Aizsardzība, budžets un konkurētspēja – Eiropas lietu komisijas un Latvijas eiroparlamentāriešu sadarbības prioritātes

(06.09.2024.)
Galerija

Lai pārrunātu ciešākas sadarbības iespējas, pārstāvot Latvijas intereses Eiropā, Saeimas Eiropas lietu komisija piektdien, 6.septembrī, tikās ar Eiropas Parlamentā (EP) ievēlētajiem deputātiem no Latvijas.

Sarunas laikā parlamentārieši uzsvēra, ka viena no būtiskākajām prioritātēm ir Eiropas Savienības daudzgadu budžets no 2028. līdz 2034. gadam. Tikpat nozīmīga vieta parlamentāriešu dienaskārtībā ir drošības un konkurētspējas jautājumiem. Tāpat abu parlamentu deputāti pārrunāja Eiropas komisāru apstiprināšanas procedūras aktualitātes.

Tikšanās laikā Latvijas pārstāvji EP iepazīstināja deputātus ar galvenajiem jautājumiem, kurus plāno risināt EP jaunajā sasaukumā, un informēja par komitejām, kurās iecerējuši strādāt.

Eiropas lietu komisijas deputāti norādīja, ka šādas nepastarpinātas Saeimas un EP ievēlēto Latvijas deputātu diskusijas ir jēgpilns, produktīvs sadarbības formāts. Deputāti sprieda, ka turpmāk būtu vērtīgi tikties un pārrunāt konkrētus aktuālos komisijas darbakārtības jautājumus.

Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis atzīmēja, ka veiksmīgas sadarbības pamatā ir savstarpēja parlamentāriešu uzticēšanās un kopīgs mērķis – efektīvi aizstāvēt Latvijas intereses.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlaments savu līdzdalību Eiropas Savienības jautājumos realizē ar Eiropas lietu komisijas starpniecību, ja Saeima nav lēmusi citādi. Eiropas lietu komisija nosaka kārtību, kādā no Latvijas ievēlētie EP deputāti līdzdarbojas tās darbā.

Latviju Eiropas Parlamentā pārstāv deviņi eiroparlamentārieši – Ivars Ijabs, Sandra Kalniete, Rihards Kols, Vilis Krištopans, Reinis Pozņaks, Mārtiņš Staķis, Nils Ušakovs, Inese Vaidere un Roberts Zīle.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720320106642/
Izmantošanas noteikumi: http://saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 15.janvārī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde (turpinājums)
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde