Lolita Čigāne: energodrošības stiprināšanai arī turpmāk jābūt Latvijas prioritātei

(02.02.2018.)
Galerija

Enerģētikas piegāžu dažādošanā Latvija spērusi būtiskus soļus, un mums izdevies panākt progresu Baltijas valstu sinhronizācijā ar Eiropas elektroenerģijas tīkliem, taču mēs vēl nedrīkstam atslābt. Tas ir jautājums par reģiona energoneatkarību, labākām cenām patērētājiem. Energodrošības stiprināšanai arī turpmāk jābūt vienai no mūsu prioritātēm, piektdien, 2.februārī, pēc sēdes uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Eiropas lietu komisijas deputāti sēdē diskutēja par enerģētikas jomas jautājumiem ar Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieku, Enerģētikas savienības komisāru Marošu Šefčoviču (Maroš Šefčovič). Komisārs atzinīgus vārdus veltīja Latvijas un Baltijas valstu centieniem iekļauties kopējā Eiropas elektroenerģijas tīklā, pozitīvi vērtējot panākto progresu un saucot to par Eiropas Savienības enerģētikas politikas veiksmes stāstu.

Baltijas valstu elektroenerģijas tīklu savienojamība ar Eiropas elektroenerģijas tīkliem pēdējos gados pieaugusi no četriem līdz 24 procentiem. Svarīgi, ka būtisks progress panākts gāzes tīklu savienojamībā, deputātiem sacīja M.Šefčovičs.

Kā akcentēja L.Čigāne, Baltija vairs nav izolēta “sala” dabasgāzes piegādes tirgū. Mēs kļūstam arvien ciešāk integrēti Eiropas gāzes tirgū, un liels nopelns tajā ir EK. Pateicoties EK darbam un atbalstam, Baltijai izdodas dažādot dabasgāzes piegādes un veicināt enerģētisko neatkarību. 

No Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumentam (CEF) paredzētā finansējuma 30 procenti tiek novirzīti tieši Baltijas valstīm, kas ir būtisks ieguldījums reģiona energodrošības stiprināšanā, sacīja L.Čigāne. EK rosinātais Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments izveidots, lai pilnveidotu Eiropas transporta, enerģētikas un digitālos tīklus.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157692178130004
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde