Cilvēktiesību komisija NEPLP locekļu amatiem virza Ivaru Āboliņu, Aurēliju Ievu Druvieti, Ilvu Milzarāju un Andi Plakanu

(25.01.2022.)

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti otrdien, 25.janvārī, nolēma Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatiem virzīt esošo NEPLP priekšsēdētāju Ivaru Āboliņu, NEPLP priekšsēdētāja vietnieci Aurēliju Ievu Druvieti, bijušo Latvijas Radio 5 – Pieci.lv - programmas direktori Ilvu Milzarāju, kā arī SIA “NT Piedzīvojumi” valdes locekli Andi Plakanu.

NEPLP locekli amatā pēc Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ierosinājuma uz pieciem gadiem apstiprina Saeima.

Cilvēktiesību komisija iepriekš uzklausīja 10 amatam izvirzītos kandidātus. Bez Cilvēktiesību komisijas četriem šodien izvirzītajiem NEPLP locekļa amata kandidātiem uz amatiem pretendēja vēl seši: SIA “Hive” valdes priekšsēdētājs Ivars Belte, NEPLP loceklis Patriks Grīva, bijušais AS “CBB Konsultāciju birojs” departamenta direktors Mareks Gruškevics, Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Kristers Pļešakovs, “Mix Media Group” producents Aleksandrs Šuņins un bijušais labklājības ministra padomnieks Jānis Zariņš.

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums noteic, ka kandidātam jābūt Latvijas pilsonim, kam deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā. Uz šo amatu var pretendēt personas ar augstāko izglītību, vismaz piecus gadus ilgu profesionālo vai akadēmisko pieredzi plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes vai cilvēktiesību jomā, kā arī ar labu reputāciju.

Likums arī noteic - kandidāts nedrīkst būt politiskās partijas vai politisko partiju apvienības amatpersona, elektroniskā plašsaziņas līdzekļa kapitāla daļu (akciju) īpašnieks, kā arī sodīts par tīšu noziegumu, ja viņš nav reabilitēts vai sodāmība nav dzēsta vai noņemta. Tāpat par NEPLP locekļa amata kandidātiem var kļūt tikai tādas personas, kuras ir tiesīgas saņemt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

Par izvirzīto kandidātu ievēlēšanu amatā vēl jālemj Saeimai.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde