Paplašinās atbildību par valsts karoga zaimošanu, stingrāk uzraudzīs valsts karoga izgatavošanu un izplatīšanu

(06.09.2018.)

Par dekoratīvos nolūkos lietota Latvijas valsts karoga vai karoga attēla zaimošanu vainīgās personas būs saucamas pie atbildības, tāpat stingrāk uzraudzīs karoga izgatavošanu un izplatīšanu tirdzniecībai. To paredz grozījumi Latvijas valsts karoga likumā, kurus ceturtdien, 6.septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja Saeima. 

Likumā jau līdz šim ir bijusi noteikta atbildība par Latvijas valsts karoga zaimošanu vai klajas necieņas izrādīšanu pret to. Grozījumi precizē, ka atbildību piemēros arī par dekoratīvos nolūkos lietota karoga vai tā attēla zaimošanu vai klajas necieņas izrādīšanu pret to.  

Tāpat grozījumi precizē, ka Ministru kabinetam ne vēlāk kā līdz 30.septembrim ir jānosaka kritēriji materiālam, no kāda tirdzniecībai izgatavojams Latvijas valsts karogs un Latvijas valsts karoga vimpelis, kā arī prasības karoga attēlam un sēru lentei. 

Līdz šim kā vienīgais tehniskais parametrs Ministru kabineta noteikumos bija noteikts karoga krāsas tonis, un tas ir nepietiekams nosacījums, lai nodrošinātu korektu Latvijas valsts karogu izgatavošanu un izplatīšanu. Ir nepieciešams definēt konkrētas prasības arī karoga materiālam, likumprojekta anotācijā atzīmē tā autori. 

Grozījumi nosaka, ka Latvijas valsts karoga un Latvijas valsts karoga vimpeļa, kas izgatavots no auduma, noteikto prasību ievērošanas uzraudzību veiks Ekonomikas ministrijas pārraudzībā esošais Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC). 

Ar likuma grozījumiem noteikts, ka PTAC būs tiesīgs aizliegt Ministru kabineta noteikumu prasībām neatbilstoša no auduma izgatavota Latvijas karoga izplatīšanu un pieprasīt tā izņemšanu no tirdzniecības.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 4.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde