NATO Parlamentārās asamblejas deputāti pulcējas Rīgā, lai spriestu par drošības stiprināšanu reģionā

(10.05.2022.)

Parlamentārieši no NATO Parlamentārās asamblejas (NATO PA) Aizsardzības un drošības komitejas Nākotnes drošības un aizsardzības spēju apakškomitejas līdz 11.maijam viesojas Latvijā, lai pārrunātu sadarbības stiprināšanu reģionā.

Kā informē NATO PA Latvijas delegācijas vadītājs Atis Lejiņš, kopā ar kolēģiem no citām valstīm plānots pārrunāt izaicinājumus, ko nes Krievijas vestais karš Ukrainā, cīņu pret dezinformāciju, kā arī robežu drošību un citus jautājumus.

Sanāksmes dalībniekus uzrunās arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols un Saeimas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis. Tāpat sanāksmes dalībnieki tiksies ar Ministru prezidenta biedru un aizsardzības ministru Arti Pabriku, Valsts robežsardzes priekšnieku ģenerāli Gunti Pujātu un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktoru Jāni Sārtu.

Viesojoties Latvijā, NATO PA pārstāvji apmeklēs Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzi Lielvārdē, kā arī Ādažu militāro bāzi. Lai pārrunātu jautājumus par jaunajām tehnoloģijām militārajā izpētē un inovācijām komandkontrolē, parlamentārieši apmeklēs arī Rīgas Tehnisko universitāti un Latvijas Mobilo Telefonu.

NATO PA ir 1955.gadā dibināta konsultatīva starpparlamentāra organizācija, kas apvieno Ziemeļatlantijas līguma organizācijas valstu parlamentāriešus.

PA veido būtisku saikni starp NATO un dalībvalstu parlamentiem, stiprina politisko dialogu, kā arī veicina sabiedrības atbalstu alianses politikai. Tā nodrošina demokrātisku kontroli pār bruņotajiem spēkiem, uzlabo izpratni par galvenajiem drošības jautājumiem un sekmē lielāku NATO politikas pārskatāmību. Tā palīdz stiprināt transatlantiskās attiecības, kas ir alianses pamatvērtība, kā arī savstarpēji papildinošu sadarbību ar Eiropas Savienību.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde