Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisija spriež par diasporas ieguldījumu Latvijas ekonomikas izaugsmei

(21.05.2024.)

“Lai veicinātu ārzemēs mītošo tautiešu interesi ieguldīt Latvijas uzņēmumos un stimulētu kapitāla reemigrāciju, jābūt viegli saprotamiem un drošiem kapitāla piesaistes veidiem,” otrdien, 21.maijā, uzsvēra Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas priekšsēdētājs Ervins Labanovskis. Apakškomisija sēdē sprieda par diasporas iespējām investēt savu uzkrāto kapitālu Latvijas uzņēmumos.

Diasporas pārstāvji pauda, ka Latvijā ir liels atpakaļpārvedumu apjoms, ko veido diasporas veiktie pārskaitījumi, un rosināja stimulēt finanšu līdzekļu pārvirzīšanu uzņēmējdarbības attīstībai, piedāvājot drošu investīciju programmu.

Apakškomisija lēma aicināt AS “Attīstības finanšu institūcija ALTUM”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Ekonomikas ministriju sadarbībā ar diasporas pārstāvjiem izstrādāt jaunus rīkus diasporas kapitāla piesaistei investīcijām Latvijas uzņēmumos.

Atbildot uz deputātu jautājumiem, Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra pārstāve pauda, ka vasarā centrs plāno veikt apjomīgu diasporas aptauju, un rosināja iekļaut tajā jautājumus, kas nepieciešami programmas izstrādes datiem.

E.Labanovskis informēja, ka oktobra beigās apakškomisija aicinās iesaistītās puses iepazīstināt parlamentāriešus ar izstrādātajiem rīkiem investīciju piesaistes veicināšanai.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 19.jūnijā
08:45  Saeimas priekšsēdētājas biedres, Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu vadītājas Zandas Kalniņas-Lukaševicas, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Raimonda Bergmaņa un komisijas deputātu tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga Aizsardzības komisijas delegāciju
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
11:00  Ārlietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:00  Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas un Klimata un enerģētikas ministrijas rīkotā diskusija “Latvijas enerģētikas izaicinājumi 2050. gadam”
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Daigas Mieriņas rīkotie dārza svētki par godu Latvijā rezidējošajam diplomātiskajam korpusam