Gunārs Kūtris: Latvijai un Ķīnai ir perspektīva ciešākai sadarbībai transporta un loģistikas jomā

(08.09.2017.)
VideoGalerija

Latvijai un Ķīnai ir augsts potenciāls attīstīt ciešāku sadarbību transporta un loģistikas lomā, piektdien, 8.septembrī, uzsvēra Saeimas sekretāra biedrs Gunārs Kūtris, parlamentā tiekoties ar Šanhajas pašvaldības Tautas kongresa pastāvīgās komitejas priekšsēdētāju Jiņu Jicui (Yin Yicui).

Puses bija vienisprātis, ka labu augsni jaunu projektu attīstībai sniedz Centrālās un Austrumeiropas valstu un Ķīnas veiksmīgā sadarbība 16+1 formātā. Latvija ir svarīgs punkts transporta un loģistikas ķēdē, turklāt tieši Rīgā atrodas 16+1 Loģistikas koordinācijas sekretariāts. Kā papildu priekšrocības G.Kūtris minēja Latvijas neaizsalstošās ostas, kā arī izdevīgo ģeogrāfisko novietojumu, kas ļauj kravas ērti un ātri nogādāt tālāk Eiropā.

Latvijas un Ķīnas dialogs nekad agrāk abu valstu pastāvēšanas vēsturē nav bijis tik aktīvs, kā šobrīd. Abas amatpersonas uzsvēra, ka būtiski izmantot intensīvā dialoga priekšrocības, lai attīstītu ciešāku sadarbību ne vien nacionālā, bet arī reģionālā līmenī.

Kā prioritāras nozares sadarbībai G.Kūtris minēja tirdzniecību, investīcijas, izglītību un zinātni, īpaši izceļot studentu un akadēmiskā personāla apmaiņas programmas. Latvijas uzņēmēji īpaši ieinteresēti attīstīt sadarbību pārtikas rūpniecības, kokrūpniecības, kā arī farmācijas jomā, akcentēja Saeimas sekretāra biedrs.

Laba platforma ciešākas sadarbības attīstīšanai ir sadraudzības pilsētas. Šie kontakti paver plašas iespējas aktivizēt ekonomisko sadarbību, kā arī rosināt kultūras apmaiņas projektus, uzsvēra G.Kūtris.

Tāpat Saeimas sekretāra biedrs ar Šanhajas pašvaldības Tautas kongresa pastāvīgās komitejas priekšsēdētāju pārrunāja tūrisma veicināšanas iespējas.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157686301399564/with/36958320471/
Video: https://www.youtube.com/watch?v=-qQET-SLjkM
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde