Pilsonības komisija: integrēt iespējams tikai tos, kuri paši vēlas iekļauties Latvijas sabiedrībā

(18.05.2022.)

Integrēt iespējams tikai tos, kuri paši vēlas iekļauties Latvijas sabiedrībā, un komunikācija ir galvenais pamats integrācijas izaicinājumu risināšanā, trešdien, 18.maijā, pauda Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti.

Komisija uz sēdi bija aicinājusi Iekšlietu ministrijas, Kultūras ministrijas un Rīgas domes pārstāvjus, kā arī vēstures lietpratējus, lai pārspriestu 9. un 10.maija notikumus Uzvaras parkā, Latvijas sabiedrības dezintegrāciju un dažādo sociālo atmiņu.

“Tas nav stāsts par latviešiem vai krieviem. Tas ir stāsts par vērtībām. Ir cilvēki, kuri domā eiropeiski, kuriem daudz nozīmē demokrātija, bet ir arī tādi, kas joprojām asociē sevi ar bijušo PSRS. Taču vēl ir cilvēki, kuriem varam sniegt atbalstu integrācijas ceļā. Mūsu uzdevums ir runāt ar šiem cilvēkiem, skaidrot un, protams, arī ieklausīties,” atzīmēja komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins. Lai gan viedokļu dažādība ir vērtība, taču izpratnē par to, ka okupācija ir okupācija un karš ir karš, interpretācijai nav vietas, piebilda A.Judins.

Kultūras ministrijas pārstāvji, atsaucoties uz pērn Latvijas Universitātes veikto pētījumu par mazākumtautību identitāti un attieksmi pret valsti datiem, atzīmēja, ka visās etniskajās grupās piederības sajūta Latvijā ir augsta, taču iezīmējas arī divi jautājumi, kuros ir izteikta viedokļu polarizācija – sociālā atmiņa un ģeopolitika. Šobrīd abi šie jautājumi sabiedrībā kļuvuši īpaši aktuāli.

Sēdes dalībnieki pārrunāja līdzšinējos pasākumus mazākumtautību integrācijas veicināšanā un to panākumus, kā arī sprieda par jaunām platformām sabiedrības uzrunāšanai un izglītošanai. Tostarp pārspriesta reģionālo diskusiju īstenošana vienojošas sociālās atmiņas un Latvijas valstiskuma izpratnes stiprināšanai.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde