Atvieglos reģistrācijas kārtību veterinārārstiem

(21.03.2017.)

Veterinārārstiem vienkāršos reģistrēšanos – turpmāk tas būs jādara tikai Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD). To paredz grozījumi Veterinārmedicīnas likumā, ko Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 21.martā, atbalstīja izskatīšanai parlamentā galīgajā lasījumā.

Patlaban veterinārārstu reģistrāciju veic gan PVD, gan Latvijas Veterinārārstu biedrība.

Grozījumi mazinās administratīvo slogu gan ārstiem, gan biedrībai. Saskaņā ar grozījumiem biedrība veiks tikai veterinārārstu sertifikāciju un uzturēs to reģistru. Izmaiņas arī noņems pienākumu praktizējošiem dzīvnieku ārstiem rakstiski informēt PVD par prakses sākšanu.

Likumprojekts paredz pienākumu dzīvnieku īpašniekiem turpmāk veterinārārstiem ziņot arī par nedzīvi piedzimušajiem dzīvniekiem. Patlaban likums prasa ziņot par dzīvnieka nobeigšanos, abortiem, kā arī dzīvnieku saslimšanām un infekcijām.

Grozījumi precizēs arī kompensāciju izmaksu bišu īpašniekiem. Ja dzīvnieku īpašniekam būs saglabājušies pirkuma dokumenti par iegādātajām bišu saimēm, valsts arī turpmāk kā līdz šim segs zaudējumus 50 procentu apmērā no šādas bišu saimes pirkuma summas.

Lai uzlabotu dzīvnieku uzraudzības kontroli saistībā ar Āfrikas cūku mēra straujo izplatību, turpmāk valsts galvenajam veterinārajam inspektoram būs tiesības izdod rīkojumu par apkarošanas pasākumiem līdz brīdim, kamēr to būs izdarījusi valdība. Šāda kārtība nepieciešama, jo daudzas prasības ir saskaņojamas ar Eiropas Savienību (ES), kas ir laikietilpīgi, taču Āfrikas cūku mēra dēļ tās ir jāievieš nekavējoties, skaidro likumprojekta autori. Rīkojums attieksies uz dzīvnieku īpašniekiem, kuru dzīvnieku novietnes atrodas ES noteiktajās ierobežojumu zonās, kā arī pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem.

Likumprojekts papildina PVD uzdevumus, nosakot, ka dienests var uzlikt pienākumu noteiktā termiņā novērst neatbilstības, ja ir pārkāptas dzīvnieku veselības, labturības, pārtikas aprites drošuma, higiēnas, kā arī aprites prasības blakusproduktiem, kas nav paredzēti cilvēku patēriņam.

Grozījumi arī paredz uzdevumu valdībai noteikt diagnostikas metodes dzīvnieku akvakultūras infekcijas slimībām.

Tiesiskais regulējums attiecas uz 800 veterinārārstiem, 158 uzņēmumiem, kuros tiek turēti akvakultūras dzīvnieki, 3,7 tūkstošiem bišu saimju īpašniekiem, kā arī jebkuru dzīvnieku īpašnieku.

Veterinārmedicīnas likuma mērķis ir regulēt dzīvnieku infekcijas slimību profilaksi un apkarošanu, veterinārmedicīnisko praksi, dzīvnieku izcelsmes produktu apriti, dzīvnieku un to izcelsmes produktu importa un tranzīta veterināro kontroli un noteikt valsts un pašvaldību institūciju, kā arī personu tiesības un pienākumus attiecīgajās jomās.

Veterinārmedicīnas likuma grozījumi trešajā galīgajā lasījumā vēl jāatbalsta Saeimai.

Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157681568367706
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

 

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.septembrī
09:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde (turpinājums)
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde