Saeimas priekšsēdētāja ar Dienvidkorejas parlamenta priekšsēdētāju pārrunā vēstniecības izveides iespējas Rīgā

(06.07.2011.)
VideoGalerija

Šogad aprit divdesmit gadi kopš Latvijas un Dienvidkorejas diplomātisko attiecību izveidošanas, un šī augsta līmeņa vizīte dos impulsu gan ciešākām starpvalstu attiecībām ekonomikas, kultūras un izglītības jomās, gan veicinās vēstniecības atvēršanu Rīgā. To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra trešdien, 6.jūlijā, tiekoties ar Korejas Republikas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētāju Parku Hitē (Park Hee Tae), kurš no 5. līdz 7.jūlijam Latvijā uzturas oficiālā vizītē.

Pārrunājot Latvijas un Dienvidkorejas sakaru veicināšanas iespējas, Saeimas priekšsēdētāja tikšanās laikā pauda cerību, ka Dienvidkoreja apsvērs iespēju savu Baltijas reģionālo diplomātisko pārstāvniecību atvērt tieši Rīgā. Parks Hitē skaidroja, ka principiāla vienošanās par patstāvīgās pārstāvniecības izveidi Rīgā jau ir panākta un vēstniecība kalpos attiecību stiprināšanai ne tikai Baltijas valstīs, bet arī plašākā reģionā.

Saeimas priekšsēdētāja akcentēja Latvijas vēlmi stiprināt ekonomisko sadarbību ar Korejas Republiku un vēl vairāk aktivizēt tūristu apmaiņu. Dienvidkoreja ir augsti attīstīta pasaules ekonomika, Eiropas Savienības (ES) stratēģiskais partneris un astotais lielākais ES tirdzniecības partneris, kā arī G-20 dalībvalsts, teica Saeimas priekšsēdētāja.

Latvija kā ES dalībvalsts vēlas izmantot iespējas, kuras var sniegt Dienvidkorejas investīcijas un ES – Dienvidkorejas brīvās tirdzniecības līgums, kas atcels daudzas muitas barjeras, pauda S.Āboltiņa. 

Svinot diplomātisko attiecību izveides gadskārtu, Dienvidkoreja Latvijā īstenos vairākas kultūras programmas un Rīgā viesosies vairāki šīs valsts mākslinieki, informēja Korejas Republikas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētājs.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.septembrī
09:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde (turpinājums)
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde