Alvis Hermanis saņem Baltijas Asamblejas balvu mākslā

(24.10.2014.)
VideoGalerija

Baltijas Asamblejas (BA) balva mākslā šogad piešķirta Jaunā Rīgas teātra režisoram Alvim Hermanim par radošajiem sasniegumiem, uzvedot virkni izrāžu, jo īpaši par lugu „Oblomovs”. 2014.gada BA balvas mākslā, mūzikā un zinātnē, kā arī BA medaļas par nopelniem Baltijas valstu vienotības stiprināšanā un sadarbības veicināšanā ceturtdien, 23.oktobrī tika pasniegtas svinīgā ceremonijā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā BA 33.sesijas ietvaros.

 Balvu literatūrā saņēma igauņu rakstnieks Pēters Sauters (Peeter Sauter) par noveli „Neatstāj mani vienu” („Ära jäta mind rahule”) (2012).

Savukārt balva zinātnē tika piešķirta habilitētajam profesoram Jozam Vidam Gražulevičam (Juozas Vidas Gražulevičius) no Lietuvas par augstiem sasniegumiem materiālķīmijā un inženierzinātnēs, kā arī par aktīvo sadarbību ar pārējo Baltijas valstu zinātniekiem izpētes projektu izstrādē un īstenošanā.

BA balva ir dibināta 1994.gadā, un to ieguvuši daudzi pazīstami kultūras, zinātnes un mākslas jomas darbinieki. 2013.gadā BA balvu zinātnē par lībiešu pētījumiem saņēma zinātniece Renāte Blumberga par pētījumu kopu, kas pamatota ar arhīvu un zinātnisko ekspedīciju materiāliem un veltīta Latvijas otras pamatnācijas – lībiešu vēsturei un kultūrvēsturei. BA balva literatūrā tika piešķirta lietuviešu dzejniekam, esejistam un prozaiķim Donaldam Kajokam (Donaldas Kajokas) par dzejoļu krājumu „Kurlajam ēzelītim” („Kurčiam asiliukui”) un romānu „Ezers un to pavadošās personas” („Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys”). Savukārt balva mākslā pērn pasniegta komponistam Pēteram Vehi (Peeter Vähi) no Igaunijas par oratoriju „Marija Magdalēna” („Maria Magdalena”), kurā izmantoti svētie raksti koptu valodā.

Tāpat svinīgā ceremonijā ceturtdien tika pasniegtas BA medaļas par īpašiem nopelniem Baltijas valstu vienotības stiprināšanā un sadarbības veicināšanā.

BA medaļu saņēma Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš, BA Labklājības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Orlovs un BA Tieslietu un drošības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Ādamsons.

Tāpat medaļas tika pasniegtas Igaunijas politiķim, kas pilda ārlietu ministra pienākumus kopš 2005.gada, Urmasam Paetam (Urmas Paet), Igaunijas politiķim, žurnālistam un E-pārvaldes akadēmijas direktoram Hannesam Astokam (Hanness Astok), kā arī vēstures profesoram un Baltijas valstu vēstures ekspertam un pētniekam Sepo Ceterbergam (Seppo Zetterberg).

Medaļas saņēma arī Šauļu universitātes rektora pienākumu izpildītājs Donats Jurgaitis (Donatas Jurgaitis), Lietuvas Lauksaimniecības un mežkopības izpētes centra pārstāvis, Lauksaimniecības institūta direktors Vītauts Ruzgs (Vytautas Ruzgas), kā arī Viļņas universitātes fiziķe Daļa Šatkovkiene (Dalia Šatkovkienė). 

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 11.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas kopsēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas kopsēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Antoņinas Ņenaševas tikšanās ar Angolas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Manuel Pedro Chaves
15:00  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde