Saeima atbalsta grozījumus drošības veicināšanai Dziesmu un deju svētkos

(21.12.2017.)

Saeima ceturtdien, 21.decembrī, trešajā – galīgajā - lasījumā atbalstīja grozījumus Dziesmu un deju svētku likumā, lai veicinātu drošību svētku pasākumu laikā. Likumu papildinās ar jaunu pantu, kurā tiesiski nostiprināta operatīvās vadības grupas struktūra, mērķi, uzdevumi un tiesības. Operatīvās vadības grupas uzdevums būs nodrošināt svētku pasākumu nepārtrauktību, preventīvu drošības un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. 

„Iepriekšējie Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki 2015.gadā, kuros daudzi bērni cieta no pēkšņām veselības problēmām, skaidri iezīmēja nepieciešamību pēc šādas operatīvās vadības grupas. Ārkārtas situācijās operatīvās vadības grupa būs tiesīga ātri pieņemt lēmumus, kas svarīgi pasākumu dalībnieku un apmeklētāju drošības nodrošināšanai,” iepriekš uzsvēra par likumprojekta virzību atbildīgās Saeima Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Aldis Adamovičs. 

Operatīvās vadības grupa veidos apakšgrupas, kuru pārstāvji atradīsies pasākumu norises vietās. Par pasākuma atcelšanu varēs lemt operatīvās vadības grupas vadītājs. Ārkārtas situācijās varēs lemt par atsevišķu pasākumu atlikšanu, pārtraukšanu vai atcelšanu. 

Operatīvo vadības grupu vadīs Dziesmu un deju svētku rīkotāja pārstāvis. Tāpat grupā paredzēts iekļaut Rīgas pilsētas izpilddirektoru, kā arī pārstāvjus no Valsts policijas, Drošības policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Slimību profilakses un kontroles centra, Rīgas pašvaldības policijas un Rīgas domes Satiksmes departamenta. 

Vienlaikus likumā nostiprinās sabiedrisko elektronisko mediju pienākumu atspoguļot Dziesmu un deju svētku norisi. Grozījumi arī nosaka, ka Dziesmu un deju svētku norises gadā sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem sabiedriskā pasūtījuma ietvaros valsts budžetā jāparedz nepieciešamais papildu finansējums. 

Grozījumi „Dziesmu un deju svētku likumā” stāsies spēkā 10.janvārī.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 4.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde