopietnajiem patriotiskajiem vārdiem, tā tas ir. Un varu tikai izteikt cerību, ka mēs, koalīcija, kas esam pievienojušies partijas “Jaunais laiks” politiskajam virzienam, gribam reizē arī jaunu laikmetu radīt Latvijā. Jaunu laikmetu! Tiesību un tiesiskuma laikmetu. Un, lai to varētu, šajos posteņos, kas ir tik atbildīgi, tādos kā Satversmes aizsardzības birojs, ir vajadzīgi stabili cilvēki ar patriotisku stāju, ar tādu darba stāžu, kuram var uzticēties ne tikvien mūsu zemes pilsoņi, bet arī to valstu politiķi, uz kuru kopību un organizāciju mēs ejam. Šeit svarīgs ir uzticamības līmenis, un Jānim Kažociņam tas ir tik augsts, ka viņam līdzvērtīga šinī postenī, kurā tieši viņu aicinām, nebūs šeit neviena, izņemot varbūt Gundaru Zaļkalnu un Ati Lejiņu.

Mums ir vairāki kandidāti, es saprotu, bet es priecājos par to, ka izšķiršanās ir tāda. Un tāpēc ir šis neparastais “gājiens”. Tas ir tik steidzami, jo to prasa situācija. Ņemsim to par labu! Mēs te varam runāt daudz, varam runāt maz, bet koalīcija ir izšķīrusies par jaunu laikmetu, un es ceru, ka Dievs mums palīdzēs šo jauno laikmetu arī turpināt!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Par ko mēs šodien runājam? Runājam par to, lai atzītu Jāni Kažociņu par Latvijas pilsoni. Kāpēc mēs par to runājam? Nevis tāpēc, ka viņš ir latvietis, bet tādēļ, lai viņam būtu iespēja kļūt par Satversmes aizsardzības biroja direktoru. Bet kas viņš ir, tas Kažociņš? Lielbritānijas virsnieks, augsta ranga virsnieks! Un, kā ziņoja vakar televīzijā, viņš ir liels speciālists izlūkdienestam un liels speciālists cīņā pret korupciju. Tātad es varu prezumēt, ka viņš bija Lielbritānijas specdienestu darbinieks. Un, ja tas bija tā, tad jāsecina, ka mēs savu specdienestu - Satversmes aizsardzības biroju - atdodam Lielbritānijai.

Šajā gadījumā es vēršos pie jums, Latvijas interešu aizstāvji, apvienība “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK, nebalsojiet par to! Nevajag! Mums ir savi speciālisti Latvijā.

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Kiršteins - otro reizi.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Par procedūru.

Godājamo priekšsēdētāj! Godājamie deputāti! Es tagad nebūtu nācis tribīnē, ja Kļaviņa kungs, kurš te ir vissvētākais un vislabāk zina Svētos rakstus, nebūtu runājis par jaunajiem laikiem. Jaunie laiki pašreiz Latvijā procesuāli parādās kā nepārtraukta likumu pārkāpšana un esošo procedūru neievērošana.

Es gribētu Kļaviņa kungam atgādināt, ko viņš ir aizmirsis. Kad Jānis Kristītājs teica Jēzum vārdus: “Es neesmu cienīgs Tevi kristīt!” (Kļaviņa kungs laikam ir aizmirsis šo citātu), tad Jēzus teica: “Vispirms ir taisnība - viens likums, viena taisnība visiem!” Kļaviņa kungs, jāievēro procedūra! Taču jums šie likumi ir staipāmi - un ne tikai jums. (No zāles dep. Dz.Ābiķis: “Jā!”)

Mēs nupat redzējām, kā rīkojas iekšlietu ministrs. Savās civildrēbēs braukdams savā mašīnā, viņš mierīgi pārkāpj likumu - iebrauc Jūrmalā, neskatoties uz to, kāda ir noteiktā kārtība. Un viņa mašīna tiek apturēta, un viņam pajautā: “Kur ir jūsu caurlaide? Kur ir operatīvās mašīnas marķējums?” Tad ministrs saka: “Tu vairs iekšlietu sistēmā nestrādāsi, jo šis likums uz mani neattiecas!” Vai tie ir tie jaunie laiki, Kļaviņa kungs? Nāciet un pasakiet! Kauns! (No zāles dep. Dz.Ābiķis: “Kauns!”)

Tāpēc, es domāju, šeit ir runa tikai par procedūru. Saku to tiem, kas nav sapratuši. Es arī cienu Kažociņa kungu, tikai runāju par ko pavisam citu, atsaucoties uz to, ko teica Simsona kungs. Kāpēc šie cilvēki pirms stāšanās amatos neievēro šo procedūru, neatsakās no savām iepriekšējām pavalstniecībām vai pilsonībām? Viena taisnība, viens likums visiem! Vēl nekad nav tik klaji pārkāpti šie principi. Man ir kauns!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas priekšsēdētāja vēlas vēl ko teikt Juridiskās komisijas vārdā?

S.Mellupe. Cienījamie kolēģi! Es tomēr vēlreiz aicinu atgriezties pie jautājuma, kuru mēs šodien izskatām. Tas ir jautājums par Jāņa Kažociņa atzīšanu par Latvijas pilsoni. Un aicinu jūs balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā, lai Jāni Kažociņu atzītu par Latvijas Republikas pilsoni.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 9, atturas - 2. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu un par datumu, kurā būtu jāveic likumprojekta izskatīšana otrajā lasījumā!

S.Mellupe. Es gribētu lūgt deputātus izskatīt likumprojektu šodien arī otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsaucieni no zāles: “Ir iebildumi!”) Ja deputātiem ir iebildumi, tad ir jānosaka priekšlikumu iesniegšanas termiņš.

S.Mellupe. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - līdz pulksten 10.25.

Sēdes vadītāja. Vai ir vēl kādi citi priekšlikumi par iesniegšanas termiņu? Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - līdz pulksten 10.25.

Un izskatīšanas laiks? Kad izskatīsim otrajā lasījumā?

S.Mellupe. Otrajā lasījumā izskatīsim šodienas sēdē pēc pārtraukuma kā pēdējo jautājumu.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam ir līdz pulksten 10.25, un izskatīšanu veiksim šodienas sēdē. Tas būs darba kārtības pēdējais jautājums.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - komisijas priekšsēdētājs deputāts Indulis Emsis.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura numurs ir 532. Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām”” otrajā lasījumā.

1.priekšlikums ir satiksmes ministra Roberta Zīles kunga priekšlikums, kurš ir daļēji atbalstīts un ietverts 2. - atbildīgās komisijas priekšlikumā. Taču man ir kolēģiem ļoti jāatvainojas, jo šeit ir radusies tehniska kļūda, kuru mēs varam novērst trešajā lasījumā. Šeit ir vārdiņa “un” vietā vajadzīgs vārdiņš “vai”. Tātad 2. - atbildīgās komisijas priekšlikumā - ir divi nosacījumi, kuri ir vienlīdz nozīmīgi. Komercsabiedrību nodibinājusi valsts vai pašvaldība - tas var būt viens nosacījums. Un otrs nosacījums: vai arī tā tiek finansēta no valsts vai pašvaldības budžeta. Tātad mans lūgums ir atbalstīt atbildīgās komisijas sagatavoto redakciju, ņemot vērā šo manu piezīmi, ka trešajā lasījumā tiks izlabota šī tehniskā kļūda.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1. un 2.priekšlikumu.

I.Emsis. Paldies.

3. - satiksmes ministra Roberta Zīles priekšlikums. Tas ir atbalstīts un ietverts 4.priekšlikumā - atbildīgās komisijas redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 3. un 4.priekšlikumu.

I.Emsis. 5. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums. Nav atbalstīts. Šeit nav domstarpību, bet, mūsuprāt, juridiskā tehnika likuma redakcijā ir izdevīgāka, kā saka, likuma lasītājiem. Tas teksts ir vienkārši skaidrāks. Tāpēc mēs neatbalstījām šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 5.priekšlikumu.

I.Emsis. 6. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 7. - aizsardzības ministra Kristovska kunga priekšlikums. Nav atbalstīts. Taču komisija ir daļu no iecerēm īstenojusi 8. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 7. un 8.priekšlikumu.

I.Emsis. Paldies.

9.priekšlikums ir atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 10., 11. un 12.priekšlikums ir par vienu un to pašu tēmu. Atbildīgā komisija ir atbalstījusi atbildīgās komisijas sagatavoto redakciju jeb priekšlikumu, daļēji ietverot 11.priekšlikumu un arī ieceres no 10.priekšlikuma.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 10., 11. un 12.priekšlikumu.

I.Emsis. 13.priekšlikums ir atbalstīts, redakcionāli precizēts… Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 14.- Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 15. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 16. - aizsardzības ministra Kristovska kunga priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 16.priekšlikumu.

I.Emsis. 17. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 18. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 19. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums. Nav atbalstīts, jo mums ir juridiskā tehnika nedaudz savādāka.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 20. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 21. un 22. - atbildīgās komisijas priekšlikumi. Ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 21. un 22. - atbildīgās komisijas priekšlikumiem

I.Emsis. 23. un 24. - atbildīgās komisijas priekšlikums un Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums - ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 23. un 24. - atbildīgās komisijas priekšlikumu un Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikumu.

I.Emsis. 25. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 26. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 27. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 28. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iestrādāts 17.panta redakcijā - 25.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 29. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 29.priekšlikumu.

I.Emsis. 30. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 31. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 32. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 32.priekšlikumu.

I.Emsis. 33. - aizsardzības ministra Kristovska kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 33.priekšlikumu.

I.Emsis. 34. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 35. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 36. un 37. - savstarpēji saistīti priekšlikumi. Tie ir Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikumi. Nav atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret 36. un 37.priekšlikumu nav deputātiem iebildumu.

I.Emsis. 38. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 39. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 40. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 41. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 41. - atbildīgās komisijas priekšlikumu.

I.Emsis. 42. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 43. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 44. - aizsardzības ministra Kristovska kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 44.priekšlikumu.

I.Emsis. 45. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 46. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 46.priekšlikumu.

I.Emsis. 47. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 48. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 49. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 50. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums. Atbalstīts un ietverts 51. un 52.priekšlikumā - atbildīgās komisijas sagatavotajā redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 50., 51. un 52.priekšlikumu.

I.Emsis. 53. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 54. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 54.priekšlikumu.

I.Emsis. 55. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 56. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 57. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 57.priekšlikumu.

I.Emsis. 58. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 59. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums. Atbalstīts. Tas ir saistīts ar 13.priekšlikumu, kuru mēs jau apspriedām.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 60. - aizsardzības ministra Kristovska priekšlikums. Nav atbalstīts, jo tikko mēs šo panta daļu slēdzām.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 61. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 62. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 63. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 64. un 65. - atbildīgās komisijas priekšlikumi. Abi ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret 64. un 65. - atbildīgās komisijas priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 66. - aizsardzības ministra Kristovska kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 67. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 68. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 68.priekšlikumu.

I.Emsis. 69. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 70. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 71. - aizsardzības ministra Kristovska kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 71.priekšlikumu.

I.Emsis. 72. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 73. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 74. un 75. - atbildīgās komisijas priekšlikumi. Abi ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 74. un 75.priekšlikumu.

I.Emsis. 76. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 77. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 77.priekšlikumu.

I.Emsis. 78. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. Arī 79.priekšlikums nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 80. - atbildīgās komisijas priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 81. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums - ir daļēji atbalstīts un ietverts 82. - atbildīgās komisijas priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 81. un 82.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 83. - Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšlikums - ir daļēji atbalstīts un ietverts 84.priekšlikuma redakcijā.

Sēdes vadītāja. Pret 83. un 84.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 85.priekšlikums, kas izteikts atbildīgās komisijas redakcijā, ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 86.priekšlikums izteikts atbildīgās komisijas redakcijā. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 87.priekšlikums izteikts Juridiskā biroja redakcijā. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem pret 87.priekšlikumu iebildumu nav.

I.Emsis. Līdz ar to mēs esam izskatījuši visus priekšlikumus otrajam lasījumam. Lūdzu balsot par likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

I.Emsis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam būtu 7.aprīlis, lai mēs līdz atvaļinājumam likumprojektu vēl pagūtu pieņemt.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 7.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Zemesgrāmatu likumā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Mellupe.

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienītie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Zemesgrāmatu likumā” (reģistrācijas nr.25, 8.Saeimas sēdē izskatāmā dokumenta nr.513). Par minēto likumprojektu trešajam lasījumam ir saņemti 19 priekšlikumi.

1. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Komisija nolēma atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. 2. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija nolēma atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem pret 2.priekšlikumu iebildumu nav.

S.Mellupe. 3. - deputāta Krūmiņa priekšlikums. Komisija nolēma atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. 4. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Komisija nolēma atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. Tā kā ir atbalstīts 3. un 4.priekšlikums, tad 5.priekšlikums vairs nav balsojams.

6. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. 7. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Komisija neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Pret 7.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. 8. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisija nolēma atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. 9. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 9.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. Līdz ar to 10.priekšlikums vairs nav balsojams.

11. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. 12. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 12. - Juridiskās komisijas priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. 13. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Atbalstīts daļēji, skatīt 14.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 13. un 14.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. 15. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. 16. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. 17.priekšlikums - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. Līdz ar to 18.priekšlikums vairs nav balsojams.

19.priekšlikums. Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. Līdz ar to Juridiskā komisija ir atbalstījusi likumprojekta “Grozījumi Zemesgrāmatu likumā” pieņemšanu trešajā lasījumā un lūdz arī Saeimu atbalstīt šā likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Zemesgrāmatu likumā” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli (tarifiem)””. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - komisijas vadītājs Indulis Emsis.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.520.

Tātad 1.priekšlikums ir frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums - izslēgt no likumprojekta attiecīgās pozīcijas. Komisija nav atbalstījusi šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. Vairāk priekšlikumu šajā likumprojektā nav, un es lūdzu balsot par likumprojektu galīgajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - nav, atturas - 1. Likums “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli (tarifiem)”” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par cukuru””. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā Prezidija priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.528 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par cukuru””. Uz trešo lasījumu ir saņemti 11 priekšlikumi.

1.priekšlikums ir Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 2.priekšlikums ir Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Atbalstīts, jo tas ir iekļauts 3.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 2. un 3.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 4.priekšlikums ir Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Daļēji atbalstīts, jo teksts ir iekļauts 5.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 4. un 5.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 6.priekšlikums. Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 7.priekšlikums - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums - ir iekļauts 8.priekšlikumā. Savukārt 8.priekšlikumu lūdzu skatīt lapā nr.4-a. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 7. un 8.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 9.priekšlikums. Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisijas viedoklis - daļēji atbalstīt, jo formulējums ir iekļauts 10.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 9. un 10.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 11.priekšlikums - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Komisijas viedoklis - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 11.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Lūdzu balsot par likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 96, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par cukuru”” pieņemts.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Reģistrācijas režīmu, lūdzu!

Pirms reģistrācijas rezultātu nolasīšanas vārds paziņojumam Juridiskās komisijas vadītājai Solvitai Mellupei.

 

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienītie Juridiskās komisijas locekļi! Atgādinu, ka Juridiskās komisijas sēde notiks pulksten 10.30 Juridiskās komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam Jānim Reiram.

J.Reirs (8.Saeimas sekretārs).

Frakciju padomes sēde Sarkanajā zālē pulksten 10.35. Runāsim par Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja un komisijas locekļu kandidātu iesniegšanas termiņu.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Ērikam Jēkabsonam.

Ē.Jēkabsons (Saeimas priekšsēdētājas biedrs).

Pulksten 10.30 Dzeltenajā zālē notiks Latvijas un Itālijas parlamentu grupas tikšanās.

Sēdes vadītāja. Vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Silva Golde, Guntis Bērziņš, Ēriks Jēkabsons, Vitālijs Orlovs, Aigars Pētersons, Staņislavs Šķesters, Inese Šlesere, Inese Vaidere, Ērika Zommere.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Satiksimies pēc pārtraukuma pulksten 11.00.

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Turpināsim izskatīt darba kārtību!

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegumu ar lūgumu virzīt likumprojektu “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā un iekļaut to šodienas, 27.marta, sēdes darba kārtībā kā pēdējo punktu.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts darba kārtībā ir iekļauts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā”. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks).

Cienījamā priekšsēdētāja, cienījami kolēģi! Dokuments nr.529 - likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā”.

Trešajam lasījumam Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir saņēmusi 46 priekšlikumus.

Sāksim ar priekšlikumu nr.1, kuru iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 2.priekšlikumu iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisija atbalsta 2.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 4. - Juridiskā biroja priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 5. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 6. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 6.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 7.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 8. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 8.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 9.priekšlikums. Iesniegusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 10. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 10.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Arī 11. ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Arī 12. ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 12.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 14. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 14.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 16. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 16.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Pret 17. - Juridiskā biroja priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 18. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 18.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 19.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 20. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 21. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 21.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 23. - Juridiskā biroja priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 24.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 25. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 25.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 26. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Arī 27. ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 29.priekšlikums...

Sēdes vadītāja. ...28.priekšlikums.

B.Brigmane. Atvainojiet! 28. - jā. Tas ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 28.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 29. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Es esmu spiests runāt uzreiz par četriem priekšlikumiem, sākot no 29. līdz 33.priekšlikumam, jo tie sastāda vienotu paketi.

29. un 30.priekšlikums - tie ir manis piedāvātie likuma 57.panta otrās daļas redakcijas labojumi. Es piedāvāju tos atbalstīt.

Juridiskās komisijas 31.priekšlikums ir tīri tehnisks un ir pieņemams bez balsošanas. Atbildīgās komisijas priekšlikums nr.32 ir radies kā atbilde uz maniem priekšlikumiem un, pēc mana uzskata, būtu noraidāms, jo tas ir absolūtā pretrunā ar apspriežamās juridiskās normas saturu, kuru Saeima jau divreiz ir vienbalsīgi atbalstījusi pirmajā un otrajā lasījumā.

Lietas būtība jums jau ir zināma no izplatītajiem dokumentiem, bet es to īsumā atkārtošu. Priekšlikumi skar vienīgi valodu, kādā ārvalstu apdrošinātāju filiāle iesniedz ārvalsts apdrošinātāja gada pārskatu un revidenta atzinumu. Minētie dokumenti - apdrošinātāja gada pārskats un revidenta atzinums - nav ārvalstu firmas Latvijas filiāles dokumenti, bet gan firmas dokumenti kopumā, un tie tiek iesniegti ne tikai Latvijas finanšu orgāniem, bet arī valstij, kurā atrodas šī firma, bet pēc nepieciešamības arī tās filiālēs citās valstīs.

Vadoties pēc Latvijas Republikas Valsts valodas likuma, tā ir Latvijas valsts iestādes, konkrētajā gadījumā - Finanšu un tirgus komisijas, sarakste ar ārvalstu partneri. 57.panta otrās daļas redakcijā, kuru Saeima vienbalsīgi pieņēma pirmajā un otrajā lasījumā, tika pilnīgā saskaņā ar Valsts valodas likumu paredzēts minētos dokumentus no ārvalstu firmām pieņemt tādās pasaulē izplatītās un Latvijas ierēdņiem saprotamās valodās kā angļu, vācu un krievu. Tas pilnībā atbilst valdības programmas nostādnēm par valsts integrāciju pasaules valstu sabiedrībā un par ārvalstu kapitāla piesaistīšanu valstij. Pēc tam, kad es ierosināju sarindot angļu, vācu un krievu valodu alfabētiskā secībā - to izdarītu ikviens sevi cienošs krievs - un ieteicu valodu, kas ir dzimtā pusei Latvijas iedzīvotāju, nesaukt par svešvalodu, komisija nolēma izsvītrot no likuma visas šīs valodas un paredzēja ārvalstu firmām iespēju iesniegt savus oriģināldokumentus tikai latviešu valodā. Kā visiem zināmajā anekdotē. Dievs piedāvāja kādam cilvēkam izpildīt jebkuru viņa vēlēšanos, bet piekodināja, ka kaimiņam tas pats tiks dots divkārtīgi. “Dievs, izdur man vienu aci!” - prasīja cilvēks. Pēc šādas komisijas rīcības īpaši nejēdzīgi izskatās visi PCTVL frakcijai izteiktie apvainojumi, ka tā it kā veicot pretvalstisku darbību. Daudz lielāku ļaunumu Latvijai var nodarīt latviešu patrioti, kuri ir zaudējuši realitātes sajūtu.

Dāmas un kungi! Stāsts par šiem diviem niecīgajiem grozījumiem ir stāsts, kurā kā ūdens pilē atspoguļojas gan izolacionisms, gan rusofobija, kas tiešām piemīt ievērojamai Latvijas sabiedrības daļai. Vai tas tā patiesi ir, to rādīs balsojums.

Es aicinu atbalstīt priekšlikumu nr.29 un priekšlikumu nr.30 un balsot pret priekšlikumu nr.32.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu deputātus balsot par 29. - Vladimira Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 9, pret - 64, atturas - 12. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 30. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisija neatbalsta šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 30.priekšlikumu? (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu, balsosim par 30. - deputāta Vladimira Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 70, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 31. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tas ir iestrādāts 32. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā. Lūdzu atbalstīt 32.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 31. un 32.priekšlikumu

B.Brigmane. 33. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 34. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 35. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 35.priekšlikumu.

B.Brigmane. 36. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 36.priekšlikumu.

B.Brigmane. 37. - Juridiskā biroja priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 38. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 38.priekšlikumu.

B.Brigmane. 39. - Juridiskā biroja priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 39.priekšlikumu.

B.Brigmane. 40. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts 41. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā. Lūdzu atbalstīt 41.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 40. un 41.priekšlikumu.

B.Brigmane. 42. - Juridiskā biroja priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 42. - Juridiskā biroja priekšlikumu.

B.Brigmane. 43. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 44. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 44.priekšlikumu.

B.Brigmane. 45. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 46. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 46.priekšlikumu.

B.Brigmane. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret - nav, atturas - 1. Likums “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā” pieņemts.

Nākamšais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamo Saeimas priekšsēdētāj! Kolēģi! Mēs strādāsim ar dokumentu nr.456. Saeimas Juridiskā komisija ir izskatījusi grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā un atbalstījusi to pieņemšanu pirmajā lasījumā. Minētais likumprojekts ir saistīts arī ar grozījumiem Radio un televīzijas likumā. Saeimā jau pirms nepilna mēneša šos grozījumus Radio un televīzijas likumā atbalstījām otrajā lasījumā. Taču, lai šie grozījumi varētu stāties spēkā un pilnvērtīgi darboties, ir nepieciešami grozījumi arī Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Izdarot šos grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, Nacionālajai radio un televīzijai padomei tiks piešķirtas tiesības uzlikt raidorganizācijām administratīvos sodus. Tas ir jautājums, uz ko jau ilgāku laiku Nacionālajai radio un televīzijas padomei ir norādījušas virkne Eiropas institūciju, - ka Nacionālajai radio un televīzijas padomei nepieciešams celt administratīvo kapacitāti. Pirmām un galvenām kārtām tiks vienkāršota administratīvo sodu piemērošanas procedūra, galvenokārt tas attiecas uz termiņu, kādā par konstatētiem pārkāpumiem raidorganizācijas var tikt administratīvi sodītas. Tas stiprinās, kā jau es minēju, Nacionālās radio un televīzijas padomes administratīvo kapacitāti, kā arī izveidos efektīvu mehānismu tiesību normu izpildes pārraudzībai elektronisko sabiedrības saziņas līdzekļu jomā.

Šo jautājumu ir izskatījusi arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija kopīgā sēdē ar Juridisko komisiju un atbalstījusi šā likumprojekta virzību. Man būtu lūgums noteikt šim likumprojektam arī steidzamību.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 24. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Acīmredzot šodien mums jābalso pret šiem grozījumiem Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Pirmām kārtām gribu uzsvērt, ka Nacionālā radio un televīzijas padome nav iestāde ar administratīvām funkcijām, un tādēļ mēs nevaram padomes priekšsēdētājam piešķirt tiesības uzlikt naudas sodus līdz pat 5000 latu. Bez tam tā ir diezgan liela summa.

Tālāk. Ja tiek konstatēti kādi pārkāpumi, lai tad Nacionālā radio un televīzijas padome sastāda protokolus un nosūta tos attiecīgajām institūcijām! Mēs uzskatām, ka Nacionālā radio un televīzijas padome nevar kļūt par sodošu, politizētu institūciju ar ļoti plašām pilnvarām.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai deputāts Jaunups vēl vēlas ko piebilst komisijas vārdā?

Ja nav iebildumu, lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 24, neviens neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un par izskatīšanu otrajā lasījumā!

E.Jaunups. Lūdzu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 2.aprīli un 10.aprīlī izskatīt likumprojektu Saeimā otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam ir 2.aprīlis, un izskatīšana - 10.aprīlī.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts darba inspekcijas likumā”. Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu
nr.518. Likumprojekts “Grozījumi Valsts darba inspekcijas likumā”.

Sociālo un darba lietu komisija priekšlikumus likumprojekta otrajam lasījumam nav saņēmusi. Komisija nolēma virzīt likumprojektu uz izskatīšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Valsts darba inspekcijas likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 3.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 3.aprīlis.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmējdarbību””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Ēriks Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamo priekšsēdētāj, godātie kolēģi Strādāsim ar dokumentu nr.519. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmējdarbību””.

Komisija ir saņēmusi desmit priekšlikumus.

1.priekšlikumu ir iesniegusi Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāre Birznieces kundze, un komisija ir nolēmusi to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 2.priekšlikums arī ir saņemts no Tieslietu ministrijas parlamentārās sekretāres Birznieces kundzes, un komisija ir nolēmusi to atbalstīt ar redakcionāliem precizējumiem.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 2.priekšlikumu.

Ē.Škapars. 3.priekšlikums arī ir Tieslietu ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums, un komisija ir nolēmusi to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 4.priekšlikums ir Tieslietu ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisija ir nolēmusi atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Škapars. 5.priekšlikums ir Tieslietu ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums, un komisija ir nolēmusi to atbalstīt ar redakcionāliem labojumiem.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 5.priekšlikumu.

Ē.Škapars. 6.priekšlikums ir Tieslietu ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums, un komisija ir nolēmusi to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 6.priekšlikumu.

Ē.Škapars. 7.priekšlikums ir Tieslietu ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums, un komisija ir nolēmusi to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 7.priekšlikumu.

Ē.Škapars. 8.priekšlikums - Tieslietu ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums un komisija ir nolēmusi to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 8.priekšlikumu.

Ē.Škapars. 9.priekšlikums - Tieslietu ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums, un komisija ir nolēmusi to atbalstīt ar redakcionāliem precizējumiem.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 9.priekšlikumu.

Ē.Škapars. 10.priekšlikums ir Tieslietu ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisija nolēmusi to atbalstīt ar redakcionāliem precizējumiem.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 10.priekšlikumu.

Ē.Škapars. Priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par uzņēmējdarbību”” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 95, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmējdarbību”” otrajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Ē.Škapars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 3.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 3.aprīlis. Paldies!

Ē.Škapars. Paldies!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Mellupe.

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (reģistrācijas numurs 129, Saeimas sēdē izskatāmā dokumenta numurs 521).

Priekšlikumi uz otro lasījumu saņemti nav. Komisija atbalstīja likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 95, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” otrajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

S.Mellupe. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 4.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 4.aprīlis. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Mellupe.

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (reģistrācijas numurs 152, Saeimas sēdē izskatāmā dokumenta numurs 522).

Par minēto likumprojektu saņemti vairāki priekšlikumi, kurus komisija savā sēdē izskatīja.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums, kurš strukturāli ir pakārtots Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa struktūrai, precīzāks pēc juridiskās loģikas. Komisija atbalstīja šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1.priekšlikumu.

S.Mellupe. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 2.priekšlikumu.

S.Mellupe. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 3.priekšlikumu.

S.Mellupe. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Pret 4. - Juridiskā biroja priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 5.priekšlikumu.

S.Mellupe. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Pret 6. - Juridiskā biroja priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Pret 7. - Juridiskā biroja priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Mellupe. Līdz ar to komisija atbalstīja likumprojekta “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 95, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

S.Mellupe. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 4.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 4.aprīlis. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Patērētāju tiesību aizsardzības likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija aicina pieņemt otrajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā”. Dokuments nr.524. Priekšlikumi iesniegti nav. Komisija atbalsta likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Preču un pakalpojumu drošuma likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Strādāsim ar dokumentu nr.525. Kā jūs redzat, par likumprojektu “Grozījumi Preču un pakalpojumu drošuma likumā” priekšlikumi nav iesniegti. Komisija atbalsta likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi Preču un pakalpojumu drošuma likumā” pieņemts otrajā lasījumā!

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Antidempinga likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Strādāsim ar dokumentu nr.526. Kā jūs redzat, likumprojekta “Grozījumi Antidempinga likumā” otrajam lasījumam priekšlikumi nav iesniegti. Komisija atbalsta likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 95, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi Antidempinga likumā” otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par aizsardzību pret subsidēto importu””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.527. Kā jūs redzat, likumprojekta “Grozījumi likumā “Par aizsardzību pret subsidēto importu”” otrajam lasījumam priekšlikumi iesniegti nav. Komisija atbalsta likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par aizsardzību pret subsidēto importu”” pieņemts otrajā lasījumā.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Koncesiju likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.531. Uz likumprojekta “Grozījumi Koncesiju likumā” otro lasījumu priekšlikumi iesniegti nav. Komisija atbalsta likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Koncesiju likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts “Grozījumi Koncesiju likumā” otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 2.aprīlis. Paldies.

Dz.Zaķis. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Militārā dienesta likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - komisijas priekšsēdētājs deputāts Arnolds Laksa.

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Izskatām dokumentu nr.515.

Likumprojekta anotācijā paskaidrots: “Ar šā likuma spēkā stāšanos tiks novērsta pretruna jautājumā par virsnieku dienesta pakāpes piešķiršanu un šīs pakāpes atņemšanas kārtību. Bez tam tiks novērsta iespēja pazemināšanu dienesta pakāpē piemērot kā disciplinārsodu, aizstājot to ar atbrīvošanu no amata.”

Lūdzu deputātus atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 96, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

A.Laksa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 7.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 7.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Jāņa Kažociņa atzīšanu par Latvijas pilsoni”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Mellupe.

 

S.Mellupe (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Par Jāņa Kažociņa atzīšanu par Latvijas pilsoni”, un varu jūs informēt, ka arī pats Jānis Kažociņš piedalījās šajā sēdē un deputātiem bija iespēja viņam vēlreiz uzdot interesējošos jautājumus.

Uz otro lasījumu tika saņemts viens precizējošs priekšlikums, ka likumprojekts jāpapildina ar Jāņa Kažociņa personas kodu. Juridiskā komisija šo priekšlikumu atbalstīja. Juridiskā komisija atbalstīja arī likumprojekta “Par Jāņa Kažociņa atzīšanu par Latvijas pilsoni” pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1. - deputāta Edgara Jaunupa priekšlikumu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Par Jāņa Kažociņa atzīšanu par Latvijas pilsoni” pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - nav, atturas - 4. Likums “Par Jāņa Kažociņa atzīšanu par Latvijas pilsoni” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Aizsargjoslu likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Indulis Emsis.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.530. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izstrādājusi likumprojektu “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” un aicina šodien to pieņemt pirmajā lasījumā. Šajos grozījumos ir vairākas normas, kas veicinās šo aizsardzības procesu un pastiprinās kārtību piekrastes aizsargjoslā. Ir paredzēts, ka teritorijām, kas ir ārpus pilsētām un ciematiem, apbūves blīvums tiek noteikts pašvaldību teritoriālajos plānojumos, bet tas nevar būt mazāks… viena gruntsgabala platība nevar būt mazāka par 3 hektāriem.

Tāpat ir noteikts, ka attiecībā uz valsts vai pašvaldības īpašumā esošo zemi, kurai tiek paredzēta zemes lietojuma veida maiņa, vajag ikreizēju Ministru kabineta atļauju.

Šajā likumprojektā ir paredzētas arī stingrākas normas attiecībā uz Rīgas līča piekrastes krasta kāpu aizsargjoslu jeb tā saukto 300 metru joslu. Šo ierobežojumu mērķis ir panākt, lai jaunu ēku un būvju celtniecība tiktu ierobežota un aizliegta, izņemot atsevišķus gadījumus, kad tas ir vitāli nepieciešams un tam ir objektīvs pamatojums.

Pilsētas teritorijai šādas pastiprinātas normas nav noteiktas. Ja pašvaldības teritoriālais plānojums apbūvi paredz, tad šāda apbūve ir pieļaujama.

Papildus ir paredzēts ierobežojums - aizliegts celt un izvietot nožogojumus krasta kāpu aizsargjoslā, pludmalē un tauvas joslā, kā arī ūdenstilpju un ūdensteču aizsargjoslā 10 metru platumā, lai šīs joslas būtu brīvi pieejamas cilvēkiem, īpaši makšķerniekiem, un netraucētu pārvietošanos.

Lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā!

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 95, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, noteiksim priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

I.Emsis. Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu es ierosinu noteikt 10.aprīli.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav? Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.aprīlis.

I.Emsis. Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis desmit deputātu - Kiršteina, Šņepstes, Bērziņa, Zundas, Rugātes un citu deputātu - jautājumu iekšlietu ministram Mārim Gulbim par masu medijos izskanējušo informāciju par starpgadījumu sakarā par iebraukšanu Jūrmalas pilsētas teritorijā.

Jautājumu nodosim ministram.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm!

Lūdzu reģistrācijas režīmu!

Pirms tiek nolasīti reģistrācijas rezultāti, jānoklausās paziņojumi.

Vārds deputātei Antai Rugātei.

A.Rugāte (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Pilsonības likuma izpildes komisijas locekļi! Lūdzu uz sēdi pulksten 12.00 komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Indulim Emsim.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie deputāti! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz uz sēdi pulksten 12.00. Sēde notiks komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Tagad sekos reģistrācijas rezultātu nolasīšana. Vārds deputātam Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Vladimirs Buzajevs, Silva Golde, Guntis Bērziņš, Nikolajs Kabanovs, Jānis Lagzdiņš, Viesturs Šiliņš, Ausma Ziedone-Kantāne, Inese Vaidere un Ērika Zommere.

Sēdes vadītāja. Paldies!

Līdz ar to 27.marta sēdes darba kārtība ir izskatīta. Sēdi slēdzu. Paldies!

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas ziemas sesijas 14.sēde

2003.gada 27.martā

 

Par darba kārtību

Par likumprojektu “Grozījumi Militārā dienesta likumā”

(515. un 515.a dok., reģ. nr.206)

Par likumprojektu “Grozījumi Aizsargjoslu likumā”

(530. un 530.a dok., reģ. nr.207)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par ietekmes uz vidi novērtējumu””

(533. un 533.a dok., reģ. nr.208)

Par likumprojektu “Grozījums Robežsardzes likumā”

(534. un 534.a dok., reģ. nr.209)

Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”

(535. un 535.a dok., reģ. nr.210)

Par likumprojektu “Grozījums Apsardzes darbības likumā”

(536. un 536.a dok., reģ. nr.211)

Par likumprojektu “Grozījumi Sodu reģistra likumā”

(537. un 537.a dok., reģ. nr.212)

Par likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”

(538. un 538.a dok., reģ. nr.213)

Priekšlikums

- dep. I.Druviete

Par likumprojektu “Par Jāņa Kažociņa atzīšanu par Latvijas pilsoni”

(544. dok., reģ. nr.214)

Priekšlikums

- dep. A.Kalvītis (par)

Par procedūru

- dep. E.Jaunups

- dep. A.Golubovs

- dep. Dz.Ābiķis

- dep. J.Dobelis

- dep. V.Buzajevs

- dep. A.Rugāte

Par darba kārtību

Likumprojekts “Par Jāņa Kažociņa atzīšanu par Latvijas pilsoni” (1.lasījums) (Steidzams)

(544. dok., reģ. nr.214)

Ziņo

- dep. S.Mellupe

Debates

- dep. A.Kiršteins

- dep. Dz.Ābiķis

- dep. V.Buzajevs

- dep. P.Simsons

- dep. J.Dobelis

- dep. P.Kļaviņš

- dep. A.Golubovs

- dep. A.Kiršteins

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām”” (2.lasījums)

(215. un 532. dok., reģ. nr.101)

Ziņo

- dep. I.Emsis

Likumprojekts “Grozījumi Zemesgrāmatu likumā” (3.lasījums)

(513. dok., reģ. nr.25)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.949)

Ziņo

- dep. S.Mellupe

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli (tarifiem)”” (3.lasījums)

(520. dok., reģ. nr.178)

Ziņo

- dep. I.Emsis

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par cukuru”” (3.lasījums)

(528. dok., reģ. nr.143)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Paziņojumi

- dep. S.Mellupe

- Saeimas sekretārs J.Reirs

- Saeimas priekšsēdētājas biedrs   Ē.Jēkabsons

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Par darba kārtību

Likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā” (3.lasījums)

(529. dok., reģ. nr.81)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Debates

- dep. V.Buzajevs

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums) (Steidzams)

(456. un 509. dok., reģ. nr.188)

Ziņo

- dep. E.Jaunups

Debates

- dep. V.Agešins

Likumprojekts “Grozījumi Valsts darba inspekcijas likumā” (2.lasījums)

(277. un 518. dok., reģ. nr.131)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmējdarbību”” (2.lasījums)

(294. un 519. dok., reģ. nr.145)

Ziņo

- dep. Ē.Škapars

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (2.lasījums)

(275. un 521. dok., reģ. nr.129)

Ziņo

- dep. S.Mellupe

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (2.lasījums)

(301. un 522. dok., reģ. nr.152)

Ziņo

- dep. S.Mellupe

Likumprojekts “Grozījums Patērētāju tiesību aizsardzības likumā” (2.lasījums)

(289. un 524. dok., reģ. nr.140)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Likumprojekts “Grozījumi Preču un pakalpojumu drošuma likumā” (2.lasījums)

(290. un 525. dok., reģ. nr.141)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Likumprojekts “Grozījumi Antidempinga likumā” (2.lasījums)

(297. un 526. dok., reģ. nr.148)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par aizsardzību pret subsidēto importu”” (2.lasījums)

(272. un 527. dok., reģ. nr.126)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Likumprojekts “Grozījumi Koncesiju likumā” (2.lasījums)

(347. un 531. dok., reģ. nr.531)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Likumprojekts “Grozījumi Militārā dienesta likumā” (1.lasījums)

(515. un 515-a dok., reģ. nr.206)

Ziņo

- dep. A.Laksa

Likumprojekts “Par Jāņa Kažociņa atzīšanu par Latvijas pilsoni” (2.lasījums) (Steidzams)

(544. dok., reģ. nr.214)

Ziņo

- dep. S.Mellupe

Likumprojekts “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” (1.lasījums)

(530. un 530.a dok., reģ. nr.207)

Ziņo

- dep. I.Emsis

Par Saeimas deputātu jautājumu iekšlietu ministram M.Gulbim par masu medijos izskanējušo informāciju saistībā ar starpgadījumu par iebraukšanu Jūrmalas pilsētas teritorijā

Paziņojumi

- dep. A.Rugāte

- dep. I.Emsis

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Balsojumi

Grozījumi Militārā dienesta likumā
Datums: 27.03.2003. 09:05:20 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.515 nodošanu komisijām

Grozījumi Aizsargjoslu likumā
Datums: 27.03.2003. 09:06:02 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.530 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par ietekmes uz vidi novērtējumu"
Datums: 27.03.2003. 09:06:44 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.533 nodošanu komisijām

Grozījums Robežsardzes likumā
Datums: 27.03.2003. 09:07:18 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.534 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.210)
Datums: 27.03.2003. 09:08:00 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.535 nodošanu komisijām

Grozījums Apsardzes darbības likumā
Datums: 27.03.2003. 09:08:36 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.536 nodošanu komisijām

Grozījumi Sodu reģistra likumā
Datums: 27.03.2003. 09:09:14 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.537 nodošanu komisijām

Grozījumi Krimināllikumā
Datums: 27.03.2003. 09:10:50 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.538 nodošanu komisijām

Par J.Kažociņa atzīšanu par Latvijas Republikas pilsoni
Datums: 27.03.2003. 09:19:46 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.544 nodošanu Juridiskajai komisijai

Par J.Kažociņa atzīšanu par Latvijas Republikas pilsoni (1.lasījums, steidzams)
Datums: 27.03.2003. 09:25:40 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.544 steidzamību

Par J.Kažociņa atzīšanu par Latvijas Republikas pilsoni (1.lasījums, steidzams)
Datums: 27.03.2003. 10:05:08 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.544 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām" (2.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 10:20:16 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.532 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Zemesgrāmatu likumā (3.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 10:24:20 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.513 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par muitas nodokli (tarifiem)" (3.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 10:26:12 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.520 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par cukuru" (3.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 10:28:40 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.528 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā (3.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 11:14:56 bal016
Balsošanas motīvs: Par 29.priekšlikumu

Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā (3.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 11:15:36 bal017
Balsošanas motīvs: Par 30.priekšlikumu

Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā (3.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 11:18:24 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.529 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.188) (1.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 11:21:06 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.456 steidzamību

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.188) (1.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 11:23:06 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.456 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Valsts darba inspekcijas likumā (2.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 11:24:46 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.518 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par uzņēmējdarbību" (2.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 11:27:48 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.519 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.129) (2.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 11:29:12 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.521 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.152) (2.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 11:31:40 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.522 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Patērētāju tiesību aizsardzības likumā (2.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 11:33:02 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.524 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Preču un pakalpojumu drošuma likumā (2.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 11:34:08 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.525 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Antidempinga likumā (2.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 11:35:14 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.526 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par aizsardzību pret subsidēto importu" (2.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 11:36:24 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.527 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Koncesiju likumā (2.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 11:37:34 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.531 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Militārā dienesta likumā (1.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 11:39:28 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.515 pieņemšanu 1.lasījumā

Par J.Kažociņa atzīšanu par Latvijas Republikas pilsoni (2.lasījums, steidzams)
Datums: 27.03.2003. 11:41:20 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.544B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Aizsargjoslu likumā (1.lasījums)
Datums: 27.03.2003. 11:45:14 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.530 pieņemšanu 1.lasījumā

Trešdien, 15.janvārī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde (turpinājums)
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde