Cilvēktiesību komisija: jāuzlabo rīcības algoritms, atklājot vardarbības gadījumus izglītības iestādēs

(13.06.2023.)
Galerija

Mums nepieciešams uzlabot rīcības algoritmu gadījumiem, kad izglītības iestādēs ir atpazīta vardarbība, lai sistēma būtu vienota, visiem skaidra un efektīvāka nekā pašlaik, otrdien, 13.jūnijā, pēc komisijas sēdes pauda Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ieva Brante.

Tikai redzot skaidru rīcības shēmu un to, kādi izglītības iestādes darbinieki un citas institūcijas tiek iesaistītas darbā ar jauniešiem vardarbības gadījumos, varēsim izvērtēt to, kur tieši ir ķēdes vājie posmi un kādas izmaiņas tiesiskajā regulējumā, iespējams, nepieciešamas, lai šos trūkumus novērstu, uzsvēra I.Brante.

Arī izglītības iestāžu darbiniekiem jābūt vienotai un skaidrai izpratnei par to, kā viņi var rīkoties, lai risinātu vardarbības situācijas, lai neveidotos apstākļi, kad skolu darbinieki ir spiesti skaidroties par savu bezspēcību, atzīmēja komisijas priekšsēdētāja.

Komisijas sēdē, turpinot iepazīties ar to, kā noris darbs ar bērniem un jauniešiem ar uzvedības traucējumiem, deputāti uzaicināto iestāžu pārstāvjiem pauda, ka nepieciešams domāt ne tikai par rīcības algoritmiem, kas attiektos uz darbu ar varmāku, bet arī cietušajiem.

Komisija lūgusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai, atbildīgajām ministrijām un citām iesaistītajām iestādēm līdz augusta beigām sagatavot informāciju par to, kā pašlaik darbojas rīcības algoritms vardarbības gadījumos skolās.

Tāpat deputāti lūguši Rīgas domei prezentēt ierosinājumus par to, kā rīkoties situācijās, kad konstatēts, ka jaunieši publiskās vietās atrodas reibuma stāvoklī. Plānots, ka jautājumu par darbu ar bērniem, kuriem ir uzvedības traucējumi, komisija turpinās skatīt septembra sākumā, informēja I.Brante.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.septembrī
09:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde (turpinājums)
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde