Tautsaimniecības komisijā spriedīs par risinājumiem elektrotarifu sadārdzinājuma mazināšanai un atjaunīgās enerģijas izmantošanu

(25.11.2022.)

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 29.novembrī,  plkst.10.00 spriedīs par  AS “Augstsprieguma tīkls” pieteikto cenu kāpumu pakalpojumiem un AS “Sadales tīkls” plānoto elektroenerģijas sadales tarifu palielinājumu, kā arī par atjaunīgās enerģijas izmantošanu.

“Valsts uzņēmums “Augstsprieguma tīkls” šobrīd plāno realizēt četras reizes augstāku maksu par pakalpojumiem, savukārt “Sadales tīkla” elektroenerģijas sadales tarifs pieaugs aptuveni par 75 procentiem. Tas uzņēmējiem radīs būtiski lielākus izdevumus, savukārt daudzām Latvijas mājsaimniecībām tas var kļūt par nepanesamu finansiālu slogu,” uzsver komisijas priekšsēdētāja Linda Matisone.

“Lai vienotos par turpmākās rīcības plānu, iespējamiem atbalsta un kompensācijas mehānismiem, nekavējoties jāizvērtē tarifu izmaksu pieauguma ietekme uz tautsaimniecību, mājsaimniecībām un atjaunīgās enerģijas izmantošanu,” pauž L.Matisone. Tautsaimniecības komisija meklēs risinājumus, lai mazinātu elektrotarifu sadārdzinājuma ietekmi uz tautsaimniecību, norāda komisijas priekšsēdētāja.

Komisijas sēdē aicināti piedalīties Ekonomikas ministrijas un Finanšu ministrijas pārstāvji, AS “Augstsprieguma tīkls” un AS “Sadales tīkls”, kā arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas un sociālo partnerorganizāciju - Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Pašvaldību savienības - pārstāvji.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 6.februārī
13:30  Saeimas Ārlietu komisijas sekretāres Irmas Kalniņas tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Sharon Rappaport Palgi
13:50  Saeimas Prezidija sēde