Deputāti atzinīgi vērtē robežsardzes darbu nelikumīgās imigrācijas apkarošanā

(14.03.2012.)

Aizvadītajā gadā robežas nelikumīgas šķērsošanas mēģinājumu skaits audzis, tomēr robežsargi savus pienākumus pilda profesionāli, neļaujot nelegālajiem imigrantiem iekļūt Latvijā un doties tālāk uz citām Šengenas zonas valstīm. To Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti secināja, trešdien, 14.martā, tiekoties ar Valsts robežsardzes priekšnieku Normundu Garbaru.

„Sarunā ar robežsardzes priekšnieku noskaidrojām, ka 2011.gadā un arī šogad turpina pieaugt gadījumu skaits, kad nelikumīgie imigranti cenšas šķērsot Latvijas austrumu robežu gan kājām, gan ar vilcienu, norāda Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis. Tomēr komisijas priekšsēdētājs uzsver, ka robežsargiem sekmīgi izdodas šos robežas šķērsošanas mēģinājumus novērst.

„Piemēram, pagājušajā gadā nebija neviens gadījums, kad Dublinas konvencijas ietvaros no citas Šengenas zonas valsts uz Latviju būtu atgriezts kāds nelikumīgais imigrants, kurš ar viltotiem dokumentiem vai kā savādāk būtu šķērsojis Latvijas robežu mūsu robežsargu nepamanīts. Tas ir labs apliecinājums Latvijas robežsargu profesionalitātei,” A.Latkovskis.

Kā komisijas sēdē stāstīja N.Garbars, pēdējā laikā gandrīz katru dienu no vilciena Maskava – Rīga uz Latvijas valsts robežas tiek izsēdināti un aizturēti viens vai divi nelegālie imigranti no Āfrikas. Tie pārsvarā ir Kongo Demokrātiskās Republikas pilsoņi, kuri ar viltotu citu Eiropas Savienības dalībvalstu uzturēšanās dokumentu palīdzību cenšas iekļūt vienotajā Šengenas zonā. Lielāko daļu šo nelikumīgo imigrantu izdodas nogādāt atpakaļ Krievijā.

Kā otru tendenci robežsardzes priekšnieks minēja nelikumīgo imigrantu regulāros mēģinājumus kājām pāriet robežu ar Krieviju. Šādi robežu nelikumīgi šķērsot visbiežāk cenšas Alžīrijas un citu Ziemeļāfrikas arābu valstu pilsoņi.

Ņemot vērā, ka liela daļa mēģinājumu pāri robežai pārvest nelikumīgos imigrantus no Āfrikas tiek rūpīgi organizēti Krievijā, deputāti akcentēja nepieciešamību aktivizēt sadarbību ar Krievijas tiesībsargājošajām iestādēm. Komisija vienojās oficiālā vēstulē aicināt Ministru kabinetu rast iespēju atjaunot robežsardzes sakaru virsnieka darbu Krievijā. N.Garbars sēdē atzina, ka iepriekš tieši Maskavā strādājošā sakaru virsnieka ieguldījums un tiešie kontakti Krievijā palīdzēja likvidēt vairākus nelikumīgo imigrantu transportēšanas kanālus.  


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.septembrī
08:30  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēde
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Daigas Mieriņas tikšanās ar Apvienoto Arābu Emirātu ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Noora Mohammed A. Juma
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Ēnu ekonomikas apkarošanas apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas sēde
14:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Daigas Mieriņas tikšanās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Mihaela Mokana
14:10  Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Raimonda Bergmaņa un komisijas deputātātu tikšanās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes parlamenta Stapparlamentu sadarbības grupas delegāciju