Aizsardzības komisijas deputāti pauž gandarījumu par būtisku finansējuma pieaugumu valsts aizsardzībai

(25.10.2017.)
Galerija

Nākamgad valsts aizsardzības budžets sasniegs divus procentus no iekšzemes kopprodukta, un tas būs vairāk nekā 576 miljoni eiro. Finansējums pakāpeniski pieaugs arī nākamajos gados, kas ir ļoti būtiski vienai no galvenajām prioritātēm mūsu valstī – aizsardzībai. To pauda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti trešdien, 25.oktorbrī, skatot plānoto naudas pieaugumu nākamā gada budžeta projektā.

“Ņemot vērā, ka drošības situācija Eiropā un tās pierobežā vēl aizvien ir mainīga, ir būtiski saglabāt valsts uzņemto kursu, aizsardzībai atvēlot divus procentus no iekšzemes kopprodukta. Aizsardzības budžeta pieauguma galvenās prioritātes ir aizsardzības spēju attīstība un militārā personāla palielināšana, lai stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas. Tāpat Latvija turpinās uzlabot uzņemošās valsts atbalstu izvietotajiem papildu NATO spēkiem, nodrošinot arī kopīgas militārās mācības,” norāda komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Nākamgad finansējums aizsardzībai pieaugs par vairāk nekā 126 miljoniem eiro, komisijas deputātus šodien informēja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Viņš sacīja, ka, stiprinot armijas, tostarp Zemessardzes kaujas un reaģēšanas spējas, nauda tiks ieguldīta personāla apmācībā, ekipējuma un tehnikas iegādē, kā arī infrastruktūras attīstībā. Tāpat nākamgad Nacionālajiem spēkiem plānotas plašas militārās mācības – tās būs lielākās pēc valsts neatkarības atjaunošanas.

Sakārtojot daudzus jautājumus ar infrastruktūru un karavīru atalgojumu, ko dod arī finansējuma pieaugums aizsardzībai, jūtama interese atgriezties profesionālajā dienestā, šodien komisijas sēdē sacīja Latvijas armijas pārstāvis. Profesionālajā dienestā jau atgriezušies vairāk nekā 50 virsnieku, kuri to atstāja krīzes dēļ.

Saskaņā ar iepriekš valstī noteikto aizsardzības finansējumu - katru gadu to pakāpeniski palielina attiecībā pret iekšzemes kopproduktu (IKP), lai 2018.gadā tas sasniegtu divus procentus no IKP.

2019.gadā aizsardzības budžets plānots vairāk nekā 600 miljonu, bet 2020.gadā vairāk nekā 634 miljonu eiro apmērā.

Tāpat Baltijas valstīs un Polijā kopš 2017.gada tiek izvietoti papildu NATO spēki, kas ir nozīmīgs praktisks solis reģiona drošības stiprināšanai.

 

Fotogrāfijas no komisijas sēdes: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157661860708838
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde