Saeimas priekšsēdētāja: ir vajadzīgi skaidri lēmumi par ilgtspējīgiem investīciju projektiem

(12.03.2021.)
Galerija

“Mums ir mērķtiecīgi jāstrādā, lai Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma ietvaros pieejamais finansējums ienāktu mūsu ekonomikā bez kavēšanās. Mums ir vajadzīgi skaidri lēmumi par ilgtspējīgiem investīciju projektiem un ar tiem saistītām nepieciešamajām reformām, lai tuvākajos gados šo apjomīgo Eiropas Savienības finansējumu jēgpilni ieguldītu Latvijā un Baltijas reģionā,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, piektdien, 12.martā, tiešsaistē atklājot augsta līmeņa ekspertu starptautisko konferenci “Baltijas ES sarunas 2021: vai Eiropai kļūst labāk?”.

“Tikai kopā strādājot, mēs spēsim īstenot mērķus. Tas ir Eiropas spēks. Arī Covid-19 pandēmijas laikā Eiropā mēs visi esam “vienā laivā”. Ikkatru no mums skar lieli izaicinājumi. Un arī risinājumi mums ir jāmeklē kopīgi,” akcentēja Saeimas priekšsēdētāja, uzsverot, ka patlaban prioritāte ir iespējami ātrāka Eiropas Savienības (ES) reakcija uz pandēmiju veselības jomā, īpaši attiecībā uz vakcīnām.

Runājot par ES ārējām attiecībām, Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka arī turpmāk baltiešu pienākums ir stingri iestāties par aktīvu ES kaimiņattiecību politiku. “Šajās dienās aprit septiņi gadi, kopš Krievija nelikumīgi anektēja Krimu. Mums – baltiešiem – un visai starptautiskajai sabiedrībai ir jāturpina stingri un nelokāmi iestāties par Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti. Tāpat mums ir jāturpina nemainīgi atbalstīt Gruzijas suverenitāti un teritoriālo integritāti, kā arī palīdzēt Baltkrievijas demokrātiskajai pilsoniskajai sabiedrībai un neatkarīgajiem žurnālistiem,” norādīja I.Mūrniece.

Baltijas valstu parlamentus vieno ciešas sadarbības saites ar Austrumu partnerības reģiona valstu parlamentāriešiem, sacīja I.Mūrniece, uzsverot, ka Baltijas pieredze var būt noderīga, īstenojot vajadzīgas, tomēr dažkārt sāpīgas demokrātiskās reformas šajās valstīs.

“Šogad Austrumu partnerības samitam ir jāsniedz skaidra politiska perspektīva šā reģiona valstīm par to, kā tuvināties Eiropas Savienībai, kā arī jānosaka jauni praktiski ilgtermiņa sadarbības mērķi. Mums ir jāatbalsta Austrumu partnerības reģiona valstu eirointegrācijas centieni,” teica I.Mūrniece.

Konferences atklāšanā par ES tirdzniecības politiku runāja Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieks, ES Tirdzniecības komisārs Valdis Dombrovskis.

Starptautisko konferenci “Baltijas ES sarunas” tradicionāli organizē Saeima sadarbībā ar Latvijas Ārpolitikas institūtu (LĀI) un EK pārstāvniecību Latvijā.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 11.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas kopsēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas kopsēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Antoņinas Ņenaševas tikšanās ar Angolas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Manuel Pedro Chaves
15:00  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde