Saeimā 12.jūnijā plānotas civilās aizsardzības mācības

(11.06.2024.)

Saeimā 12.jūnijā notiks praktiskas civilās aizsardzības un darbības nepārtrauktības mācības, iesaistot Saeimas deputātus un darbiniekus.

Mācību mērķis ir pārbaudīt Saeimas civilās aizsardzības plānā un Saeimas darbības nepārtrauktības plānā ietvertos rīcības algoritmus, kā arī atsevišķu Saeimas informācijas sistēmu darbību. Plaša Saeimas deputātu un darbinieku iesaiste mācību norisē palīdzēs veidot izpratni un iemaņas praktiskai rīcībai krīzes apstākļos.

Mācību programma ir izstrādāta sadarbībā ar operatīvajiem dienestiem un citām kompetentajām institūcijām.

Mācību laikā vecpilsētā iespējama pastiprināta operatīvo dienestu pārstāvju un transportlīdzekļu klātbūtne, kas pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem. Iedzīvotāji aicināti neuztraukties, redzot ielās pārvietojamies operatīvo tehniku un personālu.

Mācību organizatori lūdz ar izpratni izturēties par iespējamām neērtībām, ko var radīt operatīvās tehnikas pārvietošanās un īslaicīgi gājēju kustības ierobežojumi parlamenta tuvumā.

Praktisku mācību rīkošana Saeimā ir nozīmīga, jo to rezultāti ļaus izvērtēt un pilnveidot izstrādātos rīcības algoritmus un stiprināt parlamenta gatavību krīzes situācijām.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 19.jūnijā
08:45  Saeimas priekšsēdētājas biedres, Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu vadītājas Zandas Kalniņas-Lukaševicas, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Raimonda Bergmaņa un komisijas deputātu tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga Aizsardzības komisijas delegāciju
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
11:00  Ārlietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:00  Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas un Klimata un enerģētikas ministrijas rīkotā diskusija “Latvijas enerģētikas izaicinājumi 2050. gadam”
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Daigas Mieriņas rīkotie dārza svētki par godu Latvijā rezidējošajam diplomātiskajam korpusam