Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētāji aicina pēc iespējas ātrāk Ukrainai piešķirt Eiropas Savienības kandidātvalsts statusu

(08.03.2022.)

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu priekšsēdētāji otrdien, 8.martā, kopīgā paziņojumā pauduši atbalstu Ukrainas eirointegrācijas centieniem un aicinājuši pēc iespējas ātrāk Ukrainai piešķirt Eiropas Savienības kandidātvalsts statusu.

Pēc iespējas ātrāka Eiropas Savienības kandidātvalsts statusa piešķiršana Ukrainai būtu spēcīga un efektīva atbilde gan uz Krievijas militāro agresiju, gan uz Ukrainas lūgumu palīdzēt šajā valstij grūtajā brīdī, norādījuši Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētāji.

Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces, Igaunijas Republikas parlamenta priekšsēdētāja Jiri Ratasa (Jüri Ratas) un Lietuvas Republikas parlamenta priekšsēdētājas Viktorijas Čmilītes-Nilsenas (Viktorija Čmilytė-Nielsen) parakstītajā paziņojumā pausta gatavība sniegt plašu atbalstu Ukrainai tās ceļā uz pilntiesīgu dalību Eiropas Savienībā.

Baltijas valstu spīkeri aicina arī pārējo Eiropas Savienību dalībvalstu parlamentus rīkoties līdzīgi, kā arī mudina valdības spert praktiskus soļus, lai palīdzētu Ukrainai kļūt par Eiropas Savienības dalībvalsti.

Kopā mēs esam stiprāki, uzsver Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētāji, norādot, ka ātra atbilde Ukrainas pieteikumam dalībai Eiropas Savienībā stiprinātu arī pašas Eiropas Savienības drošību un stabilitāti.

Ukraina cīnās ne vien par savu, bet arī par visas Eiropas nākotni. Mums ir jāizmanto it visas iespējas, lai palīdzētu Ukrainai aizstāvēt savu suverenitāti un teritoriālo integritāti, teikts paziņojumā, kurā pausta solidaritāte Ukrainai un stingri nosodīts Krievijas iebrukums Ukrainā.

 

Paziņojums (angļu valodā)

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde