Saeima rīt galīgajā lasījumā lems par Latvijas izstāšanos no Otavas konvencijas

(15.04.2025.)

Saeima trešdien, 16.aprīlī, galīgajā lasījumā skatīs likumprojektu par izstāšanos no Otavas konvencijas. Izmaiņas rosinātas, ņemot vērā nepieciešamību šā brīža ģeopolitiskajos apstākļos stiprināt drošības, aizsardzības un atturēšanas spēju. 

Galīgajā lasījumā Saeima skatīs arī grozījumus Komercķīlas likumā. Paredzēts, ka komercķīlas reģistrācijas pieteikumam vairs nevajadzēs pievienot dokumentu, no kura izriet nodrošinātais prasījums. 

Savukārt otrajā lasījumā rītdien darba kārtībā iekļauti grozījumi par stingrākiem sodiem noteikto sankciju pārkāpšanā.   

Pirmajā lasījumā rīt plānots konceptuāli lemt par Ugunsdrošības, ugunsdzēsības un glābšanas darbu likuma projektu. Tas paredz uzlabot ugunsdrošības stāvokli valstī, lai samazinātu ugunsgrēkos bojā gājušo un cietušo skaitu, kā arī ugunsgrēku radītās finansiālās sekas Latvijas tautsaimniecībā. 

Saeimā iesniegti arī jauni likumprojekti, ko rītdien plānots nodot izskatīšanai Saeimas komisijās. To vidū likuma projekts un grozījumi vēl deviņos likumos par prasībām mākslīgā intelekta izmantošanai, lai samazinātu tehnoloģiju izmantošanas risku un nodrošinātu finanšu tirgus digitālās darbības noturību. Tāpat komisijām plānots nodot likuma projektu, lai varētu nodrošināt sieviešu un vīriešu līdzsvarotu pārstāvību kapitālsabiedrību valdēs un padomēs, kā arī likumprojektu, lai pilnveidot vispārējo nodokļu administrēšanas regulējumu, tostarp pārskatītu nepiedzenamā nodokļu parāda slieksni. 

Darba kārtībā ir arī deputātu pieprasījums veselības ministram par farmaceita pakalpojuma maksājumiem. 

Savukārt rītdien pulksten 17.00 paredzēta amatpersonu atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem. 

Saeimas sēde rītdien sāksies pulksten 13.30. Prezidija apstiprinātajā sēdes darba kārtībā ir 24 jautājumi.

 

Saeimas Preses dienests

Previous MonthAprīlis 2025Next Month
POTCPSSv
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
Trešdien, 23.aprīlī
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētajas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Amerikas Savienoto Valstu ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Christopher Robinson
14:20  Saeimas priekšsēdētajas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Argentīnas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Carlos Federico Mascias
15:10  Saeimas priekšsēdētajas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Jaunzēlāndes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Paul Jared Ballantyne